Save z W2 do W3/symulacja wyborów

+
Z tego co pamiętam, niezależnie od tego jakie decyzje gracz podjął w W1 w W2 Adda jest zimna, sztywna i martwa, sam Foltest mówi o dzieciach Luizy że to juz jedyni spadkobiercy. Nie wiem czy nie było podobnie z Talarem, w końcu w W2 pojawia się tajemniczy posłaniec z wieściami od Talara ( przynajmniej u mnie się pojawiał niezaleznie czy odpalałem z zapisu z żyjącym Talarem czy martwym :p)
 
Nie, kwestia o Addzie jest, jezeli zyje to wspomina o tym Foltest w prologu w rozmowie z Shilardem i mowi o tym Radowid w III akcie.
 
Nie powiedziałem że nie ma kwestii o Addzie,tylko że ona sama jest martwa niezaleznie od wyboru z jedynki. Sam Foltest o tym mówi, inaczej cała chryja o dzieci Lavalettów btyła by bez sensu bo miałby kto objąć tron
 
Nie powiedziałem że nie ma kwestii o Addzie,tylko że ona sama jest martwa niezaleznie od wyboru z jedynki. Sam Foltest o tym mówi, inaczej cała chryja o dzieci Lavalettów btyła by bez sensu bo miałby kto objąć tron

Ma sens bo Adda jest małżonką Radowida a Foltest prędzej by zczeznął niż oddał Redanii Temerię, dlatego Adde wyklucza i bękarty podaje jako jedynych dziedziców na ową chwilę. Pewnie gdyby Adda np. zabiła Radowida to wtedy została by wzięta pod uwagę jako Temerska królowa Redanii która mogłaby panować nad dwoma państwami jako Unią.
 
@offcio, jeśli Adda przeżyła z naszą pomocą to pod koniec dwójki jest mowa o tym że Radowid i Adda wezmą Anais na wychowanie. Jeśli Adda nie żyje to Radowid zamierza poślubić Anais. Niby drobiazg, bo wiadomo, że fabuła jedynki średnio się klei z dwójką, ale jednak nie zostało to całkowicie pominięte.
 
Kwestia statusu Addy jest tylko przykładem. Mnie chodzi o to czy po prostu moje wybory z W1 będę w stanie ustalić czy nie, nie mając save'a. Pomijam już fakt jakichś smaczków pobocznych, bo zapewne z powodów marketingowych twórcy te kwestie czesto pomijaja, ale podstawowy stan z W2 mający być wyjściem dla W3 jest tragedią...
 
Tia, pewnie, wszystko to wina Amerykanów. A lore w jedynce był niebywale dopracowany, zwłaszcza powszechna wiedza o istnieniu Loży.
:) nie powiedziałem wina, ale nie da się nie zgodzić z tym, że twórczość Sapkowskiego znana jest głównie w europie, a największym rynkiem gier są Stany Zjednoczone. To nie był zarzut, tylko fakt... Co do Lore w W1 :D nie będę się kłócił... Chociaż w książce o pogromie Rivskim można przeczytać, że to Triss była "odpowiedzialna" za zwalczenie zamieszek... kto czytał książkę to wie jak było na prawdę i co z tym zrobiła loża i dlaczego.
Ale gdybym książek AS'a nie czytał, to bym to łyknął ;)

Novigrad jest wolnym i niezawisłym miastem-państwem.
:hatsoff: zgadza się, ale sam Novigrad nie poradzi sobie z Czarnymi... i podejrzewam, że ma pewne zobowiązania w stosunku do Króla i Królestwa (podatki, zobowiązania wojenne). Novigrad to tzw. "kura składająca złote jaja". Coś takiego nie zostawia się sobie samemu, nawet jeśli zostawia się w spokoju jego wewnętrzną politykę.

@Upiorny Orszak nie wydaje mi się, by postać króla się "nie pojawiła". W końcu Radowid to nie jest chyba temat tabu. W W1 i W2 gdziekolwiek Geralt by się nie udał mówiło się o władcy danego miejsca (albo prawie wszędzie) a także o władcach innych krajów... Czarni stoją przy granicach państwa, a Wiedźminland milczy o władcy tego kraju i jego poczynaniach? W Skellige dla odmiany jesteśmy związani z:
wyborem władcy dla tego terenu? W sumie większego niż Novigrad.
Nie wydaje mi się, tym bardziej, że wybór z W2 ma w końcu pewien wpływ na świat i politykę Wiedźminlandu, w tym i Redanii (pośrednio, lub bezpośrednio).
 
@Marcin Momot skoro już jesteś mógłbyś odpowiedzieć na nasze pytania czy wybory z W1 zostaną zaimportowane i mniej więcej co i jak przy kreatorze czy też będziemy mogli wybrać te wybory które są importowane normalnie?
 
Last edited:
@Marcin Momot skoro już jesteś mógłbyś odpowiedzieć na nasze pytania czy wybory z W1 zostaną zaimportowane i mniej więcej co i jak przy kreatorze czy też będziemy mogli wybrać te wybory które są importowane normalnie?

Przy imporcie będą brane pod uwagę tylko wybory z W2. Podczas prac nad grą doszliśmy do wniosku, że nie bardzo mieliśmy jak powołać się na decyzje z pierwszej gry, żeby wyszło to naturalnie.
 
Last edited:
@Marcin Momot Czyli krótko mówiąc zakładacie z góry że Geralt dokonał jakiegoś wyboru (np. że poszedł ścieżką neutralności) czy po prostu pomijacie historię z W1 w W3?
 
Przy imporcie będą brane pod uwagę tylko wybory z W2. Podczas prac nad grą doszliśmy do wniosku, że nie bardzo mieliśmy jak powołać się na decyzje z pierwszej gry, żeby wyszło to naturalnie.
Panie @Marcin Momot .
Rozumiem, że opieracie się na save'ach z W2 nie z W1. Ale jeżeli Adda została przez nas ocalona (Geralt jej nie zabił, a ponownie zdjął z niej urok) w W1 i jest to zawarte również w zakończeniu W2 (Radowid i Adda przyjmują na wychowanie Anais), to czy ten wybór z W1 jest zachowany. Tak samo jeżeli Zygfryd został naszym przyjacielem i później mistrzem zakonu (co w W2 też jest zachowane), to czy i ten "wybór" będzie zachowany? Jedną z takich decyzji było chyba jeszcze uratowanie Talara.

Bo rozumiem, że na W2 wpłynęły tylko pewne decyzje z W1. Ale jeżeli decyzje z W1 już wpłynęły na W2, to czy nadal będą miały wpływ na W3 (jako, ze były częścią W2)?
 
Last edited:
Szkoda, ale tak byś musiało. Czyli nie zobaczymy Zygryda, Yaevinna, Shani itp. Ale na innych jest szansa;)
Yaevinn to przed-klon Iorwetha, nie ma czego żałować. Zygfryda trochę szkoda - ale w sumie kto wie, może się jakoś pojawi. Skoro nie ma importu wyborów, REDzi mogli z nim postąpić dowolnie. Ale braku Shani w W3 sobie nie wyobrażam - przecież wiadomo, że żyje, a na dodatek mamy odwiedzić Oxenfurt. Przede wszystkim jednak - w przeciwieństwie do Yaevinna i Zygfryda, Shani jest postacią z Sagi.

@Marcin Momot - jest jakaś szansa na potwierdzenie obecności medyczki?
 
Czyli ogólnie lipa jeśli chodzi o osoby, które przesiadają się między platformami. Tłumaczenie, że "nie było jak tego zrobić w naturalny sposób" uważam za troche naciągane, ale rozumiem, że branża rządzi się swoimi prawami. JAKOŚ TO PRZEŻYJĘ...

PS.

Ale mamy rozumieć, że kwestie rozbieżne z naszymi stanami świata z W1 nie będą się rzucać w oczy? Błagam.
 
Last edited:
Ale mamy rozumieć, że kwestie rozbieżne z naszymi stanami świata z W1 nie będą się rzucać w oczy? Błagam.
A jakież to były stany świata? Żadnych wyborów zmieniających kraje, po prostu w trójce nie będzie mowy o Wielkim Mistrzu Zakonu i Addzie. Tylko tyle. Shani może się nie pojawić, może powiedzieć, że do siebie z Geraltem nie pasowali i już. Talar za to jakoś musiał przeżyć atak de Wetta, bo w dwójce jego wysłannik się tak czy inaczej pojawia.
 
Panie @Marcin Momot .
Rozumiem, że opieracie się na save'ach z W2 nie z W1. Ale jeżeli Adda została przez nas ocalona (Geralt jej nie zabił, a ponownie zdjął z niej urok) w W1 i jest to zawarte również w zakończeniu W2 (Radowid i Adda przyjmują na wychowanie Anais), to czy ten wybór z W1 jest zachowany. Tak samo jeżeli Zygfryd został naszym przyjacielem i później mistrzem zakonu (co w W2 też jest zachowane), to czy i ten "wybór" będzie zachowany? Jedną z takich decyzji było chyba jeszcze uratowanie Talara.

Bo rozumiem, że na W2 wpłynęły tylko pewne decyzje z W1. Ale jeżeli decyzje z W1 już wpłynęły na W2, to czy nadal będą miały wpływ na W3 (jako, ze były częścią W2)?

Niemal każdy z tych wyborów z perspektywy W2 ma marginalne znaczenie.
Może za wyjątkiem faktu, że Zygfryd jest mistrzem zakonu, a ten ma coś wspólnego z Radowidem.

Być może część z tych decyzji jako "stanu świata" zostanie zachowana, ale nie spodziewałbym się bezpośredniej kontynuacji wątków z W1 z trzeciej części cyklu.
Przy tworzeniu tej gry prawdopodobnie nikt jeszcze nie myślał o Dzikim Gonie, @Rustine fajnie określił pierwszą fabułę jako parafrazę sagi, średnio udaną zresztą. Redowa opowieść zaczęła się na dobrą sprawę dopiero od W2.
 
Top Bottom