Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Ewentualnie do tego:
Artykuł 3
Definicje
Dla celów niniejszej Konwencji:
(...)
c.
„płeć społeczno-kulturowa” oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn;
 
Głupota i strata czasu oraz pieniędzy podatników. Prawnicy wypowiadają się, że to niczego nie zmieni. A co do zmiany społeczeństwa i postrzegania roli mężczyzn i kobiet to potrzeba czasu. Idioci nie potrafią tego zrozumieć. Każda generacja ludi widzi wszystko inaczej. Za 20 lat będzie inaczej, za 50 też. Prawo tego nie zmieni. Jeżeli ktoś widzi kobietę, jako kurę domową to tak będzie ja traktował. Kobieta zbuduje związek z takim facetem albo go kopnie w dupę i znajdzie sobie innego, jeśli jej to nie odpowiada. Jak dla mnie to wszystko to kwestia osobista relacja międzyludzka.

A to:
Teraz jest przynajmniej o czym gadać w mediach i można zamieść pod dywan to:

http://www.forbes.pl/sejm-przeciwny-podniesieniu-kwoty-wolnej-od-podatku,artykuly,189601,1,1.html

jest moim zdaniem ważne i powinno być na pierwszych stronach.
 
Dlaczego ta zmiana miałaby kosztować 13 miliardów?

Bo tyle teraz zabierają od tych najuboższych, jak podniosą kwotę minimalną do tej proponowanej to tyle przepadnie, chociaż nie wiem czy to prawda bo kwota wydaje się iście astronomiczna biorąc pod uwagę skąd pochodzi...
 
A to widzieli?



Nie wiem, płakać? Czy śmiać się?
 
Ta 13 miliardów budżet straci (raczej nie zyska) na ulgach w podatkach dla najbiedniejszych. Pewnie myślą, że biedni jak dostaną taką kasę to zmarnują np. na jedzenie czy inne duperele, a tu trzeba przecież dać sobie premie na wakacje pojechać czy takie tam ważne rzeczy.
 
Nie wiem, płakać? Czy śmiać się?

Podziwiać, ktoś niezła kampanie marketingową urządził, profesjonalne transparenty są?-są, "słupki" do trzymania są?-są, niezłomny duch jest?-jest, co prawda frekwencja mała ale to może być zdjęcie z dnia przed.
 
Dlaczego ta zmiana miałaby kosztować 13 miliardów?

Dlatego, że tę kwotę odlicza od podatku każdy podatnik. I ten co zarabia minimalnie i ten co zarabia 200k zeta miesięcznie.
Licząc ponad 20 mln opodatkowanych (emerytury też są opodatkowane) razy ponad 500 zeta od każdego to może wyjść około 13 mld.
Inna sprawa, że w tym pokręconym rachunku nie wlicza się tego (bo po co mają to robić ? wyszłoby że plotą głupoty), że całość tego prezentu biedni wydadzą natychmiast płacąc minimum 25% w podatkach (VAT+akcyza) i jednocześnie nakręcając koniunkturę. Na to nasi Panowie i Władcy z dowolnej Partii są (IMO) zbyt przytępawi.

PS. @Undomiel - gratulacje występów w prasie - piękne zdjęcie nicka na Magazynie TV w Wyborczaku. I to pełny cover :).
 
Chyba nie rozumiem żartu z prasą?

W dzisiejszym Wyborczaku - Magazyn TV - jest to zdjęcie (identico) jakie masz jako awatara. Merida Waleczna Rulez :). Po prostu i tyle - bez wycieczek, trollowania i takich tam.
View attachment 10239

PS. Czyżby tych dwóch rudych na dole to byli @socchi i @lonerunner ? @HuntMocy właśnie wywala @Firnomira na dwa tygodnie niebytu (szczere wyrazy współczucia i wsparcie) a w pozie stoika podziwia to wszystko @zi3lona?
 
Last edited:
A, bo już myślałam, że coś z forum było jakimś cudem xD
Ale dalej to nie do mnie, ja jestem 9 :p

I paskudny off-top, już go kończę ;D
 
@Światek , skąd pomysł że to ja? :blink: Ani rudy nie jestem ani gruby :hmmm:

[PISANKA]
No ten duży też rudy nie jest (za bardzo) i ma wąsy. I wiesz, niby gruby nie jesteś ale jaki byłeś zanim schudłeś?
[PISANKA]

I niby offtop, jednak z drugiej strony grupowe występy Moderacji w prasie o takim nakładzie to już chyba polityka?
 
Last edited:

Ekhem!. Gratulacje ze szczerego serca. Dla mnie, niestety nie ta półka wiekowa. I jakby życie traci trochę sens :).

PS. Rudy i różowy? Który facet to rozróżni? Wierzysz w śliwkowy i minimalistyczny beż? Albo w kolor o nazwie Wino z Kordoby?
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom