Różnice saga - gra

+
Różnice saga - gra

To znaczy :czy jakieś potwory lub także wygląd całej rasy wyobrażaliście sobie inaczej podczas czytania sagi o Wiedźminie ? Zacznę Ja ;P Hmmm..Czytając opowiadania trochę inaczej wyobrażałem sobie Bruxe,a także wygląd np.Elfów.Tzn. jak dla mnie mieli oni nieco więcej włosów na głowie ^^np. Jak Yaevinn bo niektóre elfy naprawdę strasznie wyglądały z włosami zaczynającymi się na czubku głowy...
 
Narel said:
niektóre elfy naprawdę strasznie wyglądały z włosami zaczynającymi się na czubku głowy...
To był styl noszenia. Jak nasze szlacheckie czuby, irokez punków albo tym podobne. Też inaczej wyobrażałem sobie Triss:p I Jskra. Dla mnie oboje to były potwory, Bruxa mieściła się w moich wyobrażeniach. Sam nawet postrzegałem ją jako zielonkawą. Natomiast kompletnym zaskoczeniem był dla mnie kościej.
 
Ja sobie inaczej wyobrażałem Jaskra, Triss i Geralta. Bard na początku wyglądał dla mnie jak jego filmowy odpowiednik (jedna z lepszych ról.) Triss wyobrażałem sobie dość podobną do tej aktualnej a Geralt... był taką mieszanką filmowego wiedźmina z wiedźminem książkowym.
 
Mam pytanie co do sagi - ktory tom jest pierwszym tomem o Wiedzminie? Krew Elfow czy ten 2 tom, zbior opowiadan Miecz Przeznaczenia?
Rozumiem ze w sumie Krew Elfow jest pierwszym tomem? Czy lepiej zaczac czytac od tego tomu czy od zbioru opowiadan?
Duzo strace jesli nie zaczne od opwoiadan? Czy sa one bardzo zwiazane z Geraltem?
 
Krew Elfów to pierwsza z pięciu części sagi o wiedźminie.

Osobiście przed zapoznaniem się z sagą, przeczytałem Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia. Na pewno warto, opowiadania są ciekawe i dostarczają dużo informacji. I tak jak w przypadku gry, pozwalają wychwycić wszystkie smaczki i aluzje.
 
whatever said:
Krew Elfów to pierwsza z pięciu części sagi o wiedźminie.

Osobiście przed zapoznaniem się z sagą, przeczytałem Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia. Na pewno warto, opowiadania są ciekawe i dostarczają dużo informacji. I tak jak w przypadku gry, pozwalają wychwycić wszystkie smaczki i aluzje.


I tak tez uczynilem:)
Wczoraj zamowilem sobie pierwsze 3 ksiazki o Wiedzminie: Ostatnie zyczenie, Miecz Przeznaczenia i Krol Elfow.
W sumie to tydzien temu przeczytalem sobie na necie pierwsze opowiadanie z Miecza Przeznaczenia - Granica Mozliwosci.
Fajne opowiadanie, ciekawie sie czyta jak gralo sie juz w gre i czuje sie ten klimat. Na pewno spodobaja mi sie pozostale opowiadania i wszystkie tomy.
 
Szczerze mowiac ogladalem odcinki Wiedzmina produkcji dla TVP i "graficznie" troche wlasnie tak mi zapadlo w wyobraznie wiec najwiekszym szokiem dla mnie byl - Jaskier :D W produkcji filmowej zupelnia inna postac grana przez Zamachowskiego.

A tak to wyglad wszystkiego byl nowoscia bo wiadomo ze kazdy inaczej sobie wyobraza jak czyta.

Szczerze mowiac brakowalo mi tez glosu Geralta w wykonaniu Zebrowskiego, bardziejby pasowal :)
 
A kysz od głosu growego Geralta!
Mnie interesuje jedno: W wrześniowym numerze Cd-Action z 2007(?) roku, była dodana książeczka o wiedźminie, w tym bestariusz gdzie był jakiś cytat opisujący barghesta. Gdzie jest w sadze ten opis?
 
Demonir

Również mam tę książeczkę i też nie pamiętam żeby coś takiego w sadze czy w opowiadaniach było. Może to fragment jakiejś książki z gry?
 
Witam Mam dość nietypową prośbę.
1 Poszukuję jak największej liczby podobieństw i różnic między książką, a grą.
2 Czym tak naprawdę jest gra ( kontynuacją sagi? )
3 Czy znajdujecie podobieństwo miejsc akcji/zachowań bohatera/fabuły/języka (w tym przekleństw) ?
4 Czy w grze znajdują się nawiązania do współczesnej rzeczywistości spoza dzieła?
5 Jak porównalibyście sagę z grą?

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam
 
2. Jest Redowską wizją dalszych losów Geralta. Można powiedzieć, że z punktu widzenia Sapkowskiego, jest niekanoniczną kontynuacją Sagi.

3. W pierwszym Wiedźminie są całe dialogi/monologi żywcem wycięte z Sagi. Mowa (w tym wulgaryzmy) w ogóle jest stylizowana tak, byśmy słuchając Zoltana w grze uwierzyli, że to ten sam Zoltan, którego polubiliśmy w trakcie czytania książek. To samo tyczy się zachowań bohaterów, fabuły (rozwinięcie będącego w książce motywu Dzikiego Gonu np.)

4. No, ba.

5. ?

P.S. O co Ci chodzi? xDDDDD
 
Pientron660 said:
Robię research na temat sposobu wykorzystania utworów literackich w grach komputerowych :)/>

Naprawdę ciężko będzie to wypunktować, wiedz tyle, że Czerwoni oddali "ducha Sapkowskiego" w swoich grach i osobiście to uważam za ich największe osiągnięcie.
 
Możesz powiedzieć mi coś więcej na temat oddania "ducha Sapkowskiego"? Każda, nawet najmniejsza informacja, jakiś przykład, bedzie dla mnie bardzo cenny.
 
To tak, jakbyś prosił mnie o padanie definicji "klimatu" to se ne da. Ja to rozumiem tak, że postacie w grze zarówno te powracające z książek jak i zupełnie nowe są na tyle dobrze napisane i obracają się w na tyle fajnie zrobionym świecie, że ja jako odbiorca, wierzę, że to ten sam "Wiedźminland" co w książkach.
 
W samej grze są również nawiązania do innych utworów - choćby do Balladyny w akcie IV (Alina i Celina, maliniak, zazdrość, zabójstwo)
 
W grze Adda jest przedstawiona jako młoda dziewczyna, a przecież jeżeli się nad tym zastanowić to ona musi być dużo starsza. Opowiadanie Wiedźmin ma miejsce 1253 roku. Od Velerada dowiadujemy się, że królewna ma już 14 lat czyli urodziła się w 1239 roku. Akcja książki kończy się w 1268 więc w tedy Adda musiała mieć 29 lat! Więc albo młodo wyglądała albo Twórcy pominęli ten fakt. akcja gry toczy się 5 lat po wojnie i tym samym zakończeniu sagi to jest 1273 roku. więc królewna ma 34 lata no chyba, że weżniemy pod uwagę kolejny błąd twórców według którego to akcja ma się toczyć nie w 1273 a w 1270 czyli 2 lata po zakończeniu sagi to wtedy Adda miała by 31 lat.
View attachment 6230
Za tym idzie kolejny problem. A mianowicie wydanie Addy za Radowida. ( Ciekawostka. Radowid urodził się w 1255 roku). Jak wiemy królewny wydawało się bardzo wcześnie ( Ciri miała 9 lat gdy pojechała poznać swojego przyszłego i niedoszłego męża). Adda z wiadomych przyczyn była wyjątkiem. Nawet po odczarowaniu nikt jej nie chciał hajtać bo była zacofana i potrzebowała specjalnej opieki. No ale czekać, aż będzie miała 34/31 lat? To trochę za dużo nawet jak na odczarowaną strzygę :D
 

Attachments

  • People_Adda_undressed.jpg
    People_Adda_undressed.jpg
    5.2 KB · Views: 78
albo Twórcy pominęli ten fakt. akcja gry toczy się 5 lat po wojnie i tym samym zakończeniu sagi to jest 1273 roku. więc królewna ma 34 lata no chyba, że weżniemy pod uwagę kolejny błąd twórców według którego to akcja ma się toczyć nie w 1273 a w 1270 czyli 2 lata po zakończeniu sagi to wtedy Adda miała by 31 lat.
Akcja gry nie toczy ani w 1270, ani w 1273. Jedyny rok zgodny z informacjami z dwójki to 1271 :p

Jak wiemy królewny wydawało się bardzo wcześnie ( Ciri miała 9 lat gdy pojechała poznać swojego przyszłego i niedoszłego męża). Adda z wiadomych przyczyn była wyjątkiem. Nawet po odczarowaniu nikt jej nie chciał hajtać bo była zacofana i potrzebowała specjalnej opieki. No ale czekać, aż będzie miała 34/31 lat? To trochę za dużo nawet jak na odczarowaną strzygę :D
Adda była nie dość, że potworem, to jeszcze owocem kazirodztwa. Jak dla mnie nic dziwnego.
 
@SMiki55, nie ma czegoś takiego jak zgodny z informacjami z dwójki. Nie wiadomo bowiem, przez jaki okres czasu Geralt był jeźdźcem Gonu.
 
Top Bottom