Resident Evil

+
Właśnie 7 sobie ogrywam teraz na XOX (Game Pass) i powiem, że wciąga (zdecydowanie lepsza niż Blair Witch). Czekam na 8 część.
 
Właśnie 7 sobie ogrywam teraz na XOX (Game Pass) i powiem, że wciąga (zdecydowanie lepsza niż Blair Witch). Czekam na 8 część.

Ja grałem w marcu, ale zainstalowałem znowu wczoraj.
O ile wcześniej nie miałem już tych randomowych crashy, to od wczoraj znowu się gra sypie co kilkanaście minut.
W necie nikt nie wie o co loto i jak to naprawić, instalowanie sterowników z marca nie pomaga.
Aż strach kupować Village w ciemno tak jak 7, bo nigdy nie wiesz kiedy gra zacznie się srać mimo bardzo dobrego PCta.
 

Myślę, że to w kontekście fabuły całkiem ważne info. Krzyś jest (przynajmniej według tego tweeta) cały czas aktywnym członkiem BSAA. Więc nie stworzył jakiejś tajnej komórki, nie przeszedł do Blue Umbrelli itd.

Według mnie to bardzo mocna sugestia, że Krzyś mimo mocno "złego" imidżu w zwiastunie, tak naprawdę robi / próbuje zrobić Ethanowi przysługę, a prawdziwym złym w tej sytuacji była Mia. W końcu nie byłby to pierwszy raz kiedy Winterówna kłamała i zadawała się z szemranymi korporacjami. Nie wspominając o tym, że po tym co przetrwała u Bakerów, jej "śmierć" nie musi być wcale taka ostateczna.
 
Jasne, z tym, że to oznaczałoby zmienienie charakteru Chrisa, jednego z filarów serii o 180*. Myślę, że nawet znane z operowomydlanych zagrań RE nie zrobiłoby tego dla taniej sensacji i równie taniego szoku.
 
Oby się w końcu Capcom się zdecydował na jakiś image Krzysia i postawił dłużej na niego, a to praktycznie co nowa część to nowy Redfield.
No chyba że tamten Chris pracujący z Umbrella Blue to nie prawdziwy Redfield i jakoś to fabularnie wytłumaczą.
 
No chyba że tamten Chris pracujący z Umbrella Blue to nie prawdziwy Redfield i jakoś to fabularnie wytłumaczą.

Wątpię, bo mimo drastycznie innego wyglądu Ethan od razu rozpoznaje Chrisa, nie wspominając o tym, że wydarzenia z DLC nie miałby sensu, gdyby to był dwie różne osoby.

Oby się w końcu Capcom się zdecydował na jakiś image Krzysia i postawił dłużej na niego, a to praktycznie co nowa część to nowy Redfield.

Czy ja wiem? Był Krzyś z RE1, który bez większych zmian dotarł do CV. Potem był strongman RE5 Krzyś, zafiksowany na pozbyciu się Weskera, potem chwilowy smutny/alkoholik Krzyś z RE6 (na koniec gry jednak wrócił do persony z RE5), był Krzyś z RE7, ale tak nijaki, że ciężko dać mu jakąkolwiek osobowość.

Jak do tej pory tak naprawę miał dwie mainstreamowe wersje osobowości.

W złego Redfielda jednak nie wierzę. Siódemka zaliczyła spory skok jakościowy w dialogach i postaciach, więc wątpię, by ta sama ekipa w ósemce zrobiła złego CR, bez odpowiedniego motywu, a tego motywu zupełnie nie widzę. Chyba nawet Capcom nie porwie się na np. zabicie ważnej dla protagonisty postaci (jak choćby Claire) "poza ekranem", by jakoś usprawiedliwić zmianę.

To całe szokowanie w zwiastunie skończy się tak, jak promowanie RE6 tym obrazkiem:



Czuje natomiast w kościach, że dostaniemy w jakiejś formie Claire i/lub Leona, najpewniej jakieś cameo.

E:

Wywołałem wilka z lasu:

Resident Evil: Infinite Darkness:

 
Last edited:
Dotychczasowe animacje ze świata RE nie były wybitne, ale dobrze mi się oglądało. Kolejny film też z chęcią obejrzę :)
 
A jednak nie film, a mini serial.
Ciekawe czy ten aktorski to jednak fake, czy też będzie.
 
Ciekawe czy ten aktorski to jednak fake, czy też będzie.

Nikt nie ogłosił anulowania projektu, więc zgaduje, że serial aktorski jest dalej rozwijany.

Tak sobie spekuluje, po wyglądzie i strojach postaci, że akcja będzie się dziać po wydarzeniach z RE6, być może po RE7. Claire ma strój niemal identyczny z tym z RE:R2:



Model Leona ewidentnie wzorowany na tym z RE6:



A to wygląd z Infinite Darkness:



Do tego myślę, że film będzie fabularnie powiązany z REVIII. Jest mrok, są nietoperze, są starsze, "dzisiejsze" wersje bohaterów (więc pasuje do timeline'u), a z teasera Village wiemy, że w grze będą się przewiały motywy wampirze i wilkołacze.

Naprawdę mam nadzieję, że serial nie zafunduje nam śmierci Claire, która mogłaby być powodem zmiany zachowania u Chrisa. Oficjalnie zaczynam się bać.
 
Tak sobie spekuluje, po wyglądzie i strojach postaci, że akcja będzie się dziać po wydarzeniach z RE6, być może po RE7. Claire ma strój niemal identyczny z tym z RE:R2:

Tyle lat a ona nadal w tych samych spodniach i kurtce ^^ Prawie jak ja.

Do tego myślę, że film będzie fabularnie powiązany z REVIII. Jest mrok, są nietoperze, są starsze, "dzisiejsze" wersje bohaterów (więc pasuje do timeline'u), a z teasera Village wiemy, że w grze będą się przewiały motywy wampirze i wilkołacze.

A ja nie. Dlaczego wszyscy chcą żeby wszystko było powiązane? To nie MCU, gdzie każdy miał z kimś styczność etc.
Leon był w Vendecie gdzie był i Chris, i mimo tego twojego timeline, nadal wyglądał po staremu, a nie jak z RE7.
Co grę zmieniają im wygląd, więc ja bym się czymś takim nie sugerował wcale.
 
A ja nie. Dlaczego wszyscy chcą żeby wszystko było powiązane? To nie MCU, gdzie każdy miał z kimś styczność etc.
Leon był w Vendecie gdzie był i Chris, i mimo tego twojego timeline, nadal wyglądał po staremu, a nie jak z RE7.
Co grę zmieniają im wygląd, więc ja bym się czymś takim nie sugerował wcale.

Filmy (czy tego chcemy, czy nie) są częścią kanonu. Naturalnym zatem jest, że przynajmniej w teorii brać wydarzenia w nich zawarte pod uwagę.

Vendetta jest czasowo umieszczona między RE6 i REVII, kontrowersyjny wygląd Krzyska, był w REVII, wygląd który wrócił do "pierwotnego" w REVIII.

Oczywistym jest, że wraz z postępującą technologią, zmienia się wygląd postaci, co nie zmienia w żaden sposób faktu, że można się sugerować modelem protagonist(ki)y jeśli jest ewidentnie inspirowany wcześniejszą wersją.

Dlatego starsze wersje postaci i pojawiające się zbieżności pewnych motywów w serialu i grze, dają materiał do spekulacji.
 
Teraz już oficjalnie i to na polskim zwiastunie.


Co ciekawe, nie będzie to film tak jak w przypadku Degeneracji, Potępienia i Vendetty tylko serial.

Dlaczego wszyscy chcą żeby wszystko było powiązane? To nie MCU, gdzie każdy miał z kimś styczność etc.

Animacje są osadzone w świecie z gier tak samo jak np. manga Resident Evil - Marhawa Desire, która fabularnie jest wprowadzeniem do Resident Evil 6. Jest to jednak podejście nie takie jak w MCU a bardziej jak w Star Wars. Mamy trzon w postaci gier i produkty poboczne opowiadające dodatkowe historie, ale nie wiążące twórców w żaden sposób. Jeśli będą chcieli nawiązać do wydarzeń z animacji czy komiksów w grach to mogą, ale mogą je też kompletnie olać jeśli coś im nie będzie pasowało. Zdrowe podejście, bo gry są samowystarczalne, ale jeśli jesteś fanem i chcesz więcej to masz taką możliwość.

Skoro ten animowany serial wychodzi w przyszłym roku tak samo jak Resident Evil 8, w którym według plotek mają powrócić Leon i Claire to może być podobnie jak ze wspomnianą mangą i animacja będzie prequelem do gry.
 
Cóż, to tylko plotka, którą widziałem tu i tam. Jak sobie wpiszesz w wyszukiwarce 'resident evil village leon' to powinno wyskoczyć kilka stron z plotkami i teoriami na ten temat. Mogą to być tylko pobożne życzenia, ale skoro akurat w przyszłym roku wychodzi serial z Leonem i Claire, który klimatem wydaje się być zbliżony do RE8 to coś może być na rzeczy.
 
Tylko skąd tam jednocześnie Chris, Jill, Claire i Leon?

"Wierniejsze oryginałowi" w kontekście akurat tej serii, może oznaczać, choćby tyle, że głównymi bohaterami będą postacie z gry.

Obecność całej czwórki ewidentnie pokazuje, że fabuły gier nie będą się trzymać, więc będzie to ekranizacja na motywach, nie adaptacja. Bo o ile jeszcze bym rozumiał Claire w jakimś flashbacku z Krzyśkiem, tak Leona zupełnie nie ma tam jak wsadzić.
 
Z tego co słyszałem, ma to być adaptacja fabuły jedynki i dwójki.

Lipa. To dwie osobne historie, które rozdziela dwumiesięczny odstęp. Nie wiem, jak oni to chcą połączyć w koherentną całość.

Do tego Krzyś i Leon (aktorzy) tacy... papuśni. Nie widzę tego, nie jaram się. Może mnie pozytywnie zaskoczą.
 
Top Bottom