Rozpoczyna się nowa saga

+

Lilayah

CD PROJEKT RED


Z radością ogłaszamy, że pracujemy nad kolejną odsłoną serii gier Wiedźmin, która zapoczątkuje nową sagę w tym uniwersum.

To dla nas ekscytujący moment, ponieważ przenosimy się z REDengine na Unreal Engine 5, tym samym rozpoczynając wieloletnią współpracę strategiczną z Epic Games. Poza licencją na Unreal Engine 5, dotyczy ona także możliwości modyfikowania tej technologii, jak również jej przyszłych wersji. Będziemy blisko współpracować z ekipą Epic Games, aby wspólnie przystosować silnik do obsługi rozgrywki w otwartych światach

Na ten moment to wszystko co możemy powiedzieć na temat nowej gry — harmonogram produkcji oraz data premiery nie są jeszcze dostępne.

Technologia REDengine, która napędza Cyberpunka 2077, pozostanie w użyciu, jeśli chodzi o produkcję nadchodzącego dodatku do gry.
 
Oooooooooooooo :O

HYPE! Strasznie fajnie dostać w końcu oficjalne info (i tak uroczą grafikę), że coś powstaje! I chociaż REDengine uwielbiam pod względem graficznym, tak sądzę, że przesiadka na UE wyjdzie Waszym grom tylko na dobre <3 I proszę tak już nie gadać, że na ten moment to wszystko, co możecie powiedzieć, bo ten moment to już się skończył chwilę temu, więc już jest moment, w którym możecie powiedzieć coś więcej. WINCYJ INFO PROSZĘ! :D

I nawet mnie nie obchodzi, że znów nowa szkoła, czemu generalnie jestem przeciw XD Jeszcze mnie żadna Wasza flagowa gra w całokształcie nie zawiodła, więc przymykam oko w tej szczęśliwej chwili i cieszę się ze wszystkimi :D A poza tym to już pewnie w głowach fanów krąży milion spekulacji co to za szkoła/medalion i będą teorie. Będą dyskusje. Będzie powrót do hajpu sprzed Wiedźmina 3. Dziękuję Wam już z góry!

I zaczynam oczywiście tradycyjnie odkładać na kompa XD
 
No to czekamy i nowy komputer trzeba będzie złożyć pewnie :) Nie mogę się doczekać pierwszych szczegółów.
 
Zabrakło pracowników ogarniających Red Engine czy już po prostu nie dawał rady z nowymi produkcjami?
 
Czyli ucieczka do przodu tak jak się spodziewałem. CP 2077 stało się takim niewygodnym gorącym kartoflem z którym nie wiadomo co robić. No i dobrze, że zmieniacie silnik na jakiś porządny, który można ogarnąć. A co do samej nadchodzącej gry to trochę sobie pogdybam. W sumie mam cichą nadzieję na zerwanie z Geraltem i innymi bohaterami z książek. W trylogii mieliśmy najpierw "odtwarzanie" opowiadań, a później Pięcioksięgu. Chciałbym coś totalnie nowego, choć w wiedźmińskim świecie. I teraz pytanie pozostaje co do gatunku. Patrząc na Wiedźmina 3 i CP 2077 uważam, że Redom lepiej leżałby gatunek gier akcji z elementami RPG. Erpegowe mechaniki takie jak rozwój postaci, pewien balans to jedne z najsłabszych elementów tych gier. No, ale pożyjemy, zobaczymy.
 
OOOOOOOO ale zaskoczenie. Jaram się :D Grafika na silniku UE 5 patrząc co do tej pory było pokazane wygląda obłędnie.
 
Czyli wnioskuje jednak , że to nie będzie Geralt jednak ? Cyberpunk nie gralem bo to nie moje klimaty , ale kolejnego wiesia oczywiście tak . Ale co się stalo , że inny licencjonowany silnik innej firmy ? Już was nie ograniczają w tworzeniu nie liniowej fabuły ? A może zaplecze techniczne cdp red do silnika red enigne nie wyrabia ? No czekam . Ale od dłuzego czasu było wiadomo , że firma pracuje nad nową grą w uniwersum wiedźmina . Więc może gra jest już dosyć mocno zaawansowana i nie jest to zapowiedź gry , która jest na papierze ( jak to było z CP2077?) ps. Aż sprawdziłem czy dziś nie 1.04 :)
 
Wiedźmiński GOW z półotwartym światem nie byłby głupi, szczególnie, że Redzi fabułą słyną, a zbieranie ton lootu zawsze męczyło mnie w grach Redów. Szczególnie tryliony rupieci i słabych broni.
 
Wiedźmiński GOW z półotwartym światem nie byłby głupi, szczególnie, że Redzi fabułą słyną, a zbieranie ton lootu zawsze męczyło mnie w grach Redów. Szczególnie tryliony rupieci i słabych broni.
O to to. Już niech nie robią tysiąc kilometrów kwadratowych otwartego świata i setek śmieci do zbierania . Kameralna fabuła z mega jakością :)Przynajmniej jest o czym gadać bo już wszyscy na serialu krzyżyk postawili ( przynajmniej wiedźmińscy ultrasi )
 
Wygląda mi to na epokę po zlodowaceniu. Jakaś szkoła Rysia czy coś :) Fabularnie gra może być pchnięta na południe kontynentu.
 
Fajnie słyszeć, że powstaje nowa gra :D Będę miał powód żeby polować na Ryzena 7000 i RTX 4080. Mam nadzieję, że nie zepsują tego, bo jednak na podstawie Wiedźmina 3 wiedzą jak to robić. @michalek12345 Wątpię, UE5 to bardzo, ale to bardzo świeży silnik graficzny, więc gra równie dobrze może być na etapie podobnym do zapowiedzi Cyberpunk 2077 jakim był trailer. Więc nie zdziwię się, gdy produkcja będzie miała swoją premierę za 5-7 lat.
 
Top Bottom