Ścinki i brak stabilności po patchu

+
Status
Not open for further replies.
Ścinki i brak stabilności po patchu

Jak w temacie. Od kiedy ściągnąłem patcha 1.3 witcher zaczął się wyłączać a jak już trochę pograłem to strasznie cięło. Najdziwniejsze jest to, że na 1.2 wszystko było ok. Więc to raczej przez patch?? Nigdy nie miałem żadnych problemów z grą xD. Jako jeden z mniejszości chyba.
 

Guest 3236067

Guest
Lechitalwc said:
Jak w temacie. Od kiedy ściągnąłem patcha 1.3 witcher zaczął się wyłączać a jak już trochę pograłem to strasznie cięło. Najdziwniejsze jest to, że na 1.2 wszystko było ok. Więc to raczej przez patch?? Nigdy nie miałem żadnych problemów z grą xD. Jako jeden z mniejszości chyba.
To Na Pewno Nie Patch Tylko Coś Z Twoim Kompem Obojętnie Jaka Gra Zawsze Nowszy Patch Na 100% Nie Będzie Szkodził Grze

Proszę, przestań pisać każdy wyraz z wielkiej litery, szanuj czytelnika...
Undomiel
 
Lechitalwc said:
Jak w temacie. Od kiedy ściągnąłem patcha 1.3 witcher zaczął się wyłączać a jak już trochę pograłem to strasznie cięło. Najdziwniejsze jest to, że na 1.2 wszystko było ok. Więc to raczej przez patch?? Nigdy nie miałem żadnych problemów z grą xD. Jako jeden z mniejszości chyba.

Hm... A może podasz na jakim sprzęcie grasz? Jaka rozdzielczość, szerzej opiszesz problem etc.
 
Nie prawda ,że w mniejszości bo jest nas 2. Mam to samo co kolega wyżej, w ciagu 5 minut wyrzuca mnie do windowsa.Zgadzam się ,że problem wywalania na pulpit został naprawiony w patchu 1.2 i nie wiem co się teraz stało.

Mój system:
Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 Home Premium
Wersja 6.1.7600 Kompilacja 7600
Producent systemu PCF
Model systemu P55M-UD2
Typ systemu X86-based PC
Procesor Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750 @ 2.67GHz, 2793 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4
Wersja/data systemu BIOS Award Software International, Inc. F3, 2009-07-31
Wersja SMBIOS 2.4
Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM) 4,00 GB
Całkowita pamięć fizyczna 3,50 GB
Dostępna pamięć fizyczna 1,21 GB
Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej 6,99 GB
Dostępna pamięć wirtualna 4,30 GB
Obszar pliku stronicowania 3,50 GB
karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 250


(Podejrzewam ,że pare rzeczy tutaj jest nie przydatne ale skopiowałem wszystko co się dało)
 
A jak z chłodzeniem bo W2 strasznie grzeje sprzęt, co może powodować różne wywałki i "niebieskie ekrany"
 
Spróbuj przeinstalować sterowniki karty graficznej na najnowsze 280.19. Spróbuj też zmniejszyć budżet pamięci na tekstury.

nickstone said:
A jak z chłodzeniem bo W2 strasznie grzeje sprzęt, co może powodować różne wywałki i "niebieskie ekrany"
To raczej średnio możliwe gdyż większość dzisiejszego sprzętu posiada automatyczne komendy z rejestru na obniżanie napięcia przed uszkodzeniem podzespołów.
 
Jeżeli chodzi o przegrzewanie się podzespołów to sprawa wygląda tak :
GPU :61 C
HDD :40 C
Procesor : od 65-67C

Gram na średnich ustawieniach wiec nie jest źle.

Już sciagam najnowszy patch do Nvidii i moze to cos da bo przeinstalowanie wieska nic nie dalo dalej jest ten sam problem.Sprawdzalem takze czy to moze wina save'a (np jest uszkodzony) ale nic to nie zmienilo.
 

Guest 3236067

Guest
Większość problemów rozwiązuje rozpoczęcie gry od nowa wiem z własnego przykładu
 
Zaklna said:
Jeżeli chodzi o przegrzewanie się podzespołów to sprawa wygląda tak :
GPU :61 C
HDD :40 C
Procesor : od 65-67C

Gram na średnich ustawieniach wiec nie jest źle.

Już sciagam najnowszy patch do Nvidii i moze to cos da bo przeinstalowanie wieska nic nie dalo dalej jest ten sam problem.Sprawdzalem takze czy to moze wina save'a (np jest uszkodzony) ale nic to nie zmienilo.

Temperatury są w normie, rozumiem że pod obciążeniem?

Aha, gdy będziesz instalował sterownik to zawsze pamiętaj że trzeba wywalić stary. (Może być potem bałagan w systemie)
Najlepiej robić to Driver Sweeperem (Pozostałości po sterowniku) - a sam sterownik uninstalować z apletu panelu sterowania.
 
Thantor na twoj post moge odpowiedziec tylko

Tak
Wiem
Tez uzywam Driver Sweepera :)

AssassinsOfKings, wlasnie rozpoczynalem gre od nowa i mam ten sam problem max 5 min pochodzi i wywala na puplit.Nawet dluzej mi sie gralo na wiesku 1.0
 
Zaklna said:
Thantor na twoj post moge odpowiedziec tylko

Tak
Wiem
Tez uzywam Driver Sweepera :)

Wybacz jeżeli Cię uraziłem pouczając jak laika, ale wiele osób o tym nie wie i problemy się mnożą.
 
thantor said:
To raczej średnio możliwe gdyż większość dzisiejszego sprzętu posiada automatyczne komendy z rejestru na obniżanie napięcia przed uszkodzeniem podzespołów.

Zapewniam Cię, iż jest to możliwe - sam to przerabiałem i nie jako jedyny.

@Zakl
 
thantor to ja Cie przepraszam nie mialo tak zabrzmiec.Na pewno nie uraziles mojej dumy/ego a jedynie moge Ci podziekowac ze starasz sie mnie pilotowac i rozwiazac problem.OKej zainstalowalem najnowsze stary i problem zostal rozwiazany tzn wytrzymal wiecej niz 10 min. Zobaczymy co dalej.

Jezeli chodzi o temperatury to poczytalem , popytalem ,poszukalem na roznych forach i nie jest najgorzej.W tym temacie nie jestem az tak zorientowany jak np w konsolach ale oczywiscie powinno byc o jakies 10 stopni mniej ale nie stwarza to problemu przegrzania sie danych podzespolow.Z racji ze tez mamy juz lato a moj dom zostal ocieplony w samym pokoju mam okolo 25 C, a moj PC niejednokrotnie pracuje okolo 10h (glownie przez wykonywana prace) to moge zrozumiec ze komputer jest cieplejszy niz zwykle.
 
tak, pod obciazeniem. W stanie korzystania z przegladarek temperatury maja sie nastepujaco :

W stresie
GPU :61 C
HDD :40 C
Procesor : od 65-67C
Normalnie
GPU :47C
HDD :35C
Procesor :49-51

Kiedys musialem "odkurzyc" wszystko w blaszaku bo temperatury procka potrafily siegac 90-95C grajac w wieska2.Wtedy to owszem mialem czarne ekrany i musialem go odstawic na 10 minut aby sie schlodzil. Na szczescie sprawa sie diametralnie porawila ,kiedy wyczyscilem wszystkei wentylatory i nalozylem paste terminczna na procka
 
thantor said:
To też zależy dla jakiego procka, z tego co wiem to maximum dla teraźniejszych Phenomów AMD przykładowo to temperatura 46 stopni. A i7 990x Intela może wyjść nawet poza granicę 90 stopni bez szwanku.

I 2500k - byłem bardzo zaskoczony, że przy takich temperaturach mam problemy, ale ... chyba smażyło chipset, gdyż początkowo podkręcałem wiatraki na karcie (są one tak ustawione, że jeden ładnie chłodzi płytę) i jakoś udawało się ograniczyć problemy.
Po pewnym czasie postanowiłem jednak skończyć z półśrodkami i nowe chłodzenie oraz dodatek w postaci 2x120 zmroziło kompa (ponadto uznałem, że tornado w połączeniu z komorą kriogeniczną pozwoli cieszyć się mu długim i radosnym życiem).

@Zakl
 
No niestety problem sie powtarza. Jutro strzele sobie formata , zainstaluje wszystkie najnowsze drivery i zobaczymy. Najwyzej napisze maila do CDP moze oni cos nowego wymotaja. Co najsmieszniejsze , dokladnie taki sam problem mialem z czescia pierwsza Wiedzmina (z najnowszym patchem) tyle ze tam wywalenie do windowsa trwalo niczym random od 2min do 3h

PS: Moze po prostu Wiedzmin nie jest mi dany na tym komputerze ;)
 
Zaklna said:
No niestety problem sie powtarza. Jutro strzele sobie formata , zainstaluje wszystkie najnowsze drivery i zobaczymy. Najwyzej napisze maila do CDP moze oni cos nowego wymotaja. Co najsmieszniejsze , dokladnie taki sam problem mialem z czescia pierwsza Wiedzmina (z najnowszym patchem) tyle ze tam wywalenie do windowsa trwalo niczym random od 2min do 3h

PS: Moze po prostu Wiedzmin nie jest mi dany na tym komputerze ;)
To szczerze mówiąc bardzo dziwny problem. Akurat te dwie gry czy w innych występują podobne tego typu problemy?
Spróbuj jeszcze zmniejszyć budżet pamięci karty graficznej na tekstury. Dla pewności sprawdź też pamięci programem MemTest 86: (http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html)

Zaklna said:
I 2500k - byłem bardzo zaskoczony, że przy takich temperaturach mam problemy, ale ... chyba smażyło chipset, gdyż początkowo podkręcałem wiatraki na karcie (są one tak ustawione, że jeden ładnie chłodzi płytę) i jakoś udawało się ograniczyć problemy.
Po pewnym czasie postanowiłem jednak skończyć z półśrodkami i nowe chłodzenie oraz dodatek w postaci 2x120 zmroziło kompa (ponadto uznałem, że tornado w połączeniu z komorą kriogeniczną pozwoli cieszyć się mu długim i radosnym życiem).
Co tam półśrodki. ;)
 
No cóż po reinstalu i zainstalowaniu najnowszych sterowników wszystko wygląda ok... pożyjemy i zobaczymy....
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom