Rozpoczął się Tydzień Frakcji Scoia'tael!

+
Za każdą zagraną kartę: 3 XP

LOL :D

- w pierwszej rundzie: 5+50 = 55 + XP za karty?
- w drugiej rundzie: 5+40+50 = 95 + XP za karty?
- w trzeciej rundzie: 5+20+20+50 = 95 + XP za karty?

A za przegrane:
- w pierwszej rundzie: 5 + XP za karty?
- w drugiej rundzie: 5+20 = 25 + XP za karty?
- w trzeciej rundzie: 5+20+20 = 45 + XP za karty?

W pierwszej rundzie nie da się wygrać, lub przegrać. Chyba, że ktoś podda mecz. Pytanie pozostaje, czy gdy poddaje się mecz w rundzie X, to zostaje ona uznana za zakończoną.

Co do rundy drugiej i trzeciej według mnie masz rację ;)
 
W pierwszej rundzie nie da się wygrać, lub przegrać. Chyba, że ktoś podda mecz. Pytanie pozostaje, czy gdy poddaje się mecz w rundzie X, to zostaje ona uznana za zakończoną.

W pierwszej rundzie nie da raczej na 100% zremisować ale nie stoi to na przeszkodze by rozważyć taką sytuacje punktowo (edytowałem mój poprzedni post :p). Natomiast wygrać da się tak jak napisałeś - tylko, tak, pozostaje kwestia jak poddanie i/lub zerwanie połączenia jest rozpatrywane przez grę.
 
48xp za karty wychodzi, na cały mecz jak liczy tylko te z ręki.
Uśredniając: 13 kart w drugiej rundzie = 39XP, 16 kart w trzeciej = 48XP.

Powracając do kwestii czy lepiej grać ST nawet przegrywając czy inną frakcją wygrywając:

ST:
przegrana w drugiej rundzie: 25+39=64 +50%=96
przegrana w trzeciej rundzie: 45+48=93 +50%=139 i "pół"

inna frakcja:
wygrana w drugiej rundzie: 95+39=134
wygrana w trzeciej rundzie: 95+48=143

Wychodzi dość ciekawie, bo nawet jeśli przegramy grając ST ale dotrwamy do trzeciej rundy (co prawie zawsze ma miejsce) to praktycznie tracimy bardzo niewiele... Zakładam też, że bonus +50% jest przyznawany na końcu meczu, bo jak inaczej liczyć dodatkowe 50% na 3XP z karty - jako +1XP czy +2XP? :D
 
Uśredniając: 13 kart w drugiej rundzie = 39XP, 16 kart w trzeciej = 48XP.

Powracając do kwestii czy lepiej grać ST nawet przegrywając czy inną frakcją wygrywając:

ST:
przegrana w drugiej rundzie: 25+39=64 +50%=96
przegrana w trzeciej rundzie: 45+48=93 +50%=139 i "pół"

inna frakcja:
wygrana w drugiej rundzie: 95+39=134
wygrana w trzeciej rundzie: 95+48=143

Wychodzi dość ciekawie, bo nawet jeśli przegramy grając ST ale dotrwamy do trzeciej rundy (co prawie zawsze ma miejsce) to praktycznie tracimy bardzo niewiele... Zakładam też, że bonus +50% jest przyznawany na końcu meczu, bo jak inaczej liczyć dodatkowe 50% na 3XP z karty - jako +1XP czy +2XP? :D
Napisałem licząc cały mecz :p
 
Co do samych ilość XP potrzebnych do zdobycia kolejnego poziomu sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Aby awansować z poziomu 1 na 2 potrzebujesz 100 XP. Później każdy kolejny poziom wymaga od kilku do kilkudziesięciu punktów doświadczenia więcej, aż do 1025 XP wymaganych do zdobycia poziomu 1, prestiżu 1.

Znalazłem taką ładną tabelkę:



Dlaczego ten XP potrzebny na kolejny poziom tak "dziwnie rośnie"?

Na przykładzie "zerowego prestiżu":
Na początkowych poziomach (1-19) przyrost wynosi "+25XP na poziom".
Na poziomiach 20-39 przyrost gruntownie maleje i wynosi zaledwie +5XP.
Na poziomach 40-49 mamy przyrost +10XP.
Na poziomach 50-60 mamy znowu przyrost +25XP.

Skąd taki dziwny dobór tego przyrostu? Na jakiej podstawie ktoś to tak ustalił?
 
Znalazłem taką ładną tabelkę

Skąd masz pewność, że w tej tabelce są podane prawdziwe dane? Na jakich informacji została ona przygotowana? Bo ile dwa pierwsze poziomy prestiżu i pewnie jeszcze kawałek kolejnego można sprawdzić empirycznie, to z kolejnymi może być problem.

Ktoś rzucił jakiś czas temu plotką, że przy HC pracowały dwie osoby i potem wiele osób to powtarzało. Jak to mawiał Kopernik - nie wierz we wszystko co znajdziesz w sieci ;)

A co do samej tabelki, to zawiera ona przynajmniej jeden błąd:

Mając 31 poziom na 1 poziomie prestiżu powinienem potrzebować 922 punktów do awansu, a tym czasem potrzebuję ich 915.

Skąd taki dziwny dobór tego przyrostu? Na jakiej podstawie ktoś to tak ustalił?

Zakładając, że informacje są prawdziwe, to osobiście obstawiam, że nie chcieli, żeby zdobywanie kolejnych poziomów było coraz trudniejsze. W wielu grach jest ten problem, że na początku progres jest banalny, natomiast z czasem trzeba grać bardzo dużo.
 
Skąd masz pewność, że w tej tabelce są podane prawdziwe dane?

Ponieważ sam zacząłem notować ilość XP potrzebną na poziom od 22 poziomu i do tej pory (mam 51) wszystko się zgadza. Nie byłem jedynie pewny poziomów poniżej 20, ale spytałem znajomych i tak faktycznie tam jest.

Zauważ, że moje pytanie nie dotyczy XP zależnego od prestiżu (i występujących tam "mnożników"), ale pytam o zależności XP na poziomie jednego prestiżu, konkretnie zerowego.
 
Ponieważ sam zacząłem notować ilość XP potrzebną na poziom od 22 poziomu i do tej pory (mam 51) wszystko się zgadza. Nie byłem jedynie pewny poziomów poniżej 20, ale spytałem znajomych i tak faktycznie tam jest.

Zauważ, że moje pytanie nie dotyczy XP zależnego od prestiżu (i występujących tam "mnożników"), ale pytam o zależności XP na poziomie jednego prestiżu, konkretnie zerowego.

Rozumiem, po prostu pokazałeś tabelę, w której są informacje nawet o potrzebnych puntkach doświadczenia nawet na poziomie 9 prestiżu, więc wygląda to podejrzanie :D
 
Rozumiem, po prostu pokazałeś tabelę, w której są informacje nawet o potrzebnych puntkach doświadczenia nawet na poziomie 9 prestiżu, więc wygląda to podejrzanie :D

Po prostu nie chciało mi się edytować tego obrazka. :p
Co nie zmienia faktu, że inni ludzie potwierdzali istniejące tam wartości w tym początkowym zakresie tabeli.
 

Lexor

Forum veteran
Co do samych ilość XP potrzebnych do zdobycia kolejnego poziomu sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Aby awansować z poziomu 1 na 2 potrzebujesz 100 XP. Później każdy kolejny poziom wymaga od kilku do kilkudziesięciu punktów doświadczenia więcej, aż do 1025 XP wymaganych do zdobycia poziomu 1, prestiżu 1.

Jestem teraz na poziomie 60 prestiż 0 i zauważyłem, że do kolejnego poziomu (poziom 1 prestiż 1) potrzebuję "zaledwie" 1000 XP (zamiast wspomnianych 1025XP). Czy w grudniowej aktualizacji coś było zmieniane z wymaganiami punktów doświadczenia na kolejne poziomy?
 
Last edited:
Top Bottom