Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Dokładnie. Załóżmy, że Państwo Islamskie podbiło Europę.
Równie dobrze możemy założyć, że Mars nas napadnie. Da'isz póki co nie jest nawet w stanie wyjść poza terytoria sunnickie (inna sprawa, że w sumie nie wiadomo, czy mają nawet taki zamiar). A po drodze do Europy mają uzbrojoną po zęby Turcję, z armią dość podejrzliwie nastawioną do islamistów.
 
@maritimus

Jednak o ile otwarte ataki "armii" ISIS na Europę to obecnie jedynie mrzonki, ale już działania terrorystyczne na naszym kontynencie są jak najbardziej realne.
Więc ja bym ich tak nie lekceważył.

Aby rozluźnić atmosferę, "dyskusja" w ukraińskim parlamencie:


Wychodzi na to, że u nas nie jest jeszcze tak źle ;)...
 
Jednak o ile otwarte ataki "armii" ISIS na Europę to obecnie jedynie mrzonki, ale już działania terrorystyczne na naszym kontynencie są jak najbardziej realne. Więc ja bym ich tak nie lekceważył.
Tyle że owe ataki (oraz ich ryzyko) to raczej medialno-netowa inspiracja, a nie bezpośrednie sterowanie z ar-Rakki czy Mosulu.

Poza tym, ja wobec zagrożenia terroryzmem mam stały stosunek - statystycznie jest ono na Zachodzie na tyle niewielkie, że silne przeciwdziałanie (np. inwigilacja korespondencji, kontrole osobiste, wścibskie CCTV - można tak wymieniać) oraz nagłaśnianie (tzn. straszenie) przynosi większe szkody, niż same zamachy. Kto wie, czy o to właśnie terrorystom nie chodzi. Każde ograniczenie wolności "w imię walki z terroryzmem" jest właśnie tegoż terroryzmu zwycięstwem.
 
prompterek na gigancie
III Memoriał im. Marii Kaczyńskiej w Rabce- Zdroju
Yeap. To ona była tą sławną narciarką niebywałe.


Mam nadzieję że nikt mu do końca kampanii nie powie że w Polsce mamy system parlamentarno-gabinetowy, a nie prezydencki i będzie dalej pokazywał jak bardzo trzeba być intelygentnym żeby zrobić na UJocie doktorat z prawa.



No dobra, skoro nie ma to znaczenia, to po co te memy i podśmiechujki z Dudy?
a: bo ja te wszystkie memy zrobiłem,
b: no wybacz że ośmieliłem się kpić[jeśli w ogóle to zrobiłem] z nowego prawiczkowego bożka
Czy tego chcesz czy nie, umiejętność właściwej retoryki, właściwego przemawiania, to jedna z ważniejszych cech dobrego przywódcy.


i na koniec tak żebyś się poczuł dobrze:

 
@the_tApion
a: bo ja te wszystkie memy zrobiłem,
b: no wybacz że ośmieliłem się kpić[jeśli w ogóle to zrobiłem] z nowego prawiczkowego bożka

a. Brawo, wspaniałe poczucie humoru.
b. Nie za bardzo mnie to obchodzi, przecież pisałem, że Duda nie jest człowiekiem z mojej bajki, tym bardziej bożkiem. Po prostu uważam, że nie powinno się kłamać i oszukiwać, niezależnie od sympatii i stosunku do danej osoby. Po Twojej wypowiedzi, wnioskuje, że to Ty jesteś bijącym pianę do wszystkiego co prawicowe, zacietrzewionym "lewakiem". Popraw mnie, jeżeli się mylę.

Dawanie w takiej sytuacji przemówienia Hitlera, jest co najmniej niesmaczne i poniżej godności. Jeżeli mam to skomentować: moje słowa jak widać znajdują potwierdzenie nawet w tak odrażającej postaci jak Hitler: był dobrym mówcą, skutecznym przywódcą, co nie zmienia faktu, że ohydnym człowiekiem.

Mam nadzieję że nikt mu do końca kampanii nie powie że w Polsce mamy system parlamentarno-gabinetowy, a nie prezydencki i będzie dalej pokazywał jak bardzo trzeba być intelygentnym żeby zrobić na UJocie doktorat z prawa.

Czyli na stanowisku prezydenta najlepiej mieć niedołęgę bez wykształcenia? Bo dlaczego nie? Jak ubiegasz się o pracę, to swoje zalety ukrywasz, żeby przypadkiem ktoś ich nie zauważył?
Prezydent w naszym systemie ma niewielkie pole działania, ale jednak jest jakimś autorytetem, ma pewną siłę sprawczą.
 
Last edited:
Artykuł o tym jak snoby podbijają ceny min. kart graficznych, nie odkrywa Ameryki ale może ktoś nie wie jak to działa.

"Co więcej, ceny kreowane w ramach strategii skimmingu tworzą wrażenie, że produkt jest wysokiej jakości i staje się swoistym "must have" dla wielbicieli najnowszych technologicznie produktów. Wyższe ceny w początkowym cyklu życia produktu pozwalają zbudować prestiżowy wizerunek marki, który rzeczywiście przyciąga zamożnych konsumentów."


http://m.forbes.pl/na-czym-polega-skimming,artykuly,189592,1,1.html
 
Artykuł o tym jak snoby podbijają ceny min. kart graficznych, nie odkrywa Ameryki ale może ktoś nie wie jak to działa.
"Co więcej, ceny kreowane w ramach strategii skimmingu tworzą wrażenie, że produkt jest wysokiej jakości i staje się swoistym "must have" dla wielbicieli najnowszych technologicznie produktów. Wyższe ceny w początkowym cyklu życia produktu pozwalają zbudować prestiżowy wizerunek marki, który rzeczywiście przyciąga zamożnych konsumentów."
http://m.forbes.pl/na-czym-polega-skimming,artykuly,189592,1,1.html


Najwyraźniej całkowita zbieżność nazwy z dość pospolitą i znaną od dawna techniką przestępczą jest nieprzypadkowa.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skimming
 

Attachments

  • 10991417_10202507089238806_5597767820771814229_n.jpg
    10991417_10202507089238806_5597767820771814229_n.jpg
    43.4 KB · Views: 29
A na Zachodzie dylematy: no jak można było torturować terrorystów, toż to bestialstwo! Takich powinno się zabijać i polewać świńską krwią.
 
Mam wrażenie, że taka postawa ma niewiele wspólnego z chrześcijaństwem.
Jak to nie? Stary Testament się kłania. Poza tym to jest prosta zasada przetrwania. Oni będą zabijać nas, a my możemy mówić, że jesteśmy ludźmi XXI wieku, humanitaryzm, oświecenie itd. itp., ale prędzej czy później islamiści wedrą się do Europy i zniszczą tą nowoczesną, oświeconą cywilizację. Jak to się mówi historia lubi się powtarzać.
 
Po drodze są jeszcze IS będzie miał jeszcze do czynienia z: Wojska Rakietowe Strategicznego Przeznaczenia (ros.) Ракетные войска стратегического назначения (РВСН). A to będzie ostania rzecz, z jaką będą mieli do czynienia.

___________________________________
Dziwi mnie postawa mediów. Zamiast obiektywnie relacjonować zdarzenia, ewentualnie skupiać się na podśmiechujkach z Ogórek, one szerzą nienawiść i uprzedzenia rasowe.

Nawet taki TVN24, który wydaje się normalnie obiektywny i wyważony.

Dwa tygodnie przed atakiem wyszedł z więzienia. Kim był napastnik z Kopenhagi?


Napastnik, który najpewniej zaatakował w sobotę kawiarnię w Kopenhadze, gdzie odbywało się spotkanie na temat islamizmu i wolności wypowiedzi, a następnie zaatakował synagogę i w końcu został zastrzelony przez policję, to 22-letni Duńczyk - podała policja.

Duńskie media informują natomiast, że chodzi o Omara El-Husseina.

Dlaczego oni napisali o napastniku? Mogli napisać zagubiona jednostka i pozostać przy 22-letnim Duńczyku. Przywołanie nazwiska: Omara El-Husseina to zwykła podłość i nawoływanie do samosądów! Przecież to na pewno nie jest Muzułmanin - oni nie robią takich rzeczy!

A z tym: Brutalna egzekucja 21 chrześcijan. Dżihadyści ścinają "naród krzyża", to już naprawdę TVN przesadził!

Po pierwsze: IS czyli An Islamic state (Arabic: الدولة الإسلامية‎ ad-dawlah al-islamīyah) - nie ma nic wspólnego z islamem.
Po drugie: mordercy są ubrani na czarno. A kto się ubiera na czarno? Wiadomo - mieszkańcy Watykanu. Ja bym poszedł tym tropem, a nie rzucał bezpodstawne oskarżenia.
 
Stary Testament się kłania
Miałam na myśli postawę chrześcijańską jednak, a chrześcijan nie obowiązuje prawo mojżeszowe. Abstrahując od tego, że przykazanie o miłości bliźniego jest cytatem ze Starego Testamentu.
Poza tym to jest prosta zasada przetrwania (...)
Założyłam, że Twoje oburzenie na egzekucję Koptów jest wynikiem identyfikowania się z ideologią chrześcijańską. Stąd wyrażona przeze mnie wątpliwość, co do stwierdzenia o zabijaniu i oblewaniu krwią. Bo to się jednak z duchem Nowego Testamentu mocno rozmija. Widzę, że założyłam niesłusznie, mój błąd.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom