REDkit. Informacje o edytorze.

+

Scani

Forum veteran
REDkit. Informacje o edytorze.

Zadaniem tego tematu jest zbieranie wszystkich informacji o funkcjonalności edytora REDkit. Nie ogłaszamy tutaj modów, nie składamy ofert.


Pojawił się pierwszy wywiad z ekipą CDPR odnośnie edytora. Wg. Redów REDkit pozwala na tworzenie całych kampanii i nie okrojono go z zaawansowanej funkcjonalności (w przeciwieństwie do tego co pisało gram.pl ). Premiera narzędzia odbędzie się w przyszłym roku.

Jak już było podane w innym temacie, na betę edytora można się zapisać tutaj: http://www.thewitcher.com/redkit. Zapewne Redzi chcą wraz z premierą pochwalić się pierwszymi fanowskimi przygodami. Ciekawe czy oznacza to również wzmożony support dla powstających w czasie bety przygód. No i czy można załatwić dostęp do bety dla całego teamu (w tym przyszłych członków)?


[media]http://www.youtube.com/watch?v=PiotBcJM_II&feature=player_embedded[/media]

I pytanie do Redów na GC, czy pozwalają dziennikarzom nagrywać samą prezentację edytora. Jeśli nie, to czy jego funkcjonalność poznamy dopiero na jesiennej konferencji?

EDIT: Najbardziej informatywny wywiad do tej pory:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=l5-LkSEACy4&[/media]
 
Przepraszam, czy w tym linku podanym wyżej należy uzupełniać informacje po angielsku, w zgodzie z językiem, w jakim zadane są pytania, czy można również odpowiadać po polsku? Trochę dziwi i nurtuje mnie ta kwestia...
 
koziek said:
Przepraszam, czy w tym linku podanym wyżej należy uzupełniać informacje po angielsku, w zgodzie z językiem, w jakim zadane są pytania, czy można również odpowiadać po polsku? Trochę dziwi i nurtuje mnie ta kwestia...

A pytania w jakim masz języku? Zastanów się chwilę, a odpowiedź sama przyjdzie.
 
michalek12345 said:
A więc czekamy na jakiś filmik z tego RED kita i jakieś większe konkrety , ciekawe kiedy ta beta wystartuje?

Październik, prawdopodobnie.

Wiadomo kiedy konferencja dla dziennikarzy przedstawiająca REDkit ma się odbyć?
 

Scani

Forum veteran
UncleArtr said:
Wiadomo kiedy konferencja dla dziennikarzy przedstawiająca REDkit ma się odbyć?

Pokazy trwają cały czas podczas Gamescom'u - Redzi mają stanowisko w strefie biznesowej. Pytanie czy można je nagrywać.

Najbliższa konferencja to pewnie dopiero jesienna konferencja grupy CD Projekt.
 
IwaN said:
A pytania w jakim masz języku? Zastanów się chwilę, a odpowiedź sama przyjdzie.

Wybacz, w czasach, gdy zarządzałem projektem przygody do pierwszej części Wiedźmina (I klątwa, i miłość, i zdrada) komunikacja fanów ze studiem odbywała się trochę inaczej, to był jeszcze okres świetności gadu-gadu. A wszelkie sprawy szły przez maila, nie formularze.

Mimo ironii, dziękuję za odpowiedź.
 

meJKu

Forum veteran
Ciągle męczą słowa "przygoda", zaawansowane wybory itp. Dalej nie jestem pewien tego, czy będziemy mogli tworzyć całkowicie nowe lokacje, bo na tym mi najbardziej zależy ; )
 
No cóż, musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Szkoda tylko, że dopiero w przyszłym roku.
 
Drugi, o wiele bardziej rzeczowy wywiad z Redami nt. edytora. Określany jest on jako bardzo skomplikowany i pomyślany głównie jako narzędzie do tworzenia przygód samego Geralta. Zmiana głównej postaci, czy mechaniki gry nie jest jedną z głównych opcji (co nie znaczy że jest niemożliwa).

[media]http://www.youtube.com/watch?v=NwWGLG2WQTc[/media]


Patrząc na to, jak dostajemy same wywiady, sądzę, że raczej nie zobaczymy filmiku z funkcjonowania narzędzia.
 
koziek said:
Wybacz, w czasach, gdy zarządzałem projektem przygody do pierwszej części Wiedźmina (I klątwa, i miłość, i zdrada) komunikacja fanów ze studiem odbywała się trochę inaczej, to był jeszcze okres świetności gadu-gadu. A wszelkie sprawy szły przez maila, nie formularze.
Bo tym razem liczba zainteresowanych jest wielokrotnie większa. A i studio podchodzi do community w lepiej zorganizowany sposób.

Formularz to tylko uporządkowanie pierwszego kroku, jakim jest przyjęcie dziesiątek (setek?) zgłoszeń. Tu ważne jest ułożonenie paru podstawowych informacji, nie przebijanie się przez wypracowania w mailach. Bo przecież każdy zgłaszający chce się jakoś zaprezentować, czyż nie? :)
 
madBonsai said:
Bo tym razem liczba zainteresowanych jest wielokrotnie większa. A i studio podchodzi do community w lepiej zorganizowany sposób.

Formularz to tylko uporządkowanie pierwszego kroku, jakim jest przyjęcie dziesiątek (setek?) zgłoszeń. Tu ważne jest ułożonenie paru podstawowych informacji, nie przebijanie się przez wypracowania w mailach. Bo przecież każdy zgłaszający chce się jakoś zaprezentować, czyż nie? :)
czyli jest określona liczba osób co będzie w beta testach ? Czy nie?
 
michalek12345 said:
czyli jest określona liczba osób co będzie w beta testach ? Czy nie?
Na więcej szczegółów odnośnie bety musicie poczekać to oficjalnych niusów, wywiadów ;)
 
Vojtasass said:
No cóż, musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Szkoda tylko, że dopiero w przyszłym roku.

Lepiej dostać REDkit później, a dopracowany niż teraz w wersji "dziura na dziurze" ;)...

Gdyby RED'zi chcieli nam pokazać edytor (w obecnym stadium) zrobiliby pokaz otwarty, tak pewnie będziemy musieli poczekać do jesiennej konferencji.

Może jednak się mylę i coś wycieknie (tak jak z pokazów Wieśka 2 ).
 
madBonsai said:
Bo tym razem liczba zainteresowanych jest wielokrotnie większa. A i studio podchodzi do community w lepiej zorganizowany sposób.

Formularz to tylko uporządkowanie pierwszego kroku, jakim jest przyjęcie dziesiątek (setek?) zgłoszeń. Tu ważne jest ułożonenie paru podstawowych informacji, nie przebijanie się przez wypracowania w mailach. Bo przecież każdy zgłaszający chce się jakoś zaprezentować, czyż nie? :)

to nie był żaden przytyk do REDów, tylko wyjaśnienie koledze źródła głupoty mojego pytania ;]
 
IwaN said:
Lepiej dostać REDkit później, a dopracowany niż teraz w wersji "dziura na dziurze"
Wiem, i wcale nie kwestionuję podstaw tej decyzji. Rozumiem ją całkowicie. Mimo wszystko szkoda, bo kolejne materiały rozbudzają mój apetyt. Cóż, może po prostu zacznę pisać zarys scenariusza i questów na papierze, a gdy przyjdzie czas, zacznę to wcielać w życie. :)

Nawiasem mówiąc - dla wszystkich, którzy chcieli grać innymi postaciami, teraz w końcu będzie to możliwe. Triss nareszcie będzie mogła rozejrzeć się po okolicy, zamiast siedzieć w karczmie.
 
REDkit Wychodzi na początku 2013... :]
Cholerka... REDzi znowu podsycają i dają chętkę na Wiedźmaka :D

Na początku 2013 przewidziany jest projekt AA - czyli w tej chwili na 99,9999% coś związanego z W2 (pudełkowy dodatek!)
Do tego wychodzi REDkit - znowu będzie szum jak przy ER ;)

Mi to bardzo na rękę, jeżeli macie będziecie rozdawać zaporoszenia na jesienną konferencję, już sie zapisuje :D :D
 
Top Bottom