Jobs Support Register

Rzut oka na przyszłość GWENT Masters

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Open #7 był ostatnim turniejem GWENT Masters w tym roku. Zbliża się oficjalna premiera GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, a wraz z nią zmiany w formacie GWENT Masters. Przybliżymy tutaj niektóre z nich. Jesteście zainteresowani? Czytajcie dalej!

Przyszłość Pro Ladder

Zadaniem trybu Pro Ladder była promocja wszechstronności i różnorodności frakcji na najwyższym szczeblu gry. Od jego wprowadzenia w 2017 r. stanowił pomost pomiędzy najlepszymi graczami rankingowymi i zawodowcami. Wraz z końcem wydarzeń GWENT Masters na ten rok postanowiliśmy zmienić niektóre aspekty Pro Ladder. Modyfikacje te, oparte na sugestiach społeczności, to m.in. zmiana liczby meczów wymaganych do dotarcia na szczyt, a także rozwiązanie problemu polegającego na tym, że gracz, który osiągnął rangę 21 i zakwalifikował się do następnego sezonu Pro Ladder, musiał czekać jeszcze miesiąc na rozpoczęcie rywalizacji.

23 października, gdy tylko aktualizacja Homecoming wejdzie w życie, tryb Pro Ladder w znanej nam postaci przestanie istnieć. Zastąpi go „Pro Rank” – najwyższy szczebel rozgrywki rankingowej w GWINCIE. Matchmaking w Pro Rank wciąż będzie oparty na fMMR i tak samo jak wcześniej gracze będą musieli dobrze sobie radzić w grze wieloma frakcjami. Znacznie jednak zmniejszono liczbę meczów odblokowujących fMMR – odblokowanie 100% fMMR nie będzie już wymagało rozegrania 100 meczów każdą frakcją, ale zaledwie 40.Zmiana ta idzie w parze ze skróceniem sezonu Pro. Nowy system jest zsynchronizowany z grą rankingową tak, że Pro Rank będzie jej naturalnym przedłużeniem, w związku z czym każdy sezon będzie trwał 1 miesiąc, a na koniec miesiąca nastąpi reset. Czołowych 500 graczy Pro Rank zachowa swoje pozycje, a pozostali rozpoczną sezon od rangi 5 – w następnym sezonie będą mogli znów awansować i natychmiast dołączyć do wyścigu. Właśnie tak! Gracze, którzy osiągną najwyższą rangę w trwającym sezonie, będą teraz mogli od razu grać w Pro Rank (fMMR powyżej 2400 zostanie zresetowany do wartości 2400).

Kolejnym pozytywnym efektem tych zmian jest fakt, że wszyscy gracze rankingowi będą mogli walczyć o nagrody sezonowe, co oznacza, że zawodowcy nie będą już musieli balansować pomiędzy różnymi trybami gry.

Punkty Crown Points dla 200 najlepszych graczy w Pro Rank będą przyznawane co miesiąc, a ich ilość zostanie odpowiednio dostosowana do krótszych sezonów. Na potrzeby kwalifikacji do GWENT Masters brane będą pod uwagę łączne wyniki CP z 2 (szczebel Open) i 4 (Challenger) sezonów.Harmonogram

Tryb Pro Rank stanie się aktywny natychmiast, po aktualizacji Homecoming. Wszyscy gracze GOG uprawnieni do gry w Pro Ladder zostaną 23 października automatycznie przeniesieni do Pro Rank. Dopóki jednak wszyscy uprawnieni gracze z PS4/Xbox One nie dołączą do Pro Rank 4 grudnia, gra w Pro Rank w październiku i listopadzie nie będzie przynosić graczom punktów Crown Points. Dopiero od grudniowego sezonu rozpoczną się cięcia i gracze będą mogli odpaść z Pro Rank.

Pierwszy turniej Open po przerwie między sezonami odbędzie się w marcu 2019 r. Najlepsi gracze wybrani na podstawie łącznych wyników w dwóch sezonach poprzedających turniej zakwalifikują się do GWENT Open #8 oraz kwalifikacji online do turnieju. W dalszej części roku, przyjdą Challenger #5 i wielki finał inauguracyjnego sezonu serii – World Masters!

Cieszymy się, że możemy wprowadzić te zmiany do rywalizacji w GWINCIE i mamy szczerą nadzieję, że nowy system będzie bardziej satysfakcjonujący dla zawodowców, a początkujących graczy zachęci do podjęcia próby dotarcia na szczyt. Dajcie znać, co sądzicie o nowym formacie, a jeśli macie jakieś pytania, nie bójcie się pytać!

Z poważaniem,
Zespół GWENT Masters
 
Rozumiem, że będą jakby dwa podrankingi i wszyscy gracze będą parowani na podstawie aktualnego mmr?
1. Podranking Wszyscy gracze (można grać nawet tylko 1 frakcją).
2. Podranking Pro Lader gdzie będą się liczyły wyniki 4 najlepszych frakcji z 40 meczów.

Czy dobrze rozumuję?

Pamiętam jak grałem w zamkniętej becie to w topie każdy grał scoia lub monster - inne frakcje pojawiały się rzadko.
Teraz nawet jakby jakieś frakcje zdominowały metę to i tak dobrzy gracze będą musieli grać wszystkimi (min 4) aby nabić ranking Pro Lader.
 
Rozumiem, że będą jakby dwa podrankingi i wszyscy gracze będą parowani na podstawie aktualnego mmr?
Będzie JEDEN ranking, tylko grając na rangach od 30 do 1 będzie on podobny do tego z HS - zdobywasz 5 strzępków rangi i awansujesz na kolejną. - tu faktycznie można grac tylko 1 frakcja

Na randze pro przeciwnicy będą dobierani na podstawie fMMR - jeżeli awansujesz do pro grając tylko 1 frakcją to zostanie ci wyliczony fMMR dla tej frakcji. Pozostałe zostaną ustawione na domyślny poziom 2400 MMR (oczywiście musisz zagrać co najmniej 40 gier żeby go w 100% odblokować)

Co do tych 40 meczów:
- to jest "minimum 40 meczów"
- poprzednio było 100 na frakcję, ale sezony trwały 2 miesiące teraz tylko 1 miesiąc
- teoretycznie wystarczyło zagrać 400 gier w 2 miesiące. W ostatnim sezonie w pierwszej 10 rankingu tylko dwóch zawodników zeszło poniżej 1000 meczów w sezonie.

Teraz nawet jakby jakieś frakcje zdominowały metę to i tak dobrzy gracze będą musieli grać wszystkimi (min 4) aby nabić ranking Pro Lader.
Dokładnie tak. Teraz tytuł najlepszego gracza sezonu faktycznie trafi do najlepszego zawodnika a nie grindera jednej talii