RedKit - Pytania i odpowiedzi

+
Cześć,
Co jakiś czas dostaję na PW różne pytania na temat RedKit'a i jak zrobić konkretne rzeczy w nim.
Chętnie odpowiadam i pomagam na te problemy, często jednak się powielają i dobrze by było żeby inni początkujący mieli dostęp do najczęstszych problemów w jednym miejscu.
Pomyślałem że warto założyć tasiemcowy wątek do wrzucania po kolei pytań tutaj.
Taki odpowiednik "Witcher 2 Redkit. Questions and answers." z angielskiej części forum (niektórzy pewnie zgłoszą że po co duplikat wątku, jednak w ostatnich miesiącach dostawałem sporo wiadomości od początkujących użytkowników więc polski odpowiednik też się przyda.)
Ten wątek ułatwi znalezienie odpowiedzi na problemy z modowaniem początkującym moderom które najczęściej się pojawiają.

W ten sposób zamiast szukać po innych wątkach, początkujący będą od razu mieli najczęstsze problemy w jednym miejscu.
Proszę śmiało wrzucać pytania.
Na forum nadal jest sporo osób które znają się na RedKit więc pytania nie powinny pozostać bez odpowiedzi.
 
Siemano!
Tak jak wspominałem na innej stonce forum chciałbym się dowiedzieć jak ogarnąć journal entry (z mappinami, objectivami itp.) do swojego questa. Stworzoną mam podstawę ( małe community z dialogiem między postaciami który miałby kończyć się walką). Przeglądałem jak wyglądają struktury questów Wieśka jednak żaden sposób odtworzenia nie okazał się skuteczny a journal pozostawał pusty mimo rozpisania wymaganych rzeczy. Mógłbyś proszę wytłumaczyć jak to powinno się robić? :D
Niestety na necie brakuje poradników do ogarniania questów ( Niedosyt pozostał po genialnych trzech filmikach Philippa Webera :/) w przeciwieństwie do tych od enviro których jest dość sporo :p
Pozdrawiam serdecznie!
 
Musisz utworzyć plik Entity który będzie odpowiadał za uruchomienie konkretnego pliku Quest na levelu.
Po prostu klikasz w Asset Browserze PPM > Create > Entity Template.
Nadaj dowolną nazwę (bez polskich znaków) i otwórz go.
W okienku w prawym górnym rogu klikasz PPM > Create 'CQuestComponent' (możliwe że będziesz musiał przejechać w dół na liście)
Następnie klikasz LPM na nowy komponent i w zakładce 'Node Properties' podajesz swój plik Quest Log i głowny plik Quest.
Zapisz plik, uaktywnij jakąś warstwę w drzewku plików i przeciagnij na swój świat ten plik entity.
Jeśli wszystko poszło poprawnie, po odpaleniu gry powinien się uruchomić plik quest który podłączyłeś w pliku entity.
Jeśli w pliku questowym dodasz teraz jakiś node z Quest Log'a, w jego opcjach powinieneś móc ustawić połączenia do konkretnych wpisów w Quest Log'u.
Quest.png
Quest.png
 
Super, udało się! Mega Ci dziękuję za pomoc!
Okazało się że zapominałem o podpięciu Quest loga do tego questcomponentu :p Teraz muszę pokombinować nad okiełznaniem tych node'ów ( i znaleźć gdzie się dodaje mappiny ) - które node kiedy używać bo narazie tworzy mi się wpis do journala bez objectiva :p
1611268755643.png
 
Jeśli nadałeś jakimś obiektom lub postaciom tagi, możesz je przypisać do konkretnej fazy questa.
1611342878073.png

Możesz je również aktywować i dezaktywować za pomocą bloczka skryptowego.
Co do node'ów quest edytora, podsyłam w załączniku poradnik do REDkit'a który kiedyś tu się pojawił na forum.
Przepisywałem go sobie kiedyś z angielskiego na polski kiedyś żeby lepiej zapamiętać więc tą wersję też dołączę.
Może być w nim trochę błędów które popełniłem podczas tłumaczenia ale z grubsza masz tam opisane podstawy REDkit'a i działanie najważniejszych node'ów.
Jak się z nimi trochę zapoznasz, prześledź sobie w plikach Wiedźmina 2 któryś z questów który dobrze znasz i przeanalizuj jak został zbudowany.
W ten sposób chyba najwięcej się nauczyłem jeśli chodzi o robienie questów w REDkit.
 

Attachments

  • REDkit Editor Basic Manual.zip
    4.4 MB · Views: 148
Dziękuje Ci bardzo za pomoc i za wrzutkę!!! Przestudiuję sobie to wszystko tak jak radzisz i zobaczymy co uda się stworzyć :D
 
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy któś umie rozczytać dane znajdujące się w sekcij havok w animacjach?
Chodzi mi dokładnie o zrozumieniu jak rozczytać dane o pozycij, rotacij oraz skali ale dotatkowe wytłumaczenie czym jest np blockDuration itp też będą mile widziane.
Z góry dziękuję.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu (159).png
    Zrzut ekranu (159).png
    160 KB · Views: 35
Top Bottom