Save z W2 do W3/symulacja wyborów

+
Witam, gram na PS4 i mam pytanie odnośnie save z W2. W którym momencie dokonuje wyborów ? dodam że symulacje mam włączoną dopiero zacząłem grać i mam ogólnie misje znaleźć Yennefer oraz zabić gryfa. Jestem na samym początku a nie mam pojęcia czy te wybory dopiero będą czy juz mnie wszystko ominęło.

Wszystko przed Tobą.
Po znalezieniu Yennefer, w innej lokacji, dokonujesz wyborów. Spokojnie.
 
Panowie i Panie!
Trzaskałem całą noc w Wieśka także błagam o wybaczenie jeżeli poniższa wiadomość ma niski poziom merytoryczny ale potrzebuje rady doświadczonych zawadiaków ze świata Wiedźmina...

W opcjach na początku wybrałem tą symulację z W2 (mam włączoną) -> co to znaczy dokładnie? Ze moje savy się zaimportowały czy że w Wyzimie będę wybierał jakieś opcje jak teoretycznie przeszedłem W2? Chce grać na save'ach z W2 i nie wiem czy w takim razie symulacja ma być włączona czy nie (oj oj Redzi dlaczego nie było żadnego podpisu poniżej jak w przypadkach poziomu trudności co jest czym? Albo było ale byłem tak podniecony że nie zauważyłem)

Druga sprawa, jak już dzięki Bogu zaimportowało mi save'y z W2 to w jaki sposób są one zaciągane do W3, chodzi mi o to czy zaciąga się ten gdzie rozgrywka jest najdalej (końcówka gry) czy save z najświeższą datą zapisania. Co w przypadku gdy np. 20.04 przeszedłem grę a 25.04 odpaliłem sobie raz jeszcze starego save z ostatniego miasta, coś zrobiłem i zapisalem więc najświeższym save'm z W2 jest moment gry wcześniejszy niż z dnia kiedy przeszedłem już całą grę.

Sorry za esej :(
 
Symulacja to ankieta, którą wypełniasz pod koniec prologu. Jeśli chcesz grać na swoim zapisie to musisz wybrać taką opcję. Przy nowej grze masz trzy: symulację, losowy stan świata oraz właśnie swój własny zapis. To ostatnie dostępne jest tylko na PC.

Jeśli zaś chodzi o zapis z dwójki, wydaje mi się że to ostatni fabularnie autosave, ale nie testowałem tego więc być może ktoś mnie poprawi.
 
Problemik. Ściągnąłem zapis W2 z internetu. Teraz przy imporcie mam masę autosave do wyboru. Jak mniemam powinienem wybrać ten najpóźniejszy? Nie ma żadnego master save co jest troszkę mylące.
 
Problemik. Ściągnąłem zapis W2 z internetu. Teraz przy imporcie mam masę autosave do wyboru. Jak mniemam powinienem wybrać ten najpóźniejszy? Nie ma żadnego master save co jest troszkę mylące.

Możesz wybrać najświeższy ale jest to problem który opisałem wyżej, nie masz pewności że jest to save gdzie postępy w grze są największe zwłaszcza że nie są to Twoje savy które możesz kojarzyć :)
 
Mógłby mi ktoś pomóc? otóż, chciałem sie zapytać, czy jest możliwość, aby świat W3 od pierwszych minut wyglądał inaczej. Mam na myśli czy wybory z W2 mają znamienity wpływ na wygląd świata w W3 czy jednak nie, otóż w W2 wybrałem Iorwetha i uratowanie Saskii, i jak wiecie to oczywiście doprowadziło do zaborów temerii oraz rzezi magów/nieludzi/odmieńców. I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE!! zaczynając W3 widzę, wyniszczony wojną kraj/zaborami itp. oraz ludzie nienawidzą wszelkich odmieńców. Czy jest szansa, aby obraz świata był z goła inny, żeby np. ludzie nie pałali taką nienawiścią do odmieńców? Z tego co pamiętam jeśli wybrało się ścieżkę Roche'a i uratowało Anais to można było doprowadzić aby została królową, dzięki czemu Temeria nie rozpadła się, miała własną królową i dalej była niepodległa i podobno sprawiedliwe rządzona.... Czy moze wtedy opierają się najazdowi Nilfgaardu? i np. w Wiedźminie 3 zobaczylibyśmy w pierwszych godzinach gry, niepodległą Temerię? Z mniejszą nienawiścią do odmieńców? Czy swiat jednak będzie taki sam, zniszczona temeria itp itd.
 
Tak z ciekawości, wgrał ktoś zapis z dwójki, w którym...

...oszczędzamy Henselta? W symulacji wyborów nie pada to pytanie natomiast później dowiadujemy się że król Kaedwen nie żyje, jest chaos itd.

Wczytanie odpowiedniego zapisu to zmienia czy też wspomniana osoba nie żyje tak czy siak?
 
Radowid atakuje Keadwen, które jest kompletnie nieprzygotowane na zdradę w środku wojny z Nilfgaardem i w obliczu sojuszu zawartego w Loc Muinne. W bitwie Henselt dowodzi z pierwszej linii i zostaje zabity. Wszystkie oddziały Keadwen przechodzą na stronę Redanii, wzmacniając pozycję Radowida w wojnie z Nilfgaardem
 
Pytanie - Save 2 vs 3

Siemka! Zapytam zwięźle ;) Warto,a tym samym,czy Wgranie Save z 2 na 3 ma hmmm " Wielki " wpływ na to,co nas czeka w 3 czy nie ?
 
Aby zaimportować sejwy trzeba utworzyć nowe konto bez polskich liter i znaków oraz przekopiować na nie interesujące nas sejwy z Wiedźmina 2 wcześniej tworząc odpowiedni folder odpalić Wiedźmina 3 i gotowe sejwy działają. Potem kopiujemy sejw z Wiedźmina 3 na pierwsze konto i problem z głowy
Maiłem nawet tatuaż białych pasów co sobie w dwójce zrobiłem
 
Nawiązując do spoilera @hellcaretaker -
strasznie wydało mi się to naciągane. Strasznie durny pomysł atakować sojusznika, kiedy wojska wielkiego imperium powoli zbliżają się do granic. To, że wojska Keadwen zrezygnowane dołączyły do Redanii, też jakoś kupy się nie trzyma. A w to, że Henselt zginął, bo walczył w pierwszej linii jestem akurat w stanie uwierzyć.
 
@Koreon

Ale co się opłaciło? Pogrążył Keadwen w chaosie, stracił przy tym dużo siły, jeżeli podsumować siłę militarną państw północy. Coś czuję, że nie ma na to naprawdę logicznego wyjaśnienia, ale cóż, twórcy nie mogli przewidzieć abolutnie wszystkiego. Takie drobnostki naprawdę można wybaczyć. :)
 
Nilfgaardczyk, który Geraltowi o tym opowiada, jest wyraźnie pełen podziwu dla Radowida. Generalnie dwa państwa (w czasie wojny), zawsze będą mniej efektywne niż jedno. A Radowid realnie zdobył całe Keadwen i zapewne część Aedirn i Temerii (którą razem z Henseltem wcześniej podzielili między siebie).

A wojska Keadwen dołączyły do Redanii, bo co innego miały zrobić? Henselt umarł bez dziedzica. Nilfgaard nadciąga. Tylko Radowid zapewnia szansę zwycięstwo, w dodatku jak Vesemir mówi na początku gry, obiecuje po wygranej wojnie przywrócić dawne granice.
 
O cholera, teraz się skapnąłem, że zamiast wgrać autosave0531 wgrałem autosave0351. Nie zauważyłem tej subtelnej różnicy i wgrałem save jakoś tak z końca 2giego aktu :c
Ehh... dlaczego przy wyborze sejwa z W2 dali sortowanie według nazwy a nie daty? No nic, ciekawe jakie wybory zostały mi dopisane, bo po 30h rozgrywki nie będę zaczynać od początku.
 
ja zauważyłem zmianę już na samym początku, mam tatuaż niebieskich pasów na szyi ten sam co sobie zrobiłem w 2
 
Top Bottom