Resident Evil

+
Mnie niestety prezentacja nie zachwyciła. Wycinki rozgrywki nie pokazały niczego ponadto co zobaczyliśmy we wcześniejszych zwiastunach, a zapowiedź trybu sieciowego na 25 rocznicę serii było marną niespodzianką i na dodatek wygląda on strasznie słabo.
Na grę czekam, chociaż na razie nie zapowiada się na coś więcej niż Resident Evil 7, ale w fatałaszkach RE4 i w bardziej sterylnym środowisku.
 
Czyli zamiast robić remake czwórki, spakowali co mogli z tej gry z settingiem i mechanikami włącznie do worka i wrzucili do RE8. :D

Nie narzekam, to co pokazali bardzo mi się podobało. Generalnie podoba mi się trend robienia ciekawszych "wygadanych" przeciwników.
 
Chciałem tylko powiedzieć, że szanuję i kocham Capcom, i jego RE Engine. Devil May Cry i Resident Evil to dobra passa od kilku lat. Czekam jeszcze na kolejne Street Fighter, które zmaże głupoty V.
1611309082184.png
 
Ten silnik to jeden z moich ulubionych w branży, nie dość ze wygląda wszystko bardzo dobrze, przy tym widać idzie w realizm bez przesadnych wodotrysków że się wszystko świeci jak chociażby na Frostbite, to dodatkowo ta optymalizacja i piękne skalowanie.
 
Już zapomniałeś o klatkujących w oddali zombiakach z remake RE3?
Musiałeś mi to przypominać, co prawda w RE2 oddalone zombie również miały przycięte klatki w animacjach, ale tam w oczy to się tak nie rzucało.
Przy Village na taki kompromis na PC już chyba nie pójdą skoro wersja PC/PS5/XSX to priorytet, a stare konsole to niejako druga kategoria.
 
Przy Village na taki kompromis na PC już chyba nie pójdą skoro wersja PC/PS5/XSX to priorytet, a stare konsole to niejako druga kategoria.
Przecież 8 nie wychodzi na PS4 i XONE, więc nawet nie łapią się na drugą kategorię. :D
 
Przecież 8 nie wychodzi na PS4 i XONE, więc nawet nie łapią się na drugą kategorię. :D
Wczoraj na Resident Evil Showcase Capcom zapowiedział że Village wyjdzie również i na stare konsole.
Wszystko jest w materiale, oczywiście nie ma co oczekiwać takiej samej jakości, ale jednak wyjdzie i na mijające konsole.
 
Wczoraj na Resident Evil Showcase Capcom zapowiedział że Village wyjdzie również i na stare konsole.
O proszę, a pamiętałem, że w tamtym roku były jakieś informacje, że gra chodzi słabo na starych konsolach i zdecydowali się anulować tę wersję. Najwidoczniej znaleźli jakiś sposób, aby sobie z tym poradzić albo może gra chodzi teraz "zaskakująco dobrze", hehe.
 
To jeszcze może mój XOX udźwignie ciężar graficzny tego tytułu zanim zaopatrzę się w XSX
😛😛
 

CENEGA: Światowy wydawca, firma Capcom, podjął decyzję o tym, by nie lokalizować REVIII na język polski.

Jednocześnie gra posiada takie lokalizacje jak brazylijska czy arabska.



ed. I jeszcze taka ciekawostka. Nadchodzący Monster Hunter: Rise (również gra Capcomu) na Switchu posiada polską lokalizację. Na Switchu, tej konsoli, która nie posiada nawet polskiego oprogramowania i na której żaden z dotychczasowych tytułów ekskluzywnych nie był lokalizowany na nasz język. Niezła beka.
 
Last edited:
To co, wracamy do czasów gdzie gry wydawane w polskiej wersji były rzadkością(ostatnio Hitman 3, teraz RE8)? Nie rozumiem dlaczego RE8 nie będzie zlokalizowany, czy poprzednie odsłony sprzedały się u nas tak słabo, że im się to nie opłaca? A ostatnio wchodziłem specjalnie na stronę Cenegi i w planie wydawniczym było napisane, że będzie kinowa lokalizacja(teraz sprawdziłem jeszcze raz i już jest tylko angielska wersja)...
 
Przecież to są jakieś jaja. Jak ktoś się uprze, to wkrótce po premierze pojawi się mod oferujący polskie napisy, ale takie nagłe zignorowanie naszego rynku jest zwyczajnie niezrozumiałe.
 
To co, wracamy do czasów gdzie gry wydawane w polskiej wersji były rzadkością(ostatnio Hitman 3, teraz RE8)? Nie rozumiem dlaczego RE8 nie będzie zlokalizowany, czy poprzednie odsłony sprzedały się u nas tak słabo, że im się to nie opłaca? A ostatnio wchodziłem specjalnie na stronę Cenegi i w planie wydawniczym było napisane, że będzie kinowa lokalizacja...

Cóż, Cenega to taka cudowna firma, że oni nigdy nic nie wiedzą o grach, które wydają. Pamiętam, że informacja o tym że Bioshock Infinite będzie jednak miał polskie napisy pojawiła się w dniu premiery kiedy ludzie kupili i okazało się że jednak są. Do samego końca Cenega na pytania o lokalizację odpowiadała, że nie wiedzą. W przypadku Residenta mogli założyć że będzie skoro kilka poprzednich odsłon było lokalizowanych, a tu klops.

Oczywiście jeszcze wszystko może się zdarzyć (do premiery cztery miesiące), ale na ten moment wychodzi na to że jednak polonizacji nie będzie. Dokładnie tak jak w przypadku trzeciego Hitmana, o którym wspomniałeś, a którego polskim wydawcą również jest Cenega.

No to są na bank dużo większe rynki niż Polski więc nie wiem skąd to zdziwienie.

Stąd, że od czasów Resident Evil 4 wszystkie pełnoprawne odsłony z remake'ami włącznie posiadały polską lokalizację. Po tych piętnastu latach nagle doszli do wniosku, że jednak robienie polskiej wersji się nie opłaca?
 
Stąd, że od czasów Resident Evil 4 wszystkie pełnoprawne odsłony z remake'ami włącznie posiadały polską lokalizację. Po tych piętnastu latach nagle doszli do wniosku, że jednak robienie polskiej wersji się nie opłaca?
Najwidoczniej, jakby im się opłacało to by to pewnie zrobili.

Po portugalsku mówi na świecie ponad 250 mln osób, po arabsku prawie 300 mln, po polsku ponad 40 mln (dane wziąłem z googla przed chwilą).

Wiec to zrozumiałe że jeśli któryś z tych trzech języków miał wylecieć to musiał być to polski.

Może uznali że Polacy całkiem nieźle po angielsku rozumieją więc to nie będzie aż tak mocno nam dokuczało.
 
Top Bottom