Resident Evil

+
Z tego co słyszałem, ma to być adaptacja fabuły jedynki i dwójki.

Bez sensu. Takie połączenie można by zrobić pomiędzy dwójką i trójką, bo one rozgrywały się mniej więcej równolegle choć i tak w filmie pełnometrażowym musieliby ostro ucinać wątki. Może właśnie gdyby to był serial i mieliby odpowiednio dużo czasu to jeszcze dałoby się tak poprzestawiać trochę wątki żeby równolegle do wydarzeń z posiadłości ukazać, że w Raccoon City już dzieje się grubo, a Leon akurat zaczyna pierwszy dzień (chociaż gdzie tu Claire? brat dopiero co ruszył na misję...).

Mam wrażenie że ta zgodność z oryginałem ograniczy się tylko do tego że tym razem pierwsze skrzypce będą grać postacie z gier, a nie wymyślone na potrzeby filmu, sama historia pewnie będzie tylko czerpać z paru wątków tak samo jak w cyklu z Millą.

Do tego Krzyś i Leon (aktorzy) tacy... papuśni. Nie widzę tego, nie jaram się. Może mnie pozytywnie zaskoczą.

Obu aktorów widziałem w innych rolach i niestety Robbie moim zdaniem jest kiepski. Lepsze wrażenie zrobił na mnie Avan w Zombieland, ale to była rola bardzo komediowa więc sam nie wiem. No i z wyglądu nijak nie pasuje mi na Leona. Toma też znam z dwóch czy trzech ról i ogólnie jest ok, ale jako Weskera go nie widzę. Żeńska obsada to moim zdaniem wyższa półka aktorska, zwłaszcza Kaya więc tutaj jestem pozytywniej nastawiony.

Tak czy siak, szykuje nam się wysyp Residentów w najbliższym czasie. Village i remake czwórki, serial aktorski i animowany, a teraz jeszcze film kinowy.
 

Oficjalne potwierdzenie, że historia jest kanoniczna i dzieje się w growym uniwersum, co znów umacnia mnie w spekulacjach, że seria będzie bezpośrednio powiązana z REVIII. Wygląd Claire zdążył się zmienić od poprzedniego teasera (i przypomina jeszcze bardziej wersję z Revelations), czy coś sobie ubzdurałem?
 
Oficjalne potwierdzenie, że historia jest kanoniczna i dzieje się w growym uniwersum, co znów umacnia mnie w spekulacjach, że seria będzie bezpośrednio powiązana z REVIII.

Będę tutaj by się pośmiać, jak okaże się że nie będzie ;D
 
Dotychczasowe filmy animowane też były niby w kanonie, ale na gry to nie wpływało. Może jakieś drobne smaczki do wyłapania przez najwierniejszych fanów (ja nie wyłapałem albo zapomniałem już). Z drugiej jednak strony, łączyłoby się to z wystąpieniem Leona i Claire w Village więc serial faktycznie może robić za wprowadzenie do ich wątku w grze. Nie sądzę jednak aby poszli taką drogą, że musisz obejrzeć serial żeby zrozumieć fabułę najnowszej gry.
 
Taka ciekawostka... Według karty produktu na Steamie, Resident Evil 8 nie będzie posiadał polskich napisów. Jest to dziwne, bo wszystkie nowe gry z tej serii wydane w ostatnich latach (także remake'i) posiadały w naszym kraju lokalizację kinową. Oczywiście nie oznacza to na 100% że polskiej wersji nie będzie, bo być może wydawca nie wysłał jeszcze stosownej informacji. Na Steamie zdarzają się też wpadki, przykładowo Aliens vs Predator z 2010 roku jest oznaczony jako nie wspierający polskiej wersji, a tymczasem gra jak najbardziej posiada polską lokalizację kinową.
 
Taka ciekawostka... Według karty produktu na Steamie, Resident Evil 8 nie będzie posiadał polskich napisów.
Póki co nie zwracałbym większej uwagi na informację z karty gry na Steamie. Jest tam dużo gier, które są po polsku, ale nie posiadają takiej informacji. Wg mnie sytuacja dopiero bliżej premiery stanie się jasna. 7, 2 i 3 miały polską wersję, więc nie widzę powodu dla którego 8 miałaby być jej pozbawiona.

A tak w ogóle to po Cyberpunku ograłem wreszcie remake 3 i była to świetna przygoda, krótka, ale świetna. Przejście gry na 100% zajęło mi ok. 19h, gdzie remake 2 ukończyłem w 41h. Wg mnie to powinno być duże DLC do 2 i wszystko byłoby w porządku.
20210107195200_1.jpg
 
Last edited:
Dokładnie to samo mówiono o oryginalnej trójce w stosunku do oryginalnej dwójki, więc dziedzictwo zostało zachowane. :D
Heh, nawet miałem o tym napisać pod koniec, ale wyleciało mi to z głowy. Historia zatoczyła koło. :D

I jeszcze ten dodatkowy tryb multiplayer. Kompletnie nie dla mnie, ale z tego co widziałem to prawie nikt nie był z niego zadowolony. To już mogli wcale go nie dodawać(tylko kto by to wtedy kupił?), tylko rozbudować kampanię o 1-2 godziny i już byłoby sporo lepiej.
 
Ten tryb multi w ogóle jeszcze żyje? Na początku ogłaszali huczne plany rozwoju, ale jakoś nie trafiłem na doniesienia o dodawaniu nowych rzeczy.
 
Ten tryb multi w ogóle jeszcze żyje? Na początku ogłaszali huczne plany rozwoju, ale jakoś nie trafiłem na doniesienia o dodawaniu nowych rzeczy.
Ja jego nie odpalałem do tej pory i nie czuje takiej potrzeby, za to Mecenaries to do dziś w RE3 mi brakuje.
 
Ten tryb multi w ogóle jeszcze żyje? Na początku ogłaszali huczne plany rozwoju, ale jakoś nie trafiłem na doniesienia o dodawaniu nowych rzeczy.
Na Steamie średnio gra 150 osób dziennie, coś mało jak na takie zapowiedzi... Co do rozwoju to w tamtym roku chyba co jakiś czas pojawiały się aktualizacje z nowymi skórkami(chyba nawet 1 czy 2 mapy dodali), a tak poza tym to nic.
 
Ten tryb multi był zepsuty bo nie było dedykowanych serwów. Grę hostował zawsze mastermind czy jak to sie nazywało, dlatego gracze z średnim lub zamkniętym NAT nie mogli wgl zagrać w tej roli a tak naprawde była to najciekawsza rola w grze. Nie wiem po co to multi na siłę, sama gra była strasznie krótka, podejście ze znalezieniem wszyskich znajdziek zajęło mi 3,5h na normalnym poziomie trudności(doliczając wszystkie cutscenki pewnie z 6h sie zrobi) . Troche słabo jak na grę za 250zł. (nie grałem w oryginalną 3) Jednak sama historia i wykonanie to 10/10 tylko szkoda że tak krótko :/
 
Po wpadce z CP powiedziałem sobie że pre-ordera już nie biorę (może nie od CDPR ) ale przy Capcom i RE VIIIage chyba zmięknę moje opanowanie jest wyjątkowo niskie, a po jutrze to może być już całkiem.
 
Nie rozumiem w ogóle brania pre orderów o ile nie kupuje się jakiegoś wypasionego wydania, które faktycznie jest limitowane. Przecież kopie (fizyczne, a tym bardziej cyfrowe) podstawowej wersji nie znikną więc spokojnie można zakupić w dniu premiery kiedy oprócz recenzji będą już opinie graczy wraz z obszernymi materiałami z premierowej wersji.

A na remake czwóreczki czekam bardzo, bo to był pierwszy Resident, w którego grałem i bardzo dobrze go wspominam mimo problemów ze sterowaniem na PC. Jeśli będzie prezentował taką samą jakość jak nowe wersje dwójki i trójki to będzie wspaniale. Z drugiej strony, siódemka też mi się podobała więc i ósemka mnie kręci.

Wydaje mi się jednak, że zapowiedź remake'u czwórki na tym samym show, które ma skupiać się na ósemce byłaby dziwną decyzją. Po co odciągać uwagę od gry, która wyjdzie wcześniej? To tak jakby na E3 w 2019 roku podczas prezentacji Cyberpunka 2077 REDzi wrzucili zapowiedź remake'u pierwszego Wiedźmina :p
 
Nie rozumiem w ogóle brania pre orderów o ile nie kupuje się jakiegoś wypasionego wydania, które faktycznie jest limitowane.
W tym ustępie masz rację, choć nie do końca. Ja na przykład nie zamierzałem preorderować zwykłego cyfrowego wydania CP2077, jednak ostatecznie to zrobiłem z jednego prostego powodu: akurat dysponowałem pieniędzmi, które mogłem na ten cel przeznaczyć. Wiedziałem, że w planowanym okresie premiery nie będę miał kasy (późne lato i jesień, to wyprawienie dzieciaków do szkoły, opał itd, a zima - nadchodzące Święta), a latem wpadło mi parę złotych, które nie wydane na CP2077 pewnie dość szybko by się rozeszły. Ponieważ grę i tak bym w końcu nabył, więc kupiłem sobie "pocieszkę z opóźnionym zapłonem".
 
Jestem zadowolony z pokazu Resident Evil Showcase na tyle ze chyba nie będę oglądać już nowszych materiałów promocyjnych - o jakość jestem spokojny.

Chociaż oczywiście demo sprawdzę, które to do pobrania na Playstation5 jest już od dzisiaj! a na pozostałych platformach (w tym i starych konsolach) pojawi się w późniejszym terminie. Znając wcześniejsze praktyki Capcom z demami RE to oczywiście demo Village nie będzie dokładnie tym samym czym pełnia wersja, ale da dobry ogląd sytuacji.

No i oczywiście najważniejsze... data premiery Village to 7 Maja 2021` - więc do premiery nie aż tak daleko !
 
Jestem zadowolony z pokazu Resident Evil Showcase na tyle ze chyba nie będę oglądać już nowszych materiałów promocyjnych - o jakość jestem spokojny.

Dla mnie za krótkie, ludzie się hajpowali na pokaz RE4, a tu dupa.
Ethan nadal piz**, daje się babom i w ogóle :/

No i oczywiście najważniejsze... data premiery Village to 7 Maja 2021` - więc do premiery nie aż tak daleko !
A według przecieków był Kwiecień, no nie trafili.
 
Top Bottom