Sekiro: Shadows Die Twice

+
W skrócie, kolejna gra twórców serii Souls. W odróżnieniu od poprzednich gier tym razem praktycznie żadnych elementów RPG, twórcy stawiają na efektowną walkę z elementami skradankowymi.


Gameplay

Premiera: 22 marca 2019r.
Platformy: PC, PS4, XBO


Wrażenia z gry
https://www.spidersweb.pl/2018/08/sekiro-shadows-die-twice-wrazenia.html

Walka robi wrażenie, chyba najbardziej dynamiczna ze wszystkich gier z serii souls ;)
 
Czekam z niecierpliwością. Żałuję jedynie, że nie będzie PVP. Ale mimo to zapowiada się wspaniale. Po serii dark souls, która w moich oczach urosła do rangi najlepszej w jaką grałem kiedykolwiek spodziewam się, że sekiro to będzie petarda.
 
Żałuję jedynie, że nie będzie PVP
A ja się cieszę że tym razem postawili na rozwinięcie pve, ile ciekawych mechanik i rozwiązań mogli zaimplementować nie ograniczeni balansem na rzecz pvp. Doświadczenie gry typu souls w pełnym single player, na to czekałem. :p
 
Dark souls 3 było ciekawe i miało pvp. Nie wiem czy sekiro to będzie typu souls ale jestem przekonany, że będzie to wyśmienita gra. W sumie trudno o fajne pvp jak z tego co widziałem nie będzie tam zbyt dużego wyboru oręża. Mam nadzieję, że usłyszę kiedys o ds4. Muszę jeszcze bloodborne przetestować ale ciężko z tym bo nie mam ps4 a na wersję PC chyba się nie zanosi.
 
Dark souls 3 było ciekawe i miało pvp.
Nie mówię że dark souls było nie ciekawe (to jedna z najlepszych gier w mojej opinii) ale mówię że musiało iść na ustępstwa na rzecz balansu. Bez pvp nie ma tego problemu, mogą rozwinąć pomysły które nie przeszłyby gdyby było pvp. Gdzieś czytałem o tym artykuł.
W sumie trudno o fajne pvp jak z tego co widziałem nie będzie tam zbyt dużego wyboru oręża.
Tak, niestety, przyzwyczaiłem się że mam multum broni do wyboru, a wychodzi na to że przez całą grę będziemy biegali z kataną. Szkoda. xd
Mam nadzieję, że usłyszę kiedys o ds4.
Niestety muszę cię rozczarować. Wielokrotnie podkreślali że dark souls to zamknięta trylogia i nie zrobią kolejnej części. Właśnie dlatego ostatnio tak doją tę markę, pakiet trzech części z dodatkami, remastery i inne takie bo chcą wycisnąć ostatnie pieniądze. Może to i dobrze, jeszcze by coś zepsuli i skalali by całą serię. xd Za to bloodborne 2 jest bardzo prawdopodobne, czytałem że fromsoftware przymierza się do jakiejś tajemniczej gry. Albo remaster Demon's souls na pc, marzenia! :cry:
Też nie mam konsoli, ale prędzej czy później dorwę bloodborne, tej gry nigdy nie odpuszczę. xd
 
Właśnie dlatego ostatnio tak doją tę markę, pakiet trzech części z dodatkami, remastery i inne takie bo chcą wycisnąć ostatnie pieniądze.

Właścicielem praw do marki nie jest From Software tylko Bandai Namco i to oni odpowiadają za kolejne wydania gry, zlecanie remasterów itd. Jeśli w Namco kiedyś będą chcieli zrobić Dark Souls IV to zrobią to z From na pokładzie jak i bez nich.

Albo remaster Demon's souls na pc

Gra należy do Sony i wątpliwe jest żeby kiedykolwiek trafiła na inną platformę. Jeśli już powstałby remaster to raczej na nowszą konsolę Sony. To samo dotyczy Bloodborne'a więc jeśli chcecie zagrać to nie ma zmiłuj. Zresztą używane konsole nie są drogie, a po ograniu upragnionych tytułów całość można odsprzedać.

Za to bloodborne 2 jest bardzo prawdopodobne, czytałem że fromsoftware przymierza się do jakiejś tajemniczej gry.

Bardzo prawdopodobne tak samo jak powrót do Armored Core. Swojego czasu zapowiadali trzy projekty: coś nowego, coś dla fanów Soulsów i powrót starej marki. Nowością jest Sekiro, soulslike'iem będzie Bloodborne 2, a powrotem kontynuacja lub reboot Armored Core. Inne opcje jak King's Field czy Tenchu nie mają większego sensu. To pierwsze jest zbyt podobne do Dark Souls, a z planów na to drugie powstał Sekiro.
 
Właścicielem praw do marki nie jest From Software tylko Bandai Namco i to oni odpowiadają za kolejne wydania gry, zlecanie remasterów itd. Jeśli w Namco kiedyś będą chcieli zrobić Dark Souls IV to zrobią to z From na pokładzie jak i bez nich.
Cudownie by było zobaczyć nową odsłonę dark souls, z najnowszą oprawą graficzną, kolejnym wspaniałym soundtrackiem, z odświeżonym gameplay'em i z nową historią, acz szkoda by było ruszać serię z takim poruszającym, pięknym na swój sposób, zakończeniem.
A z konsolą jeszcze się zaprzyjaźnię, tylko czasu brak, na partyjkę gwinta ledwo starcza.
 
Albo remaster Demon's souls na pc, marzenia! :cry:
Też nie mam konsoli, ale prędzej czy później dorwę bloodborne, tej gry nigdy nie odpuszczę. xd
Nie grałem w demon souls ale jeśli miałby się pojawić jakiś remaster to mam nadzieję, że nie zrobią takiego syfu jak dark souls remastered. Tylko szkoda trochę kupować konsolę skoro niedługo pewnie pojawi się ps5. Nie wiem czy będzie oferować więcej niż ps4 ale słyszałem, że będzie można grać w tytuły z ps4.
 
Miodnie. Będzie grane.
Najbardziej jednak ciekawi mnie zmiana w unikach, które nie dają już nietykalności podczas ich wykonywania. To jest bardzo duże utrudnienie w stosunku do serii Dark Souls.
 
Jestem po kilku godzinach grania i pierwszym bossie. Na tą chwilę gra wydaje mi się trudniejsza od Soulsów 3, czy Bloodborne'a. Nie wiem czy nie jest to spowodowane przesiadką na inny styl walki, ale jeden z pierwszych mini bossów sprawił mi trochę problemów, chociaż może zbyt chaotycznie podchodziłem do niego, jak ktoś ma jeszcze nawyki turlania to polecam się wyzbyć, bo różne odskoki i tak dalej mogą się źle skończyć. Zwyczajni przeciwnicy nie stanowią problemu, a sam boss padł chyba po 6 razach. Jest jedna naprawdę drażniąca rzecz czyli łapanie krawędzi, dwa razy x czyli większy skok plus kwadrat czyli łapanie, na kilkanaście prób złapania może raz udało się za pierwszym razem, tak to postać po prostu odbija się od ściany i wszystko trzeba powtarzać. Ah i dosyć długie ekrany ładowania, po śmierci trochę na tym schodzi.

EDIT. zapomniałem o jednej rzeczy, tych mini bossów trzeba koniecznie pokonać, bo inaczej się nie przejdzie dalej. Tak nie było np. w Soulsach czy BB.
 
Last edited:
Pograłem dzisiaj kilka godzin i przepadłem. Jest mega, ten feeling walki jest cudowny. Nie mam odniesienia do innych soulsborne z wyjątkiem Demon's Souls, które katowałem przez ostatnie 2 miesiące ale jedno jest pewne trzeba się przestawić na zupełnie inny styl walki. Trzeba podchodzić do przeciwników bardziej agresywnie, korzystać ze wszystkich sztuczek, przedmiotów, otoczenia. Z racji tego iż większość przeciwników używa stosunkowo długich katan to trzeba uważać na blokowanie i unikanie ciosów gdyż nie zawsze może się to udać a przeważnie dość srogo oberwiemy.

Wizualnie jest pięknie, niektóre miejscówki zmuszają do zatrzymania się i podziwiania samych widoków. Gorzej trochę pod względem płynności rozgrywki, na PS4 Pro niby działa w tych 30 klatkach ale czasami czuć, że ten klatkarz leci poniżej.

Nie do końca łapię też jak działa podnoszenie utraconego expa wypadku śmierci. Gdzie ono leży, jak je podnieść?
Jest jedna naprawdę drażniąca rzecz czyli łapanie krawędzi
Dokładnie, ja do tej pory nie wiem jak to się powinno prawidłowo robić :D Po wciśnięciu 2x X oraz kwadrat, nigdy mi się nie złapie krawędzi. Dopiero jak przytrzymam kwadrat to wtedy się chwyci...
Ah i dosyć długie ekrany ładowania, po śmierci trochę na tym schodzi.
Tutaj akurat nie narzekam, na PS4 Pro idzie to wręcz migiem, aż się zdziwiłem że tak szybko.
 
Top Bottom