Rozpoczął się Sezon Wrześniowy!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Rozpoczął się Sezon Wrześniowy, który wprowadza dwa nowe tryby sezonowe!

W tym miesiącu poznacie również Perypetie Sklepa w specjalnym wydarzeniu… Ale o tym nieco później!

Listę zmian dla aktualizacji 10.9 znajdziecie tutaj. Sezon Wrześniowy zakończy się 4 października o godz. 10:00.

Poniżej lista trybów sezonowych w tym miesiącu:
  • 6 września-13 września: Podwójna stawka
Za każdym razem, kiedy zagrasz jednostkę z ręki, zagraj z talii jednostkę o tym samym koszcie werbunku. Twoja talia początkowa jest dwukrotnie zwiększana na początku partii.
  • 13 września-20 września: *NOWOŚĆ* Daj kamienia
Na początku każdej rundy w każdym rzędzie tworzą się 4 kamienie.
  • 20 września-27 września: Bliźniacze zaklęcie
Raz na turę, gdy zagrywasz kartę specjalną, bezpośrednio po tym stwórz i zagraj jej drugi egzemplarz.
  • 27 września-4 października: *NOWOŚĆ* Miśtrzowski balans
Twoja talia zostanie zastąpiona 16 starymi niedźwiedziami o różnej sile. Umiejętności dowódcy zostaną wyłączone.
 
Kamienie w rzędach? Stare niedźwiedzie? Ktoś tu chyba w wakacje za bardzo na słońcu szalał :)
 
Podwójna stawka (nareszcie!) i Bliźniacze zaklęcie - tak, tak i jeszcze raz, wielkie TAK!:love: Choć nie ukrywam, że po zrównaniu z ziemią archetypu Asymilacji, Podwójna stawka cieszy jakby mniej...
Co do nowości, to podstawowe pytanie: czym są "kamienie"?
Odnośnie do Miśtrzowskiego balansu mam mieszane odczucia. Z jednej strony walka na czyste punkty brzmi bardzo ciekawie, ale z drugiej strony pachnie mi to 99% RNG. Zobaczymy jak to wyjdzie. Tryb Porządek rzeczy też wyglądał na początku wtórnie i nudno, przy pierwszych grach okazał się bardzo fajny, by dość szybko stać się jednak nieznośnie nudnym:shrug:
 
@Aurelie007
na 99% kamienie będą artefaktami z rozkazem "zniszcz sojuszniczą jednostkę" (była o tym mowa na devstreamie). Ogółem granie w tym trybie ma się opierać na mniejszym stole przy niezmienionej wielkości talii.

Duży + dla REDów za zajęcie się trybami sezonowymi. Gdyby jeszcze opracowali dla nich system dodatkowo motywujący graczy do spojrzenia na nie (jakieś rankingi czy punktacje, kontrakty pod nie, bibeloty) byłoby jeszcze lepiej.
 

luk757

Forum veteran
Choć nie ukrywam, że po zrównaniu z ziemią archetypu Asymilacji, Podwójna stawka cieszy jakby mniej...
Tak zrównali z ziemią, że dali w zastępstwie dużo lepsze karty wspierające ten archetyp, robiące w sumie nawet za dużo przy śmiesznych warunkach. Nie musi być znacznika asymilacja na karcie, żeby ją wspomóc.
 
@DeckCard_Cain Ok, w takim razie tryb będzie idealny pod zemstę. Zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce. Co do rozwijania trybów sezonowych to również bardzo się cieszę, tym bardziej, że chyba należę do bardzo wąskiego grona graczy/graczek, dla których GWINT = tryby sezonowe, a rankingówki mogłyby nie istnieć :LOL:
@luk757 Lepsze karty wspierające ten archetyp? Asymilacja wzmacnia w jednym ruchu wszystkie karty z tym znacznikiem, czasem nawet podwójnie (przy zagraniu kart szpiegujących, jak Cantarella). Skellen był nieoceniony w połączeniu z Testem Lojalności lub Coup de Grace. Karta Łowcy Niewolników zadaje o 1 pkt. obrażeń więcej, ale nie wzmacnia się już automatycznie np. po zagraniu Poselstwa. Tak samo jest z innymi "czwórkami" - nie ma już ani jednej z asymilacją. Może coś pominęłam, ale na moje oko zlikwidowali nie tylko asymilację, ale również karty, które były po prostu uniwersalne w wielu różnych kombinacjach. Co mi z tego, że "rozwinęli" umiejętności związane z kartami Taktyki, skoro już nie wycisnę z nich pełni potencjału?
 
Last edited:
Jeszcze odnośnie rozwijania sezonówek - przydałaby się możliwość gry ze znajomymi - tak dla zabawy, jak i dla testowania/optymalizacji, jak i wykręcania rekordów dla chwalenia się na Reddicie.
 

luk757

Forum veteran
Lepsze karty wspierające ten archetyp? Asymilacja wzmacnia w jednym ruchu wszystkie karty z tym znacznikiem, czasem nawet podwójnie (przy zagraniu kart szpiegujących, jak Cantarella). Skellen był nieoceniony w połączeniu z Testem Lojalności lub Coup de Grace. Karta Łowcy Niewolników zadaje o 1 pkt. obrażeń więcej, ale nie wzmacnia się już automatycznie np. po zagraniu Poselstwa. Tak samo jest z innymi "czwórkami" - nie ma już ani jednej z asymilacją. Może coś pominęłam, ale na moje oko zlikwidowali nie tylko asymilację, ale również karty, które były po prostu uniwersalne w wielu różnych kombinacjach. Co mi z tego, że "rozwinęli" umiejętności związane z kartami Taktyki, skoro już nie wycisnę z nich pełni potencjału?
Masz nowe brązy jak i goldy tworzące karty, robiące same z siebie dużo pkt. Sierżant Nauzikai (spodziewam się nerfa), Nadzorca niewolników(równie mocny ale przynajmniej jakiś warunek konkretny), Magne, Skellen (sam z siebie 3 x aktywuje asymilację już przy 9 taktykach), Narada wojenna. Każda z tych kart może zagrać w jakiejś talii z kilkoma kartami asymilacjii i będzie to zdecydowanie bardziej efektywne niż asymilacja z tymi starymi brązami. Od zawsze asymilacja stała goldami, bo stare brązy nie nadążały tempem. Jedynie łowca niewolników był ok.
 
Co do rozwijania trybów sezonowych to również bardzo się cieszę, tym bardziej, że chyba należę do bardzo wąskiego grona graczy/graczek, dla których GWINT = tryby sezonowe, a rankingówki mogłyby nie istnieć

Też należę do tego typu graczy :) żałuję tylko, że nie ma w tym miesiącu trybu "Cierpliwość jest cnotą", który to przypomina mi stare dobre czasy Areny ;) jednak mam nadzieję, że te nowe tryby sezonowe będą ciekawe i będzie się w nie fajnie grało. Zobaczymy jednak jak to będzie w praktyce ;)
 
Niekoniecznie, skoro talia ma mieć wtedy tylko 16 kart - czyli tylko od nas będzie zależało jak będziemy nimi dysponować pomiędzy rundami, ale zobaczymy :)
 
Nie wiem czy ten tryb był przemyślany bo faworyzuje scoiatel i Eldaina z pułapkami. Ilekroć grałem widziałem tylko zielonych.
 
Ja na początku grałem zemstą i bardzo dobrze szło, wszystko wygrałem, ale to chyba dlatego, że ludzie jeszcze nie wiedzieli jak grać w tym trybie (tzn. jaką frakcją, itp). Potem zmieniłem właśnie na chwilę na pułapki i od razu trafiłem dwa razy mirror ;)

Ale póki co odpuściłem ten tryb, po tych krótkich testach...
 
Jak wyszła informacja o wprowadzeniu nowych trybów to mega się ucieszyłam, bo w końcu miało pojawić się coś nowego czego gracze jeszcze nie rozpracowali i co przyniesie trochę więcej frajdy z gry. Na początku tak faktycznie było przez chwilę ale teraz Eldain niemal całkowicie zdominował tryb z kamieniami i w sumie nic dziwnego bo to chyba najskuteczniejsza taktyka tego trybu jednak zabawy przy tym jakby mniej. Szkoda, tryb miał potencjał...
 
Top Bottom