Rozpoczął się Sezon Niedźwiedzia!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


W GWINCIE właśnie rozpoczął się nowy sezon rozgrywek rankingowych oraz pojawiła się aktualizacja 8.3.


Aktualizacja wprowadza do gry 12 nowych kart oraz wiele zmian w balansie. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

W tym miesiącu tryb sezonowy to Banicja: Po wymianie kart wygnaj talie obu graczy. Za każdym razem, gdy jakaś karta pojawi się w dowolnej talii, wygnaj ją.

Sezon Niedźwiedzia zakończy się 1 kwietnia o godz. 10:00.
 
To ja dodam jeszcze od siebie pytanie, czy to już koniec z nowymi miesięcznymi drzewkami sezonowymi? Czy przez kolejne 12 miesięcy będzie już tylko rotacja drzewek z zeszłego roku i sprzed 2 lat?
 

luk757

Forum veteran
To ja dodam jeszcze od siebie pytanie, czy to już koniec z nowymi miesięcznymi drzewkami sezonowymi? Czy przez kolejne 12 miesięcy będzie już tylko rotacja drzewek z zeszłego roku i sprzed 2 lat?
Tak, teraz się skupią na dodawaniu stałych drzewek, które nie będą rotowały.
 
Ok te nowe karty są za mocne, co ture +8 punktów z jednego krasnoluda pod pancerz, wgl ktoś używał głowy jak to tworzył? Potwory pod wampiry teraz to koszmar, moja silne talie ktore sobie radziły przed patchem bardzo dobrze teraz są gnojone, a sa cholernie mocne. Wy macie jeszcze jakas wyobraźnie czy już wydmuszka została z dawnego cedepu...
 
Last edited:
Ok te nowe karty są za mocne, co ture +8 punktów z jednego krasnoluda pod pancerz, wgl ktoś używał głowy jak to tworzył? Potwory pod wampiry teraz to koszmar, moja silne talie ktore sobie radziły przed patchem bardzo dobrze teraz są gnojone, a sa cholernie mocne. Wy macie jeszcze jakas wyobraźnie czy już wydmuszka została z dawnego cedepu...
Balans był robiony pod nowe karty. Pograj z tydzień dwa i dopiero pisz a nie kilka godzin po wejściu aktualizacji... I tak w swoich taliach na pewno będziesz musiał coś zmienić :)
Ech nie robią nic źle a jak coś zrobią jeszcze gorzej z niektórymi ciężko się dogadać
A tak na marginesie twój post powinien się znaleźć w innym temacie (tym poświęconym aktualizacji). Po co powielać wątki i tworzyć no we skoro mamy jeden temu poświęcony?
 
Ok te nowe karty są za mocne, co ture +8 punktów z jednego krasnoluda pod pancerz, wgl ktoś używał głowy jak to tworzył? Potwory pod wampiry teraz to koszmar, moja silne talie ktore sobie radziły przed patchem bardzo dobrze teraz są gnojone, a sa cholernie mocne. Wy macie jeszcze jakas wyobraźnie czy już wydmuszka została z dawnego cedepu...
Nie przesadzaj. Akurat Brouver jest dobrą kartą, ale nie przegiętą. Żeby wyciągnąć te 8 pkt na turę praktycznie musiałbyś zapełnić rząd krasnalami, co zajmuje co najmniej 4 tury. Poza tym jak rzucisz Brouvera na pusty stół to masz 1 pkt na turę przy założeniu że nikt ci go nie zablokuje albo nie przesunie.

A co do potworów to moim zdaniem to była najsłabsza frakcja zaraz po syndykacie, więc słusznie że dostała buffa, zwłaszcza wampiry. Nie pamiętam kiedy ostatnio grałem na wampiry w Wonią Krwi. Teraz to się może zmienić. Meta się może zmienić i dobrze. Z jednej strony jest mowa że stała meta: Kolgrim, wiedźmini, wojownicy Skellige i jest nudno, a jak jest zmieniana meta to jest wielki krzyk. Jak meta jest stała to gra robi się nudna.

Na początku jak są wprowadzane nowe karty zawsze ma się wrażenie że wszystko jest OP. Jednak po 1 - 2 tygodniach następuje pewna stabilizacja mety i weryfikacja tego co rzeczywiście jest dobre a co się na pierwszy rzut oka takie wydawało.
 
Ok te nowe karty są za mocne, co ture +8 punktów z jednego krasnoluda pod pancerz, wgl ktoś używał głowy jak to tworzył? Potwory pod wampiry teraz to koszmar, moja silne talie ktore sobie radziły przed patchem bardzo dobrze teraz są gnojone, a sa cholernie mocne. Wy macie jeszcze jakas wyobraźnie czy już wydmuszka została z dawnego cedepu...
Dobrze wiesz, że po każdym dodatku z nowy kartami meta musi się ustabilizować w przeciągu mniej więcej 2 tygodni. Myślisz że jak masz pro talie to cały czas będziesz rozdawał karty?
 
Ja nie twierdze, że źle tylko, że te nowe karty nie do końca sąprzemyślane i zbalansowane. Meta się nie zmienia drastycznie od kilku kart to nie DODATEK. Więc mi nie piszcie o stabilizacji mety w przeciągu 2 tygodni bo prawie nic sie nie zmieniło
 
Ok te nowe karty są za mocne, co ture +8 punktów z jednego krasnoluda pod pancerz, wgl ktoś używał głowy jak to tworzył? Potwory pod wampiry teraz to koszmar, moja silne talie ktore sobie radziły przed patchem bardzo dobrze teraz są gnojone, a sa cholernie mocne. Wy macie jeszcze jakas wyobraźnie czy już wydmuszka została z dawnego cedepu...
Echhh - po godzinie od odpalenia patchu już takie wnioski?
Redzi też czasami mnie wkurzą nowym patchem, zwłaszcza jak pojawia się dużo błędów, ale na razie się na błędy nie natknąłem - może później coś wyjdzie, bo to aż dziwne, że nic? :p
 
Last edited by a moderator:
Działa wam zadanie z podróży: zabij jednostki? Mnóstwo ich już zabiłem i nadal 0/5. W jakiś konkretny sposób mam je zabić? Albo jakieś konkretne jednostki?
 
Ja nie twierdze, że źle tylko, że te nowe karty nie do końca sąprzemyślane i zbalansowane. Meta się nie zmienia drastycznie od kilku kart to nie DODATEK. Więc mi nie piszcie o stabilizacji mety w przeciągu 2 tygodni bo prawie nic sie nie zmieniło
Chciałbym zauważyć, że meta nie musi zmieniać się od całego dodatku. Czasem starczy zmienić kilka kart, albo dodać JEDNĄ aby taka zmiana zaszła. Przykładem jest choćby dodanie jednego madoca.

Na podstawie ostatnio dodanych kart i listy reworków masz moje słowo - meta zmieni się i to bardzo zauważalnie. ;)
 

Lexor

Forum veteran
Sęk w tym, że wszystkie inne oficjalne źródła (strona, forum, nawet twitter) podają datę 1 kwietnia.
 
Pewnie wszyscy mieli wierzyć, że się kończy 1. kwietnia, a wtedy poszedłby tweet "prima aprilis! sezon kończy się 6."
No ale wkradł się błąd i w grze podano prawidłową datę.
 
Czy twórcy gry są w stanie zaprojektować taki tryb sezonowy, w którym Nilfgaard nie będzie dominował?

Offtop: też tak macie, że przeważająca większość graczy nie dająca GG po przegranej to gracze czarnych?
 
Top Bottom