Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Nie sądziłem, że na forum Wiedźmina może być aż tylu zmanipulowanych mediami ludzi... Myliłem się. Wspomnicie moje słowa jeszcze kiedyś lemmingi.

Nie pozdrawiam
 
Nie sądziłem, że na forum Wiedźmina może być aż tylu zmanipulowanych mediami ludzi... Myliłem się. Wspomnicie moje słowa jeszcze kiedyś lemmingi.

Nie pozdrawiam

Oczywiście. Tylko ty nie jesteś zmanipulowany. Każdy ma jakieś poglądy i tyle. Na pewno nazywanie innych lemingami nie przyczyni się do niczego dobrego.

P.S. Efekt trzeciej osoby - efekt polegający na przekonaniu, że inni są bardziej podatni na wpływ telewizji niż my ;)
 
Last edited:
W sytuacji, kiedy mój głos, jako obywatelki, sejm ma w ciemnej i głębokiej jamie, zwłaszcza koalicja, ale opozycja, jak się okazało też, kiedy wychodzi czarno na białym, że naród może wybrać sobie sejm przy ~20% frekwencji, ale przy ponad milionie głosów nie może doprowadzić do referendum, w którym chce tylko i wyłącznie zagłosować - żeby wyszło, czy to faktycznie naród, czy tylko garstka, to ja się mogę tylko przestać dziwić, że potem w II turze stają naprzeciwko siebie dwie te same od lat partie, z których każda ma mnie w jeszcze ciemniejszej jamie.

Każdy sam decyduje, co mu odpowiada, jednym Kukiz, innym Cimoszewicz. I każdy ma swoje pojęcie mądrości.

Na razie i tak się nic nie zmieni, i kto w tym wygrał? Ja na pewno nie.
 

Attachments

  • 11088342_816588775077870_1595341488381007243_n.jpg
    11088342_816588775077870_1595341488381007243_n.jpg
    114.8 KB · Views: 41
Teksty o cyckach są w powszechnej ocenie prostackie, na tym forum za prostactwo dziękujemy.

Dalsze uwagi kieruj w tej sprawie na PW do Ketha, dzięki.
 
Ale to jest średni "duopol", SLD to by był ewentualnie logiczny argument, żeby dobrze zobrazować podobieństwo.

Tu mamy lewicującą prawicę i prawicującą prawicę, a obie głoszą identyczny populizm, jak to robi Kukiz, czyli - tłumacząc na polski - mówią to, co wg nich elektorat chce usłyszeć.
I ja chcę słuchać tego, co mówi Kukiz, a Smoleńsk i Irlandię zostawiam tym, do których te wizje trafiają.
 
Ciekawe, jak byś się czuła w realiach anglosaskich, gdzie duopol Republikanie/Demokraci oraz Torysi/Laburzyści to nieodłączny element krajobrazu politycznego.

W krajach anglosaskich jest ordynacja wyborcza, która sprzyja takiemu rozkładowi sił. Poza tym liczą się konkretni ludzie, a nie partie.
 
Ciekawe, jak byś się czuła w realiach anglosaskich, gdzie duopol Republikanie/Demokraci oraz Torysi/Laburzyści to nieodłączny element krajobrazu politycznego.
Dokładnie, ostatnie wybory w UK dobitnie pokazują do czego prowadzą JOWy. Wróć, przecież wystarczy popatrzeć na nasz senat.
 
Last edited:
Beka ze społeczeństwa. Człowiek bez programu, z marnym postulatem o JOWach, którego sam nie potrafi obronić dostaje 20%. Równie dobrze Adam Małysz mógł wystartować w tych wyborach zamiast w rajdach brać udział, z miejsca dostałby 30% za samo bycie małyszem.
 
Beka ze społeczeństwa. Człowiek bez programu, z marnym postulatem o JOWach, którego sam nie potrafi obronić dostaje 20%. Równie dobrze Adam Małysz mógł wystartować w tych wyborach zamiast w rajdach brać udział, z miejsca dostałby 30% za samo bycie małyszem.

No ale z drugiej strony... skoro tak jest to chyba nie najlepiej świadczy o pozostałych kandydatach, prawda? Poza tym program można mieć niesamowity, ale jak przychodzi do jego realizacji to już niestety czar pryska...
 
Beka ze społeczeństwa. Człowiek bez programu, z marnym postulatem o JOWach, którego sam nie potrafi obronić dostaje 20%. Równie dobrze Adam Małysz mógł wystartować w tych wyborach zamiast w rajdach brać udział, z miejsca dostałby 30% za samo bycie małyszem.

proszę tutaj nie obrażać innych! każdy ma swoją mądrość, jeden woli rosół, drugi woli pomidorową


swoją drogą, tak sobie myślę, jak wyglądałaby taka demokracja (jak rozumiem na styl szwajcarski) w kraju, w którym na wybory prezydenckie chodzi mniej niż połowa uprawnionych. trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: jako społeczeństwo jesteśmy do dupy.
 
Jak to w sumie fajnie Kukiz podsumował w odpowiedzi na identyczny zarzut ze strony dziennikarzy - ok, to może najpierw dojdźmy do tego etapu, na którym Anglicy są teraz, a potem się smućmy, do czego te JOWy mogą doprowadzić. A do zachodniej demokracji to mamy jednak kawałek jeszcze.

Nawiasem mówiąc, ubawiłam się nieco, słysząc ten ten straszliwy argument rozdmuchany, oczywiście, totalnym przypadkiem przez "bezstronne" media, jak to JOWy nie wypaliły w Anglii, A JEDNAK, i co ten Kukiz, na minę nas wpuszcza... gdy tymczasem reforma o 6-latkach w szkole jechała, jedzie i jechać będzie promowana przez rząd uparcie, chociaż w Anglii się z tego rakiem wycofują, bo A JEDNAK okazało się, że wczesna sformalizowana edukacja jest pomysłem słabym.

No ale grunt, żeby A JEDNAk było po słusznej stronie :p
 
Hmm czy na Ukrainie czasem nie ma JOWów od wielu lat. I co to dało?
Kukiz to taki Lepper naszych czasów, wątpię żeby mógł stworzyć jakiś ruch czy partię, bo jego elektorat jest bardzo niespójny.
 
Last edited:
Ukraina, czekaj, mówisz o tym kraju, który Rosja wypuściła tylko na chwilę, a teraz sobie odbiera, bo może i co mi pan zrobisz?

No, to faktycznie.

Tak czy siak, parlamentarne przed nami, o ile ludzie zechcą się ruszyć, żeby zagłosować.
Niecałe 50% poszło wybierać swojego prezydenta, przecież to jest żenujące.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom