RedPoints i Dzięki

+
Status
Not open for further replies.
RedPoints i Dzięki

Mam takie pytanie odnośnie forum... Szukałem odpowiedzi, ale nie znalazłem, więc zakładam nowy wątek.

Rozumiem, że znaczek "Dzięki" przyznaje się w ramach podziękowania komuś za pomocnego posta itp.

Czy RedPoint to pozytywny czy negatywny znaczek?

Do tej pory byłem święcie przekonany, że RedPoint to coś w rodzaju "Kciuk w górę" czy "Dobry post!", ale PW od jednego z użytkowników uświadomiło mi, że chyba jednak tak nie jest... Zechce mi ktoś to wyjaśnić?
 
@rootsrat
Na starym forum (no, na kilku starych) funkcjonowały oreny, które przyznawało się (z uzasadnieniem pisemnym!) za posty, które nam się szczególnie podobały - oreny były limitowane i miały swój ciężar gatunkowy. Potem rzecz trochę się rozmyła, na poprzedniej wersji były plusy i minusy, w tej zrezygnowaliśmy z minusów, a odpowiednikami orenów są redpointy (sama wciąż się jeszcze mylę i często mówię po staremu) i doszły jeszcze znaczki "dzięki". Redpointy zliczają się w profilu, podziękowania - z tego co pamiętam - nie. Można powiedzieć, że redpointy mają większy ciężar gatunkowy, czy coś.
 
@rootsrat
Na starym forum (no, na kilku starych) funkcjonowały oreny, które przyznawało się (z uzasadnieniem pisemnym!) za posty, które nam się szczególnie podobały - oreny były limitowane i miały swój ciężar gatunkowy. Potem rzecz trochę się rozmyła, na poprzedniej wersji były plusy i minusy, w tej zrezygnowaliśmy z minusów, a odpowiednikami orenów są redpointy (sama wciąż się jeszcze mylę i często mówię po staremu) i doszły jeszcze znaczki "dzięki". Redpointy zliczają się w profilu, podziękowania - z tego co pamiętam - nie. Można powiedzieć, że redpointy mają większy ciężar gatunkowy, czy coś.

Super, dzięki za dogłębne wyjaśnienie. Uspokoiliście mnie, bo jakby jednak okazało się, że tamten user miał racje, to miałbym sporo PW do napisania z przeprosinami :D

Temat do zamknięcia :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom