Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
...a wracając do kwestii orzecznictwa w sądach pracy:
NIE zwolniłam dziś dyscyplinarnie pracownika, który w weekend pobił wraz z kolegami swojego bezpośredniego przełożonego i jego 65-letnich rodziców.
Dlaczego?

Ano właśnie, bo sąd by go najprawdopodobniej przywrócił do pracy i nakazał wypłatę odszkodowania z uwagi na niewłaściwy tryb rozwiązania umowy, co skonsultowałam na koniec z prawnikiem i wyszło na moje.

Nie, to nie kpina, to polski sąd.
Pracownik na umowę D, członek związków zawodowych, dokonał czynu poza miejscem pracy i poza godzinami pracy, policja wszczęła dochodzenie i zatrzymała go jako podejrzanego, ale nie ma jeszcze wyroku, bo jak.
I teraz się będziemy z nim bujać na usprawiedliwionej nieobecności do 3 miesięcy, dopiero wtedy kodeks pozwala zwolnić, ale nie dyscyplinarnie.

Wjeżdża Wam pracownik do domu, bije rodzinę i Was i nawet go nie możecie z pracy zwolnić, yay :)

---------- Zaktualizowano 19:50 ----------

I, tak, biję się w pierś, jest to soczysta anecdata. To prawda.
I od razu Wam powiem: jeśli Was ktoś zwolni dyscyplinarnie, bo kradliście pieniądze z kasy, to idźcie do sądu na podstawie mojej anecdaty, macie spore szanse wygrać ;D
 
Po co nam ta wolność, skoro i tak nasza "elita" sprzedaje kraj kawałek po kawałku? Nie lepiej byłoby przyłączyć się do Niemiec, mieć tam jakąś częściową autonomię i poziom życia kilka razy wyższy?

Droga wolna. Na terenach byłej NRD przyjmą Cię z otwartymi rękami (nie żartuję).
 
To Anglicy już wiedzą, jakie fantastyczne rezultaty w zakresie dzieci i młodzieży dało wprowadzenie 6-latków przymusowo do szkoły 5 miesięcy temu?
No no :p
 
Terlikowski obraził się na papieża, bo lubi być królikiem i "jest dumny ze swojej płodności". Coraz bardziej podoba mi się ten papież, chociaż jestem ateistą.

Terlikowski to fanatyk, na szczęście puki co taki walczący tylko na słowa..., a co do wypowiedzi papieża to wiele szumu o nic, w końcu odpowiedzialne rodzicielstwo jest zgodne z wszelkimi doktrynami kościoła, a tam nic specjalnie "szokującego" poza dość swobodnym doborem słów nie ma.
 
Na temat świadomego rodzicielstwa wypowiadali się już wcześniej - i to bardzo rozsądnie - dwaj papieże: Paweł VI i Jan Paweł II. Terlikowski jest być może za młody by to pamiętać, ale mógłby doczytać. Bycie "publicystą katolickim" (a za takowego TT się uważa przecież) zobowiązuje...
 
Bycie "publicystą katolickim" (a za takowego TT się uważa przecież) zobowiązuje...

No, ale równamy do najlepszych - czyli r3ligii miłości i tol3rancji.

View attachment 9349

Saudyjski duchowny zabronił wyznawcom islamu budowania bałwanów.
...
Na portalu religijnym ogłosił, że robienie bałwanów to łamanie zasad islamu. Okazało się też, że zgodnie z opinią osób, popierających zakaz nałożony przez Saudyjczyka, śniegowy potwór promuje rozwiązły tryb życia i erotyzm.

A więc katolicy lepiący bałwana promują erotyzm - ale muzułmanie, ramię w ramię z ateistami będą od teraz zwalczać bałwany w imię świeckości i kontr-króliczej-rewolucji.
 

Attachments

  • Islamski-duchowny-zakazuje-budowania-balwanow_span16image16.jpg
    Islamski-duchowny-zakazuje-budowania-balwanow_span16image16.jpg
    41.8 KB · Views: 35
Last edited:
A więc katolicy lepiący bałwana promują erotyzm - ale muzułmanie, ramię w ramię z ateistami będą od teraz zwalczać bałwany w imię świeckości i kontr-króliczej-rewolucji.

Oj tam wyolbrzymiasz... oni z racji że śniegu praktycznie nie widują przez całe swoje życie mogli zwyczajnie marchewkę umiejscawiać trochę niżej niż trzeba i stad ten cały ambaras, nabiorą wprawy to im przejdzie i bałwany będą dozwolone:)
 
Oj tam wyolbrzymiasz... oni z racji że śniegu praktycznie nie widują przez całe swoje życie mogli zwyczajnie marchewkę umiejscawiać trochę niżej niż trzeba i stad ten cały ambaras, nabiorą wprawy to im przejdzie i bałwany będą dozwolone:)

Ten bałwan na ilustracji rzeczywiście ma marchewkę w niewłaściwym miejscu. Czy to jest erotyczne czy nie, to już rzecz gustu. Gorzej, że ma oczka zrobione (IMO) z korków po szampanie i chyba o to temu członkowi islamskiej inkwizycji chodziło. Swoją drogą gościu może mieć problem podczas patrzenia w lustro. Przecież odbicie w lustrze to nic innego jak obraz człowieka a tego ponoć Koran zabrania. Na dodatek ten konkretny "inkwizycjonał" miałby chyba duże szanse zobaczyć tam to, czego zabrania lepić.
 
Robienie nagłówka z wypowiedzi jakichś internautów to najgorsza desperacja jaką ostatnio w mediach widziałem.

Heh!!. A do tego na dole artykułu ta "fantastyczna" szybka sonda czy należy Putina na tę uroczystość zaprosić (jedna opcja) i dlaczego nie (trzy opcje).
Pomyśleć, że papierowego Newsweeka czytam i dotąd uważałem, że to się da czytać.
Dla internautów robią "pogłupione" wydanie czy co?
 
Last edited:
Nikt jeszcze tego nie napisał, to może ja to zrobię informuję że 21 stycznia 2015 roku skończył się w Polsce zamach smoleński [tak nawiasem to sam jestem zwolennikiem tezy o zamachu ale nie tym uczynionym przez Braci Rosjan ale przez całkiem innych braci, i jak można zobaczyć po dziś dzień ciągną z tego powodu znaczące profity]

dla nie mających co robić i/lub lubiących czytać różne prawdy:
http://www.npw.gov.pl/491-Prezentacjanewsa-61428-p_1.htm
http://orka.sejm.gov.pl/ZespolSmolenskMedia.nsf/files/ZSMK-9STJU7/%24File/Analiza%20relacji%20200%20%C5%9Bwiadk%C3%B3w%20ZPa.pdf

[tak w skrócie to jedna z głównych tez została obalona, kontrolerzy w smoleńsku nie sprowadzali pilotów na śmierć]
 
[tak nawiasem to sam jestem zwolennikiem tezy o zamachu ale nie tym uczynionym przez Braci Rosjan ale przez całkiem innych braci, i jak można zobaczyć po dziś dzień ciągną z tego powodu znaczące profity]

W teoriach spiskowych zatrzymałem się na foliowych kapeluszach i jaszczurach z kosmosu, mógłbyś rozwinąć?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom