Sapkowski live, czyli wywiady, wywiady...

+
Sapkowski live, czyli wywiady, wywiady...

http://www.radiogdansk.pl/index.php/dokument/24789-wywiad-z-andrzejem-sapkowskim.html

Nie dość że spoiluje cudze książki, to jeszcze za rok przygotuje nową własną, phy.
 
Tak patrzę na to zdjęcie i czy mi się wydaje, czy pana Andrzeja jest coraz więcej (ale fizycznie, nie medialnie ;P)? ;P
 
Hostile said:
Tak patrzę na to zdjęcie i czy mi się wydaje, czy pana Andrzeja jest coraz więcej (ale fizycznie, nie medialnie ;P)? ;P

Chciałeś powiedzieć że pan Andżej się spasł, nicponiu.
 
Jak ja go nie lubię !! Jak on mógł zarzucić takim spoilerem ?!

Mam tylko nadzieję, że nowa książka będzie trochę grubsza niż Żmija i na ciut wyższym poziomie.
 
Czy z tym powrotem do świata wiedźmina to żart? Czy rzeczywiście możemy spodziewać się kontynuacji sagi? No i ostrzegam, że kiedy mowa o spoilerze to rzeczywiście jest spoiler i to nie byle jaki. Jeżeli się nie mylę to z Sagi Pieśń Lodu i Ognia także jeżeli ktoś nie przeczytał to warto przewinąć ;)
 
"AS" wielokrotnie ostatnimi czasy dawał do zrozumienia, że chce wrócić do Wiedźminlandu, zdarzyło mu się już zresztą wcześniej mówić, że to zrobi. Ten wywiad jest wyjątkowy, bo ubiera swoją zapowiedź w ramy czasowe. Zatem moi drodzy, za rok - dwa znów poczytamy sobie "Wiedźmina". Hurra!
 
Czy ja źle zrozumiałem, czy on mówi, że będzie nowa książka z Wiedźminem Geraltem w roli głównej? O_O Spełniłoby się moje marzenie.

P.S. Zmarnował mi całą pieśn lodu i ognia. :/ To juz drugi raz, wcześniej ktoś mi zmarnował w podobny sposób trylogie husycką. Grrrrrrrrrr
 
A teraz tak całkiem poważnie. Trochę się tego boję. W końcu Geralt z Yennefer znajdują się na Wyspie Jabłoni i nie wiem, o czym mogłaby opowiadać nowa książka ASa. Jedynym sensownym rozwiązaniem i nie psującym całego wiedźmińskiego uniwersum byłby zbiór opowiadań dziejący się zaraz po mutacji Geralta i wyruszeniu na szlak. Ostatecznie opis wydarzeń przed pojawieniem się Ciri też byłby do przełknięcia.
 
Wallace said:
A teraz tak całkiem poważnie. Trochę się tego boję. W końcu Geralt z Yennefer znajdują się na Wyspie Jabłoni i nie wiem, o czym mogłaby opowiadać nowa książka ASa. Jedynym sensownym rozwiązaniem i nie psującym całego wiedźmińskiego uniwersum byłby zbiór opowiadań dziejący się zaraz po mutacji Geralta i wyruszeniu na szlak. Ostatecznie opis wydarzeń przed pojawieniem się Ciri też byłby do przełknięcia.
No właśnie, zdążyłem się już przyzwyczaić do historii Geralta po Wyspie Jabłoni w grach, więc o ile się bardzo cieszę na powrót białowłosego (lub innych postaci z sagi), to jednak wolałbym, aby książka opowiadała właśnie dzieciństwo Geralta, które zostało przedstawione - może i byle jak ale zawsze - jedynie w filmie (ewentualnie w komiksie, ale nie miałem okazji się z nim zetknąć).
 
Myślę, że zbiór opowiadań byłby świetnym rozwiązaniem. Wiem, że AS nie uważa fabuły gry jako pełnoprawnej kontynuacji Sagi, ale mimo to nie chciałbym, aby pisał o wydarzeniach po kontakcie Geralta z widłami. Natomiast opowiadania i wyjaśnienie wcześniejszych niedomówień - bajka.
 
Już wy przestańcie gadać co by było złe a co dobre. Łyknę wszystko jak pelikan co tylko wyjdzię spod ręki ASa. To jest mistrz i on już najlepiej wie co napisać i co wymyślić żeby trzymało się kupy. Zwęszył kase i coś czuje, że jeszcze sporo sobie poczytamy o Wieśku. \o/
Po euro i premierze Hobbita będzie to kolejne najbardziej wyczekiwane przeze mnie wydarzenie najbliższych lat. ;]
 
Mromari said:
Już wy przestańcie gadać co by było złe a co dobre. Łyknę wszystko jak pelikan co tylko wyjdzię spod ręki ASa.

Też "pożrę" wszystko co napisze AS. Jednak niektóre potrawy są mniej strawne od innych. Po rozczarowującej Żmii wolę dmuchać na zimne.
 
alem się teraz podniecił, bydzie nowy wiedźimin jejejjejej , pamietam wywiad w którum dopytywano się o grę jako kontynuację sagi, a sapek z rozbrajajacą szczerością i bunczucznie powiedzial coś w stylu:" a jak napisze książke to co bedzię prawidłą pełnoprawną kontynuacją, hę?? troszkę może zrobić kuku naszym redą( ogólnie polecam ksiązkę-wywiad o której wspomina sapek w wywiadzie, chodz nie powiem obdziera ona z idyllicznej wizji autora jako natchnionego wieszcza fantasy na wzór Tolkina,a przedstawia wyrobionego ekonomiste który wie na czym można zarobic - moim zdaniem to tylko taka poza, i Sapek mimo wszystko włożył kupę serca w sagę)

Jak zapowiadalem pare lat temu tak sie stało, skurczyły się zapewne zarobki to się do wiesia powróciło, głupio teraz trochę wychodzi, bo tak sie zapeszał że z wiedźminem już koniec, mam nadzieje że nabrał od "pani jeziora" odpowiedniego dystansu i świeżych pomysłów i nowy wiedźmin będzie niesamowity jak opowiadania.


swoją drogą czy REDĄ , w ramach budowania marki i zaplecza fandomowego nie powinno zależyc na przetłumaczeniu ncałej sagi na angielski. Według mnie powinno się zatrudnić nowego tlumacza, który dokonczył by dzieła. Pani która obecnie się tym zajmuję tłumaczy przywoicie ale bez polotu, czytając jej wysiłki, saga brzmi (językowo) ajk zwykłe czytadło, a nie dzieło sztuki
 
No dokładnie. Jeśli książka opowiadałaby dalsze losy Geralta to mielibyśmy swego rodzaju rozłam ;) Która kontynuacja jest ważniejsza;) Oczywiście ważniejsza jest ta, którą być może napisze pan Andrzej. Ale jakiż to będzie zgryz wydarzeń. O rany ;) Nawet nie chce myśleć. Hymm, ale nie ją to żadne pewne wiadomości, więc nie ma się, co martwić. Ale swoją drogą marzy mi się coś nowego z wiedźmiństkiego świata pióra mistrza Andrzeja
 
Z szacunku do pisarza nie powinno się "przekręcać" jego imienia.
Tam coś jest o Pieśni Lodu i Ognia? To ja chyba podziękuję (i tak za dużo spojlerów się naczytałem).
 
Sheladin said:
Z szacunku do pisarza nie powinno się "przekręcać" jego imienia.
Tam coś jest o Pieśni Lodu i Ognia? To ja chyba podziękuję (i tak za dużo spojlerów się naczytałem).

Radzę przegooglać kim być Pan Andżej ze Wściekłych Pięści Węża. Utożsamianie z nim ASa to komplement dla obu.
 
Posłuchałem właśnie kilku wywiadów z A.Sapkowskim i wnioskuje że na pewno nie będzie zwracał uwagi na gre i jej fabułe. To tylko dla niego takie tam pierdziu śmierdziu kolorowe obrazki latające. ;) Zmiażdżyło mnie jak powiedział, że pisząc książki nie wyobraża sobie bohaterów. o_O
 
Sapkowski jest ogólnie autorem kilku kontrowersyjnych stwierdzeń :p

BTW jak ktoś nie czytał to polecam czym prędzej nadrobić zaległość i jednak zapoznać się z wywiadem-rzeką Beresia z Sapkowskim :) Historia i fantastyka
 
Top Bottom