Rodzaje questow w the witcher

+
Rodzaje questow w the witcher

Nie znalazlem takiego tematu na forum('Szukaj' zeby ktos nie mial pretensji ze juz bylo o tym pisane) Przejrzalem wszystie filmiki z gry jakie znalazlem i w sumie byly tylko dwa ktore dotyczyly zadan. Jeden ktory dotyczyl twierdzy wiedminskiej a drugi dostania sie za jakas brame.Ten quest z brama byl bardzo ciekawy. Pierwsze pytanie to czy w wiesku beda podpowiedzi, jak w wielu dzisiejszych grach, jakie kolejne etapy questu nam zostaly do zrealizaowania i mozliwosci rozwiazania. Tzn czy bedzie w okienku queston napisane ze musisz przedostac sie przez brame i mozesz sprobowac w taki czy inny sposob? Czy moze bedziemy znali tylko ostateczny cel zadania i ew zakonczone jego etapy? Z tego co pamietam to w falloucie bylo tak ze mielismy postawiony cel a sami musielismy sami na wszystko wpasc.Drugie pytanie to czy beda jakies questy typu zagadkowego? Tj. ze poznajemy przypadkiem jakas tajemnicza historie ktora na pierwszy rzut oka nie wyglada jak zadanie, nie pojawia sie jako zadanie w menu. Ale jesli powiazemy plotki z jakimis dokumentami w bibliotece(jakiejkolwiek np zbiorze ksiag kaplana, ksiazce historycznej bogatego mieszczanina) i w odpowiedni sposob pogadamy z ludzmi(samemu trzeba wpasc na to z kim i wjakiej kolejnosci, tj kolejnosc moze wplynac na przebieg questu) to rozwiarzemy jakas cekawa historie. Ale chodzi mi tu o postawienie nacisku na intelekt, wytrwalosc gracza ktory bez podpowiedzi rozwiazauje zadanie. Bedzie cos w tym stylu???
 
1. Czy powinno byc podane "co powinnismy robic po kolei"? To stanowczo odmawiam. Jak dla mnie gra wtedy traci smak...To cos jak granie w gre przygodowa z opisami co nie?2. A jesli chodzi o "zagadkowe questy"? To jestem jak najbardziej na TAK :). Sam jestem fanem gier w ktorych trzeba pomyslec, rozwiazywac zagadki i powoli laczyc w calosc wszystkie fakty ktore powoli sie poznaje rozmawiajac z roznymi postaciami stojacymi na naszej drodze.Podsumowujac punkt drugi: Mam nadzieje, ze Wiedzmin bedzie mial wiele takich elementow, jakie maja gry przygodowe :).P.S. Skoro temat nazywa sie "Rodzaje questow [...]" to prosilbym o odpowiedz w kwestii mojego pytania:Czy beda takie "kategorie" jak np. "questy HACKnSLASH" - czyli takie, gdzie bedziesz po prostu questy tylko do zabijania poszczegolnych osob, potworow i okreslonej ich ilosci.Oraz czy beda takie questy jak "questy zagadkowe itp." wymienione wyzej?Inaczej mowiac, prosilbym Was o podanie mi pewnego rodzaju listy, przedstawiajacych rodzaje quest'ow w grze :).
 
No więc i ja o coś zapytam, może z przykładami :) Zakładam, że będzie jeden główny quest ciągnący się przez całą grę. Czy więc:Czy będzie jeden quest główny i full pobocznych, rozmaitego gatunku i ciężkości - vide BG1 & BG2, czy raczej jeden quest główny i po 2, 3 w każdym miasteczku, z przewagą mordowania - vide Sacred, czy może jeden quest główny i okazjonalne tłuczenie się dla rozrywki, a pobocznych questów mało - vide Diablo2?Oj, Gofer, chyba nie liczysz naprawdę, że podadzą listę questów, co? :)
 
Tak i może odrazu byś chciał solucje do nich Gofer (joke) :p Zastanawiam się nad mini gierkami.W większosci RPg'ów gdzie występowały były poprostu beznadziejne... a jak jest z tym w Wieśku?
 
To nie miala byc lista OGOLNYCH QUEST'OW, tylko lista rodzajow quest'ow :p.undomiel9: Z tego co wiem (a moge wiedziec zle) bedzie jeden glowny quest i full pobocznych.Edit --> Esgaroth: Kumpel zawsze zrozumie ;D.
 
Esgaroth said:
Gofer nie chce listy wszystkich questów tylko listę kategorii (o ile owe będą).
No fakt, przepraszam - tak to jest jak się spieszy człowiek z czytaniem :)Gofer -> czy ta informacja o questach była gdzieś oficjalnie? Bo nie przypominam sobie
 
Bananek said:
Tak i może odrazu byś chciał solucje do nich Gofer (joke) :p Zastanawiam się nad mini gierkami.W większosci RPg'ów gdzie występowały były poprostu beznadziejne... a jak jest z tym w Wieśku?
Podobno ma być jedna fajna 'karciana' minigierka.A w serii FF minigierki są fajne. Aktualnie gram w FFXII, ale dopiero mam na liczniku ok. 10godzin, więc tak naprawde gra się jeszcze nie zaczęła, a jestem ciekaw jaka będzie minigierka.
 
Gofer31 said:
Z tego co wiem (a moge wiedziec zle) bedzie jeden glowny quest i full pobocznych.
undomiel9 said:
Gofer -> czy ta informacja o questach była gdzieś oficjalnie? Bo nie przypominam sobie
eee... quest główny?? 0.o była mowa o czyms takim, bo nie przypominam sobie o ile dobrze pamietam to bedzie jakis "główny wątek" który bedzie można prowadzic na rożne sposoby, a to jak bedziemy grac bedzie prowadzić do jednego z trzech zakończeń gry czyli jako takiego questu głównego ( jak np. w NWN, gdzie quest główny to było bodajże znalezienie leku) chyba nie będzie... a co do pobocznych, to gofer ma racje... podobno ma byc ich mnóstwo
 
Ale jednak gdzies tam kreci sie ten termin "quest glowny" ;D.Co do tych pobocznych quest'ow, to mam nadzieje ze nie beda sie one powtarzaly ;/. W niektorych grach bylo tak, ze kompletnie identyczne quest'y byly w jednym a potem w drugim miescie, a liczyly sie one jako 2 zupelnie inne quest'y xP. I to nazywac "wieloma quest'ami" skoro polowa sie powtarza? Za cos takiego to ja dziekuje ;/.Ok, zostawmy to juz.Krakers: Minigierka karciana? To cos takiego podobnego jest w KOTOR. Pazaak czy jakos tak to sie nazywalo :), kupe kasy mozna bylo na tym zbic ;D.
 
Taa... tylko ze minigierka karciana w wiedzminie bedzie chyba z tego rodzaju kartami, jakich dzieciom sie nie daje
 
A no rzeczywiscie! O tym prawie ze zapomnialem ;D. Kurde...To bedzie "kompletnie nowa generacja minigier w grach cRPG"! :D
 
krakers said:
A w serii FF minigierki są fajne. Aktualnie gram w FFXII, ale dopiero mam na liczniku ok. 10godzin, więc tak naprawde gra się jeszcze nie zaczęła, a jestem ciekaw jaka będzie minigierka.
Krakers według mnie to są najlepsze minigierki jakie można spotkać w jakiejkolwiek grze w każdej części coś innego, chyba tylko raz sam pomysł się powtórzył - VII - wyścigi Chocobo- VIII - karcianka - walka na karty- IX - karcianka - nie pamietam co tam dokładnie było- X - piłka wodna Według mnie najlepsza była piłka wodna, jakoś najbardziej mnie wciągnęła
 
FF ujdzie w tłoku z tymi mini gierkami... ALE JA POPROSTU NIENAWIDZE MINI GIEREK A JAK SĄ NA CZAS TO MIE KUPA STRZELA Może mam słabą kordynacje ruchów xP
 
Bananek said:
Zastanawiam się nad mini gierkami.W większosci RPg'ów gdzie występowały były poprostu beznadziejne... a jak jest z tym w Wieśku?
zapowiada się ciekawie: hazard (karty i kości), karty z prostytutkami do zbierania, bijatyki w karczmach i chlanie w tychże
 
Po tym co zobaczylismy w filmiku i technologii, to chyba bedziemy tam ciagle przegrywali ;D.Ale tak BTW...To chyba powinnismy skonczyc OT i wrocic do tematu quest'ow ;).
 
Nie podpialem tego tematu pod wymieniony wyzej gdyz wydaje mi sie ze watki takich ogolnych tematow gubia sie. Mamy ponad 300 stron tematu i ppewnie z 50 watkow rozmowy... jak przeszukiwac takie cos w poszukiwaniu informacji?!?!?!?!?!Lepiej byloby utworzyc osobna kategoriwe tematow z pytaniami do CDP a nie jeden temat. to po pierwsze.Boje sie jednak ze jak nie wrzucilem tam tego tematu to tutaj nikt od nich wogole nie zajrzy i sie nie wypowie. Zakladajac ten temat mialem nadzieje ze oprocz naszych wywodow o tym jakie typy qustow lubimy, dowiemy sie tez czegos od tworcow/testerow gry.Wtacajac do tematu:Z tego co sie orientuje to niektorzy bywalcy forum nie bedacy chyba czescia ekipy piszacej wieska mieli okazje przetestowac na jakims etapie gre. Moze sie oni wypowiedza czy mieli mozliwosc rozwiazywania jakichs questow czy tylko bawili sie trybem walki?Na jednym z filmikow na ktorym tlem byla wypowiedz jakiegos goscia z zagranicznej redakcji padlo przerazajace dla mnie stwierdzenie. A mianowicie podpiecie wieska(podoa mi sie ta nazwa, mam wrazenie ze my jako polacy ktorzy od dawna znaja swiat sapka mozemy go udomowic(takie male profanum)) DO UWAGA: ACTION-RPG!!!Jezu action rpg mnie ise kojarzy z grami ktore na perwszym miejscu stawiaja walke a questow jest malo i sa glownie pretekstem do nawiazania bijatyki.Prosze powiedzcie mi ze w wiesku bedzie mozna grac przez kilka godzin i rozwiazac 10 questow 'na inteligencje'(tzn jak wiadomo kazdy quest mozna rozwiazac na rozne sposoby, a mnie chodzi o to ze gracz nie ma akurat ochoty robic za rembajłe) i nie trzeba bedzie przy tym walczyc, a przynajmniej beda znikome ilosci agresji ze strony wiedzmina.Co do 'gierek' to takie elmenty sa swietnym urozmaiceniem rozgrywki!!!
Gofer31 said:
Ale tak BTW...To chyba powinnismy skonczyc OT i wrocic do tematu quest'ow ;).
imo to nie OT ale juz zostalo wszytko powiedzian o gierkach.PS:
Gofer31 said:
Po tym co zobaczylismy w filmiku i technologii, to chyba bedziemy tam ciagle przegrywali ;D.
Zauwazylem w innych topicach ze ludzie jakos dziwnie zapomnieli watek walki z filmiku o quescie z brama... przecierz tam narrator powiedzial ze lepiej przyjsc z obstawa albo jednego odciagnac od bramy(namawiajac do tego prostytutke) bo 2ch zbrojnych bedzie trudno samemu pokonac!!! to mi sie podoba ze nie da sie przejsc gry solo zabijajac wszystkich wlasnorecznie bez jakiegokolwiek wsparacia:D:D:D:D:D
 
Top Bottom