Rozpoczął się Sezon Elfów!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Czas rozpocząć taniec! Nadszedł Sezon Elfów, a wraz z nim nowy tryb sezonowy, ramki oraz awatary!

W tym miesiącu, w ramach trybu sezonowego, Twoja talia zostanie skopiowana. Za każdym razem gdy zagrasz kartę z ręki, z Twojej talii zostanie zagrana inna karta o takim samym koszcie werbunku.

Sezon Elfów zakończy się 30 kwietnia o godz. 10:00 (wtorek).

Dla przypomnienia, na koniec sezonu otrzymujecie Punkty Nagród za obecną rangę:



Poniżej znajdziecie zasady resetu rang między sezonami:
  • Gracze z rang 26-30 zaczynają nowy sezon z tą samą rangą.
  • Gracze z rang 21-25 zaczynają nowy sezon z rangą 25.
  • Gracze z rang 1-20 zaczynają nowy sezon 4 rangi niżej niż zakończyli poprzedni.
  • Gracze pro Rank zaczynają nowy sezon z rangą 5, z wyłączeniem 500 najlepszych graczy, którzy pozostają w Pro Rank.
Sezon Elfów i Sezon Żmii (maj) to ostatnie sezony, w których zebrane punkty Crown Points liczą się na poczet turnieju kończącego ten sezon GWENT Masters — World Masters! Więcej informacji dotyczących naszych planów względem serii oficjalnych rozgrywek e-sportowych GWINTA, GWENT Masters, podamy już wkrótce!
 

Lexor

Forum veteran
Czy mi się tylko wydaje czy włączona opcja automatycznego końca tury gdy "nie ma juz nic do roboty" powoduje, że w trybie sezonowym nie dociąga się już drugiej karty w ostatnim ruchu danej rundy?

Ja mam w/w opcję wyłaczoną, ale parę razy odnosłem wrażenie, że ona tak właśnie zadziałała u moich przeciwników.
 
Czy mi się tylko wydaje czy włączona opcja automatycznego końca tury gdy "nie ma juz nic do roboty" powoduje, że w trybie sezonowym nie dociąga się już drugiej karty w ostatnim ruchu danej rundy?


Ja mam w/w opcję wyłaczoną, ale parę razy odnosłem wrażenie, że ona tak właśnie zadziałała u moich przeciwników.

To nie opcja automatycznego zakończenia ruchu lecz przeciwnik nie miał w talii drugiej karty z takim samym kosztem prowizji.
 

Lexor

Forum veteran
To nie opcja automatycznego zakończenia ruchu lecz przeciwnik nie miał w talii drugiej karty z takim samym kosztem prowizji.

W sumie to też jest możliwe.

Wolałem się po prostu upewnić czy to nie jest może jakiś błąd, bo gra wtedy kończyła się zaraz po zagraniu pierwszej karty.
 

Guest 4353925

Guest
Misja z Sezonu Elfów - "Wygraj z prowadzeniem min 20 pkt rundy w liczbie 5". Ktoś wytłumaczy łopatologicznie, na czym to polega?
 

Guest 4353925

Guest
No tak właśnie nie do końca, bo wygrałem sporo rund z przewagą 20 pkt, ale ani jednej nie zaliczono do tego zadania.
 
Zacząłem ten sezon z rangą 23 i cały czas chcąc sprawdzić swoje postępy w rankingu widzę info "osiągnij rangę 25 żeby wyświetlić swoje postępy" - czyli mam rozumieć, że powinienem przegrywać żeby spaść w rankingu żeby się do niego dostać?
 
@Alicja. na Twoje ręce składam podziękowania dla pomysłodawców za sezonową mechanikę. Tak dobrze jak od startu sezonu elfów nie bawiłem się w Gwincie od dawna. Doszło do tego, że codziennie wbijam 19 wygranych rund tak dobrze bawię się układaniem nowych buildów pod sezonową mechanikę. Eithne na driadach? Bajka. Calveit na szpiegach? Cudo. Leszy na dużych stworach? Masa zbitych kontraktów które dotąd były poza zasięgiem w normalnej grze. Bran na bestiach? To już po prostu dziecięca radość z wyciągania kilkudziesięciu punktów z każdego tresera. A przede mną Annarietta na asymilacji i wymyślenie decku którym w końcu wbiję kontrakt z umieszczeniem 5 znaczników na jednostce :D Jeszcze raz dziękuję za ten cudowny powiew świeżości w Gwincie.

PS. No po prostu taki zachwycony jestem od 10 dni, że w końcu stwierdziłem, że trzeba pochwalić ekipę CDPR jak w końcu coś im naprawdę wspaniale wyszło :D
 
@Alicja. na Twoje ręce składam podziękowania dla pomysłodawców za sezonową mechanikę. Tak dobrze jak od startu sezonu elfów nie bawiłem się w Gwincie od dawna. Doszło do tego, że codziennie wbijam 19 wygranych rund tak dobrze bawię się układaniem nowych buildów pod sezonową mechanikę. Eithne na driadach? Bajka. Calveit na szpiegach? Cudo. Leszy na dużych stworach? Masa zbitych kontraktów które dotąd były poza zasięgiem w normalnej grze. Bran na bestiach? To już po prostu dziecięca radość z wyciągania kilkudziesięciu punktów z każdego tresera. A przede mną Annarietta na asymilacji i wymyślenie decku którym w końcu wbiję kontrakt z umieszczeniem 5 znaczników na jednostce :D Jeszcze raz dziękuję za ten cudowny powiew świeżości w Gwincie.

PS. No po prostu taki zachwycony jestem od 10 dni, że w końcu stwierdziłem, że trzeba pochwalić ekipę CDPR jak w końcu coś im naprawdę wspaniale wyszło :D
Udało Ci się może wykonać kontrakt 10/10 chociażby na Leszym i dużych jednostkach? Podzieliłbyś się talią i mechaniką :D ? Pozdro
 
Udało Ci się może wykonać kontrakt 10/10 chociażby na Leszym i dużych jednostkach? Podzieliłbyś się talią i mechaniką :D ? Pozdro

Udało się choć bodaj dopiero w 3 czy 4 meczu. Build wygląda tak:
Leszy
Stary Grot
Goliat
Krzyż Alzura
Katakan
Ozzreal
Hrabia Caldwell
Szepciucha
Kuchta
Prządka
Atrapa
Harpia Celaeno x2
Cyklop x2
Barbegazi x2
Zgnilec x1
Oszluzga x2
Garkain x2
Nożownik x2
Wąpierz x2

Przy czym ważna uwaga. Jak chcesz wbić 10/10 to musisz Kuchty pozbywać się w pierwszej kolejności bo jak pojawi się na stole gdy będzie miała licznik rzędu 3 czy 4 to Ci cały plan rozwali. Po to zresztą jest Katakan w talii by zwiększyć ilość potworów na stole. W sumie w talii jest, aż 12 jednostek które po wystawieniu osiągają zawsze minimum 10 siły, kolejne 4 które to robią z rozkazu, kolejne 2 które w 2-3 tury osiągają to z pokrzepienia i kolejne 2 które są wstanie wzmocnić inne jednostki do takiej wartości.

Z kolei gdybyś chciał wbić kontrakty dotyczące wygrania meczu z jednostką o sile ponad 50 oraz z zabiciem takiej jednostki to Kuchte zostawiasz na koniec. Wtedy pożerasz trzy-cztery najsilniejsze jednostki tak by miała minimum 50 siły, a następnie pożerasz ją Barbegazim lub Oszluzgiem (ku mojemu zaskoczeniu tak też kontrakt na zniszczenie jednostki o sile 50 wchodzi).
 
Last edited:
Z kolei gdybyś chciał wbić kontrakty dotyczące wygrania meczu z jednostką o sile ponad 50 oraz z zabiciem takiej jednostki to Kuchte zostawiasz na koniec. Wtedy pożerasz trzy-cztery najsilniejsze jednostki tak by miała minimum 50 siły, a następnie pożerasz ją Barbegazim lub Oszluzgiem (ku mojemu zaskoczeniu tak też kontrakt na zniszczenie jednostki o sile 50 wchodzi).

Miałem kiedyś zajawkę na robienie kontraktów, więc jednostkę o sile ponad 50 zrobiłem na Aglais a zabiłem raz Regisa, który mi ukradł siłę z Xaviera Geraltem i też zaliczyło ;) Z tych trudnych zostało mi właśnie 10/10 oraz nałożenie 5 znaczników na jedną jednostkę, ale wydaje mi się, że może nie być lepszego trybu sezonowego na 10/10 niż właśnie elfów ;)
Dzięki wielkie, pozdro!
 
Z tych trudnych zostało mi właśnie 10/10 oraz nałożenie 5 znaczników na jedną jednostkę, ale wydaje mi się, że może nie być lepszego trybu sezonowego na 10/10 niż właśnie elfów

5 znaczników jeszcze też nie mam. W najbliższych dniach podejdę pod ten temat bo tak jak piszesz lepszej okazji niż obecny sezon chyba nie będzie :)
Post automatically merged:

@Duckingman Ten kontrakt zalicza tylko jednostki o sile równej 10 czy te silniejsze też?

Silniejsze też. Ważne by na stole było przynajmniej 10 jednostek o sile minimum 10. Nie wiem tylko czy musisz utrzymać tą ilość do końca rundy czy wystarczy by taka sytuacja była w dowolnym momencie rundy bo wbiłem to utrzymując ten stan na stole do końca.
 
Akurat 5 znaczników myślę, że można dać radę ponieważ trzeba kilka kart specjalnych wrzucić do talii jak np. kaganiec, a nóż będzie tryb sezonowy, który będzie podwajał specjale w talii a nie jednostki, natomiast posiadanie 10 jednostek o sile 10 jednocześnie jest niebotycznie łatwiejsze, gdy masz wszystkiego razy 2.
Edit: No chyba, że będzie sezon, w którym siła danej jednostki po zagraniu na stół będzie wzrastać x2 :D
Co do samego decku, który dałeś to wszystko OK ale wydaje mi się, że zamiast nożowników lepiej wrzucić Oxenfurckich uczonych, zawsze to 2 pkt wyżej dla jednostki

EDIT 2:
@Duckingam, dzięki ;)
 

Attachments

  • 10na10.png
    10na10.png
    384.8 KB · Views: 125
Last edited:
Co do samego decku, który dałeś to wszystko OK ale wydaje mi się, że zamiast nożowników lepiej wrzucić Oxenfurckich uczonych, zawsze to 2 pkt wyżej dla jednostki

Jeśli zależy komuś tylko na wbiciu tego kontraktu to z pewnością. Ja jednak chciałem zbudować deck który jest wstanie powalczyć o wygranie meczu stąd te kilka kart do niszczenia jednostek (zależało mi jeszcze na wbiciu kontraktu gdzie trzeba wygrać mecz mając jednostkę o sile ponad 50). Wąpierz i Nożownik dobrze współpracowali w tym buildzie z Garkainem.

EDIT 2:
@Duckingam, dzięki ;)

Cieszę się że pomogłem :)
Post automatically merged:

Akurat 5 znaczników myślę, że można dać radę ponieważ trzeba kilka kart specjalnych wrzucić do talii jak np. kaganiec, a nóż będzie tryb sezonowy, który będzie podwajał specjale w talii a nie jednostki, natomiast posiadanie 10 jednostek o sile 10 jednocześnie jest niebotycznie łatwiejsze, gdy masz wszystkiego razy 2.

Wszedłeś mi na ambicję. Przed chwilą złożyłem deck pod te 5 znaczników i wbiłem je w pierwszym meczu. Zapominasz chyba, że w obecnym sezonie karty specjalne również są podwajane, a krwawienie i witalność to również znaczniki więc posiadanie na pierwszej ręce Avallac'ha (a w razie czego wyciągnie go jedno z dwóch dekretów lub jeden z dwóch krzyży), Kagańca (którego w razie czego wyciągnie jedna z dwóch Kraina Tysiąca Baśni) i dowolnej karty która nałoży truciznę, witalność, krwawienie lub adrenalinę jest bajecznie proste. Do tego Eredin jako dowódca i praktycznie w trzecim zagraniu karty masz wbity ten kontrakt.
 
Last edited:
No tak zapomniałem, że po dodatku doszło krwawienie i witalność :) zatem będzie teraz łatwiej to ogarnąć.
Niestety jedyny minus dla REDów, że znowu nakładają się na siebie w tym samym czasie dwa tryby (pojedynek dowódców i tryb specjalny areny) a mogliby dać arenę po pojedynku lub na odwrót, a tak znów do końca sezonu będzie mała stagnacja.
 
No tak zapomniałem, że po dodatku doszło krwawienie i witalność :) zatem będzie teraz łatwiej to ogarnąć.

Doszła jeszcze trucizna i tarcza więc zdecydowanie łatwiej ogarnąć ten kontrakt teraz niż kiedyś.

Niestety jedyny minus dla REDów, że znowu nakładają się na siebie w tym samym czasie dwa tryby (pojedynek dowódców i tryb specjalny areny) a mogliby dać arenę po pojedynku lub na odwrót, a tak znów do końca sezonu będzie mała stagnacja.

W pełni się z Tobą zgadzam. Mam nadzieję, że po prostu mają w planach jeszcze jakiś event na drugą połowę miesiąca. Jeśli nie to bardzo dziwna i moim zdaniem zła decyzja o nałożeniu się tych dwóch wydarzeń czasowo na siebie.
 
@Alicja. na Twoje ręce składam podziękowania dla pomysłodawców za sezonową mechanikę. Tak dobrze jak od startu sezonu elfów nie bawiłem się w Gwincie od dawna. Doszło do tego, że codziennie wbijam 19 wygranych rund tak dobrze bawię się układaniem nowych buildów pod sezonową mechanikę. Eithne na driadach? Bajka. Calveit na szpiegach? Cudo. Leszy na dużych stworach? Masa zbitych kontraktów które dotąd były poza zasięgiem w normalnej grze. Bran na bestiach? To już po prostu dziecięca radość z wyciągania kilkudziesięciu punktów z każdego tresera. A przede mną Annarietta na asymilacji i wymyślenie decku którym w końcu wbiję kontrakt z umieszczeniem 5 znaczników na jednostce :D Jeszcze raz dziękuję za ten cudowny powiew świeżości w Gwincie.

PS. No po prostu taki zachwycony jestem od 10 dni, że w końcu stwierdziłem, że trzeba pochwalić ekipę CDPR jak w końcu coś im naprawdę wspaniale wyszło :D

Dzięki za miłe słowa, przekażę!

I zgadzam się w 100%, sama przednie się bawię w trybie sezonowym!
Udało się choć bodaj dopiero w 3 czy 4 meczu. Build wygląda tak:
Leszy
Stary Grot
Goliat
Krzyż Alzura
Katakan
Ozzreal
Hrabia Caldwell
Szepciucha
Kuchta
Prządka
Atrapa
Harpia Celaeno x2
Cyklop x2
Barbegazi x2
Zgnilec x1
Oszluzga x2
Garkain x2
Nożownik x2
Wąpierz x2

Na pewno wypróbuję! :cool:
 
W pełni się z Tobą zgadzam. Mam nadzieję, że po prostu mają w planach jeszcze jakiś event na drugą połowę miesiąca. Jeśli nie to bardzo dziwna i moim zdaniem zła decyzja o nałożeniu się tych dwóch wydarzeń czasowo na siebie.
Event będzie taki, że przez tydzień będziemy grać na arenie Scoia, jeśli Ci wygrają pojedynek. Cokolwiek dodatkowego będzie miłym zaskoczeniem.
 
Top Bottom