Rozszerzenia

+
Co do fabuły, to uważam, że można by było dać Ciri i Yennefer, myślę, że są to jedne z najważniejszych postaci w cąłym tym świecie. No i można by wiedźminowi przypomnieć jego przeszłość.A co do reszty, to zgadzam się, powinno być więcej modeli postaci, nowe questy, NPC.
 
dianek said:
albo przynajmniej powiedzieli : nie czekajcie - będzie gotowe za dwa miesiące... a tak to codziennie tu zerkam i czekam, czekam, czekam... :(
I o to chodziło, a dzieci po 11 lat już raban podniosły. ;)
 
Też zwiększyłbym poziom trudności. Jeśli na najwyższym poziomie trudności generalnie piję tylko kota i jaskółkę (rzadko coś więcej i raczej wynika to z ostrożności niż z rzeczywistej potrzeby), nie czuję szczególnej potrzeby stosowania olejków (na koniec raz posmarowałem bo myślałem że będzie ciężej), petardy to tylko raz poczułem potrzebę wykorzystania (Król i Królowa - za bardzo się wpieprzyłem w tłum i trzeba było przerzedzić), a unikatowe potwory rozwalam w zasadzie z marszu (no może z Kościejem tak różowo nie było i nawet wymagał on jakiejś strategi walki ale 3 serie igni+2 razy silny srebrny i gryzie ziemię) to coś nie tak jest. No niech te potwory faktycznie będą straszne! No i dlaczego gracze w pokera są tak głupi? Dla mnie stanowią w zasadzie tylko dodatkowe źródło dochodu - stosując bardzo prostą strategię gry wygrywam coś pewnie 9 razy na 10 (jak nie lepiej).Poza tym chciałbym usprawnienia: chodzenia po bezpiecznych lokacjach - pójście do sklepu, karczmy z pełnym ekwipunkiem mogłoby się odbywać np. po kliknięciu na mapie gdzie chcemy dojść. Podobnie mieszanie eliksirów. Dobrze, że mogę wybrać jaskółkę, ale często nie wystarczy mi że chcę jaskółkę, ale ma być ona np. albedo. Nie wiem dlaczego ekwipunek w Karczmie system sam sortuje z jakimiś dziwnymi kryteriami.Multiplayer to coś czego również mi brakuje - może fajnie byłoby wybrać się ze znajomymi na grubszego potwora - choć może to kłócić się z oryginalnymi założeniami i konstrukcją fabuły.
 
A ja tam będę czekał aż wyjdzie tylko przydało by się wiedzieć do kiedy???Ale według mnie poz. trudności jest dobry ale mozna by np. zrobic nowy dla hardcore-owców
 
Ja jestem za Kwiatem Paproci:D Nawet zacząłem kiedyś pisać scenariusz, gdzieś to chyba mam jeszcze:p Wiem wiem nudzi mi się. Według mnie może ogólnie dobre nie jest, ale parę motywów ciekawych.
 
Odnośnie poziomu trudności:Jeśli ktoś lubi trochę pogrzebać, to może zainteresować się artykułem Difficulty settings mod na Witcher Wiki - eksperymentalnie można spróbować zmienić kilka bonusów, np. ustawić Damage_Mult na mniej niż 1.0, a mnożniki z EffectResistance na więcej niż 1.0...PSPolecam lekturę wątku pt. Exclusiv Interview with CDPROJEKT RED (zwłaszcza tym, którzy wciąż piszą tutaj o trybie multiplayer ;) ). Ponadto w wywiadzie można przeczytać m.in. potwierdzenie, że wraz z SDK mamy dostać poradnik zawierający wiele przykładów oraz rysunków.
 
Chcialem przeczytac caly ten temat ale kiedy zobaczylem ile tego jest ... jakos odechcialo mi sie. No ale do rzeczy.Jezeli chodzi o mnie, to tak jak poprzednicy, jestem za zwiekszeniem poziomu trudnosci. Czasami zaczynam jakas walke, oczywiscie na najtrudniejszym poziomie, ze strachem w oczach ale po jej zakonczeniu poprostu sie usmiecham i gram dalej.Wieksza interakcja z otoczeniem ... mozliwosc klapniecia na siedzeniu w karczmie czy poproszenie straznika aby opuscil most zwodzony. Fajnie byloby takze gdyby caly wiedzminski swiat byl wiekszy. Mozna by wtedy bylo wprowadzic, na przyklad, 'pory roku'. Druga sprawa, ktora mnie boli jest ekwipunek ... a konkretnie 'sklad' oraz 'przedmioty z zadan'. Wszystko jest dobre ale uwazam, ze powinna byc mozliwosc przeniesienia kazdego przedmiotu, ktory tylko potrzebny jest do zadania, do miejsca na przedmioty fabularne. Moznaby takze modyfikowac zawartosc poprzez wyrzucanie przedmiotow, ktore byly potrzebne do 'juz ukonczonych zadan'. Jezeli chodzi o sklad ... prosilbym o wprowadzenie mozliwosci 'przenoszenia przedmiotow' czyli, krotko mowiac, ukladania ich.Targowanie sie ... troche mi tego brakuje we wiedzminie. Ogolnie wieksza mozliwosc interakcji gracza w rozmowie.Moze modyfikacja kamery w trybie izometrycznym ? Z checia oddalilbym jeszcze bardziej kamere ...Zamykanie mieszkan na noc. Jedynymi otwartymi budynkami bylyby karczma i budynki 'fabularne' ... potrzebne do zadan.Mozliwosc wykupienia mieszkania w Wyzimie :p.To moje sugestie.Peace.
 
TaczcynaZgliszczach said:
Tzn tak. Rozszerzenia trzeba rozumieć jako dodatkowe moduły, zawierające nowe przygody, które można sobie rozegrać. Dokładnie tak - jak to było z modułami do Neverwinter Nights. Nie jako dodawanie nowych ferature's do silnika gry (skakanie, nowe rzeczy w menu etc).
Na ostatniej stronie już to nawet ktoś podawałAnyway, może by przekopiować treść tej wiadomości do pierwszego posta w tym topicu, żeby nie zginęła wśród tego spamu...?
 
Mi również zbyt łatwo udało się przejść Wiedźmaka! Jedyny problem miałem z Javedem, musiałem się nieźle napakować eliksirami, ale tak ogólnie to bez problemu! A na bossów to zazwyczaj wystarczy Jaskółka czasem połączona z Pełnią, jestem wtedy niemal nieśmiertelny! No może jeszcze Kościec był jakimś problemem!Poza tym nie jestem przekonany co do działania umiejętności Odbijanie Strzał! Raz w całej grze może mi się udało odbić strzałę (jeszcze przed wszystkimi patchami), a potem to nawet czekałem przed wrogim ostrzeliwującym mnie, bo chciałem zobaczyć jak Geralt efektownie odbija strzałę i się naczekałem i nic... czy to na pewno działa?Nie podoba mi się również nieprzydatność tych wszystkich broni! Można zrobić by chociaż jakiś użytek ze sztyletów! Coś w stylu ataku z zaskoczenie, Geralt atakuje nagle sztyletem, który ukrywał w drugiej ręce, czy coś takiego... w każdym bądź razie znaczna część broni jest zwyczajnie bezużyteczna! Więc ja bym nie dodawał całej sterty mieczy tak jak sugerują to niektórzy, tylko nadać jakieś znaczenie tej broni co już jest, chociaż sztyletom...
 
Entom said:
Odnośnie poziomu trudności:Jeśli ktoś lubi trochę pogrzebać, to może zainteresować się artykułem Difficulty settings mod na Witcher Wiki - eksperymentalnie można spróbować zmienić kilka bonusów, np. ustawić Damage_Mult na mniej niż 1.0, a mnożniki z EffectResistance na więcej niż 1.0...PSPolecam lekturę wątku pt. Exclusiv Interview with CDPROJEKT RED (zwłaszcza tym, którzy wciąż piszą tutaj o trybie multiplayer ;) ). Ponadto w wywiadzie można przeczytać m.in. potwierdzenie, że wraz z SDK mamy dostać poradnik zawierający wiele przykładów oraz rysunków.
a co chodzi w tym mini modzie?
 
piok123 said:
Ja równierz chciałbym dodatkowe qesty oraz lokacje. Można terz dodać troche nowych potworków. :)
Każdy by chciał ale nie każdy potrafi :)Ty czy ja jesteśmy nowymi użytkownikami więc na początku powinniśmy się dać jakoś poznać.Np. dać na forum jakieś ciekawe opowiadanko z porywającą fabuła, które nada się na quest'a (lub questy).Coś lepszego niż idź do 'A', potem oddaj 'B' oraz zabij 'C' ;]Albo zabij 10 'D' i wróć po nagrodę ;)
 
Mnie marzą się questy poboczne w stylu tych z opowiadań np. polowanko na Diaboła, zabicie Bruxy w posiadłości itp. W nich ukryty jest imo cały klimacik Wiedźmina, w tych małych przygodach.
 
Harven said:
Mnie marzą się questy poboczne w stylu tych z opowiadań np. polowanko na Diaboła, zabicie Bruxy w posiadłości itp. W nich ukryty jest imo cały klimacik Wiedźmina, w tych małych przygodach.
Faktycznie - przygoda porwala mnie od samego poczatku i nawet nie mialem czasu poczuc sie takim prawdzimym wiedzminem.
 
Harven said:
Mnie marzą się questy poboczne w stylu tych z opowiadań np. polowanko na Diaboła, zabicie Bruxy w posiadłości itp. W nich ukryty jest imo cały klimacik Wiedźmina, w tych małych przygodach.
zacny pomysł, ale z podkreśleniem: w stylu tych z opowiadań
 
Wydaję mi się, że wplątywanie "zerżniętych" wątków z Sagi i tworzenie jakichkolwiek rozszerzeń bazując na jej fragmentach nie byłoby do końca idealnych posunięciem, w szczególności, gdyby CDPR planowało egranizację Sagi w przyszłości, co jest btw moim marzeniem, aby takie coś powstało. Wykorzystywanie piosenek Jaskra, takich jak ta którą śpiewał Milvie w "Chrzeście ognia", wzmianki o Bonharcie, Pani Jeziora etc. są spoko, ale na przykład robienie questów na podstawie wątków pobocznych spowodowałoby straszną konfuzję. IMO najlepszym rozwiązaniem, jeżeli już dalsze opieranie się na książkach jest prekursorem, jest rżnięcie z opowiadań. Większość z nich nie ma określonego ściśle chronologizmu, za wyjątkiem tych powiązanych z fabułą (Miecz przeznaczenia, Coś więcej, Kwestia ceny), a więc historie takie jak "Trochę poświęcenia" są świetnym materiałem na questy. Fabuła gry nie ma aż takiego rozmachu jak książka, powiedziałbym, że jest sielankowa w porównaniu do Sagi, więc np. miłość Essi do Geralta byłaby na miejscu.Swoją drogą, czy będziecie szukać ewentualnych scenarzystów do rozszerzeń? Czy pozostanie stary squad?
 
mat2224 said:
mat2224 said:
Odnośnie poziomu trudności:Jeśli ktoś lubi trochę pogrzebać, to może zainteresować się artykułem Difficulty settings mod na Witcher Wiki - eksperymentalnie można spróbować zmienić kilka bonusów, np. ustawić Damage_Mult na mniej niż 1.0, a mnożniki z EffectResistance na więcej niż 1.0...
a co chodzi w tym mini modzie?
O to, iż możesz zmienić np. współczynnik zadawanych obrażeń (Damage_Mult), mnożniki obrażeń od bólu (Pain_Mult), krwawienia (Bleeding_Mult) itd. Na tej samej zasadzie orkisz stworzył tego mini-moda.
 
Top Bottom