REMONT OPRAWY GRAFICZNEJ - nowe efekty, potrzebni testerzy

+
Można zrobić nawet teksturę 4k, ale klatki już przy naszych lecą nieźle, więc nie dokładaliśmy takich rozmiarów. Również z takiego powodu, że gdyby w pełni wykorzystać potencjał tekstury 4k, to mocno by się ona wyróżniała na tle tych 1k. Mamy chyba jednak kilka tekstur 2k.
 
Grungehe, a te programy wymagają mocnej maszyny? Bo nie wiem, czy warto zaczynać się w to bawić skoro mój sprzęt może nie wyrabiać.
 
Dzięki za szybką odpowiedź. Najpewniej zrobię tylko kilka tekstur 2k i może spróbuję pobawić się normalmapami. Mógłbyś jeszcze podać mi domyślną lokalizację waszych tekstur? Chciałem je tylko przejrzeć (niczego nie będę zmieniał). Myślałem, że będą znajdować się w Data>Override... Jednak folder jest pusty.

---------- Zaktualizowano 10:25 ----------

Grungehe, a te programy wymagają mocnej maszyny? Bo nie wiem, czy warto zaczynać się w to bawić skoro mój sprzęt może nie wyrabiać.

Zależy od zastosowanych efektów. Bloom i sharpening są dość łagodne. Pewne zabiegi mogą nawet zwiększyć wydajność. Jeżeli wyłączyć podstawowe wygładzanie krawędzi z menu gry i włączysz tylko fxaa lub smaa (skonfigurowane do średniej jakości), to zyskasz dodatkowe fps. Dodatkowo polecam poprzez panel sterowania nvidia w każedj grze mieć włączony vsync i triple buffering (potrójne buforowanie).
 
Dzięki za szybką odpowiedź. Najpewniej zrobię tylko kilka tekstur 2k i może spróbuję pobawić się normalmapami. Mógłbyś jeszcze podać mi domyślną lokalizację waszych tekstur? Chciałem je tylko przejrzeć (niczego nie będę zmieniał). Myślałem, że będą znajdować się w Data>Override... Jednak folder jest pusty.
Data/z_zrotww/Characters

Poza tym jeszcze są tekstury nieba w "\Data\z_zrotww\skybox_mod".
 
Dzięki SMiki. ;)

---------- Zaktualizowano 19:02 ----------

Moja odpowiedź taka niedoceniana :( Taka pominięta :(

Ja bardzo ją doceniam. :)

---------- Zaktualizowano 20:02 ----------

Można zrobić nawet teksturę 4k, ale klatki już przy naszych lecą nieźle, więc nie dokładaliśmy takich rozmiarów. Również z takiego powodu, że gdyby w pełni wykorzystać potencjał tekstury 4k, to mocno by się ona wyróżniała na tle tych 1k. Mamy chyba jednak kilka tekstur 2k.

Wydaje mi się, że samo zwiększenie rozdzielczości tekstury (diffuse map) nie powinno stanowić problemów dla gry. Po skompresowaniu i usunięciu (czasem) zbędnego kanału alfa dostajemy całkiem zgrabny (rozmiarowo) plik. Dużo większy wpływ na wydajność powinna mieć normal mapa. Zrobię parę testów. Bez spróbowania się nie obejdzie. Jeżeli dojdę do jakiś ciekawych rezultatów lub stworzę coś ciekawego, to dam wam znać. ;)
 
Udało mi się wyposażyć Wiedźmina w HBAO+ (lub wysokiej jakości SSAO). :) Efekt jest możliwy do uzyskania tylko dla posiadaczy kart Nvidia.

Zdjęcia z grafiki google: 1,2,3,4
 
Tylko Nvidia? Eh, mówi się trudno.

Możliwe, iż posiadacze kart AMD mogą wyposażyć się w podobny efekt. Sam posiadam Nvidię i nie mogę Ci w tym pomóc... Karty od "zielonych" posiadają HBAO, a od "czerwonych" HDAO.

Nie obiecuję, ale jutro lub w piątek może poszukam rozwiązania dla ludzi z kartami AMD.

Proces aplikacji efektu jest dość prosty. Oryginalnie podobne rzeczy nie zadziałają w Wiedźminie. Jednak dziś dopadłem w internecie pewne ustawienia kompatybilności i wszystko ładnie działa.

---------- Zaktualizowano 22:04 ----------

kk lol

Jakieś skriny?

Myślę, że nie są potrzebne. Sam efekt jest dość subtelny, ale znacząco poprawia wygląd postaci. Niestety jest także głodny zasobów. Na dniach ustalę najlepsze ustawienie i dodam screeny lub zamieszczę instrukcję jego załączania. Wszystko opiera się na technologii twojej karty graficznej.
 
Last edited:
Ponieważ załączyłeś je w opcjach gry... Jednak na wszelki wypadek radzę Ci się wyspowiadać.

Obydwie technologie powinny działać dla konkurencji. Włączenie HBAO jest możliwe dla kart czerwonych (za pomocą odpowiedniego narzędzia). Zieloni nie dali nam takiej możliwości...

Odnośnie screenów. Nie zaprezentuję nowych dopóty nie będę zadowolony z własnego projektu.
 
Wybacz, ale HBAO jest domyślnie zaznaczone gdy jest wybrany, któryś preset ustawień i akurat nie wiem jak na niższych ale już od "Wysokich" takowy jest po prostu zaznaczony, jako opcja domyślna. FPSów nie tnie wiele więc łotewa.
 
To samo, ale kolega pyta czy możemy liczyć na jakieś efekty na radełonach. :p

Trudno powiedzieć. Teoretycznie tak. Może niebawem dostanę możliwość wyposażenia Wiedźmina w inny rodzaj okluzji otoczenia. (wtedy powinno działać na kartach "czerwonych")
Do włączenia HBAO+ potrzebuję zaawansowanego dostępu do panelu sterowania Twojej karty graficznej. Ja użyłem nvidia inspector. AMD powinno posiadać podobne narzędzie. Nie wiem jednak, czy uzyskanie efektu będzie dla niego możliwe.

---------- Zaktualizowano 23:03 ----------

Postaram się poświęcić trochę czasu waszej sprawie. Wszystkie nowe informacje będę zamieszczał w tym temacie. Jednakże nie oczekujcie błyskawicznych rezultatów. Ostatnio mam coraz mniej wolnego czasu i wszystko może trochę potrwać. Staram się stworzyć większy projekt (rozważam narysowanie własnych tekstur), więc radzę przyjmować wszystkie nowinki na spokojnie. Zamierzam oddać do waszego użytku skończoną i dopracowaną modyfikację.

Aktualnie mogę tylko udostępnić sposób na włączenie HBAO + i uzyskanie lepszej wydajności (ustawienia dla kart Nvidii).
 
Top Bottom