Rozpoczął się Sezon Mahakamski!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Rozpoczął się Sezon Mahakamski!



9 lutego to początek Mahakamskiego Sezonu rozgrywek rankingowych!

Od teraz każdy sezon rozgrywek rankingowych będzie miał własny temat oraz tożsamość, a co za tym idzie, tematyczne nagrody! Przygotujcie swoje topory i pamiętajcie — rangę, podobnie jak Mahakam, nie od razu zbudowano!

Co do nagród za sezon — po przejściu na system miesięcznych sezonów rankingowych postanowiliśmy dostosować nagrody do krótszego czasu rozgrywek. Od teraz ramki i tytuły będą dostępne za zdobycie rang 10, 15 i 20, a awatary dostaną gracze osiągający rangi 10 i 20, oraz osoby znajdujące się wśród najlepszych 10,000 graczy danego sezonu. Szczegóły znajdują się w poniższej tabelce.



Ponadto postanowiliśmy zmienić wymogi MMR potrzebne do osiągnięcia konkretnych rang. Poniżej znajdziecie tabelkę ze szczegółowymi wymaganiami dla Sezonu Mahakamskiego:



Przed Sezonem Niedźwiedzia (który rozpocznie się w marcu, czyli za około 3 tygodnie) ponownie ocenimy działanie systemu MMR. Obserwujcie nasze kanały, żeby nie przegapić żadnych aktualizacji!
 
Last edited:
W końcu się doczłapię do jakiejkolwiek ciekawej ramki. Zastanawia mnie tylko, czy mmr będzie naliczany identycznie. Kojarzy ktoś, ile mniej więcej było do tej pory mmr potrzeba żeby się znaleźć w top 10 000?
 
areq21;n10441872 said:
Meh 21 ranga za 4200 to lekka przesada strasznie casualowy będzie tytuł arcymistrza reszta zmian w sumie ok
Luty jest krotszy wiec to akurat bardzo dobra zmiana
 
Mam pytanie dotyczące tzw kart martwych np ciri i xartisius i kart które nie dostały buffa po świątecznym updacie, czy jedne i drugie dostaną jakiegoś buffa/reworka ??bo np taki xartisius nigdy nie był grywalny niemal od samego początku(a to moja pierwsza premka z beczek w obt i czuje do niego taki mały sentyment) .
Umiejka xartisiusa jest dość ciekawa wydaje się mocna gdyby nie fakt że niektóre decki odchudzają się do 0 bądz nie potrzebują tej jednej karty na spodzie by wygrać więc 1. dodać umiejętność strażnika-golem który brudzi w decku bądz dwa i automatycznie trochę siły w dół 2.dodać synergie z odkrywaniem np odkryj najsłabszą kartę u przeciwnika i wzmocnij się o nią (oczywiście zmniejszyć mu siłe np do 10) i byłby wtedy taki xawier
Co do ciri to może więcej pancerza by pomogło by nie umierała od brązowych speli a tak by srebne mogły ją już zabić

mam nadzieję że choć trochę pomogłem i dałem do myślenia by ta martwa strefa kart znikneła
 
McBobek;n10444672 said:
W końcu się doczłapię do jakiejkolwiek ciekawej ramki. Zastanawia mnie tylko, czy mmr będzie naliczany identycznie. Kojarzy ktoś, ile mniej więcej było do tej pory mmr potrzeba żeby się znaleźć w top 10 000?

Pewnie gdzieś w okolicach 4k, tak myślę.
 
mitmichael;n10445302 said:
Luty jest krotszy wiec to akurat bardzo dobra zmiana

To jest 4200 czyli na tym poziomie nie trzeba nawet 50% winrate mieć bo nadal dostaje się minimalnie więcej to jest 100% casual
 
areq21;n10446402 said:
To jest 4200 czyli na tym poziomie nie trzeba nawet 50% winrate mieć bo nadal dostaje się minimalnie więcej to jest 100% casual

Ale biadolicie, sami pro się znaleźli. Zmiana jest dobra i pozwala aby twory Redów dotarły i cieszyły większą ilość osób a nie tych 100-200 nolifów, którzy nie mają życia poza kompem i brandzlują się jak do ramki/avatara, którą zdobyli grając dzień i noc wyłącznie metowymi, nudnymi do pożygu deckami. Brawo wy.

Zmiany korespondują z krótszymi sezonami, ale nie jest to poziom końcówki zamkniętej bety, gdzie najwyższą rangę miał praktycznie każdy i niewiele znaczyła. Teraz zamiast tych 200 nolifów to najwyższą rangę będzie miało pewnie z kilka tysięcy graczy. A i tak ta liczba jest kroplą pośród setek tysięcy grających, zatem wciąż będzie nielada wyróżnieniem. A praca Redow przy tworzeniu nowych avatarów, ścieżek głosowych do nich, ramek itp będzie mogła dotrzeć do dużo szerszego grona odbiorców.
 
Keymaker7;n10446502 said:
Ale biadolicie, sami pro się znaleźli. Zmiana jest dobra i pozwala aby twory Redów dotarły i cieszyły większą ilość osób a nie tych 100-200 nolifów, którzy nie mają życia poza kompem i brandzlują się jak do ramki/avatara, którą zdobyli grając dzień i noc wyłącznie metowymi, nudnymi do pożygu deckami. Brawo wy.



Super teraz range której nie zdobyłem bywając w top 250-500 będzie miało jakoś 10k+ ludzi dobrze ze te rangi cokolwiek znaczą...
 
Dalej jest przecież 100 i 1000 graczy najlepszych w sezonie wyróżniona, niezależnie od rangi, więc moim zdaniem i wilk syty i owca cała.
 
Powinni po fakcie przyznać trinkety za poprzednie sezony - zgodnie z ich obecnymi opisami.
 
Na te ramki powinni trochę zaostrzyć wymogi w stylu: 15 ranga, 20 ranga, 1000-5000, 500-1000, 100-500 i 1-100. Specjalne ramki powinny mieć większe wymagania. Dodatkowo wprowadziłbym dla top 10 w rankingu stałe ramki zwycięzców. Powiedzmy top 1 złota ramka mistrza, 2-5, srebrna, 6-10 brązowa. Ramki te byłyby stałe dla każdego sezonu.
 
Top Bottom