Reset postępu konieczny

+
kotwica407;n6893530 said:
Gratuluję, ale nie ma to nic do rzeczy.

Cytujesz mnie, ale w ogóle nie odnosisz się do tego, co zacytowałeś.

Jeżeli nastąpi zmiana ekonomii gry (np. 1 beczka dziennie a nie 3 jak jest teraz albo zmiana częstotliwości dropów kart rzadkich, epickich i legendarnych) to wipe jest OCZYWISTY i nie wymyślisz żadnego argumentu, który by to podważył. Jeżeli REDzi spowolnią zdobywanie kolekcji to nie mogą pozwolić na pozostawienie kolekcji tym graczom, którzy zdobyli ją w przyspieszonym tempie (zwłaszcza, że to nadal zwykła beta, a nie pełna wersja gry). Beta służy nie tylko do sprawdzenia mechaniki działania kart i wyłapywania bugów gry, ale także do określenia, czy dobrze zaprojektowana została ekonomia gry dla graczy f2p. Zmiana ekonomii w trakcie testów zawsze musi skutkować resetem kont.
Jeżeli się nie zgadzasz, to podawaj argumenty, a jeżeli się odnosisz do moich wypowiedzi, to proszę o kontrargumenty, a nie pytania czy ja tak myślę, bo skoro coś napisałem to najwyraźniej tak właśnie myślę.
I nie mam zamiaru nic podważać, bo w takim wypadku reset będzie i CDP o tym nie raz mówiło, że jeśli zajdą jakieś znaczne zmiany to reset będzie konieczny ale go nie planują. Mimo to zadeklarowali się, że w razie resetu wszystkim to wynagrodzą :)
Kxrekorikus;n6897660 said:
​Kontrola na Pogodzie (Potwory), Discard (Skellige), combo elfy-krasnale (scoia'tael), zmienianie jednostek na złote (królestwa). Brakuje mi 13 legend wliczając innych liderów niż podstawowi i 9 epików :)

​Wracając do tematu. Jestem przeciwny resetom, jednak jak wprowadzą piąte królestwo + karty premium będzie nieuchronny. Jednakże jestem zdania, że gracze f2p powinni mieć możliwość odrobienia chociaż części swoich paczek. Mini kampania, event specjalny, cokolwiek co urozmaiciło by grę i podbudowało zawartość klasera.
Niektórym brakuje znacznie więcej, cierpliwości i na pewno uzbierasz na te karty :p Co do resetu przy wprowadzeniu Nilfgardu, wydaje mi się, że nie jest konieczny. Wyfarmisz sobie starymi kartami nowe i wszystko będzie okej.Jedynie tak jak kolega powiedział przy znacznej zmianie ekonomii ma to sens :p
 
Last edited:
DzyntaMokry;n6895010 said:
Wasz kochany HS ma limit 100 golda dziennie, 30 wygranych to 1 pakiet w HS, teraz sobie pomysl ile dostajesz w Gwincie.

Wcale nie jest powiedziane, że po premierze gry (i resecie, który moim zdaniem nastąpi) dalej będzie obowiązywał obecny system progresu.

Bynajmniej, to że jest x3 szybszy niż w HSie może być właśnie specjalnie na potrzeby testów tak aby testerzy mieli możliwość przetestować jak najwięcej.
 
Przecież wipe/reset będzie CD Projekt RED informowało o tym, tylko beczki kupione za gotówkę będą zwrócone.
 
Last edited:
GeneralWitcher2;n6898010 said:
Wcale nie jest powiedziane, że po premierze gry (i resecie, który moim zdaniem nastąpi) dalej będzie obowiązywał obecny system progresu.

Bynajmniej, to że jest x3 szybszy niż w HSie może być właśnie specjalnie na potrzeby testów tak aby testerzy mieli możliwość przetestować jak najwięcej.

ale narzekania juz sa na ten system, ze jest za wolny wedlug co niektorych :p
 
DzyntaMokry;n6898470 said:
ale narzekania juz sa na ten system, ze jest za wolny wedlug co niektorych :p

Kwestia zbalansowana ekonomii zarówno pod graczy sezonowych, którzy grają dla przyjemności jak i graczy, którzy myślą o turniejach, które mam nadzieje, że będą się odbywać. Jeśli Gwint utrzyma trend innych gier karcianych. Tyle kart co jest teraz będziesz otrzymywać co 3-4 miesiące. Nie ma opcji, żebyś był na bieżącą z każdą frakcją (mam tu na myśli karty epickie, legendarne i liderów) i ODŁOŻYŁ coś na premierę następnego bez kupowania co miesiąc 40-60 baryłek.

​@lazarus To był tylko przykład w jakim punkcie mogli by zresetować progress. Nowa frakcja + karty premium w paczkach lub do zdobycia w inny sposób, wtedy byłoby najrozsądniej.
 
DzyntaMokry;n6898470 said:
ale narzekania juz sa na ten system, ze jest za wolny wedlug co niektorych :p

To chyba narzekania osób, które nigdy nie grały w HSa :)

2 lata w to grałem regularnie, trochę $ wpłaciłem, a i tak całej kolekcji nie miałem.

Jeśli w Gwincie progres będzie choćby o 10-20% lepszy to już będę zadowolony.
 
GeneralWitcher2;n6898890 said:
To chyba narzekania osób, które nigdy nie grały w HSa :)

2 lata w to grałem regularnie, trochę $ wpłaciłem, a i tak całej kolekcji nie miałem.

Jeśli w Gwincie progres będzie choćby o 10-20% lepszy to już będę zadowolony.

poczytaj sobie forum, wlasnie zachwalaja, ze hs lepszy pod wzgledem zdobywania kart, takze chyba graja :)
 
Resetu nie powinno byc, bo raz, ze kazdy mogl sie do bety zapisac, dwa, trzeba nagrodzic betatesterow za poswiecony przez nich czas, trzy, niektorzy kupili beczki za realne pieniadze. CDPR nie powinien w becie udostepniac mozliwosci kupowania beczek. Problem bylby rozwiazany.
 
.rain.;n6899030 said:
Resetu nie powinno byc, bo raz, ze kazdy mogl sie do bety zapisac, dwa, trzeba nagrodzic betatesterow za poswiecony przez nich czas, trzy, niektorzy kupili beczki za realne pieniadze. CDPR nie powinien w becie udostepniac mozliwosci kupowania beczek. Problem bylby rozwiazany.

​Beta jest od tego, by testować różne rzeczy. Czy sklep działa, nie ma błędów, wysypuje się na płatoności to też jest test, który muszą zrobić.
 
.rain. Tymczasem ci co nie dostali się do bety, to nie mogą farmić golda i zostają z tyłu. Wszystkie zdobyte karty powinny być zresetowane, bo część z nich się zmieni, część dostanie nefa. Jeżeli już jestem zmuszony do wybierania kart podczas otwierania beczek, to wole sobie wybrać te grywalne od nowa po becie.
 
Jestem przeciwny resetowi!!! Nie po to spędzam większość mojego wolnego czasu na graniu i szukaniu bugów (za co należy mi się nagroda :p czyli nie restartowanie). ps. jeśli ktoś nie ma dostępu do bety, niech nie ma bólu pewnej części ciała, o to że jeśli on nie ma to nikt nie może mieć. Po prostu nie masz, to nie masz. Na luj drążyć temat. Deus vult!!! :p :)
:threaten:
 
makmakp;n6900680 said:
.rain. Tymczasem ci co nie dostali się do bety, to nie mogą farmić golda i zostają z tyłu. Wszystkie zdobyte karty powinny być zresetowane, bo część z nich się zmieni, część dostanie nefa. Jeżeli już jestem zmuszony do wybierania kart podczas otwierania beczek, to wole sobie wybrać te grywalne od nowa po becie.
Karty też się zmieniają poza betą(nerfią, bufują itd.) w innych grach i nikt z tego powodu resetu nie robi :p I serio, nie przesadzajcie naprawdę, że to jest nie do nadrobienia i że wgle w czym kolwiek przeszkodzi bo deckiem podstawowym da się pokonać zbudowany z legend, tak samo jak w HS nie raz ludzie którzy dopiero zaczynali grać wygrywali z prosami którzy wygrywają turnieje(patrz YT). To gra karciana, więcej kart daje Ci więcej kombinacji ale to nie znaczy, że daje Ci przewagę. Streamuje sobie gwinta i ludzie pytają ciągle o mój build z KP,bo mam średnio 6-7 wygranych pod rząd( czyli winratio jakieś 85%) i dziwią się, że w nim nie ma ANI JEDNEJ legendarnej karty, za to są dwie epickie(koszt 400 strzępków łącznie, uzbierane w 2 dni) i reszta to koszt 30-80, a większość z nich jest od startu. Więc jeśli deckiem zbudowanym w max 4 dni wygrywam z prawie każdym deckiem, nie ważne czy ma pełno legend i super kart, czy ma przemyślany deck czy nie to nie ma żadnego problemu, bo każdy nowy gracz z małym przebłyskiem wyobraźni lub podpowiedziami z YT czy twitcha jest w stanie zrobić w 4 dni taki deck który będzie wygrywał. Nie zapominajmy, że próg wejścia w takich grach dla nowego gracza powinien wynosić jakieś 30% win ratio, bo musi nauczyć się mechanik, poznać zagrania ludzi, zwyczajnie nauczyć się tej gry, a jest w stanie bez problemu wyciągnąć 50% win ratio na starcie.
 
Last edited:
makmakp;n6900680 said:
.rain. Tymczasem ci co nie dostali się do bety, to nie mogą farmić golda i zostają z tyłu. Wszystkie zdobyte karty powinny być zresetowane, bo część z nich się zmieni, część dostanie nefa. Jeżeli już jestem zmuszony do wybierania kart podczas otwierania beczek, to wole sobie wybrać te grywalne od nowa po becie.

Kwestia tego, ile ludzi dostalo dostep do zamknietej bety. Jesli sa to stosunkowo male ilosci to nic nie powinno byc resetowane. Prawdopodobienstwo trafienia na osobe z naprawde dobra talia po premierze beda niskie. Juz teraz mam mocna talie i gram po kilka godzin i wiekszosc ma poczatkowe talie.

 
A ja uważam, że reset powinien być, w końcu to tylko beta. Grałem w wiele zamkniętych i otwartych wersji testowych gier i większości kończyły się one resetem postępu. Nigdy z tego powodu nie miałem poczucia utraty czasu nawet, gdy testy trwały więcej niż bawiłem się w finalnej produkcji. A kwestie włożonego nakładu finansowego to już indywidualna sprawa i w moim odczuciu w becie nie powinny występować tego typu płatności, bo komplikuje to sytuację.
 
kubikowal;n6901440 said:
Jestem przeciwny resetowi!!! Nie po to spędzam większość mojego wolnego czasu na graniu i szukaniu bugów (za co należy mi się nagroda :p czyli nie restartowanie). ps. jeśli ktoś nie ma dostępu do bety, niech nie ma bólu pewnej części ciała, o to że jeśli on nie ma to nikt nie może mieć. Po prostu nie masz, to nie masz. Na luj drążyć temat. Deus vult!!! :p :)
:threaten:

Trochę mnie dziwi taka roszczeniowa postawa. Zapisałeś się do zamkniętej bety i dostałeś możliwość przetestowania gry, własnego wkładu w jej rozwój i przede wszystkim zagrania przed innymi. Wydaje mi się, że to jest nagrodą samą w sobie, łącznie z faktem że spędzasz przy Gwincie dużo czasu i czerpiesz z niego masę frajdy.
Jeżeli REDania zdecyduje się nagrodzić testerów, będzie to fajny gest z ich strony - ale imo nie powinno się tego od nich wymagać i oczekiwać.

Ze startem działającej, pełnej gry wszyscy powinni mieć równe szanse. Przynajmniej jeśli chodzi o ilość posiadanych kart. Ci grający teraz i tak mają fory, bo uczą się mechanik i zależności między jednostkami, to dużo - nawet jeśli część ich właściwości zostanie zmieniona.
 
Last edited:
niedam;n6902820 said:
. A kwestie włożonego nakładu finansowego to już indywidualna sprawa i w moim odczuciu w becie nie powinny występować tego typu płatności, bo komplikuje to sytuację.

I właśnie w tym tkwi problem. Ponieważ, tutaj się powtórzę. Nikt nam nie powiedział, że podczas cbt nie możemy zdobyć kart premium. Po otworzeniu olbrzymiej ilości beczek z kartami sam zdecydowałem się napisać do Cdp i dopiero wtedy dowiedziałem się, że w cbt tych kart niema. Braku kart nikt się nie spodziewał, ponieważ były one pokazywane na wszystkich materiałach video przed samą beta jak i były dostępne podczas testów serwerów kts. Dlatego właśnie myślę, że reset po cbt musi zostać przeprowadzony ponieważ w przeciwnym wypadku duża liczba ludzi która zdecydowała się wesprzeć finansowo Cdp poczuła by się lekko mówiąc rozczarowana (celowo nie użyłem tutaj innego zwrotu).
 
Last edited:
Szincza;n6902850 said:
Trochę mnie dziwi taka roszczeniowa postawa. Zapisałeś się do zamkniętej bety i dostałeś możliwość przetestowania gry, własnego wkładu w jej rozwój i przede wszystkim zagrania przed innymi. Wydaje mi się, że to jest nagrodą samą w sobie, łącznie z faktem że spędzasz przy Gwincie dużo czasu i czerpiesz z niego masę frajdy.
Jeżeli REDania zdecyduje się nagrodzić testerów, będzie to fajny gest z ich strony - ale imo nie powinno się tego od nich wymagać i oczekiwać.

Ze startem działającej, pełnej gry wszyscy powinni mieć równe szanse. Przynajmniej jeśli chodzi o ilość posiadanych kart. Ci grający teraz i tak mają fory, bo uczą się mechanik i zależności między jednostkami, to dużo - nawet jeśli część ich właściwości zostanie zmieniona.

Szincza;n6902850 said:
Trochę mnie dziwi taka roszczeniowa postawa. Zapisałeś się do zamkniętej bety i dostałeś możliwość przetestowania gry, własnego wkładu w jej rozwój i przede wszystkim zagrania przed innymi. Wydaje mi się, że to jest nagrodą samą w sobie, łącznie z faktem że spędzasz przy Gwincie dużo czasu i czerpiesz z niego masę frajdy.
Jeżeli REDania zdecyduje się nagrodzić testerów, będzie to fajny gest z ich strony - ale imo nie powinno się tego od nich wymagać i oczekiwać.

Ze startem działającej, pełnej gry wszyscy powinni mieć równe szanse. Przynajmniej jeśli chodzi o ilość posiadanych kart. Ci grający teraz i tak mają fory, bo uczą się mechanik i zależności między jednostkami, to dużo - nawet jeśli część ich właściwości zostanie zmieniona.


Zgadzam się w całej wypowiedzi. Ktoś otrzymał możliwość testowania produktu i zapoznania się z jego mechaniką, uczestniczeniu w rozwoju, a i tak ma problem, bo musi ten produkt oddać [reset] po testach. Pierwszy raz "uczestniczysz" w tego typu grze?! Ale może ze względu na mój wiek i ilość czasu spędzonego na wirtualnym świecie takie roszczeniowe podejście mnie nie dziwi. Czy reset będzie czy nie, ja i tak w finalnym produkcie będę dobrze się bawił.
 
niedam;n6902930 said:
Zgadzam się w całej wypowiedzi. Ktoś otrzymał możliwość testowania produktu i zapoznania się z jego mechaniką, uczestniczeniu w rozwoju, a i tak ma problem, bo musi ten produkt oddać [reset] po testach. Pierwszy raz "uczestniczysz" w tego typu grze?! Ale może ze względu na mój wiek i ilość czasu spędzonego na wirtualnym świecie takie roszczeniowe podejście mnie nie dziwi. Czy reset będzie czy nie, ja i tak w finalnym produkcie będę dobrze się bawił.

Podoba mi się twoje podejście. Ja również bym się dobrze bawił nawet po resecie. W końcu to tylko gra i powinna się liczyc w niej szczególnośi dobra zabawa :), a nie to ile pieniędzy włożyło się w zakup beczek aby szpanować tym jakim jest się bogatym i pokazywać swoją super talię. Ale nawet gdyby tego resetu nie było to nadal dobrze bym się bawił.
Grałem trochę w HS'a w becie i potem wróciłem kiedy gra wyszła juz na dobre (1,5 roku po premierze) Początkowo wiele nie ogarniałem, ale znajomy mi wszystko wyjaśnł i pomógł mi złożyc z podstawowych kart nawet mocne decki, które dawały radę :). Wszystko zależy od chęci i nastawienia :
Równiez jestem zdania, że podczas bety nie powinny być dostępne mikropłatności, bo psuje to przyjemność z grania i częściowo wpływa to na balans gry. Ja nie mma jeszcze kluczyka i nie wyobrażam sobie, że dostaję klucz, wchodzę do gry i nagle natrafiam na jakiegoś gracza, który niszczy mnie w 2 turach jakiś potężnym deckiem
 
No to chyba wszystko już jasne:

"Gwint Będzie pełny reset, zwrócimy tylko beczki zakupione za pieniądze
"

 
GeneralWitcher2;n6920360 said:
No to chyba wszystko już jasne:

"Gwint Będzie pełny reset, zwrócimy tylko beczki zakupione za pieniądze
"


Już widzę to rozczarowanie i gniew w oczach osób które całymi dniami poddawali walki żeby ciułać beczki za GG z nadzieją że wszystkie je odzyskają po resecie gry :)

Niemniej mam nadzieję że testerzy z bety dostaną choćby jakąś kartę specjalną tak jak w HSie której nie da się zdobyć w inny sposób, to zawsze jakieś wyróżnienie i perełka w naszej kolekcji, a kto wie może i będzie miała zastosowanie w jakimś konkretnym decku.
 
Top Bottom