Różne pytania

+
Różne pytania

Przejdę od razu do rzeczy (aha, wersja upgrade):- na bagnie jest wysepka wyvern i tam są zwłoki z tym jakimś fajnym mieczykiem. Mam pytanie - czy te weverny się spawnują w nieskończoność? Jak zaczynałem je putać to było ich 5, zarżnąłem 4 odciągając je po jednej, wracam do zwłok a tam 4 wyverny stoją... no to łotam je znowu, wracam i zmowu się zespawnowały. Tak długo jak one tam są to nie można zebrać zwłok, jak się je odciągnie i się z nimi nie walczy to one tam wracają. Trzeba je wszystkie naraz brać czy co? Ja mam wystarczające problemy z jedną (mimo, że sobie zapodałem to mazidło co daje +60% dmg do srebrnego). Jest na to jakiś sposób, czy po prostu mam tam przyjść jak będę wychodził z tego aktu i będę bardziej dopakowany?- czy osełka znosi oleje, czy oleje znoszą się nawzajem? Zapodałem sobie ten w/w olej +60% do dmg, potem osełkę +10% i mi pokazuje tylko +10% - bug czy osełka mi nadpisała olej? I tak samo czy można mieć dwa oleje np: do dmg i ten co daje krwawienie?- Czy z tą wstążką odstraszającą utopce są wały czy tylko u mnie coś jest nie tak...? U mnie to działa tak, że to ich wcale nie odstrasza tylko po prostu nie moga mnie atakować, ale ciągle stoją koło mnie co mi blokuje możliwość zbierania zielsk i traw. Potem miałem jeszcze takiego wała, że zaatakowałem jakąś grupkę utopców mają tą wstążkę założoną, i mnie wtedy zaczęli normalnie atakować... o_0- Czy dopaki z albedo itp. działają z olejami?- Czy olej na isektoidy działa tylko na kikimory czy na coś jeszcze?- I ostatnie pytanie :) Czy podczas 'konkursu chlania' można mieć jakikolwiek wpływ na to czy geralt się spije czy nie? Tzn. czy można jakoś sterować np: dając różne alkohole (poza decyzją czy piwo, wino czy wódka)? Chodzi mi o to czy na przykład jest tak, że jak załóżmy po winie wypijesz słabe piwo, to się mniej spijasz niż jak wypijesz ma odwrót... Czy to jest tylko na zasadzie 'weź jakiś alkohol, wypij i albo wygrasz albo nie'?
 
1. Z tego co wiem Wiwern jest ograniczona ilość.2.Oleje i inne upgrade'y do miecza znoszą się wzajemnie.3.Czerwona wstążka zawsze tak działa.4.Chyba raczej nie,5.Na Skolopendromorfy(IV Akt)6.Nic takiego nie ma miejsca.
 
oleje sa na miecze, geralt ich nie pije zwiekszajac poziom toksycznosci wiec albedo nic tutaj nie zmieni.
 
Co do bagien, zwłok, i wiwern to na samym początku jest ich chyba 4-5 łażących po ziemi i jakieś 2, które spadają na mnie z nieba... przynajmniej takie odniosłem wrażenie (przy 1.4 bo wcześniejszych grzechów nie pamiętam).Na raz da sie je ćwiknąć bez problemu. Jaskółka, pojedyncze (ew. podwójne) wyciąganie ze stadka i gdzieś połowie hp atakowanie Aardem co wydatnie pozwoli skrócić męki stworka :pCo do alkoholu to jest jak w życiu (no może prawie tak samo). Nie ma większej różnicy czy wywalisz najpierw 2 browary, potem wino i na końcu żytnią czy zaczniesz od winiałki a na bro skończysz.W pojedynkach alko masz niewidzialny limit przyjęcia trunku i musisz się w nim zmieścić. Poza imprezką u Shani gdzie chleje się naprawdę sporo i bez Łez Żony czy jak im tam lądujemy za drzwiami z uszczuploną sakiewką to zawsze uda się przepić oponenta. Przynajmniej ja nie miałem problemu, ani na normalu ani na hardzie.
 
Witam.Podłącze się do ptań kolegi.Czy bonusy z poszczególnych drzewek ataków dla różnych stylów się sumują? Dla przykladu jak dla stylu silnego atak I wezmę zwiększone obrażenia, następnie dla ataku II też je wezmę to się sumuje czy liczą się tylko te z ataku II?Dzięki za odp.Pozdrawiam
 
bonus od kazdego ataku w sekwencji jest liczony osobno dla tego ataku. bonusy dla ataku pierwszego licza sie tylko w ataku pierwszy, od drugiego w drugim itd. brazowych talentow starczy na wszystkie upgrady a srebrne sa najbardziej oplacalne.
 
A ja mam trochę inne pytanie. Kojarzycie takie małe stworki co się pałętają pod nogami jak się biega po tych wszystkich wsiach i polach? Wyglądają trochę jak kapucynki ^^ Nie da się nic z nimi zrobić ani nie mają podpisów, nic... Strasznie mnie to nurtuje, czy ktoś pamięta czy nie ma odnośnika do tych stworków w książce? Albo w ogóle po co są? W sumie w całej grze nie wspomnieli o nich ani słowem...
 
A nie chodzi tu czasem o te małe brązowe stworki, które Redzi wymyślili jak im się nudziło ? :p
 
To że nie odgrywały żadnej roli w grze to wiem. No ale w każdym razie dzięki, przynajmniej nie muszę się dręczyć, że zapomniałam coś co wszyscy wiedzą XD
 
jeśli chodzi o wiwerny to drugopoziomowy yrden + rytuał magii zabija je chyba ośmioma uderzeniami, do tego mozna łyknąć puszczyka i rzucić igni żeby szybko zeszły od podpalenia. Jak sprowokujesz więcej niż jedną/dwie to uciekaj. Wiwern do zabicia jest chyba pięć a potem jeszcze trzy które przylecą gdy zbliżysz się do trupa. Można ja też bez większego problemu zabić aard+rytuał magii+puszczyk. Jeśli ze dwa razy nie wejdzie to zwiewamy i powtarzamy operację. Moim ulubionym sposobem na pojedyncze wiwerny jest jednak Yrden bo zawsze wchodzi, chyba, że są dwie i nastąpią na niego za szybko, ale możemy odepchnąć igni. Najprostszy sposób to postawić yrden i rzucić wzmocniony igni z maksymalnej odległości. Kiedy wiwerna dobiegnie, od podpalenia straci pół życia, przez co albo czekamy, aż wykończy ją yrden, albo dobijamy ardem. Co kto lubi.Ogółem znaki są niesamowicie skuteczne na pojedynczych przeciwników, natomiast wzmocniony quen+styl grupowy czyni z każdej grupki masę zwłok w bardzo krótkim czasie. Quen jest przepakowany, bo zrzuca przeciwnika do polowy żywotności za darmo. Przeciwnicy odbijają obrażenia na siebie aż do momentu, gdy dobiją do 50 procent, a my sobie stoimy i gwiżdżemy ;) Od momentu, w którym nasz Quen zdobędzie przyzwoitą długość działania możemy uznać, że wszystkim przeciwnikom spadło HP o połowę ;)
 
Ja najczęściej wywoływałem sobie pojedyncze wywerny "niewinnym" igni, a potem szła pod ostrze, tak że maszkara już nawet nie miała co podskakiwać. Jak było ich więcej, to starałem się rozproszyć towarzystwo, podpalać je, najlepiej kiedy trzymały się blisko siebie. Quena w grze prawie nigdy nie używałem, ale może następnym razem zacznę sobie rozwijać ten znak :)
 
Tu dajemy rady ogólne... Zaczynam, jak coś sobie przypomnę to dopiszę.
Nigdy nie zabijajcie strażników, nawet wiejskich!!!
Jakby co - macie forum :]
Pamiętajcie - macie alchemię!
Podstawa: miecz stalowy [prolog] do ludzi a srebrny [akt II] na potwory. W pozostałych pochwach co? Ja w jednej mam miecz Zakonu, a w drugiej pochodnie, bo daje świtało i - podobno - można kogoś nią chlasnąć
 

Jimp

Forum veteran
Niesamowite ... Dzięki , nigdy bym się tego wszystkiego nie domyślił . Na pewno większość graczy na forum którzy przechodzili Wiedźmina pre naście razy też .
 
Shani-TW, witaj na forum ;)Nie sądzisz, że w dwa lata po premierze gry zdecydowana większość forumowiczów ukończyła ją przynajmniej raz, a Twoje rady wydają się być banalnymi?Zwłaszcza druga ;]Hmmm?Rozejrzyj się po forum, naprawdę wszystko co mogło zostać napisane na temat gry zostało już... napisane. Jeśli chcesz coś dodać, to poszukaj odpowiedniego tematu.Tutaj zamykam.
 
Mam jeszcze kilka różnych pytań, nie da się z tego powodu jakoś jasno określić tematu:1. Czy osełka do miecza to ulepszenie czasowe?2. Czy to normalne że nie mogę miecza wyciągnąć kiedy chcę? Klikam na ikonkę miecza i się nie da - nie jest aktywna3. Obraz mi skacze gdy Geralt idzie (góra-dół). W miarę przesuwania obrazu kamera jakby skokowo wraca do jakiejś linii horyzontu. Używam widoku hybrydowego. Mam najnowsze patche zainstalowane. Czy to tylko u mnie czy u innych też jest takie zjawisko?4. W Akcie I nie mam w dzienniku zadania "Potwór z jeziora". Rozmawiałem z łowczym i zlecenie mogę wykonać ale nie ma go w dzienniku.5. Do czego są inne bronie w grze, skoro i tak tylko miecz może wykorzystywać wiedźmiński styl walki?6. Czy miecz wiedźmiński jest lepszy od miecza zakonnego7. Czemu nie pokazuje się liczba uzyskanych punktów doświadczenia za zabitego przeciwnika? Czy to jakoś można sprawdzić?Dzięki
 
1. Tak2. Tak. Możesz tylko w nocy, w lokacjach niebezpiecznych (np. bagna) lub w razie ataku.3. Tego nie wiem.4. Jak oddasz mu głowę to chyba będzie w zakończonych. Ważne abyś dostał pieniądze i doświadczenie. Wpis w dzienniku nic nie daje. ;)5. Na sprzedaż.6. Sprawdź w instrukcji lub w Wiedźmińskiej Wiki7. U mnie pokazuje się.
 
Ad1 Raczej widać to na ikonce po lewej strony u góry poszukaj a znajdziesz.Ad2 Normalne Ad3 Ludzie na to narzekają , tak to jest zrobioneAd4 Nie wiem Ad5 Siekiera do rąbania drewna a sztylet do schabowego reszty nie sprawdzałem Ad6 a nie ma jakiegoś opisu do tego ?Ad7 Powinna się pokazywać ,może w opcjach gry Pozdro
 
To ja tylko napisze na to co nie zostało do końca wyjaśnione.4. Z trofeami jest tak, że łowczy mówi Ci co i gdzie jest do zabicia, jednak zadanie w dzienniku pokazuje się dopiero w momencie gdy zabijesz potwora i zabierzesz z niego trfeum. No i w każdym z 10 zadań polega ono na odniesieniu trofea i nic więcej.6. Zwykły wiedźmiński stalowy miecz ma obrażenia "100%", te procenty odnoszą się do ilości obrażeń zadawanych przez twoją postać w zależności od stylu walki i serii ciosów ( w umiejętnościach stylów walki mas opisane który ile dmg robi ). Natomiast inne miecze wykorzystywane w wiedźmińskich stylach walki, nie mają bonusów w postaci np +5 obrażeń, lub wypisanego 90% czy 130% dmg, tylko -10%, +30%. Z tego co pamiętam to zwykły zakonny ma -10% więc zwykły wiedźmiński będzie od niego lepszy.
 
Top Bottom