Restart

+
Witam :)
Szybka piłka Panowie i Panie,

Czy karta ze słowem kluczowym "zresetuj" "restart" -> przykładowo Mandragora, Peter Saar Gwynleve restartują również użyty wcześniej rozkaz?

+ Z tego co zauważyłem magiczny wstrząs "przekłada" jednostkę w stanie bazowym na wierzch talii, podczas gdy nie wynika to wcale z treści tej karty, podczas gdy przy wielu kartach jest opis w stylu "przywróć do stanu bazowego" , "skopiuj w stanie bazowym". Na logikę, magiczny wstrząs powinien kłaść na wierzch talii jednostkę zarówno wzmocnioną jak i osłabioną + ze wszystkimi dodatkami wynikającymi przykładowo z taktyk.

Pozdrawiam
 
Czy karta ze słowem kluczowym "zresetuj" "restart" -> przykładowo Mandragora, Peter Saar Gwynleve restartują również użyty wcześniej rozkaz?
Mandragora jest wyjątkową (choć niekoniecznie dobrą) kartą i tak powinna resetować rozkaz. Inne nie.
+ Z tego co zauważyłem magiczny wstrząs "przekłada" jednostkę w stanie bazowym na wierzch talii, podczas gdy nie wynika to wcale z treści tej karty, podczas gdy przy wielu kartach jest opis w stylu "przywróć do stanu bazowego" , "skopiuj w stanie bazowym". Na logikę, magiczny wstrząs powinien kłaść na wierzch talii jednostkę zarówno wzmocnioną jak i osłabioną + ze wszystkimi dodatkami wynikającymi przykładowo z taktyk.
Każda karta, która jest wtasowywana do talli "odzyskuje" silę bazową.
 
Hmm, czyli z tego co napisałeś wynika, że:
Ta karta, nie będzie resetować użytego rozkazu?
 

Lexor

Forum veteran
Hmm, czyli z tego co napisałeś wynika, że:
Ta karta, nie będzie resetować użytego rozkazu?
Porównaj sobie opisy kart: Mandragora vs Peter Saar Gwynlew

Słowo kluczowe "zresetuj" nie resetuje całej karty a jedynie jej siłę.
Mandragora nie zawiera tego słowa tylko "jest wytłumaczone" jak ona działa.

Innymi słowy (z angielskiej wersji opisu): "restore" to nie to samo co "reset".
 
Okej, dziękuje :)

To jeszcze jedno i w sumie już ostatnie pytanie.
Wybaczcie że tak męczę ale jestem nowym graczem i nie wszystko jest dla mnie jasne.
Teraz już widzę że pytanie o Gwynlewa i Mandragorę było głupie i wszystko jest wytłumaczone.


Czy Letho Królobójca przy rozmieszczeniu, kiedy zamienia się w jednostkę z wykorzystanym rozkazem, tworzy bazową kopię tej jednostki (czy też w kopię karty jaka jest na stole, ale odnawia rozkaz) i przywraca mu ładunek rozkazu? Czy wchodzi i zamienia się w dokładną kopię jednostki na stole -> przykładowo zagrywam kartę z rozkazem, wykorzystuje ładunek rozkazu -> wchodzi Letho i zamienia się w taką samą kartę jaka jest na stole bez zmiany jej siły razem z wykorzystanym rozkazem czy ten rozkaz wraca. Szukam po prostu do swojej talii Nilfgardu jednostek które odnawiałyby rozkazy kluczowych kart.
 
Letho Królobójca zagrany na jednostkę z wykorzystanym rozkazem zmienia się w kopię tej jednostkę z niewykorzystanym rozkazem, który można odpalić dopiero w następnej turze. Nie przywraca za to rozkazu tamtej jednostce. Na tym filmie zobaczysz mecz nilfgard na nilfgard z wykorzystaniem właśnie tej karty i jak ona działa (widać to ok. 37:45):
jest to też odcinek z serii (nie mojego autorstwa) z poradami dla mniej zaawansowanych graczy, która może się przydać.
To też dobrze, że się pytasz bo wydaje mi się, że na forum się mało dzieje, zwłaszcza z perspektywy nowych graczy.
 

Lexor

Forum veteran
Wybaczcie że tak męczę ale jestem nowym graczem i nie wszystko jest dla mnie jasne.
Ja za siebie odpowiem, że mnie nie męczysz. Co więcej: jeśli zechcesz pogadać / podpytać się różnych innych rzeczy, a masz (lub możesz mieć) zainstalowanego TeamSpeaka to możemy na prv umówić się na jakąś taką rozmowę głosową (czasem łatwiej jest coś wyłumaczyć "na żywo" niż pisać posty).
 
Ja mogę jeszcze polecić nowym graczom kanał Spyro ZA - jest tam kilka filmów omawiających np. różne strategie rozgrywania poszczególnych rund czy popularne błędy
 
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

Film bardzo mi pomógł i nie bałem się wydać tych 800 odłamków na Letho :)

Bardzo pomogliście mi ogarnąć co i jak, muszę powiedzieć że się wciągnąłem.
Stworzylem talię pod Enslave i generalnie skupiam się tylko i wyłącznie na Nilfgardzie.
Trochę bolą nerfy De la Toura i Skellena z nowego patcha, moim zdaniem niesprawiedliwe.

@Lexor, wielkie dzięki za propozycję, jeżeli tylko będę miał jakieś pytania to z chęcią się odezwę, ale na razie wszystko już wyklarowałem!

Pozdrawiam serdecznie :)
 

Lexor

Forum veteran
Film bardzo mi pomógł i nie bałem się wydać tych 800 odłamków na Letho :)
Może i się nie bałeś, ale, niestety, ta karta nie jest aż tak do końca "powszechnie grywalna". Owszem, ma zastosowanie, ale dla osoby która "zaczyna przygodę z Gwintem" są karty "bardziej uniwersalne".
 
Top Bottom