REMONT OPRAWY GRAFICZNEJ - nowe efekty, potrzebni testerzy

+
REMONT OPRAWY GRAFICZNEJ - nowe efekty, potrzebni testerzy

Witam
W obecnych czasach możliwe jest upiększenie wielu świetnych produkcji (dzięki enbseries, sweetfx itp.). Wiedźmin jednak nie doczekał się jeszcze porządnej odnowy graficznej. Bardzo chciałbym to zmienić.


Wymagania:
-dobra karta graficzna (inna niż Intel, najlepiej z Nvidii),


Tutaj można pobrać mój projekt. Aktualnie opis instalacji jest tylko w języku angielskim (lub czymś co go przypomina-moja niedoskonała jego znajomość). Może w przyszłości napiszę instrukcje w naszym języku. (jeśli będzie taka potrzeba)

*Wypowiedź wyłącznie krytykującą, napisaną przez osobę, która nie zainstalowała modyfikacji i nie wyraża chęci pomocy (choćby poprzez dokładne opisanie problemu) będę traktował jako zwyczajny hejt (nie lubię tego słowa, ale chyba będzie tutaj najlepsze).

Pozdrawiam
;)
 
Last edited:
Mówisz o Wiedźminie 1? Pogadaj z ludźmi od Powrotu Białego Wilka. Oni już wyciskają dużo z gry, więc są doświadczeni w zmianach graficznych gry.
 
Tak. Dokładnie o Wiedźminie 1 w edycji rozszerzonej. Oczywiście odwalili kawał dobrej roboty. Jednak zajmują się tylko teksturami (jeżeli się nie mylę). Na razie potrzebuję jedynie osób chętnych sprawdzić kilka rzeczy. Przydałby się ktoś kto zna się na HLSL.... Jednak na tak wczesnym etapie wystarczą dwie osoby: ja+tester, a same efekty są już "gotowe" (potrzebują tylko dosotsowania) ;).

Właściwie to nie chcę dokonywać zmian w kodzie gry. Mam w zamiarze skorzystać z injectora zaawansowanych shaderów graficznych . Trzeba jedynie sprawić czy działa poprawnie z omawianą produkcją (pewnie trzeba będzie mu w tym "pomóc"). Następnie zajmę się ustawianiem nowych efektów, optymalizowaniem działania injectora i zwiększaniem wydajności. Teraz jest możliwe poprawienie mapowania kolorów, dodanie ładnego fxaa, bloom, wyostrzanie tekstur, i kilku filmowych efektów. Jeżeli przy pomocy testerów uda mi się uzyskać dostęp do pewnych procesów (mam kilka pomysłów), to wtedy przyjdzie czas na bardzie złożone rzeczy (SSAO, DOF, Sun glare itp. )
 
Last edited:
O ile nie będzie potrzeby ściągania pierdyliardów giga jakiś plików to mogę testować.
 
Cześć zimny123z
Nie, nie. Plik testowy (nie gotowa modyfikacja) będzie miała około 1 mb. Będę wstawiał pliki tylko po parę mega, lub kb. :) Dzięki. Jutro postaram się podać link. Dobrej nocy :p
 
Przenoszę na odpowiedni poziomu zagłębienia - dział główny ("przygody i mody") służy głównie do rozmów nt. ukończonych modyfikacji i przygód. Natomiast "warsztat" jest przeznaczony dla tych, nad którymi prace wciąż trwają.
 
Jak będzie potrzeba testera to pisaj.

Miej jednak na uwadze, że nie znam się na tych sprawach i będę patrzył okiem laika ;)
 
Dzięki Erwins. :) Będę o tobie pamiętał. Możliwe, że dzisiaj podam konkretne informacje odnośnie pomocy jaką potrzebuję.

---------- Zaktualizowano 20:49 ----------

Aktualności:
Aktualnie posaidam swój egzemplarz Wiedźmina i zacząłem pracę nad efektami. Dodałem już motion blur (co bardzo mnie cieszy :D, ) (. Aktualnie pracuję nad SSAO. Częściowo "działa" także Depth Of Field . Skończyłem pracę nad Godrays i Lensdirt.

Wyjaśnienie efektów (zdjęcia nie są moje ;) ):
-motion blur: http://pixelsmashers.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/09/Crysis-Motion-Blur-480x300.png
-Depth Of Field: https://library.creativecow.net/articles/terry_todd/depth_of_field_converters/gnome-dof.JPG
-Godrays: http://www.salamandrewine.com/images/god_rays.jpg
-Lensdirt.: http://i3.minus.com/ibctRJJT0nSPM8.png

Zmieniły się plany (bardzo przepraszam) i nie umieszczę dzisiaj żadnych plików do testowania. Potrzebuję trochę czasu na rozgryzienie paru problemów. Postaram się wypuścić "wersję Alpha" w najbliższym czasie. (lub chociaż dodać screenshoty )

Pozdrawiam
Grungehe123
 
Last edited:
Postaram się jutro zaprezentować małe co nieco. (takie before and after) Jednak przypominam, że wszystko jest we wczesnym etapie. (chociaż mój materiał na ładne "fotki" już jest dość obiecujący)
Pozdrawiam :p
 
Osobiście mu nakopię wtedy, ale jestem pewien, że tego nie zrobi :p A mod ma duży potencjał, ciekawe tylko jak Aurora go przyjmie.
 
*Zdjęcia są w rozdzielczościach HD i FullHD.

/Edit: 16.03.15 r.
Zdjęcia są baaaardzo przestarzałe. Kolory zostały poprawione. Aktualnie nie mogę zrobić nic więcej. Czekam na aktualizację narzędzi, których używam przy tworzeniu tego projektu. W przyszłości dodam efekty odpowiedzialne za modyfikację oświetlenia i może lekki DOF.




Anamorphic flare + Godrays: przed 1, po 1, przed 2, po 2, 3, 4 (Oba efekty świetlne są dynamiczne. W zasięgu ich działania znajdują się tylko bardzo jasne piksele. Anamorphic flare dodaję poświatę niektórym obiektom. Godrays aplikuje się jedynie w źródłach mocnego światła, np. niektóre czary i oczywiście słońce)

Widoki: przed 1, po 1, przed 2, po 2, przed 3, po 3, przed 4, po 4, przed 5, po 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, (Przy zdjęciu nr. 1 proszę zwrócić uwagę na oświetlenie-zwiększona ilość światła, ciemniejsze cienie, symulacja efektu HDR)

tonemapping+HDR+curves+vibrance: 1 (mapowanie kolorów]

motion blur: 1, 2, 3, 4


Następne w drodze... Zdjęcia przedstawiają postacie z początku gry, kilka widoków oraz prezentacje zastosowanych (do tej pory) efektów.

Proszę napiszcie co myślicie o zdjęciach. Chętnie przyjmę opinie nastawione krytycznie (dobrze rozpisane i przedstawione). Jednak pamiętajcie, że spędziłem nad tym trochę czasu i byłoby mi przykro zobaczyć bezpodstawną krytykę i jakiekolwiek przejawy chamstwa.


Pozdrawiam!
 
Last edited:
Top Bottom