Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Oj, już nie przesadzajmy z tą "pejoratywną" retoryką i uwypuklaniem złych cech. Chłopak ma ledwie piętnaście lat za sobą. Przejdzie mu .
 
Dla mnie nowobogacki to koleś, który jest skazany na to, że będzie bogatym przygłupem, bo dorobi się dajmy na to dzięki fili rzeźni . Inaczej mówiąc nowobogackim nazwe idiote, który dorobił się kasy, albo którego rodzina się jej dorobiła. Dlatego raczej bym tak o Zamojskim niepowiedział, więc się nie wkuffiaj.
 
jakie ma autorytety to juz nie twoja sprawa Mass ty nie chcesz czytac przechwalek Dona, a np. ja(i pewnie nie tylko) nie mam ochoty patrzec jak zaczynasz kolejna forumowa "kłotnie" i jak znowu masz ochote kogos "pojechac". wyzyj sie gdzie indziej, bo poraz kolejny zaczyna sie dojezdzanie mlodszych...
 
Malakhann said:
Oj, już nie przesadzajmy z tą "pejoratywną" retoryką i uwypuklaniem złych cech. Chłopak ma ledwie piętnaście lat za sobą. Przejdzie mu .
Luzik z mojej strony z tym,że trzeba uważac,zeby nie sfiksować na punkcie wyższości dziedzicznej. Dla mnie nie ma podziału na lepszych i gorszych tylko na durnych i normalnych
 
Już mówiłem... nie czuję się lepszy od kogoś ze względu na pochodzenie (ale od niektórych ze względu na cechy zdecydowanie bardziej istotne i owszem )...Tak na marginesie... Nie uważam starego Wiśniowieckiego za debila... Raczej za żądnego krwi warchoła, który dopiero kiedy stracił wszystko, zrozumiał (a może i nie ), że wypadałoby coś zmienić... Dlatego tak mi jest bliski. Ale Michał "Pucybut" Wiśniowiecki zdecydowanie mu nie wyszedł Aaa i jeszcze słówko do Massa -> Nie wydaje mi się, żebyś znał moje drzewo genealogiczne, więc nie zarzucaj mi piątych wód po kisielu, ok? No chyba, że jesteśmy z tej samej rodziny, wtedy się wypowiadaj.
 
Arczi, w glorii ścisłości (;]) ,nie chodzi o "jechanie" młodszych, raczej o piętnowanie głupotyOk Sosneone-eot
 
Nowy said:
Dla mnie nowobogacki to koleś, który jest skazany na to, że będzie bogatym przygłupem, bo dorobi się dajmy na to dzięki fili rzeźni . Inaczej mówiąc nowobogackim nazwe idiote, który dorobił się kasy, albo którego rodzina się jej dorobiła. Dlatego raczej bym tak o Zamojskim niepowiedział, więc się nie wkuffiaj.
No cóż, prawda, źle się wyraziłem, bo możnaby mniemać że do jednego koszyka pakuję Zamojskiego i Misztala. Ale słowo nowobogacki ma jak to ktoś powiedział pejoratywne znaczenie bo przecież w Polsce nie ma starych majątków.P.S. Nowy->retoryka godna p. Ikonowicza... co Ci przeszkadza, że idiota się dorabia? Niech ma
 
Mass -> Jeśli głupotą nazywasz dumę z pochodzenia, to masz waść dziwne kryteria dotyczące tego, co jest głupie, a co nie.EDIT: Mogłeś zedytować sekundę wcześniej
 
jesli jestes takim idealista to pietnuj ja sobie gdzie indziej. i nie musisz na kazdym kroku zaznaczac ze jestes starszy(my to wiemy)
 
Arczi w którym miejscu napisałem, że jestem starszy? Przecież to były twoje słowa
bo poraz kolejny zaczyna sie dojezdzanie mlodszych...
Przejdź na Masmix i nie przytaczaj nie moich słówSosneone- duma to jedno a chełpienie się tym to drugie, ale przecież eot
 
Ja, na Pana miejscu p. Sosnowski, zająłbym się sobą a nie dłubaniem w rodzinnej historii (choć zapewne jest to ciekawe). Człowieka nie ocenia się po tym kim byli jego przodkowie, ale po tym co sam osiągnął. Całe szczęście nie żyjemy w czasach monarchii i byle nazwisko, choćby nawet najprzedniejsze, nie zapewni nikomu dostatniego życia i powszechnego uwielbienia. Na to trzeba zapracować .Tak na marginesie, chyba zeszliśmy z tematu?
 
MasPingon said:
Nie pyskuj arczi, bo masz jeszcze smarki pod nosem. Jeszcze jeden taki koment...
wiedzialem ze gdzies juz powolywales sie na swoj wiek... pofatygowalem sie, ale pamietam- EOT
 
Że też chciało ci się szukać posta sprzed paru miesięcy :] Pamiętam, nie chodziło mi o to aby pokazać światu że jestem starszy, ale o to jak szczeniacka była twoja wypowiedź. Gdybym miał patrzeć na wiek zignorowałbym to co napisał Sosneone, ale przecież traktujemy tu się na równi, prawda?
 
Sosnechrsito-> Ok. Masz takie poglądy, ale nie musisz ich teraz "narzucać" wszystkim i pisać o nich wszędzie i wszystkim. Jeśli kogoś by to zainteresowało to sam by się ustosunkował do tego zagadnienia, ale skoro nikt z własnej woli czegoś takiego nie pisze to nie zmuszaj nikogo, żeby szedł za Tobą. Ktoś z Was tutaj słusznie zauważył, że nie można nikogo oceniać po tym jakie jest jego pochodzenie, itp. A gdyby nastąpił zwrot do ideałów szlacheckich, to bez względu jak byłby one zreformowane to i tak przekreślone by zostały wszelkie oświeceniowe i liberalne przesłanki i wszelka iluzja wolnośc "rozpękła" by się w nicość...
 
nie zgodze się z tym ze w naszych czasach nazwisko nic nie daje Znane nazwisko dawało i bedzie dawac jakies przywileje np. jak cureczke kaczuchy chcieli by zgarnac za jazde po pijaku (tylko taki przykład zeby się zaraz ktos nie przyczepił ze jego curka nie pije i nie ma prawa jazdy ) to jak by policmany by się skapneli jakiego ma tatusia(wspułczuje )to na pewno by nic jej nie zrobili jeszcze by ja odeskortowali zeby jej się nic nie stało taki luziny przykładzik ale takich albo łagodniejszych mozna wyliczac bardzo długo
 
Czy ja wiem najwięksi zwolennicy tej koncepcji czyli partia szlachecka (czy jak to się nazywa) nie widzą żadnych problemów w tym, żeby członkiem partii był człowiek bez szlacheckiego pochodzenia. A co ogólnie zakładają poza powrotem do monarchi konstytucyjnej nie jest mi wiadome.
 
Nowy said:
Czy ja wiem najwięksi zwolennicy tej koncepcji czyli partia szlachecka (czy jak to się nazywa) nie widzą żadnych problemów w tym, żeby członkiem partii był człowiek bez szlacheckiego pochodzenia. A co ogólnie zakładają poza powrotem do monarchi konstytucyjnej nie jest mi wiadome.
Tego chyba oni sami dokładnie nie wiedzą... Podobnie zresztą zraziłem się do UPR-u, bo zdałem sobie sprawę, że ich program również ma kilka niedopracowań. Ogólne założenia w porządku, ale troszkę za dużo krytykowania w tym wszystkim, a poza tym sam Korwin, który w wystąpieniach na żywo strasznie pogarsza wizerunek całej partii.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom