Rozpoczął się Sezon Driad!

+
Zakładam ,że ktoś myśli o jakiś zmianach więc moim zdaniem 2 zdolności , które dołożyliście kładą grę

1 - Jak można dać Skellige zdolność która im daje 12 pkt. 3 syreny po 2 pkt i ulewny deszcze zadający zazwyczaj 6 ran . A jeszcze od razu oddaje Rębaczom zabrane pkt. I mało tego Rębacze są za 10 więc można grać Hjalmarem i zadać 10 pkt kary

OStatnie czego ta gra potrzebowała to dać Skellige zdolność lidera która daje im dodatkowe 12 pkt

2 - Ściana tarcz. Tu jest trochę lepiej bo da sie z nimi grać . Niemniej to już mocnej talli dołożyliście mega silną opcję do pojedynków. Nie wiem skad ta wielka miłość do Królestw Północy ale w ostatnich kilku zmianach dołożono im możliwość Spamu w postaci fregat . Teraz dołożono tarcze które w założeniu chronią silniki ( choć realnie to widziałem tylko jak ktoś chroni Strenger a praktycznie w 100% tarcza jak grana na Sterkirka i Anseisa)

Z jednej strony są zabijane mocne opcje jak Koszmar Iris - w ostatnim miesiącu tylko raz grałem vs talia z Koszmarem
A z drugiej strony pompowane 2 najmocniejsze frakcje.
Syndykat od dawna leży i kwiczy bo poza graniem na scenariusz nie ma żadnej sensownej opcji. Tzn można grać na Wybrańców Ognia ale ta opcja nie ma żadnych szans ze Skellige czy KP

Nilfgaard jedynie może truć akurat Ścianę Tarcz ale w praktyce ta frakcja też oberwała mocno

Potwory i Elfy akurat dostały też fajne opcje i tu się całkiem nieżle gra i mozna kombinować. Niemniej Syndykat i NG odstają obecnie mocno w dół . Zwłaszcza Syndykat. Łowcy nagród sa martwi i nie da się nimi grać. Obrońca jest najsłabszy w grze. Dwie frakcje usuwają go od razu. A reszta może go szybko usunąć
Syndykat ani nie ma blokad , ani resetowania

NG zależy mocno od tego czy dojdzie Scenariusz czy nie
Nilfgaard pod statusy jest słaby z dwóch powodów:
1. Skellige nie ma specjalnych celów pod zatrucia, może z wyjątkiem rębacza + większość jednostek ma zasłonę.
2. Scoia'tael ma mnóstwo oczyszczania + ma echo które może dać zasłonę. Poza tym zieloni w obecnej mecie polegają na spamie drzewców z 2 - 4 pkt sily. Nie ma co truć, może z wyjątkiem driad co się buffują za witalność, ale wtedy jest troska driad grana i jedynie Vincent może uratować sytuację.

Jednakże trutki przeważnie wygrywają ze ścianą tarcz, potworami i Syndykatem.

Nie zgodziłbym się że Syndykat jest taki zły. Obecnie mamy Hidden Cache i swarm zakonników. Obydwa talie są w Tier 2 moim zdaniem. Swarm Syndykatu jest o tyle dobry że może narzucić solidne tempo w R1 i bleedować w R2. Nie jest więc taki zły.

A co do Syndykatu i blokady. Orange ma jedną blokadę, która dodatkowo może oczyścić. Poza tym jest jeszcze Moreelse, który może zniszczyć dowolną jednostkę. Poza tym syndykat tak jak czarni ma trutki + można wybrać jako lidera Krwawą Forsę (dodatkowy removal). Z removali masz jeszcze Jokera aka "Wesołki Skurwiela"
 
Jednakże trutki przeważnie wygrywają ze ścianą tarcz, potworami i Syndykatem.
Z potworami raczej słabo biorąc pod uwagę ,że tam jest zdolność grania 3 razy zasłony. Więc pozwalasz na jedno trucie zagrywasz zasłonę i jest po truciu
Do tego z Mrozem tez sobie słabo radzi bo nie ma co truć . Może jako tako sobie radzi z dużymi potworami ale potwory też mają jednostki z oczyszczaniem
 
Od jutra Czarni są definitywnie najsłabszą frakcją. Nikt nie będzie grał balu jak nie można go zagrać 2 razy. Poza tym 15 werbunku. Tylko jaki jest zamiennik. Zamienili też Palmerina (synergia ze szpiegami) tylko wątpię czy bedzie grany. Warunkowy status 2 szpiegów nie jest jakiś OP a Nilffgard to nie Scoia'tael czy Skellige gdzie można łatwo ustawić 2 pkt jednostkę.

Jedynie bal może być grany, jako Power Play na R1 kub R3 w mixie szpiegów i balu. Czarni nie zostali wzmocnieni moim zdaniem prawie w ogóle. Buff Shilarda to jest raczej śmiech na sali. Prawie nikt tej karty nie grał, bo jest dobra tylko i wyłącznie na potwory. Jednak jest jakaś synergia. Zjedynkowanie Shilardem jednostki + Palmerin. Jednak Shilard to jest karta na R3 bo w R1 i R2 przeciwnik po prostu zmulliganuje tą kartę z 1 pkt.
 
Od jutra Czarni są definitywnie najsłabszą frakcją. Nikt nie będzie grał balu jak nie można go zagrać 2 razy. Poza tym 15 werbunku. Tylko jaki jest zamiennik. Zamienili też Palmerina (synergia ze szpiegami) tylko wątpię czy bedzie grany. Warunkowy status 2 szpiegów nie jest jakiś OP a Nilffgard to nie Scoia'tael czy Skellige gdzie można łatwo ustawić 2 pkt jednostkę.

Jedynie bal może być grany, jako Power Play na R1 kub R3 w mixie szpiegów i balu. Czarni nie zostali wzmocnieni moim zdaniem prawie w ogóle. Buff Shilarda to jest raczej śmiech na sali. Prawie nikt tej karty nie grał, bo jest dobra tylko i wyłącznie na potwory. Jednak jest jakaś synergia. Zjedynkowanie Shilardem jednostki + Palmerin. Jednak Shilard to jest karta na R3 bo w R1 i R2 przeciwnik po prostu zmulliganuje tą kartę z 1 pkt.
Ja ostatnio testowałem Talię na żołnierzy z balem niestety na razie rozegrane tyko 2 mecze (wygrana z symbiozą ST). Problem jest taki że na żołnierzach mamy mocną tylko jedną rundę i wygrana zależy od dobrania balu oraz arystokratów pod niego w R1 lub R3.
 
Nilffgard to nie Scoia'tael czy Skellige gdzie można łatwo ustawić 2 pkt jednostkę.
Ustawić niby nie, ale raczej łatwo można powodować ciąg zdarzeń typu "najpierw zagrywasz szpiega pomiędzy dwie jednostki, a potem (w omawiany sposób) tworzysz dwóch kolejnych szpiegów".
 
Tak czy inaczej talia czysto szpiegowska na razie nie ma racji bytu. Robi tempo tylko w 1 rundzie + trzeba ją wybleedować z egzekutorów a wtedy praktycznie nie mamy już silników. Pozostaje Joachim.
 
To że Passiflora dostała nerfa to się zgadzam. Przez to Tajny Skład i ogólnie silniki kokotowe są słabsze. Jednakże swarm syndykatu nieruszony. A to były moim zdaniem Tier 2 talie, czyli nii aż takie złe. Tak jak pisałem swarm ma tą zaletę że ma tempo we wszystkich 3 rundach.
 
Orientuje się ktoś czy top 64 graczy sezonu driad będzie miało możliwość wzięcia udziału w eliminacjach do Openu ?
Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
 
Orientuje się ktoś czy top 64 graczy sezonu driad będzie miało możliwość wzięcia udziału w eliminacjach do Openu ?
Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
Obecnie trwa offseason, nie będzie kwalifikacji przez 4/5 miesięcy
 
Top Bottom