Rozdzielczość 800x600 lub 640x480

+
ja ustawiłem tam 800x600 i gra odpala mi się w małym okienku, chodzi w 16-20 fps więc jest już o wiele lepiej, grać się da. Wcześniej ustawiałem to miałem taką jak zwykle, nic się nie zmieniało a teraz poszło.
 
Ja z kolei chciałbym odpalić w 1280x720 - to natywna rozdzielczość mojego projektora. Dziwi cholernie brak takiej opcji, żadne z tui przytoczonych nie działa.
No dajcie spokój...

Co masz na myśli że brak takiej opcji jak 1280x720?
Właśnie zerknąłem na rozdzielczosci specjalnie dla Ciebie. Jest 1280x720 1280x800 oraz 1280x960
Aby na pewno masz w porządku ustawienia? Jaką masz kartę graf.?
Ja gram na 1920x1080 ale odpalałem kilka rozdzielczości mniejszych. Każda chodziła.
 
@Elhior: Normalnie, nawet po ustawieniu projektora jako ekranu głównego (co spowodowało dodanie kilku rozdzielczości w opcjach) i edycji pliku user.settings oraz ustawieniu go w tylko do odczytu, gra nie uruchamia rozdzielczości niższej niż 1024x768. Pierwszy raz spotykam się z takim problemem.

Karta Radeon HD 7800 series 2GB VRAM

Edit: Zarówno mój główny monitor, jak i projektor normalnie obsługują tą rozdzielczość.
 
Last edited:
ja ustawiłem tam 800x600 i gra odpala mi się w małym okienku, chodzi w 16-20 fps więc jest już o wiele lepiej, grać się da. Wcześniej ustawiałem to miałem taką jak zwykle, nic się nie zmieniało a teraz poszło.

Mógłbyś mi, proszę, na pw wysłać zawartość pliku "user.settings.bak" i daj znać czy zmieniałeś coś we właściwościach pliku/gry, jak odpalasz grę.
U mnie dalej 1024x768...

Pomogło rozwiązanie z innego wątku:
Cześć,

Proszę opiszcie i wyślijcie swój problem na stronie: http://pl.cdprojektred.com/contact-support/

W międzyczasie możecie spróbować również tego sposobu:

Wejdź do folderu w którym znajduje się gra (%DISK%\Program Files (x86)\The Witcher 3: Wild Hunt\bin\x64) lub (%DISK%\Program Files\The Witcher 3: Wild Hunt\bin\x64). Stwórz w nim nowy plik tekstowy, otwórz go w Notatniku i wpisz:
"witcher3.exe" -window -width AAAA -height BBBB

Zamień AAAA i BBBB z odpowiednio szerokością i wysokością rozdzielczości, którą chcesz uzyskać.with your desired screen width and height respectively.
Zapisz plik jako: witcher3.bat
I korzystaj z tego jako launchera gry.

Rzeczywiście FPS w okolicach 16-20, więc jest lepiej, ale ciężko nazwy przedmiotów dojrzeć, taki to małe wszystko ;)
 
Last edited:
W innym wątku w tym poście napisałem jak to zrobić.

Myślę, że ktoś z moderacji mógłby połączyć wątki, bo się dublują.
 
Mógłbyś mi, proszę, na pw wysłać zawartość pliku "user.settings.bak" i daj znać czy zmieniałeś coś we właściwościach pliku/gry, jak odpalasz grę.
U mnie dalej 1024x768...

[Hidden]
HasSetup=true
uiVerticalFrameScale=1
uiHorizontalFrameScale=1
[Localization]
SpeechLanguage=PL
TextLanguage=PL
[Viewport]
VSync=false
Resolution="800x600"
FullScreenMode=1
VSyncThreshold=0
OutputMonitor=-1
[Budget]
cvMaxAllowedLightsShadowTime=1
cvMaxAllowedApexDestroTickedTime=0.2
cvMaxAllowedGrass=30000
cvMaxAllowedDecalsDynamic=10
cvMaxAllowedDynMeshes=104857600
cvMaxAllowedChunksSkinnedTime=2.5
cvMaxAllowedTrianglesSkinned=100000
cvMaxAllowedDecalsSSTime=0.1
cvMaxAllowedLightsShadow=3
TerrainTileMipDataBudget=100
cvMaxAllowedApexTicked=60
cvMaxAllowedActiveEnvProbesTime=0.1
cvMaxAllowedStatTextures=314572800
cvMaxAllowedSpeedTree=5000
cvMaxAllowedLightsNonShadowsTime=0.2
cvMaxAllowedSpeedTreeTime=2.2
cvMaxAllowedChunksStatic=1500
cvMaxAllowedTrianglesStatic=500000
cvMaxAllowedHiresChunks=25
cvMaxAllowedDecalsDynamicTime=0.5
cvMaxAllowedLightsNonShadows=40
cvMaxAllowedChunksStaticTime=1.5
cvMaxAllowedChunksSkinned=400
cvMaxAllowedApexDestroTicked=20
cvMaxAllowedStatMeshes=209715200
TerrainTileMinTimeout=2
cvMaxAllowedHiresChunksTime=0.2
cvMaxAllowedApexTickedTime=0.5
cvMaxAllowedCharTextures=209715200
cvMaxAllowedParticlesCountTime=0.2
cvMaxAllowedParticlesCount=1000
cvMaxAllowedGrassTime=1.5
TerrainTileTimeout=10
OcclusionQueryAdditionalMemory=5
TerrainTileLoadingTimeout=5
cvMaxAllowedDecalsSS=160
[Audio]
Subtitles=true
[LoadingScreen/TCR]
ShowProgress=true
[Game]
DoNotPauseWhileStopped=false
[PostProcess]
AllowChromaticAberration=false
MotionBlurPositionTreshold=0.05
AllowVignette=false
AllowBloom=false
MotionBlurRotationTreshold=1
AllowShafts=false
AllowMotionBlur=false
AllowSharpen=false
AllowAntialias=false
AllowDOF=false
SSAOSolution=0
AllowBlur=false
[Input]
PadVibrationEnabled=true
KeyboardCooldownSpeed=0.1
InvertCameraXOnMouse=false
InvertCameraYOnMouse=false
CameraAutoRotX=true
InvertCameraX=false
UIMouseSensitivity=1
CameraAutoRotY=true
RightStickCameraSensitivity=1
InvertCameraY=false
RightStickAimSensitivity=1
MouseSensitivity=1
[Gameplay]
Difficulty=2
[LevelOfDetail]
SwarmHideDistance=200
DecalsHideDistance=15
DimmerHideDistance=60
DynamicDecalsHideDistance=20
StripeHideDistance=60
[General]
ConfigVersion=1
[LoadingScreen/Editor]
Disabled=false
[LoadingOverlay/TCR]
FadeOutCooldownExtraTime=1
FadeInSpinnerTime=1
NoninteractiveSpinnerTime=3
FadeOutSpinnerTime=1
NoninteractiveEndCooldown=1
[Visuals]
InventoryBgColorScaleB=0.036
InventoryFixedLuminance=0.25
InventoryBgColorScaleG=0.034
MovieFramerate=30
GammaValue=1
InventoryBgColorScaleR=0.02
[Rendering]
GrassDensity=1400
DecalsSpawnDistanceCutoff=10
TextureStreamingHeadsDistanceLimit=10
TextureStreamingCharacterDistanceLimit=50
CascadeShadowFadeTreshold=2
CascadeShadowDistanceScale2=1
TextureStreamingDistanceLimit=40000
MaxCascadeCount=3
TextureMemoryBudget=200
CascadeShadowDistanceScale3=1
MeshLODDistanceScale=1
MaxSpotShadowSize=256
ScaleformTextureUnstreamDelay=2.5
DecalsChance=1
TerrainReadAheadDistance=200
MaxTextureSize=1024
AtlasTextureDownscale=2
HairWorksLevel=0
TerrainScreenSpaceErrorThreshold=4
MaxTerrainShadowAtlasCount=2
MaxCubeShadowSize=256
DetailTextureDownscale=2
TextureDownscale=2
TextureInFlightCountBudget=12
TerrainErrorMetricMultiplier=30
CascadeShadowDistanceScale0=1
MeshRenderingDistanceScale=1
CascadeShadowDistanceScale1=1
[Input/Gestures]
EnableSwipe=true
EnablePan=true
EnableGestures=true
EnablePinch=true
[LoadingScreen]
FadeInTime=3
SkipShowWithAnyKey=true
GameRevealTime=3
SkipHideDelay=3
SkipInputDelay=0.25
FadeOutTime=1.5
SkipAutoshow=false
[Engine]
LimitFPS=0
[Rendering/SpeedTree]
GrassGenerationEfficiency=0.075
GrassDistanceScale=1
FoliageDistanceScale=1
FoliageShadowDistanceScale=10
GrassRingSize=4194304
[Save]
ShowCompatWarning=false
[Kinect]
Kinect=true
[Foliage]
MaxVisibilityDepth=12
 
W innym wątku w tym poście napisałem jak to zrobić.

Myślę, że ktoś z moderacji mógłby połączyć wątki, bo się dublują.

Próbowałem i to nie działa u mnie, o to mi się rozchodziło cały czas... Ale już sobie poradziłem, skorzystałem z rozwiązania również z tamtego wątku. Edytowałem post wyżej, jakby komuś było to potrzebne.
 
Tak, ustawiłem. Nie przywraca mi do domyślnych, tylko ignoruje. No właśnie nie wiem o co chodzi :/ Nie ma różnicy czy włączam przez Galaxy czy normalnie.
 
Rzeczywiście FPS w okolicach 16-20, więc jest lepiej, ale ciężko nazwy przedmiotów dojrzeć, taki to małe wszystko ;)

Polecam pozamykać wszelkie zbędne procesy i uruchomić "Program Lupa" :D Co prawda gra wygląda jak obraz namalowany na płótnie, ale można uzyskać swojego rodzaju fullscreen, a z daleka wygląda nawet "całkiem w porządku". Swoją drogą nigdy nie myślałem, że te narzędzie do czegokolwiek mi się przyda, a tu proszę.
 
U mnie również plik z ustawieniami nie reaguje na zmianę rozdzielczości, zostaje cały czas 1024x768
 
Nawet nie byłem świadom, że istnieje forum CDP Red. :) Cieszę się jednak , że natrafiłem tu na przypadek podobny do mojego. Chciałbym się najpierw na wstępie przywitać i przejść do sedna.

Czytając pierwszą wypowiedź w tym temacie miałem podobny dylemat. Myślałem, że nie zagram w trzeciego Wiedźmina z racji posiadanego sprzętu(słaby laptop), ale zaryzykowałem, zaopatrzyłem się z swoją kopię i gram. :) Na laptopie Pentium 2020M, 8GB RAM, Geforce 710m i Windows 8.1.

Ponieważ temat ten jest bardzo zbliżony do moich dylematów, a na innych forach zazwyczaj ludzie narzekają, że mają 40 a nie 60 fpsów na 960 GTX, nie miałem za bardzo punktu zaczepienia do rozmów z nimi. Ja 40 klatek na sekundę brałbym w ciemno. :) Dla mnie liczy się świat, fabuła i możliwość osobistego poznania historii przygotowanej przez CDP Red, stąd nawet 20 klatek w zupełności mi wystarcza. Postanowiłem więc podzielić się z Wami owocami moich poszukiwań i testów.

Znalazłem ciekawy filmik na youtube: w którym autor opisuje zmiany, ale także umieścił linki do zmodyfikowanych przez siebie plików: user.settings i user.settings.bak, wyłączając najbardziej zasobożerne opcje i zostawiając tyko te najważniejsze.
Całość przygotował do rozdzielczości 800x600(na pulpicie ta sama rozdzielczość) i z jego plikami gra działa u mnie w okolicach 17-29 FPSów(22,41 średnia), a specjalnie doszedłem do Velen sprawdzając jak gra zachowa się w innych, skrajnie różnych, lokalizacjach. Klatki spadają na moim laptopie jedynie w trakcie niektórych filmików wykonanych na silniku gry.

Niestety, jak wspomniano w tym wątku, bardzo słabo widoczne są czcionki, szczególnie zbieranych rzeczy. Te ostatnie są właściwie nieczytelne. Do tego bardzo przeszkadzało mi "ładowanie się drzew". Ciężko to opisać, bo trzeba samemu zobaczyć, ale opisując wygląda to tak, że wjeżdżamy do lasu, ale drzewa pokazują się dopiero po sekundzie po wjechaniu. Zacząłem intensywniej szukać i znalazłem opcję odpowiedzialną za respawn drzew.
Domyślnie opcja: MaxVisibilityDepth wynosi 4 dla ustawień low, autor z youtube dał 0, a ja 2 i przy 2 drzewa są zawsze na miejscu. :D Nie zmieniło, to za bardzo klatek na sekundę: w Białym Sadzie na testowanej trasie, od domu zielarki w kierunku kasztelu czarnych, gra osiąga min. 17 max. 27 i ok. 21 z groszem średniego FPSu. Oczywiście wszystkie wyniki mierzone frapsem, który też trochę wydajności zabiera. Uważam, że w zupełności to wystarcza do poznania jakże wspaniałej przygody autorów Dzikiego Gonu.

Na koniec dodam, że z powodu małych czcionek testuję obecnie kilka nowych configów, ale już w rozdzielczości 1024x768. Jest gorzej, zazwyczaj mam 17-22 klatki, ale widać co podnoszę i da się grać, walczyć, zabijać. A chyba o to w tych wszystkich kombinacjach chodzi. :) Może osoby z wystarczająco dobrym sprzętem mogą się skupić wyłącznie na graniu, ale dzięki świetnej optymalizacji także osoby z laptopami mogą zanurzyć się z świat Wiedźmina 3.

=================================================
EDIT:

Jednak postanowiłem wrócić do rozdzielczości 800x600. W Białym Sadzie na teście, przy lekkim poprawieniu widoczności ładowania krajobrazu mam:

2015-05-25 13:51:44 - witcher3
Frames: 1290 - Time: 60000ms - Avg: 21.500 - Min: 17 - Max: 26
 
Last edited:
Top Bottom