Rozdzielczość 800x600 lub 640x480

+
Rozdzielczość 800x600 lub 640x480

Witam, niestety nie nie mam ultra wydajnej maszyny do grania xP (i7 2720QM, 6 gb ram oraz gt540m), no ale wiedźmin kupiony i fajnie byłoby w niego pograć ;) i tutaj jest moje pytanie, otóż co mam zrobić, żeby uruchomić grę w rozdzielczości 640x480 lub 800x600 (w normalnym oknie, nie trybie pełnoekranowym), gdyż w menu gry najmniejsza możliwa obecnie rozdzielczość wynosi 1024x768. W poprzednich częściach dało się to ustawiać bez problemu, owe "niższe rozdzielczości".
Pozdrawiam :)
 
Witam, niestety nie nie mam ultra wydajnej maszyny do grania xP (i7 2720QM, 6 gb ram oraz gt540m), no ale wiedźmin kupiony i fajnie byłoby w niego pograć ;) i tutaj jest moje pytanie, otóż co mam zrobić, żeby uruchomić grę w rozdzielczości 640x480 lub 800x600 (w normalnym oknie, nie trybie pełnoekranowym), gdyż w menu gry najmniejsza możliwa obecnie rozdzielczość wynosi 1024x768. W poprzednich częściach dało się to ustawiać bez problemu, owe "niższe rozdzielczości".
Pozdrawiam :)

Prawym na witcher3.exe właściwości i tam poszukaj uruchom w rozdzielczości 640x480

#Edit

Alt + Enter w trybie pełnoekranowym przełącza do okienkowego.
 
w lokalizacji
C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\x64
witcher3.exe - nie da się zaznaczyć 640x480



a właczając wiedźmina przez GOG Galaxy ("C:\Program Files (x86)\GalaxyClient\GalaxyClient.exe" /gameId=1207664643 /command=launch /path="C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt") w 640x480 nic się nie dzieje
 

Attachments

  • screenshot1.jpg
    screenshot1.jpg
    134.6 KB · Views: 287
w lokalizacji
C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\x64
witcher3.exe - nie da się zaznaczyć 640x480

a właczając wiedźmina przez GOG Galaxy ("C:\Program Files (x86)\GalaxyClient\GalaxyClient.exe" /gameId=1207664643 /command=launch /path="C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt") w 640x480 nic się nie dzieje

Plik w pierwszym okienku właściwości nie ma atrybutu tylko do odczytu?

Jak nie sprawdź jeszcze zakładke zabezpieczenia tam powinny być okienka jaki użytkownik ma jakie uprawnienia, dodaj tam do swojego konta pełną kontrole. Metoda prób i błędów
 
Zaznacz uruchom w trybie zgodności.
próbowałem ze wszystkimi opcjami (tj. windows vista (SP1 oraz SP2), windows server 2008, w7), próbowałem też opcji "Zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników" i nic.

Plik w pierwszym okienku właściwości nie ma atrybutu tylko do odczytu?
"Tylko do odczytu" nie jest zaznaczone.


Jak nie sprawdź jeszcze zakładke zabezpieczenia tam powinny być okienka jaki użytkownik ma jakie uprawnienia, dodaj tam do swojego konta pełną kontrole. Metoda prób i błędów
W zakładce Zabezpieczenia dodałem wszystkie uprawnienia do wszystkich grup i użytkowników i dalej nic.

A u was działa bez problemu opcja Uruchom w rozdzielczości 640x480 ?
Dodam, że mam Windows'a 7 Home Premium (SP 1).
 
Z gier, które mam aktualnie zainstalowane to opcja uruchom 640x480 działa dla: Left 4 Dead 2, Wiedźmin 1, CS S, Worms Reloaded. Nie działa dla : Wiedźmina 2 (aczkolwiek tu dało się za pomocą red engine ustawić nawet rozdzielczość 320x200), Wiedźmin 3 oraz Banished.

No cóż, wygląda na to, że dopiero w 2020 r. sobie pogram na komputerze (bo obecnie przy rozdzielczości 1024x768 i wyłączonych/ultra minimalnych wszystkich opcjach graficznych mam chyba z 10 fps, góra 12 jak gram :p) albo po wakacjach jak uzbieram na xbox one to sobie go kupie :p.
 
Last edited:
@yomisiekyo

Ja się dziwie że to wgl. ruszyło na gt 540m.. to ma tylko 96 procesorów strumieniowych w porównaniu do takiej 980 która ma ich prawie 2000 . (pomijając architekture rdzenia, proces technologiczny, szyne pamięci jak i pamięć i jeszcze kilka rzeczy)
 
heh ;D a jednak ;) czytając forum techniczne natknąłem się na wypowiedź autora nijakiego mixthoor ;)
żeby zmienić rozdzielczość trzeba wejść C:\Users\Michał\Documents\The Witcher 3 i znaleźć plik "user.settings" i w 12 linijce jest Resolution
ja sobie ustawiłem 512x384 i mam średnio 25-30 fps, a jak patrze w niebo to do 50 dobija xD
no i się da grać :D
 
heh ;D a jednak ;) czytając forum techniczne natknąłem się na wypowiedź autora nijakiego mixthoor ;)
żeby zmienić rozdzielczość trzeba wejść C:\Users\Michał\Documents\The Witcher 3 i znaleźć plik "user.settings" i w 12 linijce jest Resolution
ja sobie ustawiłem 512x384 i mam średnio 25-30 fps, a jak patrze w niebo to do 50 dobija xD
no i się da grać :D

Kurcze, u mnie to nie działa:/ próbowałem z tylko do odczytu i bez... Cały czas jest 1024x768
Karta ta sama co u Ciebie
 
Nie, a da się ustawić wersję DX? Jeśli tak, to daj znać gdzie.
Nie wiem, nie mam W3 :p

Sprawdź w ustawieniach gry albo w pliku settings.ini (czy jak się on tam nazywa). Możesz też spróbować dopisać -dx9 w ustawieniach skrótu do execa wieśka, na końcu ścieżki docelowej.
 
Ja z kolei chciałbym odpalić w 1280x720 - to natywna rozdzielczość mojego projektora. Dziwi cholernie brak takiej opcji, żadne z tui przytoczonych nie działa.
No dajcie spokój...
 
@yomisiekyo daj znać jak dokładnie ustawiłeś tą niską rozdzielczość. Mam taką samą kartę, ale przy wpisaniu do pliku "user.settings" rozdzielczości niższej niż 1024x768 nic się nie zmienia. Plik ustawiłem "tylko do odczytu", bo jak tego nie ma to przywraca do domyślnych, ale i tak nic :/
 
Top Bottom