Reset postępu konieczny

+
Na pewno nie będzie unikatowej karty, co najwyżej unikatowy wygląd karty, którą można zdobyć normalnie. Spodziewałbym się raczej jakiegoś osiągnięcia.
 
Na wstępie nie podoba mi się, zachowanie co do tej gry i problemy czy będzie reset czy nie, osobiście mi to obojętne, bo poznałem mechanikę i wiem co i jak, ale nie o to tu chodzi tylko, że wszedłem do bety żeby TESTOWAĆ grę a nie wydawać realne pieniądze żeby otworzyć beczki... jeżeli to są testy to powinny wszystkie karty być dostępne za darmo dla każdego wtedy bym mógł testować czy coś jest OP co zmienić itd. itp. a tak chcesz sprawdzić inne karty zapłać nam 250zł za 60 beczek albo i więcej żeby sobie to sprawdzić... takie testy to jak dla mnie żenada i po prostu wyciąganie od testerów pieniędzy, bo jak inaczej to wytłumaczyć?
Jeżeli nadal są testy to po prostu dać wszystko i sprawdzać mechanikę a nie, pierwsze co to sklep i pieniążki... jestem bardzo rozczarowany takim podejściem co do bety.
Śmieszy mnie to, że nawet grając to po 3 poziomach są blokowane nagrody za wygrywanie (tylko za GG od oponenta) rozumiem to w normalnej wersji gry ale w becie? Po co żeby zablokować to i kupić beczki... tak to widzę i jak dla mnie zbyt brzydkie zachowanie producentów.
 
Testy mają na celu sprawdzenie wszystkiego, także sklepu czy rzemiosła. Kupować za pieniądze nie musisz, a jeśli kupisz to wszystko odzyskasz, w czym więc problem?

Lukaas_1990;n6924310 said:
Śmieszy mnie to, że nawet grając to po 3 poziomach są blokowane nagrody za wygrywanie

Nic nie jest blokowane, to zwyczajnie jeden z wielu błędów, z którymi boryka się gra. Wystarczyło trochę poczytać forum zamiast od razu wyskakiwać z krzykiem, że firma cię oszukuje i naciąga.
 
Jakieś argumenty to co pisałem czy tylko jest błąd i musimy wybaczyć? Czemu nie jest naprawiany, czemu nie podałeś kiedy łaskawie naprawiony zostanie. Jeżeli chcą testować to czemu nie zrobią wirtualnych zakupów czy coś w ten deseń, że podajemy dane z karty itd. i dostajemy beczki a za nie, nie płacimy? Widzisz w tym jakiś problem?
Proszę drogi moderatorze czytać gdzie napisałem, że jestem oszukiwany i naciągany? Napisałem, że mi się to nie podoba, a nie że ktoś mnie oszukał ale widzę, że jak ktoś o tym otwarcie napiszę to zaraz się czyta nie podoba się to wyjdź... proszę o jakieś argumenty a nie być obrońcą i realnie spojrzeć na mój post.
I jeszcze sprawdzić wszystko, sklep rzemiosło itd. Ale chyba najważniejsza jest rozgrywka karty, rozgrywane mecze, a później sklep czy jednak się mylę?
 
Lukaas_1990;n6924420 said:
Jakieś argumenty to co pisałem czy tylko jest błąd i musimy wybaczyć? Czemu nie jest naprawiany, czemu nie podałeś kiedy łaskawie naprawiony zostanie.

Przecież ta beta wystartowała bodajże tydzień temu dopiero.

Lukaas_1990;n6924420 said:
Jeżeli chcą testować to czemu nie zrobią wirtualnych zakupów czy coś w ten deseń, że podajemy dane z karty itd. i dostajemy beczki a za nie, nie płacimy? Widzisz w tym jakiś problem?

Bo wtedy wszyscy graliby topowymi deckami z neta, a przetestować trzeba wszystkie karty - nawet te pozornie najsłabsze.

Wracając do resetu. Już w oknie startowym gry jest wyraźnie napisane, że testerzy zostaną "sowicie nagrodzeni". Znając podejście CDP do graczy, jeśli piszą "sowicie" to nie rzucają słów na wiatr.

 
Lukaas_1990;n6924420 said:
Czemu nie jest naprawiany, czemu nie podałeś kiedy łaskawie naprawiony zostanie.
Hunt, mimo tego że jest moderatorem, testuje grę tak samo jak ty i na dokładnie takich samych warunkach.

Lukaas_1990;n6924420 said:
Jeżeli chcą testować to czemu nie zrobią wirtualnych zakupów czy coś w ten deseń, że podajemy dane z karty itd. i dostajemy beczki a za nie, nie płacimy? Widzisz w tym jakiś problem?
Lukaas_1990;n6924420 said:
Ale chyba najważniejsza jest rozgrywka karty, rozgrywane mecze, a później sklep czy jednak się mylę?
Nie przyszło ci do głowy, że funkcjonalność płatności też trzeba zbadać i przetestować?
Począwszy od działania wszystkich związanych z tym opcji w samej grze, aż po faktyczny przepływ pieniężnych środków.
Wszystkie pieniądze, które wydajesz w tej chwili w grze zostaną ci w jakiejś formie zwrócone po resecie gry.

Lukaas_1990;n6924420 said:
Proszę drogi moderatorze czytać gdzie napisałem, że jestem oszukiwany i naciągany? Napisałem, że mi się to nie podoba, a nie że ktoś mnie oszukał ale widzę, że jak ktoś o tym otwarcie napiszę to zaraz się czyta nie podoba się to wyjdź... proszę o jakieś argumenty a nie być obrońcą i realnie spojrzeć na mój post.
Napisałeś, że to żenujące, i że REDzi naciągają klientów. Ergo - oszukują cię.
No więc nie, to tak nie wygląda, dlaczego - patrz wyżej. Beta testy służą przetestowaniu całego produktu, ze wszystkimi jego funkcjonalnościami, które do tej pory udało się zaprojektować.
 
Zgadzam się, że sam reset będzie konieczny, ale nie podoba mi się decyzja Redów o zwrocie beczek tylko dla płacących z dwóch powodów:
- wkład pracy do zdobycia beczek przez ciułanie golda jest zdecydowanie większy niż wyłożenie złotówek na stół;
- osoby, które płaciły prawdziwą gotówką (których raczej jest znacznie mniej niż niepłacących) będą na starcie miały więcej kart niż wszyscy inni, stając się swego rodzaju elitą.
 
Last edited:
MegaStorm;n6926020 said:
Zgadzam się, że sam reset będzie konieczny, ale nie podoba mi się decyzja Redów o zwrocie beczek tylko dla płacących z dwóch powodów:

Jaki byłby sens resetu bez resetu zdobytych kart? Czemu miałby służyć taki reset? Przecież to totalnie nielogiczne.

MegaStorm;n6926020 said:
- wkład pracy do zdobycia beczek przez ciułanie golda jest zdecydowanie większy niż wyłożenie złotówek na stół;

Ale Ty nie masz ciułać golda. Ty masz testować grę.

MegaStorm;n6926020 said:
- osoby, które płaciły prawdziwą gotówką będą na starcie miały więcej kart niż wszyscy inni (zarówno testerzy niepłacący, jak i osoby zupełnie nowe).

Jeśli ktoś kupuje za $ pakiety dzisiaj, to i tak kupiłby je również w dniu premiery, więc i tak miałby na starcie "więcej kart".

Natomiast "ciułanie golda" jak ładnie to określiłeś nie jest efektem natychmiastowym. Potrzeba do tego czasu.
 
GeneralWitcher2;n6926130 said:
Ale Ty nie masz ciułać golda. Ty masz testować grę.

Testując grę ciułam golda, by móc kupić kolejne karty, by je następnie przetestować.

GeneralWitcher2;n6926130 said:
Natomiast "ciułanie golda" jak ładnie to określiłeś nie jest efektem natychmiastowym. Potrzeba do tego czasu.
Właśnie. Dlatego szkoda, że cały ten czas pójdzie na marne.
 
Nie idzie na marne. Nabierasz doświadczenia, poznajesz synergię poszczególnych kart, nie wspominając już o tym, że to chyba miło spędzony czas?

Poza tym CDP w ten czy inny sposób nagrodzi nasze testowanie. Bez obaw.
 
Lukaas_1990, Szincza wyczerpująco odpowiedział za mnie, nic dodać nic ująć.

MegaStorm, zwrot tylko beczek zakupionych za pieniądze ma sens. Kiedy ktoś podczas testów zakupił np. 20 beczek to na start właściwej gry również będzie miał 20 beczek dokładnie tak samo jakby je teraz kupił. Każdy może zrobić dokładnie to samo tj. zainwestować pieniądze i kupić te 20 beczek. Jeśli jednak ktoś kupował beczki za złoto i poświęcając na to jakiś czas zakupił 20 beczek to przy ich zachowaniu miałby przewagę nad osobami, które dopiero zaczynają i też chcą ciułać złoto. On w dniu premiery ma 20 beczek, bo ciułał dajmy na to miesiąc, ktoś kto nie brał udziału w testach będzie musiał poświęcić miesiąc żeby mieć te same 20 beczek.

Zachowanie beczek za pieniądze jest równoznaczne z zakupem beczek w dniu premiery. Zachowanie beczek za złoto już nie. Widzisz różnicę?
 
HuntMocy , z ekonomicznego punktu widzenia ma to sens, wciąż jednak nie jest to sprawiedliwe wobec testerów niekupujących, wkładających znacznie więcej wysiłku w zdobycie beczek.

GeneralWitcher2 , średnie te korzyści - zwłaszcza patrząc przez pryzmat możliwości zmiany mechaniki lub kart przez twórców w każdej chwili.
Owszem, jest to czas miło spędzony, ale w tym momencie nie ma to nic do rzeczy.
Nie mamy też gwarancji, że testerzy zostaną w jakikolwiek sposób wynagrodzeni.
 

Guest 3872667

Guest
Moim zdaniem powinno to wyglądać tak:
2-10lvl -> unikatowy wygląd "x" + 5beczek
11-30lvl -> unikatowy wygląd "x" + 10beczek
31+ -> unikatowy wygląd "x" + 20beczek
+1 beczka co 10poziomów.

Dzięki temu, ci co przetestowali betę dostaną "coś", ci co już trochę w nią pograli dostaną troszkę więcej. Wilk syty i owca cała.
 
shasiu;n6928210 said:
W zasadzie to samo będzie można powiedzieć miesiąc po starcie gry. Problem w tym że osoba poświęcająca czas teraz traci go bezpowrotnie. Dlatego każda osoba biorąca udział w testach powinna być jakoś nagrodzona.
Nie, nie powinna tylko może zostać wynagrodzona. Zapisując się do bety akceptujesz to, że stracisz swoje postępy. A nagroda będzie symboliczna(albo znając REDów nawet więcej niż symboliczna), powiedzmy 1-10 beczek w zależności od poziomu albo jakaś karta premium lub coś w tym stylu. Nie oczekujcie zwrotu beczek zakupionych za golda. Już tyle razy było to wałkowane w tym wątku. Nawet sami REDzi na fanepage'u na facebooku potwierdzili moją tezę, że zwrotu beczek zakupionych za gold nie będzie. Godziny przegrane w becie to żaden argument by pozostawić karty, bowiem beta służy do TESTOWANIA a nie zbierania kolekcji.

A teraz z innej beczki (xD): niektórzy narzekają, że to niesprawiedliwe, że beczki za prawdziwe pieniądze zostaną zwrócone a inne nie. To teraz sobie pomyślcie ile osób kupiłoby beczki za kasę gdyby nie mieli gwarancji ich zwrotu w przypadku resetu? Zapewne nikt. Argument, że te beczki dadzą dużą przewagę po resecie jest nic nie warty, bo te osoby i tak kupiłyby te beczki w pełnej wersji gry i w taki sposób wyrobiły przewagę. Tak samo narzekanie, że w ogóle pojawiła się możliwość kupowania beczek za pieniądze. REDzi testują wszystko, a więc także sklep. I NIE MOGĄ udostępnić wszystkich kart wszystkim, bo po pierwsze nie przetestowaliby sklepu, bo nikt by beczek nie kupował a po drugie muszą przetestować wszystkie karty, w tym te słabsze nie nadające się do grania w top tier deckach a więc muszą się znaleźć osoby z uboga kolekcją kart.
 
shasiu;n6928210 said:
W zasadzie to samo będzie można powiedzieć miesiąc po starcie gry. Problem w tym że osoba poświęcająca czas teraz traci go bezpowrotnie. Dlatego każda osoba biorąca udział w testach powinna być jakoś nagrodzona.

Branie udziału w testach to strata czasu?
 
Ręce opadają jak się czyta ten wątek. Przy niektórych wpisach mam wręcz wrażenie, że niektórzy tu zostali siłą posadzeni przed kompem/konsolą i zmuszeni do grania w betę. Wystarczy przeczytać dość długi tekst który pojawia się za każdym razem gdy odpala się grę by zrozumieć, że resetu można się wcześniej czy później spodziewać, a może i kilku. Jeśli się to komuś nie podoba może zwyczajnie nie grać i poczekać na start właściwej gry. Ja codziennie wbijam po 1 level ponieważ zamiast bawić się w budowanie superdecków bawię się w poznawanie kart i szukaniu ciekawych synergii. Na takie coś szkoda mi jednak poświęcaj więcej czasu dziennie, a dzięki temu nie lamentuję, że mi resat zabierze ciężko poświęcone grze godziny. Ja nawet nie biorę legendarek jak mi się trafią pod moje talie tylko raczej wybieram takie których nie wiem do czego mogą się przydać by je przetestować i poznać ich mocne strony. Moje winratio to pewnie góra 60% i wręcz oczekuję resetu gry tak bym wraz ze startem gry mógł podejść do niej na poważnie nie mając brzydkiej historii z czasów gry w bete gdzie nie o wynik grałem.
 
Szincza;n6925280 said:
Nie przyszło ci do głowy, że funkcjonalność płatności też trzeba zbadać i przetestować?
Począwszy od działania wszystkich związanych z tym opcji w samej grze, aż po faktyczny przepływ pieniężnych środków.
Wszystkie pieniądze, które wydajesz w tej chwili w grze zostaną ci w jakiejś formie zwrócone po resecie gry.
I znów się nie rozumiemy, jestem jak najbardziej za testowaniem wszelkich czynników w grze co podkreślałem i nie mam z tym problemów, niech testują ale to niech najpierw test kart, potem sklepu. Nie jestem typu, że to jest złe okropne ale będąc w beta chciałbym mieć możliwość przetestowania wszystkich kart z talii a nie tylko jakiś procent, bo jest logiczne, że wszystkich nie zdobędę a nie mogę spędzić większość czasu na zdobywanie beczek. Tylko o ten fakt mi chodzi i cały czas o tym pisze.
Czy nie można by było zacząć załóżmy od kart po sklep, żeby każdy beta tester mógł sprawdzić wszystko?

Szincza;n6925280 said:
Napisałeś, że to żenujące, i że REDzi naciągają klientów. Ergo - oszukują cię.
No więc nie, to tak nie wygląda, dlaczego - patrz wyżej. Beta testy służą przetestowaniu całego produktu, ze wszystkimi jego funkcjonalnościami, które do tej pory udało się zaprojektować.
Widocznie źle to ująłem ale dokładnie chodzi mi o fakt, że jako testujący zakupiłem sobie 60 beczek i dalej mam podstawową talię z kilkoma lepszymi fantami i mam problem z tym, że nie mogę spróbować innej strategii, zagrać inną kartą o to mi chodzi, że wszedłem do bety a nie mam możliwości sprawdzenia wszystkiego. A niestety nie mam możliwości wydania więcej na beczki lub spędzanie x godzin przy komputerze żeby coś zdobyć.



Co do zachowania beczek zdobytych w grze stanowcze nie, ponieważ są tu zwykli cwaniacy co wchodzą poddają grę i liczą na GG i zdobycie nagród, co jest bez sensu bo zdobywanie tych beczek w taki sposób jak dla mnie jest nieuczciwe i system powinien być w tym względzie usprawniony.
Beczki kupione za pieniądze zostają, bo będą kosztować co w dniu premiery, więc każdy będzie mógł kupić... więc nie widzę z tym problemu a reszta startuje jak wszyscy od 0
Niestety już w każdej grze są mikropłatności i tego nie unikniemy tak więc, zawsze kto płaci będzie miał lepiej.

 
Last edited:
Nie wiem jak się w tej nowej wersji zakłada nowe tematy więc napiszę tutaj (ale gdyby mi ktoś napisał jak się to teraz robi byłbym wdzięczny). Czy słyszeliście już, że kampania dla pojedynczego gracza będzie płatna? Mnie ta informacja zaskoczyła, ale jak będzie to wydanie pudełkowe i w przystępnej cenie to chętnie zakupię :)
 
Duckingman;n6932030 said:
Nie wiem jak się w tej nowej wersji zakłada nowe tematy więc napiszę tutaj (ale gdyby mi ktoś napisał jak się to teraz robi byłbym wdzięczny). Czy słyszeliście już, że kampania dla pojedynczego gracza będzie płatna? Mnie ta informacja zaskoczyła, ale jak będzie to wydanie pudełkowe i w przystępnej cenie to chętnie zakupię :)

Tak, płatne kampanie singlowe od początku były ogłaszane jako sprzedawane "sezonowo", ale nie ma się co dziwić, bo dostaniemy materiał na kilka godzin zabawy, a cena nie będzie pewnie zawyżona znając Redów :).

Odniosę się jeszcze do dyskusji z ostatniego dnia. Sam cierpliwie czekałem na wiadomość z ZAPROSZENIEM do bety Gwinta i kilka dni temu dostąpiłem tej przyjemności :D. Dlatego nie wiem jak niektórzy mogą traktować możliwość gry i testowania jej, jako stratę czasu... Sami zgłosiliście się dobrowolnie do uczestniczenia w testach i sami dobrowolnie przyjęliście zaproszenie. A teraz ktoś ma pretensje odnośnie rzeczy, które były wiadome już praktycznie na początku zapisów (reset postępu, dostępne mikropłatności, zwrot wydanych PLN w postaci beczek). Nie rozumiem bólu o to, że ktoś będzie miał więcej beczek później, jeśli gra oferuje i będzie oferowała możliwość ich kupowania za realne pieniądze. Taka sytuacja będzie miała cały czas miejsce. Ale tak naprawdę to niczego nie zmienia, bo liczy się szczęście w losowaniach. Sam z kilku beczek zakupionych za golda otrzymałem 3 super epickie karty i 1 dobrą legendę. A widziałem openingi, gdzie z 30 beczek ktoś potrafił tyle wydropić. Jak komuś nie pasują takie zasady to na prawdę na wasze miejsce jest 10 chętnych do zabawy :p.
 
Last edited:
Top Bottom