Rozwiązanie dla błędu " Minimalne wymagania sprzętowe nie zostały spełnione"

+
Status
Not open for further replies.
maniekr7 said:
ojjj ludzie ... Komputer sam przełącza się na właściwą kartę kiedy wykryje grafikę 3D. problem z Wiedźminem polega na tym, że jakiś debil zaimplementował w grze sprawdzanie wydajności komputera przed uruchomieniem samej gry, więc karty się nie "przełączą" ... innymi słowy to pierwsza znana mi gra z którą jest ten problem.
szypek26 ciężko poczaić co?
Komputery z technologią nVidia Optimus (czyli także i twój) posiadają trzy tryby pracy - Włączana Karta Graficzna Dyskretna (czyli o wysokiej wydajności), Wł. Karta Oszczędna (Intel) oraz Automatyczny Wybór Karty Graficznej.
Też mam Optimusa, u mnie Wiedźmina 2 wykrywa bez problemu i się przełącza (choć sama grafika jest za słaba i tak, żeby go pociagnąć płynnie, ale to inna sprawa :p).
Jak komputer sam się nie przełącza, nie możesz też (z dowolnych przyczyn) ustawić wyjątku w opcjach Optimusa, zawsze jest opcja ręcznie paluchem nacisnąć przycisk od zmiany grafiki / trybu wydajnościowego - bo taki gdzieś musisz mieć.

Więc tak to wygląda. Zapewniam cię, że "czaję" całkiem sporo.
 
Przez długi okres czasu borykałam się z tym samym problemem jak w temacie, próbowałam wszystkiego co wyczytałam na forach, trybu zgodności, uruchamiania w oknie, zmiany ustawień w Panelu Sterowania nVidia, dopisywania "-dontForceMinReqs" i podobnych, nie chcąc sobie odpuścić, skoro Wiedźmin 2 śmigał płynnie na moim laptopie, a pierwsza część nawet nie chciała się uruchomić.

W czym leżał problem? W aktualizacji sterowników, które w Panelu Sterowania wyświetlały się jako aktualne, a były w rzeczywistości... Z 2010 roku bodajże, co najmniej 20 niewymaganych aktualizacji wstecz, o czym dowiedziałam się ze strony nVidii. Ściągnęłam najnowsze sterowniki własnoręcznie, zainstalowałam poprzez Menedżer Urządzeń (po ludzku przez instalator się niestety nie dało, "Praca programu instalacyjnego nVidia zakończyła się niepowodzeniem") i w końcu, po 10 miesiącach i stracie całkowitej nadziei nagle gra się włączyła na Windowsie 7 bez problemu.

Nie poddawajcie się, zawsze jest jakiś sposób. ;)
 
Gra pojawiła się za "grosze" na steamie... kupiłem chyba niecałe 2 euro... I miałem ten sam problem, z tym ze dopisanie –dontForceMinReqs nigdzie nei skutkowało...

grę uporczywie odpala przez steam, pomoglo dopiero zrobienie ręcznie skrótu (nie przez steam) i dopisanie -dontForceMinReqs

gra hula i buczy :)

Może komuś kto kupi na steamie to info sie przyda
 
witam mam ten sam problem minimalne wymagania nie zostały spełnione mam nowego lapka pomocy
i nie dziala
win8 64bitowy

Procesor 2,4 GHz Intel Core i3-2370M
Chipset Intel HM76 Express
Pamięć podręczna procesora 3 MB pamięci podręcznej L3
Pamięć 4 GB DDR3
Maksymalna ilość pamięci RAM Możliwość rozbudowy do 8 GB pamięci DDR3
Sloty Pamięci 2 DIMM
Karta graficzna Intel HD Graphics 3000 (maks. 1,65 GB)
Dysk twardy 320 GB SATA (5400 obr./min)
Partycja przeznaczona na odtwarzanie systemu o maks. wielkości 24 GB

prosze o pomoc
 
Pokaż screena z dopisaną linijką. Często zdarza się, że użytkownicy wpisują niepoprawnie (literówki, bez spacji itd.), dlatego wolałbym sprawdzić.
Poza tym możesz spróbować aktualizacji sterowników (mizerne szanse, ale jednak) albo trybu administratora (tzn. linijka powyżej + tryb administratora, sam tryb jako taki nic nie da).

Pesymistycznie natomiast stwierdzę, że na Intelu nieważne co zrobisz, pograć to sobie nie pograsz. Za słaba wydajność po prostu.
 
mam najnowsze stery

a pisze zawsze minimalne wymagania nie zostały spełnione

na innych str piszą że trzeba zainstalować stery do nvidi

a to mam w docelowym "C:\Program Files (x86)\Wiedźmin\System\witcher.exe" -dontForceMinReqs

Połączyłam cztery jednozdaniowe posty. Bardzo proszę używać opcji "Edytuj", zamiast pisać pod rząd.
zi3lona
 
forestxx97 said:
na innych str piszą że trzeba zainstalować stery do nvidi
Stery nVidii do grafiki Intela? Ha, to ciekawe. Mam poważne wątpliwości co do tej porady. Ale jak chcesz, to spróbuj, najwyżej odinstalujesz. (No chyba, że masz Optimusa, to wtedy jak najbardziej).

Tutaj jeszcze drugi pomysł, przeszczepiony co prawda z porad dla W2, ale w desperacji można i tego spróbować - przeinstaluj grę do folderu bez polskich znaków (czyli np. "Wiedzmin" albo "Witcher").

Swoją drogą na którym patchu grasz?
 
W takim razie, jeśli pozostałe metody zawiodą (sprawdzałeś?), musi ci się zachcieć.
Albo pisz do Pomocy Technicznej, link jest na górze strony.
 
pls jak to zrobić na intel

nie da sie ominąć kroku sprawdzania wymagan

Scaliłam (ponownie posty). Proszę używać opcji "Edytuj", jeżeli nie wiesz, jak - zapraszam do zapoznania się z Samouczkiem.Mam tez prośbę, żebyś sprawdzał posty pod kątem błędów przed wysłaniem.
zi3lona
 
Jeśli ktoś jeszcze miewa problemy z odpaleniem wiedźmina 1 to mam sposób który zadziałał na 3 kompach z nvidią.
Pobieramy paczkę ze sterownikami, odpalamy i wybieramy w opcjach instalacji "niestandardowe". Pojawi wam się okienko z wyborem składników, a pod nim "wykonaj czystą instalację" klikamy dalej. Komputer restartuje się następuje aktualizacja sterowników i ponowny restart po którym można cieszyć się grą.
W razie gdyby nie zadziało trzeba dodać –dontForceMinReqs do skrótu.
 
Czy jest szansa, że na takim sprzęcie (laptop) pójdzie wiedźmin ?

Win 7 HP 64 b

Intel Pen CPU B960 2.20 ghz 4gb ram


Intel HD graphics family 1.5 gb
 
Na niskich powinno śmigać, zależy jeszcze, która to generacja tej karty Intela, bo nie podałeś tej informacji.
 
Tym sposobem wypisałem poprzednie dane, jednak tej generacji doszukać się nie umiem, więc pozwolę sobie przekopiować zawartość, może będzie to jakąś podpowiedzią :

Card name: Intel(R) HD Graphics
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Intel(R) HD Graphics Family
DAC type: Internal
Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_0106&SUBSYS_397517AA&REV_09
Display Memory: 1696 MB
Dedicated Memory: 64 MB
Shared Memory: 1632 MB
Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
Monitor Name: Rodzajowy monitor PnP
Monitor Model: unknown
Monitor Id: CMO15A7
Native Mode: 1366 x 768(p) (59.989Hz)
Output Type: Internal
 
To jest wersja 4000, więc z W1 (przynajmniej na niskich detalach) nie powinno być problemu. Jakbyś miał w przyszłości problem z identyfikacją, pomocny jest klucz sprzętowy:

Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_0106&SUBSYS_397517AA&REV_09
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom