Rozpoczął się Sezon Niedźwiedzia!

+
Wyżej wymienione karty zostały przeze mnie użyte już kilka razy a zaliczone "utwórz" zostało tylko raz..
czyli po kilku meczach mam 1/30 ;/

Jakiś błąd ?
 
Oczywiście.
Na 7 czy 8 meczów zaliczyło mi tylko 1 utworzenie a mam w tali wszystkie karty które wymieniłeś ;/
 
@Wafelek_86 - mogę tylko napisać jedno: z zaliczaniem zadań sezonowych "od wieków" było mnóstwo kłopotów i, jak widać, do tej pory to nie działa tak, jak powinno. Może to dziwne, ale spróbuj np. zmienić lidera, albo stwórz całą talię od nowa (z innym liderem) - czasem to pomagało.
 
Zauważcie, że są karty stwórz i utwórz, totalny odlot w nazewnictwie. Powinno to być ujednolicone. Wiem, że mi z 2 sezony temu nie naliczało jak tworzyłem karty w asymilacji a przy SC precyzyjnym uderzeniu już tak. Więc jest coś na rzeczy.
 
Zauważcie, że są karty stwórz i utwórz, totalny odlot w nazewnictwie.
Nie tylko w tym miejscu Gwint ma problemy z nazewnictwem. Ja już dawno przestałem na to zwracać uwagę, bo gra ma o wiele poważniejsze problemy, których nikt nie naprawia (albo robi to nieudolnie).
 
Drzewka z ubiegłego roku nie działają ;( a przynajmniej zadania: "wzmocnij jednostki 30 razy" oraz "otrzymaj premię z witalności 15 razy".
 
Tak

Pragnę również zaznaczyć że jednocześnie robię zadanie w tym drzwku “zabij 30 jednostek“ które normalnie się zalicza z każdą zabitą jednostką
 
Pragnę również zaznaczyć że jednocześnie robię zadanie w tym drzwku “zabij 30 jednostek“ które normalnie się zalicza z każdą zabitą jednostką
To, jak pokazuje historia gry, nie ma żadnego znaczenia.
 
O ile sam tryb z obecnego sezonu mi się nie podoba bo w dużej mierze opiera się na tym kto lepiej dobierze karty to odkryłem w nim jeden plus. Łatwo wbija się zwycięstwa na Pobudzeniu co dotąd było praktycznie niemożliwe. Oczywiście lepiej w poniższym decku sprawdziłaby się Czatownicza zasadzka więc jeśli komuś tylko o zwycięstwa chodzi niech zmieni taktykę. Ja wolę wbijać zwycięstwa na Pobudzeniu bo dotąd było to praktycznie niemożliwe (granie buildami którymi wygrywam od wielkiego dzwonu jak trafię na świeżego gracza mnie nie bawi).

Link do decku:

Oczywiście może was dziwić brak Dębu, ale build jest z premedytacją zbudowany pod starcia z Nilfgaardem który tryb sezonowy zdominował (a przynajmniej ja w większości przypadków trafiam na różne wariacje Nilfgaardu) stąd karty które w większości przeciwnikowi niewiele dadzą gdy sam je zagra. Grając tym buildem warto pamiętać by Awangardę Vrihedd zagrywać dopiero gdy będą mieli 8 punktów siły by utrudnić przeciwnikowi skuteczne zagranie Leo. Jeśli będzie ktoś tym deckiem grał tak jak ja na Pobudzeniu to nie warto trzymać na ręce zbyt długo w 1 rundzie Isengrima, Yaevinna i Ele'yasa. Wyjątkiem jest sytuacja gdy mamy jeszcze na ręce Vernossiel. Oczywiscie tego obostrzenia (poza Ele'yasem) nie ma w sytuacji gdy gramy na Czatowniczej zasadzce. Co zaś się tyczy Czatowniczej zasadzki to oczywiście wybierając tą taktykę należy wywalić z buildu Ele'yasa i obu Elfich Tancerzy Ostrzy. Wybór innych elfów na ich miejsce pozostawiam już chętnym do grania tą taktyką :D
 
Last edited:
Jakie karty mi zaliczą: "Utwórz jednostki w liczbie 30 " ??

Do: @Wafelek_86 i innych, którzy mają problem z tym zadaniem.

Piszę ten post teraz, ponieważ sam właśnie doszedłem do tego zadania w drzewku i już wiem co jest z nim "nie tak".

Jest to, uwaga: ZŁY POLSKI OPIS zadania.

Jak słusznie @Gomola zauważył, w polskim nazewnictwie na kartach występują dwa słowa: "utwórz" oraz "stwórz".
"Utwórz" jest / powinno być odpowiednikiem angielskiego "create", "stwórz" jest / powinno być odpowiednikiem "spawn".

Pies pogrzebany jest w tym, że to zadanie po polsku brzmi "utwórz jednostki w liczbie 30", ale po angielsku "spawn 30 units".
Czy już widzicie o co mi chodzi?

Tak więc "prawidłową odpowiedzią" na wykonanie tego zadania nie są karty typu Poselstwo czy też Test lojalności (które w polskiej wersji mają słowo "utwórz" występujące w zadaniu i które ja wcześniej sugerowałem), lecz karty typu Daerlańscy Piechurzy czy też Przewodnik karawany (które w polskiej wersji mają słowo "stwórz", inne niż w opisie zadania).

Jak tylko zamieniłem karty na te zgodne z w/w zasadą ("stwórz" zamiast "utwórz") zadanie poszło mi bardzo szybko.

Podsumowując: opis zadania nie został dopracowany, co mści się na graczach korzystających z polskiego tłumaczenia.
 
Łatwo wbija się zwycięstwa na Pobudzeniu co dotąd było praktycznie niemożliwe. Oczywiście lepiej w poniższym decku sprawdziłaby się Czatownicza zasadzka więc jeśli komuś tylko o zwycięstwa chodzi niech zmieni taktykę. Ja wolę wbijać zwycięstwa na Pobudzeniu bo dotąd było to praktycznie niemożliwe
pob.png

Nie mogłem się powstrzymać :)
 
Ja obecnie Pobudzenie mam na 78/100, co też trochę przeczy temu, że "dotąd było to praktycznie niemozliwe", no ale skoro "łatwo idzie" to może faktycznie dobiję sobie do 100.
 
@luk757 & @Lexor ja przez pierwsze pół roku HC też nie miałem problemu z wbijaniem zwycięstw na tej zdolności i nabiłem wówczas coś koło 40. Natomiast meta się zmienia, dochodzą dodatki i moim zdaniem obecnie zbudowanie silnego decku opartego o Pobudzenie jest niemożliwe. Oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić i twierdzić, że to jest jak najbardziej możliwe (chętnie zobaczyłbym taki build), ale wszelkie ekipy które tworzyły jeszcze nie tak dawno temu zestawienia najsilniejszych buildów w każdym sezonie jakoś nic silnego w oparciu o Pobudzenie zbudować nie potrafiły od wielu miesięcy.

PS. @luk757 chylę czoła za udowodnienie mi zrzutem dotyczącym aż trzech zdolności jaki z Ciebie gwintowy master :ROFLMAO:
 
Nigdzie nie napisałem, że akurat teraz jest to możliwe, bo wiem, że meta się zmienia. Odnosiłem się jednak do "dotąd".
 
Za każdym razem gdy jakaś karta pojawi się w dowolnej talii, zostanie wygnana.
To ostatecznie nie miało dla mnie znaczenia bo i tak ten mecz sezonowy wygrałem, ale... BARDZO POPROSZĘ O WYJAŚNIENIE:
Dlaczego przeciwnikowi zadziałała Atrapa i mógł on wtasować / zagrać jeszcze raz swojego Tibora?

...
 
Top Bottom