Save z W2 do W3/symulacja wyborów

+
Tak mnie zastanawia czy save z W1 (w którym uratowałem Adde) którym następnie rozpocząłem i ukończyłem W2 odniesie jakąś wzmiankę lub następstwa o tym (Odczarowaniu Addy) w W3. Tak mi się ten save kisi na dysku w oczekiwaniu Trzeciej części ;)
 
Tak mnie zastanawia czy save z W1 (w którym uratowałem Adde) którym następnie rozpocząłem i ukończyłem W2 odniesie jakąś wzmiankę lub następstwa o tym (Odczarowaniu Addy) w W3.
Nie. Kilka postów wcześniej Marcin Momot wyjaśnił, że wybory z W1 zostały całkowicie pominięte. Będzie co poprawiać w edycji rozszerzonej :)
 
Nie. Kilka postów wcześniej Marcin Momot wyjaśnił, że wybory z W1 zostały całkowicie pominięte. Będzie co poprawiać w edycji rozszerzonej :)

Także decyzja dotycząca odczarowania Addy? Fakt, reszta była niezbyt ważna, ale ta akurat była mocno istotna i miała również wpływ na W2, więc byłoby dziwne, gdyby ją całkowicie pominęli, sytuacja polityczna Temerii na pewno będzie w W3 wspomniana.
 
Także decyzja dotycząca odczarowania Addy? ...
Na to wygląda. Z W1 tak naprawdę były ważne tylko dwie decyzje: Odczarowanie Addy i to czy Zygfryd został wielkim mistrzem. Starych fanów ucieszyłoby też bardzo ewentualne cameo Yaevinna czy Vinventa. Ale niestety Redzi uwielbiają sknocić jakiś mały element gry, który wkurzy jakąś grupkę graczy. W W1 były długie ekrany ładowania, w W2 brak tutoriala, który skutecznie odstraszył nowych graczy, a w W3 będzie brak wpływu save z W1, który zdenerwuje najstarszych i najwierniejszych fanów.
 
Tym bardziej zawiedzenie sporej grupy najstarszych i najwierniejszych fanów Redom nie pomoże.
Najwierniejsi fani to raczej wybaczają takie potknięcia. Zresztą to naprawdę jedno zdanie, które i tak może się pojawić.
 
Najwierniejsi fani to raczej wybaczają takie potknięcia. Zresztą to naprawdę jedno zdanie, które i tak może się pojawić.

Nie potrzeba żadnego zadania. Wystarczyłoby umieszczenie NPC'a i dodanie możliwości porozmawiania z nim na zasadzie "co słychać" i ewentualna modyfikacja kilku opcji dialogowych w grze. Poza tym "najwierniejsi fani" nie oznacza "bezkrytyczni fani".
 
Nie potrzeba żadnego zadania. Wystarczyłoby umieszczenie NPC'a i dodanie możliwości porozmawiania z nim na zasadzie "co słychać" i ewentualna modyfikacja kilku opcji dialogowych w grze.
Napisałem "zdanie", nie "zadanie".
 
Da się zrobić save po walce z Letho w W2? Bo skoro ten nasz ostateczny wybór miałby jakieś znaczenie w W3 to jak go przenieść wraz z save :p
 
Mogli dać wybór w taki sposób:
Wariant 1:
Dajemy Letho odejść.
Wariant 2:
Walczymy z nim.

Dalszy ciąg Wariantu 2:
a) Dobijamy Letho po walce.
b) Oszczędzamy go.

Chociażby po to by nie pozbawiać części graczy przyjemności z ostatniej walki, a Łyżkobójca aż się prosił, po tych wszystkich komentarzach w stylu: "Daleko ci do mnie.", "Jak będziemy walczyć to cię zabiję.", tak żeby mu pokazać, że Geralt to kozak nad kozaki.
 
Na to wygląda. Z W1 tak naprawdę były ważne tylko dwie decyzje: Odczarowanie Addy i to czy Zygfryd został wielkim mistrzem. Starych fanów ucieszyłoby też bardzo ewentualne cameo Yaevinna czy Vinventa. Ale niestety Redzi uwielbiają sknocić jakiś mały element gry, który wkurzy jakąś grupkę graczy. W W1 były długie ekrany ładowania, w W2 brak tutoriala, który skutecznie odstraszył nowych graczy, a w W3 będzie brak wpływu save z W1, który zdenerwuje najstarszych i najwierniejszych fanów.

Ale te dwa wybory z W1 przechodziły akurat do W2, więc sądzę, że będą miały wpływ na stan świata w W3.
 
Ale te dwa wybory z W1 przechodziły akurat do W2, więc sądzę, że będą miały wpływ na stan świata w W3.
Powinny mieć wpływ na W3 ale z tej wypowiedzi wynika co innego:
Przy imporcie będą brane pod uwagę tylko wybory z W2. Podczas prac nad grą doszliśmy do wniosku, że nie bardzo mieliśmy jak powołać się na decyzje z pierwszej gry, żeby wyszło to naturalnie.
 
Musieliby zignorować wybory z dwójki, bo żyjąca Adda była ich częścią.
Oby nie zignorowali tych wyborów, bo dopiero nienaturalnie będzie wyglądało jeśli się dowiem, że od tak Radowid ożenił się z Anais, a Zygfryd jednak zginął na ulicach Wyzimy w czasie powstania mimo iż pół roku później rozmawialiśmy w Loc Muinne. Część starych fanów jakoś to może przełknie, ale nowi gracze, którzy dopiero teraz przeszli W1 i W2 uznają to za bug.
 
Część starych fanów jakoś to może przełknie, ale nowi gracze, którzy dopiero teraz przeszli W1 i W2 uznają to za bug.
Po prostu nie będą o nich wspominać, nie rozumiem dlaczego mieliby, gdyby nie było importu wyborów.
 
Po prostu nie będą o nich wspominać, nie rozumiem dlaczego mieliby, gdyby nie było importu wyborów.

O ile od biedy o Zakonie można "zapomnieć" o tyle Adda jako żona Radowida uniemożliwia jego małżeństwo z Anais.
 
O ile od biedy o Zakonie można "zapomnieć" o tyle Adda jako żona Radowida uniemożliwia jego małżeństwo z Anais.
Dlatego jeśli będą się tak zagłębiać w politykę, to musi być wspomniana, a wraz z nią wybory z W2, których Adda była częścią.
 
Top Bottom