Różnica między rodzajami pancerza.

+
Różnica między rodzajami pancerza.

Witajcie. Właśnie zdobyłem schemat na pancerz cechu niedźwiedzia. Cholernie podobał mi się jego koncept na filmach i chciałbym sobie go wycraftować. Mam jednak pytanie - skoro pancerz jest rodzaju ciężkiego, to czy spowalnia jakoś Geralta? Czy zmiana polega jedynie na statystykach jakie daje (życie i silny atak)?
 
Mniej więcej tak to wygląda:

Lekki pancerz - ataki szybkie, zabierają mniej życia przeciwnikowi, częstsze trafienia krytyczne
Średni pancerz - dodają zazwyczaj jakieś premie do Znaków
Ciężki pancerz - ataki silne (wolniejsze), zabierają więcej życia, postać może przyjąć na siebie więcej obrażeń
 
Lekki pancerz - ataki szybkie, zabierają mniej życia przeciwnikowi, częstsze trafienia krytyczne
W sensie, że "ataki szybkie zabierają WIĘCEJ życia przeciwnikowi niż w przypadku użycia zbroi ciężkiej"? Bo trochę nie rozumiem tego co napisałeś.
 
chyba miał na mysli więcej i częstrze krytyki :D

Powiedzcie mi gdzie zdobyć jakiś set średniego bo ide w znaki, chyba to set WIlka jest taki ale gdzie ;D
 
Last edited:
W sensie, że "ataki szybkie zabierają WIĘCEJ życia przeciwnikowi niż w przypadku użycia zbroi ciężkiej"? Bo trochę nie rozumiem tego co napisałeś.

chyba miał na mysli więcej i częstrze krytyki :D

Powiedzcie mi gdzie zdobyć jakiś set średniego bo ide w znaki, chyba to set WIlka jest taki ale gdzie ;D

Szybkie - czyli (moim zdaniem) zabierają mniej życia przy ataku, ale są częstsze trafienia krytyczne.
Atak silny zabiera więcej życia, ale jest wolniejszy i rzadziej trafiamy krytycznie.
No, chyba że coś popierdzieliłem..

Co do średniego pancerza, to schemat ze szkoły Gryfa. Spokojnie można go zebrać jak masz ok 10 lvl (ja już mam skompletowaną tą zboję). Brakuje mi tylko 2 mieczy z tej szkoły, ale nie mogę zlokalizować Mistrza Kowalstwa (nie byłem jeszcze w Novigradzie i Oxenfurcie).
 
przy lekkim pancerzu lepsze są szybsze ataki ale na pewno nie zadają mniej obrażeń

Cholera chyba spędzę dzisiaj w glosariuszu/samouczku trochę czasu, bo brakuje tego typu deifinicji...

Generalnie rozmawiamy o tym, że lekki ekwipunek poprawia nam ataki krytyczne przy lekkich ciosach, te zaś zadają mniej obrażeń niż silne z definicji :)
 
Generalnie rozmawiamy o tym, że lekki ekwipunek poprawia nam ataki krytyczne przy lekkich ciosach, te zaś zadają mniej obrażeń niż silne z definicji

Pomieszane, z zamieszanym. Dopiero teraz zrozumiałem w czym problem w mojej wypowiedzi :p
Odnośnie ataków lekkich, oczywiście chodziło mi, że zadają mniejsze obrażenia od ataków silnych :)
 
Top Bottom