Resident Evil

+
60 mln, jeśli wziąć pod uwagę polonię zagraniczną.
Z tego co czytam w różnych statystykach to mówi się o 45-48 mln. Ale nawet jakby zakładać, że każdy przedstawiciel Polonii zagranicznej mówi po polsku to 60 mln to i tak jest mała ilość przy arabskim i portugalskim.
 
Reisdent Evil Village - najnowsza odsłona kultowej marki dostępna na trzech platformach, od kilkunastu lat lokalizowana w naszym kraju - brak wersji polskiej;

Monster Hunter Rise - najnowsza odsłona popularnej wśród wąskiej grupy odbiorców marki dostępna na jednej, nie wspierającej języka polskiego platformie, do tej pory zlokalizowana tylko raz (Monster Hunter World) - polska wersja językowa;

Co tu zaszło?
 
Widzę, że wracają lata 90, gry drogie jak na zachodzie i coraz częściej bez polskiej wersji - a cenę płacimy taką samą jak np. Włoch, którego język też zbyt powszechny w świecie nie jest.

Bronienie tego jest robieniem sobie - polskim graczom - krzywdy.
 
Rzeczywiście słaby ruch, ale mnie jako osobie która rzadko gra po polsku, i bardzo dobrze zna angielski (chyba że dubbing dobry jak w Jedi Fallen Order) nic to nie robi.
 
Last edited by a moderator:
Internet jak zawsze nie zawodzi w reakcjach
Chociaż jak dla mnie to te pretensje to do Cenegi, a nie Capcom, ale reszta się zgadza :coolstory:... tak będzie.
Post automatically merged:

No i ruszyła akcja społecznościowa



Może Capcom zauważy.
 
Last edited:
Ale mam wielki niesmak po evencie który właśnie zakończył Capcom z okazji zbliżającej się premiery Village.
Mogę napisać tylko jedno.

Capcom tak mocno sp.... sobie premierę to chyba myślałem że się nie da.
Te całe zamieszanie z wersjami demonstracyjnymi, gdzie $$$ od Sony czuć na kilometr to może wam się obić bardzo mocno czkawką, żeby już z wersji demo robić kartę przetargową do zachęcania danej platformy to naprawdę niskie zagrywki.

A całe zamieszanie z różnymi datami premier dem oraz różnymi czasami jakie nam będzie dane pobawić się w demie to naprawdę "ogarnięty pożarem bordel"

Tak ładnie się premiera zapowiadała Village, tak się hype sam nakręcał przy zainteresowaniu Lady Dimitrescu i tak wszystko popsuć... no to osiągnięcie. Czekam na jutrzejszy shitshtorm bo będzie grubo.

Przecież to jest jakaś parodia ! Capcom nie tędy droga !

"
PlayStation releases of the two demos are being called 8 Hours in the Village (get it, because it's Resident Evil 8). On Saturday, April 17, PlayStation owners can access the Village demo. You have an eight-hour window to play 30 minutes of the Village section, and there are no restrictions on streaming. And then on April 24--one week later--PlayStation owners get another eight-hour window, this time to play the Castle demo, for another 30-minute look at the game. PlayStation owners can pre-load the demos now so they'll be ready to go when the windows open.

Then, on May 1, both the Village and Castle areas become available on PS4, PS5, Xbox Series S|X, Xbox One, Stadia, and Steam in another, longer window. You will be able to play one hour in total for both the areas, splitting your time between them however you choose. The one-hour demo is available for 24 hours.

Yeah, it's a bit confusing, and the times for each demo's availability vary depending on your region. Here's the complete list of when you can play the demos, depending on where you are and what platform you're using:

Village Demo -- PS4/PS5 Early Access (30 Minutes Total)​

  • North America: 5 PM PDT / 8 PM EDT on April 17 to 1 AM PDT / 4 AM EDT on April 18
  • Europe: 1700 UTC / 1800 BTC / 1900 CEST on April 18 to 0100 UTC / 0200 BTC / 0300 CEST on April 19
  • Asia: 5 PM HKT on April 18 to 1 AM HKT on April 19

Castle Demo -- PS4/PS5 Early Access (30 Minutes Total)​

  • North America: 5 PM PDT / 8 PM EDT April 24 to 1 AM PDT / 4 AM EDT April 25
  • Europe: 1700 UTC / 1800 BTC / 1900 CEST on April 25 to 0100 UTC / 0200 BTC / 0300 CEST on April 26
  • Asia: 5 PM HKT on April 25 to 1 AM HKT on April 26

Village And Castle Demo -- All Platforms (60 Minutes Total)​

  • North America: 5 PM PDT / 8 PM EDT May 1 to 5 PM PDT / 8 PM EDT May 2
  • Europe: 0000 UTC / 0100 BST / 0200 CEST on May 2 to 0000 UTC / 0100 BST / 0200 CEST on May 3
  • Asia: 8 AM HKT on May 2 to 8 AM HKT on May 3
 
Ale mam wielki niesmak po evencie który właśnie zakończył Capcom z okazji zbliżającej się premiery Village.
Mogę napisać tylko jedno.

Capcom tak mocno sp.... sobie premierę to chyba myślałem że się nie da.
Te całe zamieszanie z wersjami demonstracyjnymi, gdzie $$$ od Sony czuć na kilometr to może wam się obić bardzo mocno czkawką, żeby już z wersji demo robić kartę przetargową do zachęcania danej platformy to naprawdę niskie zagrywki.
Z tego co kojarzę to chyba zawsze demo tylko na konsolach sony/tam bylo wczesniej.
 
Znowu time limit demo? Nic się z remake 2 nie nauczyli.
Znowu ludzie będą zakładać nowe konta, by grać dłużej.
 
Eee... gra będzie słaba, a Capcom się kończy, bo wersja demonstracyjna ma ograniczenia czasowe i w różnych terminach wychodzi na różne platformy? Czekacie na grę czy na demo? :D

A tymczasem Netflix zaprezentował nowy zwiastun Wiecznego Mroku. Premiera w lipcu.

 
nie wiem to jest tylko demo, i to wydane 3 maja czyli 4 dni przed premierą właściwej gry. Nie wiem czy jest czym się tak smucić to tylko godzina eksploracji lokacji którą i tak potem zobaczysz. Takie spojlerowanie sobie zabawy xd Cieszcie sie że tylko demo jest ekskluzywne. Call of duty miało swego czasu miesięczny wczesny dostęp donowych dodatków na playstation xd playstation grało w lutym PC i xbox dopiero w marcu. Serio wydaje mi się że nie ma co robić jakiejś wojny o samo krótkie demko
 
nie wiem to jest tylko demo, i to wydane 3 maja czyli 4 dni przed premierą właściwej gry. Nie wiem czy jest czym się tak smucić to tylko godzina eksploracji lokacji którą i tak potem zobaczysz. Takie spojlerowanie sobie zabawy xd Cieszcie sie że tylko demo jest ekskluzywne. Call of duty miało swego czasu miesięczny wczesny dostęp donowych dodatków na playstation xd playstation grało w lutym PC i xbox dopiero w marcu. Serio wydaje mi się że nie ma co robić jakiejś wojny o samo krótkie demko
Jest jeszcze kwestia tego że gra ma nie mieć Polskiej lokalizacji. Mnie to co prawda nie przeszkadza, bo rzadko gram z napisami PL, ale są ludzie którzy już powiedzieli że gry nie kupują skoro wydawca olewa graczy z Polski.
 
Szkoda, że Capcom udziwnia proste rzeczy. Tym bardziej, że przy okazji promocji VII, zrobił mała rewolucję w marketingu swoim demem "Kitchen". Udało się Japończykom przejście od bycia nowatorskim, do bycia irytującym. Ale czy jest to jakaś olbrzymia strata, czy skandal? Wątpię.

Za to brak polskiej wersji boli. Mam wujka, który tak jak ja jest wielkim fanem serii i grał we wszystkie numerowane części (i kilka spinoffów) i teraz nie zagra, bo nie zna angielskiego. Cios poniżej pasa.
 
Szkoda, że Capcom udziwnia proste rzeczy. Tym bardziej, że przy okazji promocji VII, zrobił mała rewolucję w marketingu swoim demem "Kitchen". Udało się Japończykom przejście od bycia nowatorskim, do bycia irytującym. Ale czy jest to jakaś olbrzymia strata, czy skandal? Wątpię.
Ja i tak nie będę się bawił w żadne dema, no może ściągnę w maju to na PC. Jest od diabła youtuberów, którzy dzisiaj albo jutro wszystko będą streamować, więc sobie tak zobaczę co tam jest.
 
Jest jeszcze kwestia tego że gra ma nie mieć Polskiej lokalizacji. Mnie to co prawda nie przeszkadza, bo rzadko gram z napisami PL, ale są ludzie którzy już powiedzieli że gry nie kupują skoro wydawca olewa graczy z Polski.
To faktycznie może być problem dla tych którzy po angielsku nie potrafią za dobrze, faktycznie dziwne bo to tylko napisy i obecnie nawet gry indie mają często polską wersję.
Post automatically merged:

Ja i tak nie będę się bawił w żadne dema, no może ściągnę w maju to na PC. Jest od diabła youtuberów, którzy dzisiaj albo jutro wszystko będą streamować, więc sobie tak zobaczę co tam jest.
Mnie i tak te dema od capcomu nie przekonują, fajnie że wgl są, to zawsze jakiś plus dla niektórych i raczej nie powinno się na to narzekać. Jednak nie zmienia to faktu że idk demo w którym pochodze sobie po wiosce i zamku 3 dni przed premierą jest dla mnie spojlerowaniem sobie zabawy. W końcu i tak potem trafisz w to samo miejsce tylko już z całą fabularną otoczką.

Mnie bardziej martwi to że village wydaje się być na razie grą która nie powinna być resident evil. To będzie najpewniej dobry horror, jednak cała ta otoczka wilkołaków i wampirów jakoś średnio pasuje mi do serii która słynie z zombi i tego typu mutantów. Więc mam wrażenie że to może być dobra gra, ale słaby resident evil. Do tego wciąż nie wiadomo o co chodzi z chrisem. Postać która zawsze była dobra nagle jest pokazana jako największy skurczybyk, ciekawe co z tego wyjdzie :p
 
Last edited by a moderator:
Mnie bardziej martwi to że village wydaje się być na razie grą która nie powinna być resident evil. To będzie najpewniej dobry horror, jednak cała ta otoczka wilkołaków i wampirów jakoś średnio pasuje mi do serii która słynie z zombi i tego typu mutantów. Więc mam wrażenie że to może być dobra gra, ale słaby resident evil. Do tego wciąż nie wiadomo o co chodzi z chrisem. Postać która zawsze była dobra nagle jest pokazana jako największy skurczybyk, ciekawe co z tego wyjdzie :p

Resident już od dawna nie jest gra o zombie. Nawet w oryginalnej trylogii zawsze były "poboczne" mutacje. Każda pochodna progenitora czy w ogóle każdy nowy wirus, czy pasożyt, dawał nowe stworki. Wilkołaki, wampiry itd. będą jak najbardziej doskonale pasować do lore, tak długo jak będą efektem bioinżynierii.

A odnośnie Krzyśka, to na pewno będzie wyjaśnienie jego rzekomego przejścia na "złą stronę", tak jak było wyjaśnienie dla złej Jill w piątce i dla starcia Leona z Chrisem w szóstce. Nawet jeśli Redfield będzie robił moralnie wątpliwe rzeczy, to na pewno ze szlachetnych pobudek.
 
Resident już od dawna nie jest gra o zombie. Nawet w oryginalnej trylogii zawsze były "poboczne" mutacje. Każda pochodna progenitora czy w ogóle każdy nowy wirus, czy pasożyt, dawał nowe stworki. Wilkołaki, wampiry itd. będą jak najbardziej doskonale pasować doskonale do lore, tak długo jak będą efektem bioinżynierii.

A odnośnie Krzyśka, to na pewno będzie wyjaśnienie jego rzekomego przejścia na "złą stronę", tak jak było wyjaśnienie dla złej Jill w piątce i dla starcia Leona z Chrisem w szóstce. Nawet jeśli Redfield będzie robił moralnie wątpliwe rzeczy, to na pewno ze szlachetnych pobudek.
nie kojarzę aby zła jill była tak pokazywana w promocji re5 (chociaż wtedy wgl gry nie były tak reklamowane jak teraz) jak chris w przypadku Village(co zwiastun coś nowego sie pojawia). Czekam i niedługo chętnie sie przekonam, wgl na cdkeys można kupić klucz za 190pln więc polecam bo zaufana stronka, zawsze można taniej wyrwać

W sumie zabił mię a ona w 7 części była złą postacią,
pracowała dla bioterrorystów oszukując ethana że jest bodajże opiekunką. ona chyba wgl stworzyła te małą złą dziewczynkę z VII(imienia zapomniałem xd)
więc w sumie wszystko pewnie jakoś uzasadnią.
 
To faktycznie może być problem dla tych którzy po angielsku nie potrafią za dobrze, faktycznie dziwne bo to tylko napisy i obecnie nawet gry indie mają często polską wersję.
Monster Hunter Rise który wydaje również Capcom, jest obecnie tytułem tylko na Switcha i ma polską wersje językową, a taki REVIII który tekstu ma nieporównywalnie mniej jest tej wersji pozbawiony cóż ? gdzie tu logika?
Jednakże jestem pewien że maksimum miesiąc może dwa i pewno powstanie nieoficjalne spolszczenie do RE VIII
 
Monster Hunter Rise który wydaje również Capcom, jest obecnie tytułem tylko na Switcha i ma polską wersje językową, a taki REVIII który tekstu ma nieporównywalnie mniej jest tej wersji pozbawiony cóż ? gdzie tu logika?
Jednakże jestem pewien że maksimum miesiąc może dwa i pewno powstanie nieoficjalne spolszczenie do RE VIII
Napewno powstanie jakieś fanowskie spolszczenie :p problem jest taki że konsolowcy nie będą w stanie z niego skorzystać :(
nie mam pojęcia skąd decyzja o braku spolszczenia. Moja teoria jest taka że resident evil nie sprzedaje się w polsce aż tak dobrze jak capcom oczekuje, przez co nie polonizują gry bo koszt jej przetłumaczenia jest wyższy od tego co zarobią z polskich klientów. może poprzednie części po prostu kiepsko się u nas sprzedały.

Swoją drogą bioshock infinite miał taką śmieszną akcje że gra na konsolach miała polskie napisy a na komputerze nie xd albo na odwrót nie pamiętam jak dokładnie to było.
 
Swoją drogą bioshock infinite miał taką śmieszną akcje że gra na konsolach miała polskie napisy a na komputerze nie xd albo na odwrót nie pamiętam jak dokładnie to było.
Ja pamiętam że Cenega powiedziała że nie zrobią spolszczenia, i w ramach rekompensaty pudełkowe wersje dostawały Season Passa za friko (Sam kupiłem wtedy), a koniec końców napisy i tak były.
 
Top Bottom