[SELEKTYWNIE OSPOILEROWANE] Zakończenia - poradnik

+
Ale dlaczego mówisz o bezsensownym akcie śmierci?
Mnie w tym momencie wychodziło, że Ciri jest na tyle potężna, że to wcale nie musi być poświęcenie życia. Po naukach Avallac'ha powinna być świadoma tego co robi, i przygotowana "technicznie".

Zresztą kiedy po wstępnej konfrontacji Geralta z Avallac'hem - zjawia się Ciri i mówi, że to ona chciała, żeby Avallac'h aktywował wieżę, i że to ona chciała do niej wejść - próbowałem protestować, że Avallac'h nakładł jej głupot do głowy - ale jak powiedziała, że po prostu musi się skonfrontować ze swoimi koszmarami o wieży - cóż miałem mówić? Zawracać jej d..ę swoim złamanym sercem?

"Co ty wiesz o ratowaniu świata, głuptasie". Decyzja już podjęta. Jej decyzja. Pozostało miejsce tylko na moje słowa wsparcia. "Powodzenia".

@e2rd20
To co Ciri zrobiła było czystym szaleństwem.
Nie musiało jej się to udać i nie musiała robić tego teraz. , mogła zaczekać aż będzie bardziej przygotowana, mogła to zrobić PRZED bitwą z Eredinem i ocalić dziesiątki (jeśli nie setki) istnień. Dla mnie to że zrobiła to w tym czasie i nie będąc do końca przygotowanym (a czasu miała całkiem sporo) było bezsensowne, a ponieważ liczyła się z możliwością śmierci, był to aky poświecenia.

Co ty wiesz o ratowaniu świata głuptasie, jesteś tylko wiedźminem-dla mnie był to smutny dialog, jeszcze bardziej pokazjuący iż Ciri dużo mniej zależy na Geralcie niż Geraltowi na niej.

A ponieważ zrobiła to PO a nie PRZED bitwą z Eredinem, było to również zlekceważenie ofiary ludzi którzy za nią umarli.
 
Last edited:
@Rustine
No właśnie po co? Jeśli sceptycznie odnosisz się do mojej teorii to nie możesz jednocześnie dyskredytować faktu istnienia Ard Geath - to fakt który przedstawiałem wielokrotnie, mówią o nim jednorożce, Aen Elle, nawet Yen w zakończeniu gry.
@Podplomyk225
Ciri nie była sobą w Tor Gvalch'ca - była sterowana przez Avallacha - jedyne wytłumaczenie jej irracjonalnego zachowania.
 
No właśnie po co?
Żeby pokonać Białe Zimno. Wiem, głupio brzmi, ale taką konwencję przyjęli Redzi.
Jeśli sceptycznie odnosisz się do mojej teorii to nie możesz jednocześnie dyskredytować faktu istnienia Ard Geath - to fakt który przedstawiałem wielokrotnie, mówią o nim jednorożce, Aen Elle, nawet Yen w zakończeniu gry.
Yen mówi o rozpoczęciu Koniunkcji, bo Ciri otworzyła Wrota, ale nie żeby elfy się spakowały i uciekły, ale żeby się mogła przenieść do centrum Białego Zimna. Ja wiem, że trudno Ci to przyjąć do wiadomości, ale to nie jest tak głębokie, jakim próbujesz to wszystko uczynić. Nie ma Wrót, żeby uciekły elfy, Białe Zimno jest przedstawione jako mroczna siła, która pożera światy. W tej grze tak jest, w poprzednich nie było. To nie jest żaden spisek, to jest nagięcie Sagi, żeby było epicko. Tak samo pominięto istnienie fałszywej Ciri, a wszyscy wiedzą, że ta prawdziwa jest córką Emhyra. Bo ludzie nieznający książek by się nie połapali.
 
Pamiętaj że twoja opinia nie musi być opinią twórców gry. Trochę pokory. Przedstawiam argumenty na poparcie mojej teorii, Ty również - merytoryczna dyskusja trwa a użytkownicy decydują o własnym zdaniu - tak działa forum.
edit.
Poboczny wątek fałszywej Ciri został zakończony, została przedstawiona cesarzowi na dworze jako jego córka a później odesłana w odległe miejsce. Emhyr nigdy jej nie uznał ani nie poślubił. Jakbyś czytał uważniej książki to jest to przedstawione w ich dialogu i osobnym rozdziale.
edit2
Nawet jeśli oficjalnie uznał ją za Ciri to czy naprawdę myślisz, że Emhyr musiałby się tłumaczyć komukolwiek ze zmiany decyzji???
 
Last edited:
Pamiętaj że twoja opinia nie musi być opinią twórców gry. Trochę pokory. Przedstawiam argumenty na poparcie mojej teorii, Ty również - merytoryczna dyskusja trwa a użytkownicy decydują o własnym zdaniu - tak działa forum.
Tylko że ignorujesz wszelkie przesłanki, które obalają Twoją wizję, a tak się nie da, bo do niczego nie dojdziemy.
 
Poboczny wątek fałszywej Ciri został zakończony, została przedstawiona cesarzowi na dworze jako jego córka a później odesłana w odległe miejsce. Emhyr nigdy jej nie uznał ani nie poślubił. Jakbyś czytał uważniej książki to jest to przedstawione w ich dialogu i osobnym rozdziale.
Wut?
Congreve, Estella val Stella, córka barona Ottona de Congreve, poślubiona hrabiemu na Liddertalu, po rychłej śmierci tegoż nader roztropnie dobrami zarządzała, przez co do niemałego przyszła majątku. Dużą estymą cesarza Emhyra var Emreisa (ob.) się ciesząca, wielce znaczną osobą była u dworu. Choć stanowisk nie piastowała żadnych, wiadomem było, że głos jej i zdanie cesarz zawsze atencją i konsydencją zwykł był zaszczycać. Dzięki wielkiemu afektowi ku młodej cesarzowej Cirilli Fionie (ob.), którą jak córkę własną kochała, żartobliwie "cesarzową matką" zwana była. Przeżywszy oboje, tak cesarza, jak i cesarzową, umarła w 1331, a przeogromny jej majątek w spadku dalszym przypadł krewnym, bocznej gałęzi Liddertalów, Białymi zwanych, ci zaś, ludźmi lekkimi i szaławiłami będąc, doszczętnie go przeputali.
Nie polecaj komuś rzeczy, do których sam się nie stosujesz.
 
Poboczny wątek fałszywej Ciri został zakończony, została przedstawiona cesarzowi na dworze jako jego córka a później odesłana w odległe miejsce. Emhyr nigdy jej nie uznał ani nie poślubił. Jakbyś czytał uważniej książki to jest to przedstawione w ich dialogu i osobnym rozdziale.
Staram się nie wtrącać ale tu pojechałeś mocno po bandzie. Zarzucasz @Rustine nieznajomość książek, to może wskaż gdzie Fałszywa Ciri została Emhyrowi przedstawiona jako CÓRKA?

Może czytaj uważniej co pisał Sapek, zamiast tworzyć własną fantastykę.

---------- Zaktualizowano 19:59 ----------

P.S.
Z tego nie wynika, żeby fałszywa Cirilla została odesłana. Wręcz można wnioskować, że ją poślubił.
„Być cesarzową – powiedział wreszcie głucho Emhyr – to wbrew pozorom niełatwy kawałek chleba. Nie wiem, czy będę zdolny cię pokochać.
Kiwnęła głową na znak, że i to wie. Zobaczył łzę na jej policzku. Jak wtedy, w zamczysku Stygga, poczuł, jak poruszył się utkwiony w jego sercu okruszek zimnego szkła.
Objął ją, mocno przycisnął do piersi, pogładził po włosach pachnących konwalią.
– Moja ty biedna... – powiedział nieswoim głosem. – Moja ty mała, biedna racjo stanu.”

Wpis z*książki: Andrzej, Sapkowski. „Pani Jeziora.” iBooks.
Ten materiał może być chroniony prawem autorskim.
 
Z tego nie wynika, żeby fałszywa Cirilla została odesłana. Wręcz można wnioskować, że ją poślubił.
Mój cytat u góry definitywnie potwierdza, że się pobrali. Można sądzić, że się wtedy zakochał. Dlatego Emhyr w trójce to nie jest Emhyr z książek. Niestety.
 
@Rustine
ad 1 Odesłana z dworu do odległej cytadeli pod opieką Stelli Congreve.

ad 2 To historia mająca miejsce długo po wydarzeniach z Wiedźmina. Stella Congreve umarła w 1331. Gry luźno trzymają się/odwlekają w czasie dalsze dzieje opisane w notkach historycznych na początkach rozdziałów a przytaczanych w książce jako przyszłość. Następny przykład to Fillipa Eilhart która nie zginęła jeszcze w grze a w książce już tak, co nie oznacza że się to w przyszłości nie stanie.

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Fałszywa_Ciri

@meiss
Przez ludzi Vilgefortza po tym jak elf Shirru zobaczył portret fałszywej Ciri u Codringhera i Fenna. W tym czasie Emhyr szukał prawdziwej Cirilly równie aktywnie co Vilgefortz który go zdradził. Serio nie czytacie ze zrozumieniem?
 
Last edited:
Tak, gra mocno odbiega od tego co się dzieje w książce. Zrobiono to na potrzeby gry, by lepiej się przyswajała nowym użytkownikom, którzy nie mieli styczności z uniwersum, choć nie mówię, że dobrze zrobiono... Zakończenia Ciri Cesarzowa nie powinno być według książek, ale już według gry pasuje i jest pewnie najlepsze - nie ma fałszywej Cirilli, Emhyr jest sam i nei chce się już ożenić z własną córką, a oddać jej władze. Poplątane to trochę...
 
@meiss
Przez ludzi Vilgefortza po tym jak elf Shirru zobaczył portret fałszywej Ciri u Codringhera i Fenna. W tym czasie Emhyr szukał prawdziwej Cirilly równie aktywnie co Vilgefortz który go zdradził. Serio nie czytacie ze zrozumieniem?
Czytamy, co jak widzę się tobie nie zdaża.
Dawaj konkretny cytat jak ktoś przedstawia fałszywą Ciri Emhyrowi 1. JAKO CÓRKĘ 2. NA DWORZE.

Czyli obroń to twoje twierdzenie
Poboczny wątek fałszywej Ciri został zakończony, została przedstawiona cesarzowi na dworze jako jego córka
 
Last edited:
Bez dygresji.
@Rustine
http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Encyclopaedia_Maxima_Mundi
Powołujesz się na mało wiarygodne źródło:

Warto dodać, że encyklopedia ta została spisana przez Nilfgaardczyków, a wiedza w niej zawarta jest wybiórcza, nie zawsze potwierdzona naukowo i ogólnie rzecz biorąc subiektywna. Dzieło prawdopodobnie miało również charakter propagandowy w cesarstwie. Encyklopedia powstała najprawdopodobniej kilkaset lat po wojnach pólnocnych, prawdopodobnie długo po zniknięciu magii, stąd wiele wydarzeń opisanych w sadze o Wiedźminie potraktowanych zostało jako legendarne lub nawet całkowicie zmyślone

@meiss
1. Daj mi chwilę.
2. Nigdy tak nie twierdziłem.

edit
Teraz my, pomyślał Puszczyk. Ciekawe, co nas czeka.
- Każdego - powiedział powoli imperator - kto piśnie słowo o tym, co będzie tu za chwilę
powiedziane, czeka ćwiartowanie. Vattier!
- Słucham, wasza wysokość.
- Jaką drogą dotarła tu... ta princessa? Kto był w to zaangażowany?
- Od twierdzy Nastrog - zmarszczył czoło szef wywiadu - konwojowali jej wysokość
gwardziści dowodzeni przez...
- Nie o to pytam, do diabła! Skąd dziewczyna wzięła się w Nastrogu, w Verden? Kto
dostarczył ją do twierdzy? Kto jest tam obecnie komendantem? Czy to ten, od którego pochodził
meldunek? Godyvron jakiś tam?
- Godyyron Pitcairn - powiedział szybko Vattier de Rideaux. - Był oczywiście poinformowany
o misji Rience'a i grafa Cahira aep Ceallach. Trzy dni po wydarzeniach na wyspie Thanedd zjawiło się
w Nastrogu dwóch ludzi. Dokładniej: jeden człowiek i jeden półkrwi elf. To oni, powołując się na
polecenia Rience'a i grafa Cahira, przekazali Godyyronowi princessę.

- Aha - imperator uśmiechnął się, a Puszczyk poczuł zimno na plecach. - Vilgefortz zaręczał,
że schwyta Cirillę na Thanedd. Rience gwarantował mi to samo. Cahir Mawr Dyffryn aep Ceallach
otrzymał w tej sprawie wyraźne rozkazy. I oto do Nastrogu nad rzeką Yarrą, trzy dni po aferze na
wyspie, Cirillę przywożą nie Vilgefortz, nie Rience, nie Cahir, ale człowiek i półelf. Godyyron,
oczywista rzecz, nie pomyślał o tym, aby obu aresztować?
- Nie. Ukarać go za to, wasza wysokość?
- Nie.


Tak napisałem
Poboczny wątek fałszywej Ciri został zakończony, została przedstawiona cesarzowi na dworze jako jego córka a później odesłana w odległe miejsce. Emhyr nigdy jej nie uznał ani nie poślubił. Jakbyś czytał uważniej książki to jest to przedstawione w ich dialogu i osobnym rozdziale.

Skrót myślowy, pisałem bardzo szybko ale na myśli zawsze miałem to że Vilgefortz podesłał Emhyrowi fałszywą Cirillę jako córkę, a ten później to wykorzystał i przedstawił ją na dworze jako księżniczkę Cintry ale to chyba logiczne, że do tej pory nikt z otoczenia cesarza nie wiedział że księże Duny z Erlenwaldu i cesarz Emhyr to ta sama osoba.
 
Last edited:
@Rustine
Jeśli nie ma wrót tylko białe zimno to po co Dziki Gon chce zabić Ciri? Jeśli śmierć Ciri = koniec kataklizmu to dlaczego Avalach każe Ciri przejść przez portal. Jeśli Eredinowi chodzi o otwarcie wrót to co zyska na jej śmierci? Czy tylko ja dostrzegam dużo niedokończonych wątków i niedopowiedzeń w zakończeniu gry?
 
Last edited:
Jak obiecałem tak skompilowałem filmik z dialogów z Avalla'chem i moim zdaniem jego niejasnych intencji i dziwnego zachowania Ciri po aktywacji kamienia słonecznego.



edit.
W pierwszym filmiku jest błąd. Na początku miała być rozmowa na statku a jest tylko jej urywek.

Całość zaczyna się od 1. minuty podczas rozmowy w nilfgardzkim namiocie.
 
Last edited:
Jest to trochę podejrzane. Nie mówiąc już o tym, że Avalla'h nagle zmienił się o 180 stopni i nagle chce jak najlepiej dla Ciri :D Co do tych dialogów to się nie wypowiem, bo to jest dosyć względne i zależy jak się do tego podejdzie. Crass może mieć dużo racji i nie, nie chce tu stawać po żadnej ze stron ;)
REDzi z jakiegoś powodu nie dokończyli wątku Avalla'ha i to jest jeszcze bardziej zastanawiające.
 
Mnie zastanawia tylko, dlaczego Avallac'h chciał uciekać z Ciri, kiedy zauważył, że Caranthir rzucił swoje zaklęcie - nie miał przypadkiem być w odwodzie i zareagować? Ale poza tym momentem, to nie zauważyłem, żeby Wiedzący zachowywał się jakoś podejrzanie - wiadomo, że chciał, aby Ciri zmierzyła się z Białym Zimnem i tego też domyślali się Geralt wraz z Ciri już wcześniej, podczas nocnego ogniska w Novigradzie. Ciri również nie wygląda dla mnie, jakby była pod wpływem zaklęcia - kwestia "Ale twoja głowa będzie moja" jest raczej z tych wypowiadanych "pod nosem", tak, aby nie usłyszała tego osoba, do której się zwracaliśmy. Wydaje mi się, że problem leży w niedopracowaniu zakończenia gry. Wygląda, jakby było robione na szybko, albo jakby było coś z niego wycięte, i stąd to zamieszanie. Ale to tylko moja opinia.
 
Chwilowa przerwa w dyskusji.
(znaczy po tym poście możecie dalej pisać)

Ogłoszenie autora tematu:
Jakiekolwiek pytania związane z zakończeniami proszę pisać w postach, ponieważ jest wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś szybciej odpisze niż ja i pomoże z problemem, ponieważ posty tutaj każdy widzi, a PW tylko adresat. Ponadto wszystkie wysłane PW związane z pomocą z zakończeniami będę przekopiowywał tutaj w celu by inni to widzieli. A nuż komuś się to przyda i nie będzie musiał się pytać.

Co do samej dyskusji o tej teorii spiskowej, możecie ją kontynuować, ale bez zbędnego spamu, wolałbym by posty były treściwe.​


Dadister9 said:
Witaj,dzieki za odpowiedz w moim temacie o romansie geralta z triss,pomogly te spoilery,ale mam do cb jeszcze jedno pytanie,czy gdy mialem romans z keira metz i cantarella z zadania pobocznego to czy te nazwijmy to skoki w bok decyduja o tym ze yen bedzie w stosunku do geralta uprzedzona i zostawi go na koniec gry ? Czy te skoki nie maja nic do rzeczy ?Sory za bledy ale z telefonu pisze.

Nie, to tylko seks i tyle. Tak samo "testowanie jednorożca" z Yen nie ma znaczenia, jeśli chodzi o związek.
 
Top Bottom