San Diego Comic Con - Q&A oraz materiał wideo

+
Ale skoro jako argument ostateczny za odebraniem możliwości zabójstwa postronnych postaci podaje się fakt, że oryginalny Geralt nigdy by tak nie postąpił,

Już pisałem, że nie jest to tylko kwestia tego co oryginalny Geralt by zrobił, a co nie. Oczywiście w tym przypadku można mówić, że założenia fabuły wynikają z lore. Nie oznacza to jednak, że nie można stworzyć gry z Geraltem w roli głównej gdzie wszystko jest uproszczone i nie ma tak dużego nacisku na relacje w świecie. W przypadku gier CDPR problem z dowolnym zabijaniem postaci wynika z samej koncepcji, że gra ma mieć wiarygodne i dość rozbudowane konsekwencje. Im bardziej projekt gry będzie podążał w takim kierunku, tym bardziej dowolne mordowanie przypadkowych osób będzie poza tak konstruowaną grą, czyli nie będzie swobodą, a obnażeniem słabości gry. Nie chodzi o samo zabicie przypadkowej pobocznej postaci. Chodzi o to, co gra kładąca nacisk na fabułę i wiarygodne konsekwencje oferuje z tym dalej. Co wynika z wybicia wszystkich postaci na mapie? Nic? Więc to nie jest swoboda. Może to być swobodą w grze, która wszystkie aspekty fabularne ma uproszczone. Swobodą będzie też w grze, która zaoferuje całą treść z tym związaną, ale to praktycznie zdeterminowałoby całą grę. Stałoby się cechą wyróżniającą tę grę. Wyobraźmy sobie jaki wpływ na świat może mieć człowiek, który morduje dowolną ilość ludzi?

W przypadku dowolnego łamania sobie karku przez Geralta pozostaje jedynie kwestia lore, ale gra nie musi oferować żadnej treści. Możemy sobie tylko wyobrażać jak przyjaciele Geralta siedzą później smutni, jak rozmawiają między sobą i zachodzą w głowę co się stało, dlaczego Geralt zdecydował się na taki krok.

Druga różnica między dowolnym zabijaniem postaci, a dowolnym łamaniem sobie karku jest taka, że zabijanie ma jakby nieco bardziej aktywny charakter, a spadanie nieco bardziej pasywny. Oczywiście, żeby gdzieś spaść trzeba samemu podejść nad jakąś przepaść i skoczyć, ale niewidzialne ściany irytują nawet kiedy nie mamy zamiaru spadać.

Ten temat poruszany jest już kolejny raz. Mam nadzieję, że choć raz był poruszany w bardziej odpowiednim wątku. :)
 
Last edited:
Na filmie z SDCC, który wypuścili chyba w sobotę jest "new gameplay videos will be published on our YT channel starting next week". Czyli gameplay powinien być w poniedziałek lub maksymalnie we wtorek. Chyba, że opublikują go w dzień rozpoczęcia Gamescomu, czyli środę. Nie wiem po co to droczenie się z fanami. Mi się podoba podejście Ubi. Każdy filmik jest od razu wrzucany do sieci. Ktoś zaraz wyjedzie z Watch_Dogs...
 
Na filmie z SDCC, który wypuścili chyba w sobotę jest "new gameplay videos will be published on our YT channel starting next week". Czyli gameplay powinien być w poniedziałek lub maksymalnie we wtorek. Chyba, że opublikują go w dzień rozpoczęcia Gamescomu, czyli środę. Nie wiem po co to droczenie się z fanami. Mi się podoba podejście Ubi. Każdy filmik jest od razu wrzucany do sieci. Ktoś zaraz wyjedzie z Watch_Dogs...

W tym stwierdzeniu można przetłumaczyć to jako "począwszy od przyszłego tygodnia".
 
W tym stwierdzeniu można przetłumaczyć to jako "począwszy od przyszłego tygodnia".

Chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że potniecie ten gameplay na kawałki? OK, to poproszę dzisiaj pierwsze 5 minut, bo mi tylko zależy aby zobaczyć nieskompresowany Novigrad.
 
Viking to że gameplay będzie w kawałkach wiadomo już od zapowiedzi tego że będą go publikować. Też średnio mi to pasuje bo początek już widzieliśmy Novigrad + troche Velen z E3 to dobre 10 min gameplaya. Jeden plus jest taki że w końcu dostaniemy Novigrad w lepszej jakości. Swoją drogą również ponawiam pytanie, jest szansa na gameplay w ojczystym językui? Każdy jest chyba ciekawy jak się on prezentuje w samej grze przy wersji angielskiej, trailery nie oddają tego.
 
Swoją drogą również ponawiam pytanie, jest szansa na gameplay w ojczystym językui? Każdy jest chyba ciekawy jak się on prezentuje w samej grze przy wersji angielskiej, trailery nie oddają tego.

Tak, jak najbardziej, jednak jeszcze nie teraz. Najbliższe fragmenty pokażemy w języku angielskim.
 
Top Bottom