Save z W2 do W3/symulacja wyborów

+
Pytanie jak duży wpływ na świat w Wiedźminie 3 będą miały wybory z W2.Czy duże znaczenie będzie miało to że Temeria została zjednoczona bądź podzielona ? Albo czy państwo utworzone w Dolinie Pontaru ma jakiekolwiek szanse na obronę ? I co stanie się ze wszystkimi postaciami,które mogły by żyć gdybyśmy obrali inną drogę np ze Skalenem albo Saskią.Może akurat te postacie nie będą miały dużego wpływu na rozgrywkę ale co z lożą czarodziejek i Henseltem,przecież jedna decyzja na przykład o zabiciu Henselta skutkuje tym że Kaedwen traci króla a rozwiązanie loży czarodziejek i pogrom wszystkich innych czarodziejów też może dużo namieszać bo czarodzieje byliby nieocenieni podczas walk z Nilfgaardem .Więc czy decyzje będą z góry ustalone dla wszystkich czy będzie tak że nasze decyzje będą jedynie zauważalne w rozmowach itd. ?
 
Przecież w Prologu ma być również "kreator stanu świata" dla wszystkich, co gdzieś posiali swoje sejwy. Myślę, że Geralt będzie komuś opowiadał swoją historię, a kolejne punkty zwrotne będzie z listy możliwych decyzji wybierał gracz tworząc indywidualną opowieść. Możliwość importu plików z sejwami traci w tym momencie na znaczeniu.
 
Przecież w Prologu ma być również "kreator stanu świata" dla wszystkich, co gdzieś posiali swoje sejwy. Myślę, że Geralt będzie komuś opowiadał swoją historię, a kolejne punkty zwrotne będzie z listy możliwych decyzji wybierał gracz tworząc indywidualną opowieść. Możliwość importu plików z sejwami traci w tym momencie na znaczeniu.

Może Yen przy ognisku? Albo Percivalowi? :D Może Dudu? Albo Vesimirowi :D
 
Przecież w Prologu ma być również "kreator stanu świata" dla wszystkich, co gdzieś posiali swoje sejwy. Myślę, że Geralt będzie komuś opowiadał swoją historię, a kolejne punkty zwrotne będzie z listy możliwych decyzji wybierał gracz tworząc indywidualną opowieść. Możliwość importu plików z sejwami traci w tym momencie na znaczeniu.

Czyli może być taka możliwość ze różnica z graniem ze swoim sejwem a bez niego, będzie taka ze mając sejwa dialog będzie bez naszej ingerencji. Bez sejwa - będziemy musieli go (dialog) przeklikac.
 
No ciekawe jak to wszystko będzie rozwiązane wiem tylko , że na wszystkie platformy ma być coś podobnego zrobione ja myślę , że te decyzje z W2 będą jakoś połączone z prologiem w W3 myślę , że tego 26 stycznia będą karty wyłożone i wszystkiego się dowiemy
 
No ciekawe jak to wszystko będzie rozwiązane wiem tylko , że na wszystkie platformy ma być coś podobnego zrobione ja myślę , że te decyzje z W2 będą jakoś połączone z prologiem w W3 myślę , że tego 26 stycznia będą karty wyłożone i wszystkiego się dowiemy
Któryś raz piszesz jakieś dziwne domniemania, gdy to już od dawna jest wyjaśnione. W prologu będziemy mogli podjąć decyzje z poprzedniej części.
 
A nie jest przypadkiem tak, że wcale nie będzie importu saveów. Z tego co pisał @Marcin Momot to prolog ma zatopić import, a przynajmniej tak to zrozumiałem.
 
Można by zrobić jak w Dragon Age Inkwizycja. A mianowicie dać stronę z wszystkimi wyborami które były wcześniej, zapisać i załadować do naszej gry :)
 
Ciekawe czy na te pokazy ktoś przyszedł ze swoim sejwem.

Nawet jeśli przyszli z swoim savem to wątpię by mogli go próbować zaimportować ponieważ na takich pokazach wybiera się dany fragment gry. Jeśli już nawet to i tak wątpię by pozwolili im to zrobić.

Co do samego zapisu gry to dla czego nie miało by to sensu importowanie go? Co z naszymi pieniędzmi z i rynsztunkiem z W2 w takim wypadku?
 
Last edited:
Cieszę się, że źle zrozumiałem i zostało mi to wyjaśnione! :D Uff. Już myślałem.

---------- Zaktualizowano 10:44 ----------

Co z naszymi pieniędzmi z i rynsztunkiem z W2 w takim wypadku?

Znowu to tylko domysły. Ktoś pisał już jakiś czas temu, że zrezygnowano z importu rynsztunku aby nie powtórzyć sytuacji z Wiedźmina 2 gdzie Sihill był gorszy od pierwszego lepszego mieczyka w prologu. W sumie mi to nie przeszkadzało za bardzo i fajnie było zobaczy miecze z W1
 
Będę importował i nie rozstanę się ze swoimi ciężko ciułanymi orenami, nawet jakby miało mi przenieść 1/1000 sakiewki. Co zarobiony pieniądz, to zarobiony. :fury:
 
Dla mnie najważniejsza wiadomość to , że będzie tak, że dopiero po kilku godzinach gry, na sam koniec prologu będzie jakby ankieta pod osłoną dialogów. To będzie taki decydujący moment, gdzie będziemy mogli sobie ustawić wybory z poprzednich części .O ile dobrze pamiętam z wywiadu, Mateusz Tomaszkiewicz powiedział nam, że zanim rozpoczniesz grę, będziesz miał pytanie czy chcesz aby ta scenka z wyborami się pojawiła czy nie. Pecetowcy chyba mogą wybrac po prostu nie jeżeli mają zapisy stanu gry wczytane.:).
 
Znowu to tylko domysły. Ktoś pisał już jakiś czas temu, że zrezygnowano z importu rynsztunku aby nie powtórzyć sytuacji z Wiedźmina 2 gdzie Sihill był gorszy od pierwszego lepszego mieczyka w prologu. W sumie mi to nie przeszkadzało za bardzo i fajnie było zobaczy miecze z W1

Tam akurat sytuację spartaczono fabularnie. Można było zaaranżować scenę, w której żołnierze temerscy odbierają Geraltowi broń, którą będzie można odzyskać dopiero w dalszej części gry (jeśli w ogóle)
 
Cześć, mam pytanie od strony technicznej (przeczytałem faq i kilka stron tego tematu, szukam już tej informacji ponad pół godziny i znaleźć nie mogę).
Czy do importu postać z W2 do W3 wystarczy jedynie skopiować i zachować ostatni save ze ścieżki Dokumenty->Witcher2->gamesaves, plik ManualSave_XXXX.sav? Przymierzam się do zmiany PCta, będę robił gruntowny format, także chciałbym się upewnić póki jeszcze wszystko mam na tym komputerze. Dziękuję za odpowiedź :)
 
@Druneski - na wszelki wypadek skopiuj sobie kilka ostatnich sejwów.
Na przykład przed i po ewentualnej walce z Letho
Z resztą i tak będzie "kreator świata", którym ustawisz sobie stan Wiedźminlandu według upodobania i humoru nie ograniczając się do własnego sejwa. Dobytek Geralta i kasa z Wiedźmina 2 nie będą importowane do Wiedźmina 3, więc nie musisz się napinać na "sejwa idealnego", choć sam dla własnej przyjemności chcę skompletować wszystkie możliwe zakończenia i jestem w trakcie realizacji tego zamiaru. Jednak widzę, że mam ostatnio mniej czasu i bez kolejnej obsuwy nie zdążę* :p.
________________________________
*) - a kysz, tfu, tfu, tfu [trzykrotnie spluwa przez lewe ramię, po czym wymawia swoje imię wspak i odprawia rytualny taniec]
 
Top Bottom