Samouczek

+
i na koncu sciemnienie i podchodzi Vesemir i mowi : Geralcie teraz musisz kucnąć na wysokości zadania i zaciemnienie i Geralt sie budzi w krzykiem :D
 
Przypomnę mojego starego posta:"Ja bardzo lubię tutoriale i mam następujący pomysł na tutorial w Wiedźminie: otóż tutorial mógłby się rozgrywać w dzieciństwie Geralta w Kaer Morhen. Geralt jako dzieciak (albo może młody Berengar?) uczy się od swoich mistrzów: sztuk walki (drewianym kijem), alchemii (środek na parchy ;) ), używania znaków itp.. Wszystko oczywiście powiązane z wyjaśnieniami interfejsu oraz klawiatury, z tym wszystkim co generalnie w tutorialu powinno się znajdować. Oprócz tego mógłby się znajdować jakiś mini quest, który można by było rozwiązać na kilka sposobów np. wyczyszczenie stodoły ze szczurów (1. zajęcie się nim samemu, 2. znalezienie kota, 3. zrobienie (alchemia) i podłożenie trutki). Taki tutorial ma kilka zalet. Po pierwsze dla osób które nie czytały opowiadań i sagi, wprowadza trochę w świat Sapkowskiego, przybliża kim są wiedźmini, jacy są. Po drugie taki tutorial z powodzeniem mógłby być jako demo! Nie zdradza fabuły a pokazuje możliwości gry. Na koniec mam następujący pomysł na końcową cut-scenkę. Młody Geralt kładzie się na swoje wyrko i zamyka oczy (zbliżenie na twarz), w tym momencie czas przyśpiesza, jego twarz dorośleje, pojawiają się zmarszczki, blizna... Geralt otwiera oczy i budzi się w Kaer Morhen,dzieciństwo mu się śniło ale nie wie o co chodzi (stracił pamięć). Zaczyna się I rozdział. Z tego co pamiętam z wywiadów to akcja właśnie rozpoczyna się w siedlisku Wiedźminów z pod znaku wilka przebudzeniem Geralta z amnezją. "Pozdrawiam, Sum
 
jeśli początek będzie w formie "budzę się i nie wiem co tu robię" to najłatwiej jest skonstruować tutorial w formie "zobaczmy czy jeszcze pamiętasz jak to się robi". Amnezja daje wiele pretekstów do przymusowego treningu.
 
Swego czasu stworzony został komiks, opisujący, w jakiż to sposób wiedźmini stali się towarem rzadko spotykanym, wręcz deficytowym. Jego akcja toczy się w okresie, gdy młody jeszcze Geralt kończy swój wiedźmiński trening. W komiksie znalazło się kilka elementów sprzecznych z sagą (np. osiwienie głównego bohatera na skutek traumatycznych przeżyć , nie zaś specyficznych przemian). Mimo to może warto się temu przyjrzeć...?
 
Według mnie najlepszym sposobem jest poprostu wyświtlanie się informacji i np. stopowanie gry w początkowej fazie gry. Byłoby to najlepsze wyjście tak jak jest to już zrobione w niektórych grach. Oczywiście porady można by było wyłączyć.
 
hmm..propozycja Suma jest niezła acz podobno przypomina Fable(nie grałem). Chyba najlepiej byłoby z tymi okienkami, krótkie wyjasniające informacje i szybkie przejscie do praktyki która najlepszą nauką jest :) Mozna by tez wkleic krótkie wyjasnienie systemu rozwoju i tyle. Reszty mozna się domyslec, no i oczywiscie mozliwosc pominięcia sprawy dla weteranów.
 
ten komiks to "Zdrada"...co mnie w nim irytowało że książkowy Jaskier Pankracy cośtam de Lethenhove (czyli szlachcic), był... wiejskim pastuchem...Komiks nawet fajny w WitcherWiki nawet jest opis wiedźminów w nim przedstawionym (tak skromnie powiem że stworzony przeze mnie ) ja się przychylam do pomysłu Yellowa
 
Wg mnie powinien byc taki samouczek jak w wiekszosci RPG'ow. Czyli, idziesz do przodu, i nagle wyskakuje Ci okienko w ktorym napisane jest "to sie robi tak i tak". Wg mnie najlepszy bylby taki sposob.
 
Gofer31 said:
Jakiego zboczenca? xPTo sie robi tak i tak w sensie "Kliknij tutaj, aby podejsc" xP.
Geno miał na myśli, że jakby w Twoim poprzednim poście podmienić "okienko" na "zboczeńca". Chyba Nvm zresztą.
 
Top Bottom