Rozdzielczość 16:9

+
Status
Not open for further replies.
Rozdzielczość 16:9

Szukałem rozwiązania swojego problemu nawet w modlitwie, ale nic z tego. Pewnie szukałem bardzo nieumiejętnie i wielu mnie opieprzy, zresztą i tak już porzuciłem wszelką nadzieję. Nie zaśmiecałbym forum, gdybym umiał poradzić sobie inaczej. Ale do rzeczy..

Mam monitor FullHD LG FLATRON M2262D, który byłby dla mnie wręcz idealny, gdyby nie fakt, że za wyjątkiem rozdziałki 1920x1080, nie potrafi poprawnie wyświetlać rozdzielczości 16:9. Tzn, gdy ustawię w opcjach gry np. 1600x900 u góry i u dołu ekranu pojawiają się czarne pasy. Nie są one większe niż pasek zadań Windows i nie przeszkadzałyby mi, gdyby po prostu zasłaniały część ekranu, tak jak to miało miejsce w podstawowej edycji W2 przy rozdzielczościach 4:3. Ale u mnie te pasy delikatnie spłaszczają obraz, co chwilami mocno irytuje, zwłaszcza gdy teoretycznie koliste obiekty są wyświetlane jako elipsy. W dodatku w ustawieniach monitora po wybraniu tejże opcji okazuje się, że ta upierdliwa maszyna rozpoznaje w tym momencie rozdzielczość 1680x1800.

Tak samo bywa w innych grach, np. w Assassin's Creed 2. W AC 1 obraz jest wyświetlany poprawnie.

Nie chcę zmieniać rozdzielczości znów na 1920x1080 bo zależy mi na dobrej jakości grafiki (rozpikslowanie mi nie przeszkadza) z dobrą wydajnością, a takie efekty udaje mi się osiągnąć tylko na niższych rozdziałkach. Czy istnieje rozwiązanie tego problemu, czy może mam się przyzwyczaić do owalnych kółek?
 
Witaj, nienapisałeś jaką masz grafę, ale ja swoje problemy z aspect rattio rozwiązałem za pomocą Catalyst Control Center (mam AMD).
Tam masz w nowym interfejsie dwie opcje:

1.Zarządzanie pulpitem\Właściwości pulpitu
2.Moje płaskie panele cyfrowe\Właściwości\Skalowanie obrazu


W pkt.1 ustawiasz sobie rozdziałkę jaką chcesz mieć, czyli na przykład 1600x900
W pkt.2 u mnie działają następujące ustawienia:
-Skalowanie obrazu: odhaczyć włącz skalowanie GPU, skaluj obraz do rozmiaru ekranu oraz włącz przetwarzanie ITC
Na koniec ustawiasz w grze odpowiednią rozdzielczość.

Jeżeli masz GeForce to powinny być podobne opcje... mam nadzieje, że Ci mogłem odrobinę pomóc....
 
A zainstaluj patch 1.3 w Wiedźminie, może błąd blokuje granie w rozdzielczości jaka wybrałeś ?
 
Błąd nie siedzi w Wiedźminie, który zresztą przecież obsługuje rozdzielczość 16:9 od dnia premiery. Mam patcha 1.3 z hotfixem 1.35. Problem występuje w każdej wersji gry.

Karta graficzna NVIDIA GeForce 9500 GT, w panelu karty nie mogę znaleźć odpowiednich ustawień.
 
PPM na pulpicie, Panel Sterowania NVIDIA, dostosuj obraz i pozycję pulpitu i zaznacz pełny ekran.
Powinno pomóc :)
 
No wiedziałem, że jeśli jest jakieś wyjście, to jest ono banalnie proste! Wielkie dzięki Arcaan44, łapaj orena, żałuję, że tylko jednego. Jeszcze raz dziękuję!

Temat do zamknięcia.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom