[SELEKTYWNIE OSPOILEROWANE] Zakończenia - poradnik

+
Czyli widziałeś tylko zakończenia Ciri, wojny i Skellige, tak? Czyżbyś miał Zakończenie III Cirilli? Przy nim zakończenie Geralta nie jest pokazywane, gdyż prawdopodobnie, zresztą, jak i Falka, umiera.

@SMarcin

Miałem zakończenia:
Cirilla: Wiedźminka
Geralt: Samotność
Wojna: Tryumf Emhyra
Skellige: Cerys na tronie

Czytajcie dokładnie post. Dla mnie to były najlepsze zakończenia nawet jakbym miał wybierać bez przechodzenia gry. Jedynie do czego mam żal to samotność Geralta mimo, że wyznałem Triss miłość i nie robiłem nic na boku. Jedynie czego nie zrobiłem to nie pocałowałem jej w ogrodzie Vegelbudów.
 
Dziwne. Sam testowałem tam wszystkie opcje dialogowe i po wyznaniu miłości do Triss (po stwierdzeniu, że powinni spróbować jeszcze raz również) powinna zaraz wrócić. Co Dijkstra mówił? "Przynajmniej próbowałeś" czy "jesteś tłuk, debil, osioł"?

A co do pocałunku to raczej nie ma nic do rzeczy, jeżeli chodzi o związek. Podobnie testowanie jednorożca dla związku z Yen.
 
O ile mi wiadomo, Triss wraca tylko jeśli był i pocałunek i "kocham cię". Wcześniej ponoć wracała też po "spróbujmy jeszcze raz". ale podobno to był błąd wyeliminowany przez któregoś patcha.
 
U mnie Ciri weszła w portal chyba zgineła Nilfgard wygrał wojne xD cerys na tronie geralt sie wkurzył i potwory zaczeły lecieć na niego xD
 
O ile mi wiadomo, Triss wraca tylko jeśli był i pocałunek i "kocham cię". Wcześniej ponoć wracała też po "spróbujmy jeszcze raz". ale podobno to był błąd wyeliminowany przez któregoś patcha.

Jeżeli rzeczywiście tak jest, to wtopa - bo to działanie kompletnie poza charakterem tej postaci.
Triss powinna wracać niezależnie od stosunku Geralta do niej, bo nie tylko wobec niego ma zobowiązania.

Ja nie nawiązywałem z nią romansu z oczywistych względów, natomiast pomogłem jej we wszystkich, nazwijmy to, prywatnych sprawach - i zjawiła się w potrzebie. Tak powinno pozostać.
 
Jeżeli rzeczywiście tak jest, to wtopa - bo to działanie kompletnie poza charakterem tej postaci.
Triss powinna wracać niezależnie od stosunku Geralta do niej, bo nie tylko wobec niego ma zobowiązania.
Wydaje mi się, że chodzi powrót w kontekście nawiązania romansu, a nie pomocy podczas bitwy.
 
No, chodziło mi o romans :)

Nie wiem czy w ogóle da się zrobić tak, żeby się nie pojawiła potem w Kaer Morhen, podejrzewam, że się pojawi nawet jeśli będziemy jej ciągle odmawiać i dowalać przy każdej okazji najgorszymi możliwymi opcjami dialogowymi (ale to przypuszczenie, nie sprawdzałem).
 
Nie wiem czy w ogóle da się zrobić tak, żeby się nie pojawiła potem w Kaer Morhen, podejrzewam, że się pojawi nawet jeśli będziemy jej ciągle odmawiać i dowalać przy każdej okazji najgorszymi możliwymi opcjami dialogowymi (ale to przypuszczenie, nie sprawdzałem).

W moim przejściu wybierałem opcje dialogowe wykluczające jakiekolwiek podteksty związane z ponownym zejściem się. Nie było pocałunku na balu, było publiczne wypieranie się związku, maksymalne przedłużanie wspólnej "wizyty u Mengego" (choć nie było łatwo, przyznam), zgoda na odpłynięcie do Koviru itd. Mimo to Triss pojawiła się w KM zaproszona przez Yennefer.
 
Mam pytanie.

Jeśli zepsuję wybór z śnieżkami i z laboratorium (2 złe), oraz będę miał dobry wybór z Emhyrem - nie wezmę od niego pieniędzy oraz z grobem Skjalla (2 dobre) i pójdę z Ciri na spotkanie z lożą a nie będę się wtrącał (chyba neutralny wybór jeśli dobrze wyczytałem i nie wpływa na nic). To jakie będę miał zakończenie? ;p
 
Mam pytanie.

Jeśli zepsuję wybór z śnieżkami i z laboratorium (2 złe), oraz będę miał dobry wybór z Emhyrem - nie wezmę od niego pieniędzy oraz z grobem Skjalla (2 dobre) i pójdę z Ciri na spotkanie z lożą a nie będę się wtrącał (chyba neutralny wybór jeśli dobrze wyczytałem i nie wpływa na nic). To jakie będę miał zakończenie? ;p

Jest 5 kluczowych decyzji (4 jeśli nie pójdziesz do Emhyra ). Jeśli pójdziesz do niego to wtedy jest 5 decyzji z czego musisz mieć przynajmniej 3 pozytywne, żeby mieć dobre zakończenie. Jeśli do niego nie pójdziesz to zostają tylko 4 decyzje i wtedy wystarczą tylko 2 dobre. W twoim przypadku jest 5 decyzji z czego 3 są negatywne bo sama decyzja o pójściu spotkanie z lożą jest traktowana jako negatywna, a to jak będziemy się podczas tego spotkania zachowywać to już wszystko jedno. 3/5 negatywne - złe zakończenie.
 
mam pytanie DO WSZYSTKICH. czy jeśli powiem Yen (misja Ostatnie życzenie), że ją kocham, to już będę skazany na zakończenie mówiące o tym, że geralt zamieszkał z Yen na zadupiu? czy jest jeszcze szansa na zostanie wiedźminem od zlecenia do zlecenia? proszę o szybką odpowiedź i z góry dzięki! :)
 
Last edited:
mam pytanie DO WSZYSTKICH. czy jeśli powiem Yen (misja Ostatnie życzenie), że ją kocham, to już będę skazany na zakończenie mówiące o tym, że geralt zamieszkał z Yen na zadupiu? czy jest jeszcze szansa na zostanie wiedźminem od zlecenia do zlecenia? proszę o szybką odpowiedź i z góry dzięki! :)

Jeśli pozwoliłeś Triss odpłynąć do Koviru to będziesz z Yen.
 
O, czy wtedy udaje się odnaleźć skarb?
Tylko gdy dobrze pokieruje się rozmową.
i nie tyle znajdujemy, co dowiadujemy się, że jest w banku w Kovirze. No i Triss jest troche nami rozczarowana- to już tak na marginesie
ale Dijkstra za to jest zadowolony :)
 
Last edited:
A tam, walić Dijkstrę. Zrobiłem, jak Geralt ze sagi by zrobił. Kazałem im jej nie tykać, a jak się nie zgodzili to szybko poszło mordując ich :) Dijkstra dla mnie jest nikim szczerze, wtyka nos w nie swoje sprawy. Przesadny patriota.
 
Dziwne. Sam testowałem tam wszystkie opcje dialogowe i po wyznaniu miłości do Triss (po stwierdzeniu, że powinni spróbować jeszcze raz również) powinna zaraz wrócić. Co Dijkstra mówił? "Przynajmniej próbowałeś" czy "jesteś tłuk, debil, osioł"?

A co do pocałunku to raczej nie ma nic do rzeczy, jeżeli chodzi o związek. Podobnie testowanie jednorożca dla związku z Yen.

Przynajmniej próbowałeś.
 
Top Bottom