Ruszają zapisy do oficjalnego programu playtestów CD PROJEKT RED!

+

Lilayah

CD PROJEKT RED


Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym programie - RED Playtesting! Jest on skierowany do wszystkich osób chcących uczestniczyć w procesie tworzenia nowych gier naszego studia w roli testerów i testerek. Podczas playtestów, nasi deweloperzy będą zbierać Wasze cenne uwagi, które posłużą nam do ulepszania wybranych elementów gier oraz przystosowania ich do wymagań i oczekiwań graczy z całego świata.

Zainteresowani? Jeśli ukończyliście 16 lat i posiadacie konto na platformie GOG, już dziś możecie się zapisać. Testy będą odbywać się stacjonarnie w siedzibie naszego studia w Warszawie, a w późniejszym czasie również w innych lokalizacjach.

Udział w programie jest bezpłatny.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami i kandydatkami, biorąc pod uwagę profil gracza oraz tematykę aktualnie prowadzonych badań.

Więcej informacji na temat RED Playtesting oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na oficjalnej stronie programu.
 
"Możemy udostępniać Twoje dane partnerom, którzy wspierają nas w prowadzeniu programu"
"Twoje dane mogą być przetwarzane przez naszych partnerów z siedzibą poza Europejskim Obszarem Gospodarczym."

A można wiedzieć przez kogo będą przetwarzane? I co konkretnie - imię, nazwisko, wizerunek, głos, adres, puls w chwili zdarzenia... Czy oni będą je gdzieś dalej przekazywać? Jakieś szczegóły?
 
A już wszystko chciałbyś wiedzieć.
Nie dość że za darmo będziesz robił robotę betatestera to jeszcze chcesz aby twoje dane nie fruwały to tu to tam - co to to nie.
 
O tyle dobrze, że RED'zi zawężają grono beta-testerów, bo przy premierze CP 2077 był to każdy nabywca, który kupił grę na premierę :p ...

:howdy:

Gdybym był te kilka(naście) wiosen młodszy może sam bym spróbował.
 
O tyle dobrze, że RED'zi zawężają grono beta-testerów, bo przy premierze CP 2077 był to każdy nabywca, który kupił grę na premierę :p ...

:howdy:

Gdybym był te kilka(naście) wiosen młodszy może sam bym spróbował.
W regulaminie nie ma nic o ograniczeniu wiekowym...:beer:
 
Czyli rozumiem, że gdy zdecyduję się zapisać i ewentualnie zostanę wybrany, to będę musiał na swój koszt podróżować przez pół Polski do Warszawy żeby pograć w beta wersję wieśka 4. To chyba jednak nie skorzystam :)
 
No i dokładnie tak to ma działać: nie chcesz, nie korzystasz, nie zgłaszasz się, dane nigdzie nie fruwają, nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazdy.
Zgłosi się i zostanie zaproszony ktoś, kto z jakiegoś powodu chce się zapisać.

Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz :)
 
Darmowi testerzy - a przy okazji kolejnej wpadki można powiedzieć, że ci wolontariusze przecież tak chwalili tytuł :howdy: ...
 
Teraz to walnąłeś bez wiekszego zastanowienia się nad sensem, czy celem tego co napisałeś.
Może nie wiele wiesz na temat beta testów... Na pewno nie znasz regulaminu, bo jest w nim dość istotne info
Screenshot_20230129_145655_Chrome.jpg
 
@Sylvin koledze chodzi raczej o to, że korpoRed najpierw będzie żerował na cudzej pracy za darmo, a potem - kiedy znów gra nie wyjdzie najlepiej - zwali to na testerów, że feedback był od nich pozytywny.
Za prostolinijny jesteś chyba na forumowe złośliwostki ;>
 
Nie wiem czy dobrze załapałeś, ale z wpadką chodzilo mi o premierę na miarę CP 2077.
RED'zi mogłoby wówczas powiedzieć, że nie tylko zwykli (zewnętrzni, ze zlecenia) testerzy ich zawiedli/oszukali, ale również zwykli gracze z powyższego programu wypowiadali się w superlatywach o ich produkcji.

Widać zrobiłem zbyt duży skrót myślowy.

Nic nie mówiłem o łamaniu NDA ...
 
No załapałam, ale czy o tych testerach to nie wypłynęło jakiś rok po premierze cp? To trochę długo czekali ze „zrzuceniem winy”, a mieli niejedną okazję od razu się wybielić ;)
 
Mogę się mylić bo dokładnie nie jest to określone, ale tu nie chodzi o surowe testy gier, tylko o feedback ludzi nt choćby mechanik, rozwiązań, jak gracze je odbierają, czy wpisują sie w ewentualne gusta ludzi, na etapie, gdzie zmiany są jeszcze możliwe. Co akurat redom mocno się przyda, bo jeśli chodzi o gameplay, balans, to one kuleją u nich już od w1, więc zamiast zamknąć się w swojej bańce, myśląc, zę ich rozwiązania i pomysły są super, chcą się otworzyć na zwykłych graczy by mieć wcześniej opinie i ewentualnie wprowadzać szybciej adekwatne zmiany.
 
Mogę się mylić bo dokładnie nie jest to określone, ale tu nie chodzi o surowe testy gier, tylko o feedback ludzi nt choćby mechanik, rozwiązań, jak gracze je odbierają, czy wpisują sie w ewentualne gusta ludzi, na etapie, gdzie zmiany są jeszcze możliwe. Co akurat redom mocno się przyda, bo jeśli chodzi o gameplay, balans, to one kuleją u nich już od w1, więc zamiast zamknąć się w swojej bańce, myśląc, zę ich rozwiązania i pomysły są super, chcą się otworzyć na zwykłych graczy by mieć wcześniej opinie i ewentualnie wprowadzać szybciej adekwatne zmiany.
Też uważam, że to bardzo dobry ruch, tym bardziej, że inne firmy mają to w swoich procesach.
Urosła jednak wokół tego jakaś niezrozumiała kontrowersja, nawet u nas na forum, a szerzej na Twitterze czy w komentarzach do artykułów: że studio chce żerować na cudzej pracy za darmo albo za nędzne dwie naklejki i że to powinno być płatne.
Szybki risercz pokazał, że playtesty rzadko bywają płatne, mam więc wrażenie, że cokolwiek Redzi nie zrobią, to leci krytyka.
Tu akurat imo niezasłużenie kompletnie… a korzyść z takich testów może być ogromna dla graczy, jak mówisz.
 
Wiadomo, ludzie lubią rządzić się czyimś czasem, kasą itp. a lepiej zdać się na rynek, jeśli rynek uzna, że nie warto robić za frajer, to pomysł upadnie i tyle, a uważam, że dla ludzi nie zawsze ważna jest kasa, cała scena modderska jest tego przykładem, gdzie modderzy potrafią spędzić setki, tysiące godzin nad czymś za co złamanego grosza nie dostaną(patrz gry bethesdy, które dopiero gracze kończyli), więc jeśli ktoś chce brać udział w tworzeniu jego ulubionej gry to why not. A żeby dla nas graczy ten ruch był dobry, to redzi muszą pokazać, że to nie kolejna akcja prowa, a faktycznie głos tych playtesterów będzie brany pod uwage.
 
Kiedyś była instytucja terminu czy tam stażu, jeszcze nawet nie tak dawno: przychodziłeś po wiedzę i doświadczenie, to są cenne rzeczy, jakich nie kupisz za kasę - to się i nawet płaciło mistrzom za możliwość nauki. Dziś się to nazywa kursy płatne. Tu inna sytuacja, bo tej wiedzy tyle pewnie nie zyskasz, ale spędzisz czas z profesjonalistami i innymi graczami - a że wolontariat, to możesz, nie musisz. Twój wybór, Twój czas, Twój koszt, i Ty szacujesz opłacalność.

Jak mówisz, jeśli to nie wypali, to Redzi pewnie zawieszą program. Ale w innych firmach developerskich takie coś działa i się sprawdza, więc…
 
@Sylvin
Za prostolinijny jesteś chyba na forumowe złośliwostki ;>
Jestem jak cebula. Cebula ma warstwy.
Nie wiem czy dobrze załapałeś, ale z wpadką chodzilo mi o premierę na miarę CP 2077.
Tak, przeszło mi to przez myśl, ale swoje zdążyłem napisać i też nie miej mi tego za złe. Ludzie często piszą bez zastanowienia, bo albo coś nie leży w ich interesie, albo kierują się emocjami, bez oparcia w faktach.
Pstryczek w stronę wpadki z CP jest zrozumiały jednak ruch CDPR jest w dobrą stronę i raczej ma się to przyczynić do lepszego produktu końcowego. Fajnie to napisał @AliGG i jego tok myślenia jest bliski mojemu.
 
Nie wiem o co cała awantura: to, co jedni uważają za pracę, która powinna być świadczona odpłatnie, dla innych może być rozrywką i fajną przygodą - ci z kolei będą się cieszyć, że ktoś to wszystko dla nich zorganizował i oni sami nie muszą ponosić kosztów z tym związanych (poza kosztem dojazdu). I do tych drugich właśnie skierowane jest zaproszenie.
 
Ja chętnie przyjdę. Dla mnie może być to ciekawa przygoda (jestem z innej branży). Ludzie chodzą oglądać produkcję czekolady w Wedlu i też im nikt za to nie płaci. Wypełniłem zgłoszenie i czekam na telefon. Jak nikt nie zadzwoni to przyjdę bez zaproszenia nocą. Także tak...
 
Top Bottom