Resident Evil

+
Ech... mogli zrobić ósemkę, mogli zrobić remake trójki, ale nie, oni robią Left 4 Dead. Nie czekam.
 
Ech... mogli zrobić ósemkę, mogli zrobić remake trójki, ale nie, oni robią Left 4 Dead. Nie czekam.

Ósemka się oficjalnie robi. Jest to spinoff, nie część głównej serii, więc mogą sobie kombinować. Z coopa w RE mam same pozytywne wrażenia (dzięki temu w 6 mam wbite ponad 100h), więc owszem, czekam. Bardzo.
 
Wolę po prostu solowe gry nastawione na fabułę zamiast bzdurnego biegania z innymi graczami i robienia głupot. Przyznam jednak że pierwsze konkrety o grze wzbudziły moje lekkie zainteresowanie. Okazuje się że przeciwnikiem nie będzie gra, ale dodatkowy, piąty gracz wcielający się w kogoś w rodzaju mistrza gry. To on będzie odpowiadał za nasyłanie potworów, zastawianie pułapek itd.

https://naekranie.pl/aktualnosci/pr...om-pokazuje-spin-off-resident-evil-1568272713

Były już tego typu gry 4v1 pokroju Evolve czy Piątku Trzynastego i wszystkie dość szybko zdychały, ale tutaj pomysł wydaje się nieco lepszy. Gracz wcielający się w przeciwnika nie będzie bowiem walczył z pozostałymi bezpośrednio (a przynajmniej nie cały czas, pierwszy zwiastun sugerował możliwość przejmowania kontroli na pojedynczymi maszkarami) tylko właśnie zarządzając całym kompleksem, z którego ekipa musi uciec.
 
Ukończyłem niedawno po raz drugi remake Resident Evil 2. Za pierwszym razem ukończyłem grę grając w pierwszej kolejności Leonem, a potem Claire. Teraz zagrałem po raz drugi, w podobno kanonicznym porządku ( Najpierw Claire, potem Leon). Zrobiłem to głównie po to by zbaczyć, czy w tej kolejności będą jakieś różnice w kampaniach tej dwójki.
No właśnie mnie, co mnie trochę rozczarowało. Myślałem, że grając Claire na samym początku spotkamy Adę Wong i będziemy wykonać jej storyarc a grając Leonem po raz drugi będziemy mieć misję z Sherry i sierocińcem. Ale nic z tego, bez względu na kolejność, kampanie tej dwójki przebiegają dokładnie tak samo, różnią się tylko trochę nieco początkiem i końcem. Odniosłem przy tym wrażenie, że kolejność najpierw Leon, potem Claire wydała mi się bardziej naturalna. Pomijam oczywisty fakt, że te kampanie nie miały by prawa się odbyć w tym samym czasie w tym samym miejscu, bo po drodze oboje bohaterów musi wykonać te same zagadki, pokonać tych samych bossów w tych samych miejscach. Dochodzi też do absurdalnej sytuacji ,gdy jedna postać, Anette, w zależności od kampanii, umiera w dwóch różnych miejscach, przy czym obie historie napisane są tak, jakby ta druga też jakimś cudem miała miejsce.
Mam natomiast pytanie do kogoś, kto już grał w oryginalne Resident Evil 2: Czy fabuła tej gry jest taka sama jak remaku, czy remake dokonał jednak sporych zmian? Bo z tego co widziałem na yt, to początek jest całekiem podobny, ale w remaku nie ma takich akcji, jak Claire walcząca w kanałach z przerośniętymi tarantulami.
 
Mam natomiast pytanie do kogoś, kto już grał w oryginalne Resident Evil 2: Czy fabuła tej gry jest taka sama jak remaku, czy remake dokonał jednak sporych zmian? Bo z tego co widziałem na yt, to początek jest całekiem podobny, ale w remaku nie ma takich akcji, jak Claire walcząca w kanałach z przerośniętymi tarantulami.

Ogólny zarys fabuły jej konkluzja i "ważne momenty" są identyczne. Jednak w remakeu drastycznie poprawiono dialogi, pogłębiono relacje między bohaterami, dodano głębi samym bohaterom i zmieniono nieco ścieżki między w/w "ważnymi momentami".
 
Ogólny zarys fabuły jej konkluzja i "ważne momenty" są identyczne.
Czyli oryginał ma to samo zakończenie?
Mutant G ginący w eksplozji w tunelu pociągu, i trójka ocalałych odchodząca w tle zachodzącego słońca?
 
No i stało się


Yeeeee otwierać szampana




 
Looking good.




Za to Nemesis troszku dziwny, szczególnie zęby i resztki nosa.

 
Można śmiało założyć że więcej dowiemy się na TGA, czyli już za kilka dni.
Osobiście premierę Nemesis obstawiam po wakacjach 2020, wrzesień wygląda idealnie, bo wiosna 2020 to już wiadomo zbyt mocno obstawiona i zbyt blisko premiera aby nagle Capcom wyskakiwał z tytułem, jak dla mnie wrzesień 2020, tuż przed Next-Genami.
 
Sam nie wiem czy bardziej czekałem na zapowiedź remake'u Resident Evil 3 czy Resident Evil 8, ale oba projekty mnie interesują więc nie pozostaje mi nic innego jak się cieszyć. Wiadomo czy nad tym projektem pracuje ta sama ekipa co przy RE2 czy też jakieś inne studio?
 
Sam nie wiem czy bardziej czekałem na zapowiedź remake'u Resident Evil 3 czy Resident Evil 8, ale oba projekty mnie interesują więc nie pozostaje mi nic innego jak się cieszyć. Wiadomo czy nad tym projektem pracuje ta sama ekipa co przy RE2 czy też jakieś inne studio?
Nieoficjalne plotki które się swego czasu pojawiły mówiły że REmake Nemesis robi jakieś zewnętrzne studio bardzo dobrze znane z bardzo dobrą renomą (nawet mówiło się że CDPR może robić Nemesis... wydaje się niemożliwe ale tak było)

Studio które robiło RE2Remake (o ile pamiętam - Studio 2 ) obecnie pracuje nad Resident Evil 8 i jest to główne studio Capcom zajmujące się marką RE.
 
Skąd masz screena?

Twitter tego samego gościa, co wrzucił okładkę.

Szkoda że nie ta sama modelka co w 1 i 5.

Zupełnie inna technologia, wszystkie twarze (czy generalnie postacie) w grach na silniku RE, to skany modeli/aktorów wrzucone bezpośrednio do silnika. Dlatego od czasów VII każda wracająca postać wygląda inaczej. Modelka, która użyczyła twarzy Jill w remake'u jedynki, Revelations i REV nie pasuje już wiekiem do Jill z czasów ucieczki z Miasta Szopów.
 
No i jest:


E:

I jeszcze info od dewów:

Czyli okazuje się, że kupując RE3 dostaniemy PR w zestawie. Patrząc na mierne oceny i opinie o tym drugim, to genialny ruch.
 
Last edited:
Zrobili w kwietniu dodatkowy wydatek :), chyba każdy się wyrobi z tytułem do premiery CP2077, moim zdaniem trochę za blisko CP2077 błąd bo hype na tytuł może szybko umrzeć pod naporem Cybera
 
Top Bottom