REDkit: Jak zacząć?

+
REDkit: Jak zacząć?

Niezależnie od tego, czy jesteście hardcorowymi moderami, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z edytorami gier, pomyśleliśmy, że oprowadzimy Was pokrótce po stronie oraz forum REDkita.

Zapewne wszyscy zauważyliście już przycisk „Zacznij tworzyć” – to właśnie tam znajdziecie link umożliwiający pobranie REDkita. Pamiętajcie, żeby na wstępie upewnić się, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów jest zainstalowany na Waszym komputerze, oraz, że został zaktualizowany do najnowszej wersji 3.3.

Jeżeli właśnie zakończyliście pracę nad swoim dziełem, i chcielibyście pokazać je światu, sekcja oznaczona jako „Kreator” będzie Waszym kolejnym przystankiem. Najpierw jednak musicie założyć sobie konto, które umożliwi Wam zarządzanie stworzonymi plikami. Przy tworzeniu nowego konta sugerujemy użycie tego samego adresu email, który wykorzystaliście rejestrując się na stronach www.thewitcher.com oraz www.cyberpunk.net.

Wiki w połączeniu z forum, to prawdziwa skarbnica wiedzy – jeśli nurtuje Was jakaś kwestia związana z naszym edytorem, to możecie być bardziej niż pewni, że właśnie tam uzyskacie pożądaną odpowiedź.
Na koniec pragniemy zaprosić również do sekcji Mod miesiąca, gdzie znajdziecie zwycięską pracę z zamkniętej bety edytora REDkit.

Jesteśmy w fazie otwartej bety i zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze kilka rzeczy, które musimy dopracować.

Trzy, najważniejsze z tych, nad którymi obecnie pracujemy to:

Cookowanie – cookowanie (konwertowanie stworzonej przygody do formatu odczytywanego przez grę) zmian do oryginalej zawartości Wiedźmina 2 tworzy dość duże pliki. Zdajemy sobie sprawę z tego problemu i pracujemy nad zmniejszeniem rozmiaru plików.

Lipsync – aktualnie nie ma możliwości stworzenia lipsyncu do napisanych dialogów. Pracujemy już nad patchem, który to umożliwi.

Sam edytor jest obecnie dostępny tylko w wersji angielskiej i przetłumaczenie go przez członków społeczności aktualnie nie jest możliwe.
 

Attachments

  • 3.jpg
    3.jpg
    229.8 KB · Views: 77
  • 18.jpg
    18.jpg
    207.6 KB · Views: 73
  • 2.jpg
    2.jpg
    366.7 KB · Views: 72
  • 5.jpg
    5.jpg
    354.7 KB · Views: 72
  • 1.jpg
    1.jpg
    397.7 KB · Views: 63
  • 4.jpg
    4.jpg
    158.4 KB · Views: 73
  • 9.jpg
    9.jpg
    381.3 KB · Views: 73
  • 6.jpg
    6.jpg
    348.2 KB · Views: 127
  • 7.jpg
    7.jpg
    286.2 KB · Views: 69
  • 8.jpg
    8.jpg
    362.7 KB · Views: 64
  • 10.jpg
    10.jpg
    398.5 KB · Views: 77
  • 11.jpg
    11.jpg
    282.4 KB · Views: 87
  • 12.jpg
    12.jpg
    406.5 KB · Views: 55
  • 13.jpg
    13.jpg
    265.5 KB · Views: 64
  • 14.jpg
    14.jpg
    343.4 KB · Views: 67
  • 15.jpg
    15.jpg
    317.9 KB · Views: 75
  • 17.jpg
    17.jpg
    355 KB · Views: 70
  • 19.jpg
    19.jpg
    385.4 KB · Views: 66
  • 16.jpg
    16.jpg
    382.9 KB · Views: 65
  • 24.jpg
    24.jpg
    269.9 KB · Views: 60
  • 23.jpg
    23.jpg
    213.6 KB · Views: 59
  • 22.jpg
    22.jpg
    374.4 KB · Views: 53
  • 21.jpg
    21.jpg
    374.4 KB · Views: 62
  • 20.jpg
    20.jpg
    301.3 KB · Views: 102
Last edited:


Po pierwsze, strasznie ładne forum. Po drugie, strasznie miło, że nie uruchomiliście strony dopiero wieczorem. Po trzecie, powodzenia wszystkim w walce z materią! :]
 

Attachments

  • joker11_AND_HERE_WE_GO-s259x194-138013-580.jpg
    joker11_AND_HERE_WE_GO-s259x194-138013-580.jpg
    5.7 KB · Views: 63
Problem leży nie po stronie REDkit'a, a samego exporter'a. Ponieważ nie mam dostępu do wersji 2013 ani 2009 więc exporter z 2013 nie działa poprawnie z wersją 2014 3ds max'a. Pozostaje mi czekać na exporter'a do wersji 2014.
 
Właśnie. Zapomniałem o nim. Przydałoby się wsparcie dla blender'a oraz innych wersji 3ds max niż 2009 oraz 2013 oraz Maya. Istnieje jeszcze wiele innych programów ale te trzy jakimi są Blender, 3DS MAX oraz Maya są najbardziej popularnymi programami do tworzenia w 3D.
 
Podpinam się do pytania kolegi wyżej.

Poza tym mam jeszcze dwa pytania.
-Czy jest szansa na łatkę polonizacyjną dla interfejsu REDKit? Użyty tam angielski jest faktycznie łatwy do zrozumienia, ale dużo przyjemniejszy w obsłudze byłby dla mnie polski interfejs.
-Byłem jednym z tych szczęśliwców, który pobrał REDKit jeszcze przed startem wiki. Załóżmy, że pojawia się nowa wersja - czy będzie jakikolwiek sposób na aktualizację bez pobierania wszystkiego od nowa? Dodam, że mam Build z 7 maja 2013.
 
Gratki, Redzi! Życzę powodzenia wszystkim twórcom, zarówno wyjadaczom jak i początkującym! Ja wezmę się za REDkit za jakiś czas, bo mam nieco innej roboty. Ale, cholera, kusi, jak diabli.
 
-Byłem jednym z tych szczęśliwców, który pobrał REDKit jeszcze przed startem wiki. Załóżmy, że pojawia się nowa wersja - czy będzie jakikolwiek sposób na aktualizację bez pobierania wszystkiego od nowa? Dodam, że mam Build z 7 maja 2013.

Najnowsza wersja to Build 3.0.1 z 7 maja 2013 roku. Nowszej wersji aktualnie nie ma.
Co do aktualizacji to pewnie trzeba będzie pobrać wszystko od nowa albo będą wypuszczane aktualizacje.
Powiem Ci, że przy CryEngine SDK, Unreal SDK czy Unity3D to co nowa wersja trzeba na nowo pobierać wszystkie pliki.
 
Last edited:
To uczymy sie REDkita i zabieramy się do przenoszenia W1 na REDengine :D
Ktoś już ogarnął, czy modele 3D z D'jinni można przenieść do edytora? :p
 
Pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka pytań.

Aktualnie nie ma możliwości przetłumaczenia edytora, jedyną opcją jest wersja angielska.
Mniejsze zmiany w REDkitcie będą wydawane jako patche (będzie można je zainstalować na istniejącą wersję), natomiast większe, jako nowe instalatory.
Aktualnie supportowany będzie tylko 3dsMax, nie wiem czy rozszerzymy support na Blendera, itp. Mam nadzieję, że tak :)
 
To można chociaż prosić o exporter do wersji 2014 ponieważ exporter z 2013 nie działa w 100% tak jak powinien. Niby exportuje ale REDkit po wczytaniu pokazuje pustą zawartość. To znaczy się nie ma mesh'a.
 
Witam
Mam taki Problem wszystko ładnie zainstalowałem ale jak otwieram gre to nie mam jak klikne na nowa gre wgranego moda czemu tak sie dzieje ? a na liscie modow jest i uruchamiam przez user connect tak jak w instrukcji? wszystkie aktualizacje sa tylko byl wgrany hotfix bo gra po pachu 3.4 nie chciała sie urchomic ktos mi pomoże z
Góry dziekuje :)
 
Wszystko ładnie pięknie. Forum śliczne, to prawda. Możliwość zapisywania wszystkich modów w jednym miejscu (poza nexus i moddb) też super.
Co dokładnie będzie z Wiki? Nie mam jej w polskiej wersji językowej? Ponawiam pytanie, ktoś coś z tym zrobi?
 
Top Bottom