Sąd na Abigail - winna, czy niewinna - oceń sam. Zawiera oczywisty SPOILER!!!

+
Wręcz przeciwnie, tu wina Harena jest oczywista, sprzedawał broń Wiewiórkom (Salamandrze również), a potem ich wydał ze strachu. A wytłumaczenie? Bo Abigail obiecała, że się odda, jak będzie sprzedawał broń. ŻenująceE: Jeszcze Wielebny, on sprzedawał dzieci bandziorom, a wiedźma przygarnęła Alvina i kto z tej dwójki jest bardziej moralny?
 
Tak było w tamtych czasach. [
Vedymin said:
E: Jeszcze Wielebny, on sprzedawał dzieci bandziorom, a wiedźma przygarnęła Alvina i kto z tej dwójki jest bardziej moralny?
Pozatym Abigail pomogła Geraltowi, np. notatki Berengara, czy też olej na upiory.
 
Ja ocaliłem Abigail. To wieśniacy zawinili. Figurka Oda w jej chacie jest zastanawiająca ale Odo mógł ja poprosić żeby zrobiła to za niego bo sam nie da rady (czy coś). Powiedziała "Wieśniacy mylą mnie z dziwką" Czy nie udowodniła tego wiedźminowi dając mu by stanął w jej sprawie.Nigdy nie stanę po stronie Wielebnego po tym czego się dowiedziałem. Pamiętacie historię w której wyrzucił swoją córkę z domu po tym jak zaokrąglił się jej brzuch? Pod koniec gry dowiedziałem się że ta córka to Carmen.
 
wstawiłem się za wiedźmą z dwóch powodów nienawidzę Wielebnego,a na lodowych pustkowiach wiedźma dała mi 5 puszczyków albedo i 5 jaskółek albedo
 
Z Początku stanąłem za wiedźmą.1) Głównie z tego co wynikało z sytuacji Oda. Zrozumiał, że nie zabije brata gdyż nie da mu rady. Lecz gdy wiedźma nim pokieruje "We śnie" to mogłoby mu się udać.2) Mikul zgwałcił Ilsę. Nie wiedział zapewne, że tak to się skończy, a skoro wiedźma sprzedała Ilsie trucizne to wszyscy ją obwinili.3) Nad Harenem długo się zastanawiałem zabiłem scoiatel w 1 akcie ale w 2 gdy straż opowiada o patriotycznej postawie Harena(u Golana Vivaldiego) to zrozumiałem, że dobrze postąpiłem.4) A nad wielebnym to niema się nad czym zastanawiać;) Nie lubie moherów i pedofilów.
 
również ocaliłem Abigail, jej skromna pomoc w walce z bestią trochę się przydała... zresztą jakoś ten dziki tłum nie przypadł mi do gustu :p
 
Lalka w domu Abigail nie służy do kierowania, tylko do zadawania bólu ludziom. Odo zabił brata podstępem, czego dowodem są Echinopsy w jego ogrodzie.OdoW kryjówce Salamandry pod opószczonym domem dowiadujemy się, że Odo przyszedł zapytać jak zabić wojownika. Skoro Abigail umiała przejąć włądzę nad ciałem ,to po co miałaby kierować Odem i pytać jak zabić wojownika? W pierwszej rozmowie opryszek Salamandry powiedział ,że taka zapita kupa gówna nie miałaby szans w walce z przwdziwym żołnierzem. W ogrodzie Oda były Echinopsy ,które rosną wyłącznie w miejscu strasznej zbrodni, nawet pies daje zasygnalizować niezwykłośc miejsca, w którym były Echinopsy. Na 100 % pies ten należał do brata Oda, gdyby to Abigail Odem zabiła wojownika, to nie zakopywała by zwłok w ogrodzie, żeby zatrzeć ślady działalności , w ten sposób pozbywając się dowodów ,że to Odo, gdyby chciała zwalić winę na Oda to zwłoki nie zostałyby zakopane. Pies siedział cały czas w miejscu śmierci właściciela, a skoro tam siedział to znaczy ,że są tam zwłoki. Lalka Voodo nie służy do sterowania człowiekiem tylko do zadawania mu bólu! Laleczka ma raczej związek z kolesiem co z bólu się zwijał pod domem Abigail, Odo nic a nic nie mówił na temat tego ,że coś go bolało! Śmierć brata dla Oda była dziwnie opłacalna, bo jego majątek dostał się no komu? Abigail po zabiciu brata Oda nie miałaby żadnych korzyści.Po za tym nawet brat brata zdolen jest zabić dla pieniędzy.HarenTwierdził ,że Abigail obiecała mu się oddać w zamian za handel z Wiewiórkami. Ten interes dla Harena był bardzo opłacalny. Lucek ma słuszność mówiąc ,że Haren chciał puknąć Abigail. Sam fakt ,że paczka od Harena była pełna fistechu jest dowodem na to ,że tym handlował, nie obchodziły go losy kupców narkotyku, ważna była dla niego kasa. Dla swojej ukochanej na pewno bym jej nie wyzywał od czarcich suk, a co do Mikula to nie zgwałciłbym swojej ukochanej. LITOŚCI, kto handlowałby z Wiewiórkami narażając swoje życie, dla ukochanej?? Haren NIC A NIC nie mówił ,że ją kochał, powiedział tylko ,że za handel ze Scoia'tael ona mu się odda. Skoro nie miał żadnych korzyści z tego interesu z Colemanem, to po kiego grzyba poprosił Geralta, aby zaniósł mu ten Fisstech?? Haren był rasistą i jak słusznie powiedział Arcylysy: "chciałem ją stuknąć więc zacząłem handlować prochami i zabijać ludzi" !? To ma być w ogóle jakieś wytłumaczenie? Czy facet nie ma mózgu i oczu i nie widzi, w co się pakuje?MikulMikul gadał ,że kochał Ilsę. W karczmie podczas napadu Salamandry dowiadujemy się ,że została zgwałcona. Skoro zrobił to tylko Mikul i nie ma nic wspólnego z Salamandrą, to skąd opryszek Salamandry wiedział ,że dziewczyna ma na imię Ilsa, jest od Mikula i ,że nie robiła im większych problemów kiedy ją gwałcili? Skąd Mikul od razu wiedział ,że w krypcie są zwłoki Ilsy?? Geralt powiedział TYLKO ,że w krypcie leżą zwłoki jakiejś dziewczyny. Bij ją, rżnij ją, pokaż jej, że jesteś mężczyzną, wszędzie krzyki, płacz - To Mikul dopingowany przez oprychów miał pokazać Ilzie jaki to z niego mężczyzna. Mikul wiedział ,że źle zrobił i domyślił się ,że Ilsa z tego powodu popełniła samobójstwo. Oprócz tego jak ktoś chodzi i pyta się ludzi często zauważy tekst wieśniaczek "że ten sk... Mikul znowu się do mnie dobierał". twórcy gry nie bez powodu taki tekst zawarli.WielebnyWidać ,że bardzo podobał mu się stan rzeczy, robił interesy z Salamandrą, miał władzę nad wioską, co pozwoliło mu wprowadzić w niej swoje własne zasady. Był fanatykiem kultu ognia. Geralta nazwał czarcim synem, tylko dlatego że nie był jego wyznawcą. Salamandra nie zmuszała go do wyrzucenia Carmen. Zrobił to bo nie chciał stracić autorytetu w oczach podgrodzia, wtedy jego władza zostałaby osłabiona. Znaleź kozła ofiarnego to zwrócić uwagę wieśniaków od siebie i zwalić wszystkie winy na Abigail, żeby nie stracić pozycji. Dziwne, skoro to wina Abigail może zajdziemy jakiś konkretny dowód na to ,że śmierć Celiny i Aliny to też jej wina? Walka się zaczyna, bestia umiera. I co robią wieśniacy? Czy posłuchali rady wiedźmina i zaczęli lepsze życie? Nie, przylatuje wielebny i każe nas Odowi na widły brać. Czy tak postępują dobrzy ludzie? Czy tak postępuje społeczeństwo któremu rozwiązało się śmiertelny problem? Tak wygląda wdzięczność?Tu nie może być innej decyzji. po prostu nie może.AbigailAbigail nie obchodziły sprawy mieszkańców podgrodzia, ona tylko z nimi handlowała. Ilsa na pewno jej powiedziała, a skoro tak zrobiła to Mikul w jej słowach nie wziął się z nikąd. Abigail pozwoliła się zabić Ilsie, a założe się ,że bez skrupułów zabijacie hordy Salamander,jednak są to przecież ludzie, a zabijanie ,nie ważne jaki ma cel jest grzechem! Arcylysy ma rację co do obdarcia psa Abigail ze skóry, okazuje to dużo o mentalności wsiurów z podgrodzia. Abigail nie ma na tyle mocy żeby sprowadzić bestię, skoro nawet potężny mag miałby z tym problem, to ona tym bardziej. Są ludzie ,którzy mają na koncie więcej przewinień niż RZEKOMO Abigail, więc dziwne że bestia nawiedziła tylko podgrodzie, po Temerii, Redanii i innych królestwach powinny chodzić hordy bestyj, bo świat Wiedźmina pełen jest niegodziwców.Wszystko wytłumaczone trzeci raz. Mam wiec nadzieję, ze skończą się fałszywe teorie, na dodatek bez pokrycia w faktach.
 
UP@@@Z twojego postu wynika że ( chodzi o Mikul 'a ) ;( Oczywiście ja tego tak nie odebrałem ale gdyby ktoś nie grał ... ) ;Oni zgwałcili Ilse i pytali się jej o imię :eek:Ale tak to Abigail :D
 
Taczcyzlagami said:
Czyżby nie było nikogo ,kto znalazł by argument przeciw moim dowodom??
Czyżby nie było nikogo, kto sam tego nie rozkminił już dawno temu?
Czyżby nie było nikogo, komu chciałoby się ruszyć **** do pierwszych postów, by wiedzieć, że to przeróbka jednego z pierwszych postów tego tematu?Nie wiem, czy dla Ciebie jest to powód do ubliżania komukolwiek, ale my nie tolerujemy takich zachowań.Proszę zwracać się grzeczniej do innych użytkowników.Undomiel
 
Zavisza said:
Zavisza said:
Czyżby nie było nikogo ,kto znalazł by argument przeciw moim dowodom??
Czyżby nie było nikogo, kto sam tego nie rozkminił już dawno temu?
Czyżby nie było nikogo, komu chciałoby się ruszyć ****** do pierwszych postów, by wiedzieć, że to przeróbka jednego z pierwszych postów tego tematu?
Czyżby potrzebna była interwencja moderatora Arwila? No no, bez personalnych wycieczek proszę, miłujmy się wszyscy. :)
 
Każdy z wymienionych wieśniaków miał na koncie własne przewinienia. Nie ma co ich tu znowu wymieniać.Co zaś się tyczy samej Abigail to jest ona winna. Bezsprzecznie. Koniec i kropka.Samo sku*****stwo nie wystarczy żeby przyzwać demona. Do tego potrzebna jest magia. Nie wiem jak ktoś może uważać, że skoro potrzeba do tego potężnego maga to Abigail nie mogła tego zrobić za to udałoby się to bandzie zdewociałych wsiórów. Może wiedźma jakoś wykorzystała zgromadzone w Podgrodziu negatywne emocje/energię i w tym sensie użyła wieśniaków do sprowadzenia Bestii nie mniej jednak nie ma żadnych wątpliwości, że to ona ją sprowadziła.Także jak bardzo bym nie lubił stadka baranów pod skrzydłami dobrego pasterza Wielebnego to i tak wyjście było jedno - Na stos! Spalić wiedźmę! a po fakcie wieśniacy i tak się z nią spotkają :evil:
 
Otaku said:
Każdy z wymienionych wieśniaków miał na koncie własne przewinienia. Nie ma co ich tu znowu wymieniać.Co zaś się tyczy samej Abigail to jest ona winna. Bezsprzecznie. Koniec i kropka.Samo sku*****stwo nie wystarczy żeby przyzwać demona. Do tego potrzebna jest magia. Nie wiem jak ktoś może uważać, że skoro potrzeba do tego potężnego maga to Abigail nie mogła tego zrobić za to udałoby się to bandzie zdewociałych wsiórów. Może wiedźma jakoś wykorzystała zgromadzone w Podgrodziu negatywne emocje/energię i w tym sensie użyła wieśniaków do sprowadzenia Bestii nie mniej jednak nie ma żadnych wątpliwości, że to ona ją sprowadziła.Także jak bardzo bym nie lubił stadka baranów pod skrzydłami dobrego pasterza Wielebnego to i tak wyjście było jedno - Na stos! Spalić wiedźmę! a po fakcie wieśniacy i tak się z nią spotkają :evil:
Gdzie tu dowody? Ja już swoje podałem powyżej, mało tego, one bezsprzecznie świadczą o fałszywości tej teorii, bo można to nazwać jedynie teorią.
 
Zavisza said:
Gdzie tu dowody? Ja już swoje podałem powyżej, mało tego, one bezsprzecznie świadczą o fałszywości tej teorii, bo można to nazwać jedynie teorią.
Teoria potwierdza się jeśli gracz wiedziony intuicją i niepomny na pierwsze wrażenie a jedynie dociekający prawdy wyda jednak Abigail. Będąc prowadzoną na stos rzuca klątwy w imię Lwiogłowego Pająka - niesłynącego bynajmniej z miłego charakteru i współczucia. Ale to też tylko poszlaka naprowadzająca na trop a nie twardy dowód. A to dlatego, że w całej sprawie Podgrodzia nie ma ani śladu twardych dowodów. I nie chodzi mi o dowody różnych występków wieśniaków a o kwestię odpowiedzialności za sprowadzenie Bestii. To jest w końcu zagadka do rozwiązania i kwestia do osądzenia, a nie czy Odo zabił czy nie, a jeśli tak to czy był pod wpływem czaru czy działał z własnej woli.Pośrednim dowodem może też być zagadka Bestii wypowiedziana przez Alvina w wizji. Kto odpowie poprawnie na zagadkę (wskaże winnego przywołania) będzie mógł Bestię pokonać. Po wskazaniu wiedźmy jako winnej Bestia jest słabsza i łatwiejsza do pokonania.I jeszcze
Zavisza said:
Cytat z Geralta:"Podejrzewam, że nawet potężny czarodziej miałby z tym problemy, a tu wystarczyły nienawiść, podłość, chciwość i pycha poparte czynami".http://www.youtube.com/watch?v=3XGffkek96w&feature=relatedGdzie tu potrzeba jakiegokolwiek maga?
Gdyby wystarczyła nienawiść, podłość, chciwość i pycha poparte czynami bez żadnego udziału magii to, jak już ktoś wspomniał, Bestii powinno latać po samej Temerii kilka tuzinów zamiast jednej sztuki w jednym konkretnym Podgrodziu.
 
Jednak o ile dobrze pamiętam, to w akcie IV nie możemy odczarować Aliny właśnie ze względu zabicia Abigail, która była niewinna według Pani Jeziora
 
Vedymin said:
Jednak o ile dobrze pamiętam, to w akcie IV nie możemy odczarować Aliny właśnie ze względu zabicia Abigail, która była niewinna według Pani Jeziora
Jeszcze nie zaszedłem tak daleko tym scenariuszem :p A wcześniej nie mogłem się przemóc ;) Ale słyszałem gdzieś (może nawet w tym wątku na wcześniejszych stronach), że Abigail jest przedstawiona jako "niewinna krew na twoich rękach" ale nie przez Panią Jeziora a przez guślarkę - czyli w sumie inną wiedźmę, być może jakoś z Abigail związaną.
 
Możliwe sam nie przechodziłem gry tym wyborem, więc moja wiedza opiera się na poradniku, postach innych użytkowników i filmikach z You Tube :)Ale tak jeszcze nawiązując do tego: odpowiedź jak odczarować Alinę możemy otrzymać nie tylko od Guślarki, ale również od Pani Jeziora i chyba Berengara (choć możliwe, że on tylko odsyłał do kogoś innego).
 
Otaku said:
Pośrednim dowodem może też być zagadka Bestii wypowiedziana przez Alvina w wizji. Kto odpowie poprawnie na zagadkę (wskaże winnego przywołania) będzie mógł Bestię pokonać. Po wskazaniu wiedźmy jako winnej Bestia jest słabsza i łatwiejsza do pokonania.
O rly? Ja tam ratuję Abigail i mimo to na hardzie zabijam Bestię jednym ciosem, taka silna jest... :p
 
Top Bottom